2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ah kizlar bu bebis beni

Bende hicbir tahlil yapilmadi. Aama bence sen once bir doktora gorun muhakkak. Kafana gore alma. Bana dr dedigi halde emin olamiyorum. Kendi basina hic baslama bence
Haklisin kafama gore hareket etmiyim Ben yurtdisindayim burda ilk randevuyu 8. haftadan sonra veriyolar o zamana kadar Allaha emanetiz

Benim de degisken ara ara oyle oluyor. Sıcaklara vuruyorum, bir de protein agırlıklı beslenmeye calısıyoruz ya. Uzun sureli ve gunde birkac kez olmayınca skntı yok diye biliyorum. Sindirim ve dolasım sistemimiz sasiriyor. 3 gun oyle, 2 gun oyle..
valla bende öyle 2 gün iyisem 3 gün kötüyüm geçen haftada olmuştum doktoru aradım süt yumurta yeme sıcağa bağlı olarak şuan zarar verir sana dedi bıraktım sütü yumurtayı ama yine aynıyım ve ne süt ne yumurta hiçbirini yiyemiyorum canım istemiyor

Merak etme o yediklerinle alakalidir Benimde oyle kabizlik hic olmadi cok lifli gida yiyorum ozellikle meyve o yuzden bagirsaklar fazla calisiyor Yediklerine dikkat edersen gecer haslanmis patates iyi geliyor
meyve benimde vazgeçilmezim şu sıralar iyi meyve yiyorum ama süt yumurta sıcaklardan dolayı malesef yiyemiyorum :KK43: ceviz içinde kendimi çok zorluyorum hayret bir şey inanılmaz mide mi bulandırıyor

Herkese günaydın :) Allah bebeğimi kucağıma almayı nasip ederse inşallah ben de bir Mart annesi Olacağım :) 6+4 te kalp atışlarını duymuştuk kuş gibi hızlı :) eşimin gözleri dolmuştu :)

Amin insallah canım. Masallah benimkide öyle 6+4te duyulmustu cok sükürr :) ahh o esler :) birde derler babalık sonrdan anlasılır diye benim esim kac defa agladı kaaaac :)

Ne guzel tam benim istedigim durum.ben de ilaca ve dr a hastanelere karsiyim. Ne erek var bukadar ilaca igneye
Bence de Ben anneme soruyorum mesela ultrason yokmus onlarin zamaninda doktor eliyle bakiyomus bebek var mi diye hatta doktor beni farketmemis hamile degilsin demis :) annem folik asit bile kullanmamis yani o derece ve 4 tane saglikli evladi oldu Bir de benim annem ilk cocugunu 30 yasinda sonuncuyu 40 yasinda doguran biri :)

Bence de Ben anneme soruyorum mesela ultrason yokmus onlarin zamaninda doktor eliyle bakiyomus bebek var mi diye hatta doktor beni farketmemis hamile degilsin demis :) annem folik asit bile kullanmamis yani o derece ve 4 tane saglikli evladi oldu Bir de benim annem ilk cocugunu 30 yasinda sonuncuyu 40 yasinda doguran biri :)

o zamanlar takviye vitamin yokmus ki, dogal besinler yiyorlar zaten daha organik. Teknoloji ilerledikce sektorler gelistikce yeni icatlar cıkıyor. Aslında her vitamin haplarının dogal karsılıkları var ama, zaten hormonlu hersey. Hap içmek kolayımıza geliyor. İlla folige baslıcan illa elevit alcan gibi olmazsa olmazlar yokmus yani oyle herkese

Aynen öyle bende cok cok cok karsıyım bu kadar ilaca doktor banada verdi bulantı için cok cok cok kötü durumda olmasam icmem henüz hic icmedim midem bulanıyor tüm gün kokulardan tiksinerek yasıyorum ama dayanmaya calısıyorum. Migrenim tutuyor 2 gün hayattan kopuyorum onun icin bile ilac istemedim. Bence doktorların kotaları var her gelene progestan her gelene baska bi ilac yazık yani.. Atales Atales

Ben ogrendigim ilk gunden beri multivitamin kullandim ve hic bulantim olmadi Bazi sitelerde bulantinin B vitamini eksikliginden kaynaklandigi soyleniyor Doktor belki o yuzden vermistir Kabus bende olmuyor simdilik ama cok duydum normalmis

evet canım b6 eksıklıgınden oluyormus oda ette varmıs yıyorum ama cok yıyemıyorum cok ıstahsızım

Sanirim benim bebis hem uykusuzluktan hem tuzlu cubuk yemiyom diye bana bulanti yapiyomus anca kalktik yatakta tuzlu cubuk yiyorum bulanti yapmasin diye iki gundur ise yariyo cok sukur

Merhaba ben de ayni sekilde burda bos gebelik ,kalbi atmamasi olayi cok olunca internetten arastirdim ve sanki benimde basima gelicek diye cok endiseleniyorum Tek gece ile hamile kaldim demissin ozel olmazsa yani tum ay boyunca bi iliski mi oldu cunku biz aylarca denedik iki gunde bir olayini ve ramazan ayinda denemedik tum ay boyunca tek iliski oldu onda hamile kalmisim tabi ki sok olduk nasil olur diye Beni korkutanda kalitesiz sperm olmasi yani diyolar ya iki gunde bi olan iliskide spermler cok tazedir Ben de korkuyorum kalitesiz embriyodur diye bilmiyorum korkularim yersizdir insallah
Rabbim nasip ederse olur bize yaradanın mucizesi süprizi ramazanda öğrendik çok şaşırdık ve mutlu olduk :KK68: ilk önceki bebeği bekliyorduk açıkcası gün aşırı ilişki yaşıyorduk ama nasip olmadı aksine sağlıksız bir bebekmiş dedi doktor endişelenme dedi olabılır vs çok sukur ondan sonra korunduk zaten 2 ay yasaktı ıkıncı regl bıttı dedım bırsey olmaz hemen tutacak değil ya dıye regl bıttı 1 veya 2 kere ilişki oldu ve tuhaf bır sekılde 2 hafta sonra falan esımle sakalasıyoruz hadı ordan hamıleyım ben dedım esımde hadı ordan dedı olsada nerden bılıceksın dedı falan regl gectıgı 2 gun ben ama ıhtımal vermıyorum ramazan dengesizlik olmustur falan dıye ruyamda arkadasım kendının hamıle oldugunu soyluyor falan ustunede bende test yapıyorum ve cızgı sılıkte olsa var oluyor etkılendım sonrakı gece yaptım evde vardı ama cansıkıntısına :) esimde salonda dedim yapıcam guldu he gıt yap falan anam damlatmayla suprız dedı :) esıme kostum harbı hamıleyım ya ben dedım cok guzel bırandı rabbıme sukurler olsun ay cok uzun oldu kusura bakma nasipse hayırlısıyla alırız kucaklarımıza kafanı takma yasa hamılelıgını ben ıcımde hıssedeceğim günü iple cekıyorum :-):KK71:

Kizlar calisan hamislere tavsiyede buliniyim dogumdan 2 ay once ve 2 ay sonra izinleeiniz var siz isterseniz dogumdan sonra kullanin izninizin iatediginiz kadarini ama raporunuzu digumdan 2 ay oncesinden baslatin ki devletten dogum parasini tam alabilin

meyve benimde vazgeçilmezim şu sıralar iyi meyve yiyorum ama süt yumurta sıcaklardan dolayı malesef yiyemiyorum :KK43: ceviz içinde kendimi çok zorluyorum hayret bir şey inanılmaz mide mi bulandırıyor
aynen ben severdım cok olmasa da ama ılk bırhafta cevız yedım sut ıctım sonra tıksındım cevız gormek ıstemıyorum ve semızotu dıyınce bıle ıcım bulanıyor

Kizlar benim de bugun kontrolum vardi kalp atimlarini izledik çok şükür ama sesini dinletmedi doktor

canım banada dınletmedı bu haftada bıraz rısklıymıs dınletmesı dınletırken bır ısı yayılıyormus buda bebısı olumsuz etkıleyebılıyormus gostermedımı ekranda ben dınlemıs kadar oldum valla hayırlısıyla dınlersın acele etme saglıklı olsunda

Günaydın canlar...Ben daha yeni uyanabildim,acil kahvaltı yapmam gerek,midem kazınıyor:)Dün ki kan tetkiklerinde tsh 3.26 çıktı,buna da şükür diyorum.12 günlük ilaç kullanımından sonra 11 lerden 3 lere indi.Toksoplazma,kızamıkçık sonuçlarını perşembe günü alacağım,onlar da iyi çıkarsa dünyalar benim olur:)

Aynen öyle bende cok cok cok karsıyım bu kadar ilaca doktor banada verdi bulantı için cok cok cok kötü durumda olmasam icmem henüz hic icmedim midem bulanıyor tüm gün kokulardan tiksinerek yasıyorum ama dayanmaya calısıyorum. Migrenim tutuyor 2 gün hayattan kopuyorum onun icin bile ilac istemedim. Bence doktorların kotaları var her gelene progestan her gelene baska bi ilac yazık yani.. Atales Atales
Bu is biraz kader kismet isi. Zorlamayla cocugu tutamayiz.allah ne yazmissa onu yasiycaz.bu da hoplayip ziplamak anlamina gelmiyor tabi ki ama biz elimizden geleni yapalim sadece. Bu kadar disardan ilac almak gereksiz. Sorun olmadikca tabiki.

Bu is biraz kader kismet isi. Zorlamayla cocugu tutamayiz.allah ne yazmissa onu yasiycaz.bu da hoplayip ziplamak anlamina gelmiyor tabi ki ama biz elimizden geleni yapalim sadece. Bu kadar disardan ilac almak gereksiz. Sorun olmadikca tabiki.

Aynen oyle bende ogrendigim ilk gunden beri bir bunu savunuyorum birde herseyi oyle cok arastirmamayi.. Nasipteyse zaten hic birsey engel olamaz.. Allah herseyin hayirlisini versin

X