2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kizlar nasilsiniz ben asiri uyuyorum ya surekli uykum var evimin isini bile tutamaz oldum tum gun yatsam yetmez o durumdayim resmen :KK53: sizler nasilsiniz :21::KK37:

Cok sukur , gecmis,er olsun, ilk bebekte tehlike yok diye doktoum hic umursamiyor ama benim hafif korkum olmuyor degil. Sizin ilk bebeginiz miydi?
Cok sagol canim...
Evet ilk bebegimdi bu ise ikinci...
Sen gonlunu ferah tut saglicakla alacagiz kucagimiza ins. :)

gunaydınlar nasılsınız bebişleriniz nasıl :KK200: :nazar: biz iyiyiz hamdolsun sabah kalktık işe geldik bile :KK68: cinsiyetlerimizide öğrensekte hitap etmeye net başlasak oğluşum kızım yada isimleriyle :oops::KK70:
Ben de merak etmiyor degilim canim...
Bir oglum var bu kiz olursa 2 cocuk yeterli...
Eger buda erkek olursa 30 lu yaslarimda 3. Denemeyide yapabilirim kiz icin :-)
Yasim 24 bu arada...
Son 1 ay kaldi cinsiyet ogrenmeme :)

Günaydın güzel anne adayları ben fazla yazamıyorum pek ama takip ediyorum sizi 16aylık bi yaramaz var bende ondan fırsat olmuyor bu arada bi arkadaş sormuş enox kan sulandirici kullanan varmı diye ben kullanıyorum hepinize mutlu bir gün diliyorum
Allah bagislasin canim cinsiyeti ne yaramazinin...
Benim de 15 aylik oglum var...
Bakalim ikincide olunca nasil bas edecegiz :-)

selam kızlaarr
ne durumdasınız hamileliğin ilk aşamaları nasıl geçiyor?
benim bir günüm bir günümü tutmuyor, bi gün midem bulanıyorsa bir gün halsizlik vuruyor :)
Bebişleriniz nasıl? Benim bir dahaki kontrolüm 18 ağustosta ama o kadar zaman nasıl geçecek? say say bitmiyor :)
bugün 8+1 deyim.. son adet tarihime göre 8+2 olması gerekiyordu ama 1 gün geç yumurtlamışım o yüzden arada 1 günlük uyuşmazlık var.. hiç de önemli değil dedi doktorum. en azından artık hangi gün hamile kaldığımı biliyorum. :KK70:
bu arada @misseste ağrı bahanesiyle kalp atışını duymaya gitmek iyi fikirmiş :KK70: biz de son kontrolde bebişin kalp atışını kaydettik açıp açıp dinliyoruz :KK70:

Bu hafta 9.hafta bulantilardan olcem dun gece 2 de acillik oldum migrenim de tuttu ilac vermiyolar tabi serum sayesinde azcik uyudum bugün yine bulantı-kusma aynen devam tecrübeli anneler buna bi çözüm yok mu?ne su ne yemek bisey kalmiyor bebegimi düşünüyorum endiselenmeye basladim Allah hepimize saglikla bu dönem i gecirmeyi nasip etsin

DAHA

CANIM İLK HAMİLELİĞİNMİ.YOKSA DAHA ÖNCE KÖTÜ TECRÜBE YAŞADINMI BİLMİYORUM AMA..(İNŞALLAH YAŞAMAMIŞSINDIR)BEN DAHA ÖNCE BİRİ BOŞ GEBELİK DİĞERİ KALP ATIŞI DURMASI SONUCU 2 HAMİLELİK DAHA YAŞADIM VE SONRA GENETİK TAHLİLİ YAPTIRDIK.ÇOK BASİT TAHLİLDİ AMA ORDA KAN PIHTILAŞMASI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI.ŞİMDİKİ HAMİLELİĞİME KADAR HEM FOLİK ASİT HEMDE ASPİRİN KULLANDIM.ŞİMDİ DE HAMİLE KALDIĞIMI ÖĞRENİR ÖĞRENMEZ DE KAN SULANDIRICI İĞNE KULLANIYORUM.AMA KARNIMDAN YAPIYORUM VE KARNIM MOSMOR ŞUAN.....EŞİMİN İÇİ GİDİYO ACIYO DİYE İĞNEYİ O YAPIYO ÇÜNKÜ...
Bebeğimizin kalbi durduğunda ne kadardı. Bi de bu iğne hangi Amaçlı yapıyorsunuz. Ben o kadar paronayak oldum ki sanki tüm Sıkıntılar bende olacakmış gibi evham yapıyorum.

canım banada dınletmedı bu haftada bıraz rısklıymıs dınletmesı dınletırken bır ısı yayılıyormus buda bebısı olumsuz etkıleyebılıyormus gostermedımı ekranda ben dınlemıs kadar oldum valla hayırlısıyla dınlersın acele etme saglıklı olsunda
yaw banada 5 sn dinletti bende adama gıcık oldum ne bu die yeni doktor arayışına girmiştim :))

kan sulandirici ilax bebege daha iyi sekilde kan gitmesi pihtilasmayi onlemek icin verilir canimm...doktotlar her ihtimale karsi veriyorlar hap yada igne olarak...ben hap olarak gunde 1 tane aliyorum:KK45:
ben de daha önce bi doktora gore boş gebelik başkasına gore altıncı.hafta gelişimi duran bir gebelik geçirdim tabi kürtaj oldum hic birşey de arastirilmadi ama acaba bende de varmı pıhtılaşma diye düşünüyorum ailemde kimsede duymadım geçen sene bu zamanlar ikiz kardeşim hamileydi şükür hic bi sorun yaşamadı ben de doğal yollardan kanımızı sulandırıcı birşeyler yesek zararı olur mu ki ne yemeli mesela kan sulandırıcı limon mu

Bu hafta 9.hafta bulantilardan olcem dun gece 2 de acillik oldum migrenim de tuttu ilac vermiyolar tabi serum sayesinde azcik uyudum bugün yine bulantı-kusma aynen devam tecrübeli anneler buna bi çözüm yok mu?ne su ne yemek bisey kalmiyor bebegimi düşünüyorum endiselenmeye basladim Allah hepimize saglikla bu dönem i gecirmeyi nasip etsin
Canim cok gecmis olsun...
Bulanilar maalesef bende de hat safhada...
Bas agrilarim icin genelde soguk medical jellerden koyuyorum biraz olsun rahatliyorum...
Tabi migrene de iyi gelir mi bilemem...
Mideni pek bos birakmamaya bak canim ac karna cikarmaya calismak daha zor oluyor sanki...
Ins. En kisa zamanda bulantilarin gecer..

Bebeğimizin kalbi durduğunda ne kadardı. Bi de bu iğne hangi Amaçlı yapıyorsunuz. Ben o kadar paronayak oldum ki sanki tüm Sıkıntılar bende olacakmış gibi evham yapıyorum.
İĞNEYİ KANI SULANDIRMAK İÇİN YAPIYORUZ.ÇÜNKÜ BEBEK ŞUANDA ANNEDEN ALDIĞI KANLA BESLENİYO.BU BESLENME KAN PIHTILAŞMASI OLDUĞUNDA DAHA AZ OLUYO VE ZAMANLA BEBEK BESLENEMEDİĞİ İÇİN KALP ATIŞLARI DURUYO MAALESEF...BEBEĞİN KALBİ DURDUĞUNDA ŞU KADAR HAFTALIK DİYEMİYORUM.ÇÜNKÜ POLİKİSTİK OVER SENDROMU VAR VE NE ZAMAN YUMURTLAMA OLDUĞU TAM BELLİ DEĞİLDİ.HATTA KAÇ KERE ADETİM GEÇTİ DİYE DOKTORA GİTTİM VE ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇ KULLANDIM.EN SON GİTTİĞİMDEDE DOKTOR BENİM ZORUMLA BAKTI VE KALBİNİN BİLE ATMAYA BAŞLADIĞINI GÖRDÜK.OZAMAN 7 HAFTALIK FALAN DEMİŞTİ AMA BENİM SON ADET TARİHİMLE TUTMUYODU...O YÜZDEN NET Bİ HAFTA SÖYLEYEMEM ŞUAN...HEM SEN KAFANA TAKMA HERKESTE OLCAK DİYE BİŞEY YOK.BAK YİNE HAMİLEYİM VE UMUTLUYUM.İNŞALLAH RABBİM SAĞLIKLA KUCAĞIMIZA ALDIĞIMIZI GÖSTERİR HEPİMİZE...

ben de daha önce bi doktora gore boş gebelik başkasına gore altıncı.hafta gelişimi duran bir gebelik geçirdim tabi kürtaj oldum hic birşey de arastirilmadi ama acaba bende de varmı pıhtılaşma diye düşünüyorum ailemde kimsede duymadım geçen sene bu zamanlar ikiz kardeşim hamileydi şükür hic bi sorun yaşamadı ben de doğal yollardan kanımızı sulandırıcı birşeyler yesek zararı olur mu ki ne yemeli mesela kan sulandırıcı limon mu
KAN SULANDIRICI KİRAZDA FALAN ÇOK OLUYO BENİM BİLDİĞİM.

Slm kızlar. Ben test yaptım pozitif çıktı ama ara ara kahverengi lekelenme oluyo. Böyle bi duru yaşayan var mı nolur deneyimlerinizi yazın. Dr için yarın randevu alıcam inş ama yarına gün vermeyebilirler. Tecrübeye ihtiyacım var.
Benim de kahverengi lekelenmelerim oluyor ara ara. Doktora söyledim Progestan verdi. Yinr hafif devam ediyor. Bol bol istirahat et dedi.

Kizlar dun aksam hafif lekelenme sikayetiyle acile gittim.doktor herhangi bir kanama yok dedi.suan bebek yada kalp atisi giremiyorum ama kese yerinde dedi.vajinal muayene etti.sizce bu zamanda kalp atislarinin duyulmasi gerekmezmi ya aksamdan beri kafama takildi.
6+4 te aynı gün iki doktora gittim ben. Biri Medical park biri Ankara Koru hastanesi. Medical parktaki doktor sadece keseyi görebildi kalp atışları daha duyamıyoruz dedi, onun peşi sıra Koru hastanesine gittik orada hem kalp atışını duyduk hem de kalp atışlarını kesenin içinde titreyen bir benek gibi gördük :) demek istediğim sanırım cihazlardan Kaynaklı olabiliyor. Medical parktaki Philips ti Koru daki generalelectrics ti :p ona bile baktım :KK70: ha bir de şunu eklemek istiyorum ben daha hiç vajinal muayene olmadım hep dışardan bakıldı. En kısa zamanda kalp atışlarını duyarsınız inşallah

gec döllenme olasiligi yuksek

Sat 16 haziran 30 haziranda yumurta catlstma ignesi oldum.2 ve 3 temmuz birliktelik demisti doktor.onun haricinde birlikteligimiz olmadi zaten.gec dollenme olasiligi varmidir acaba bu durumdu.
Evet cihazlarin farkli oldugunu biliyorum ama vajinal muayenede hepsi daha erken belli olur diye biliyom kese bebek kalp atisi vs.

X