2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba bende aranıza yeni katılıyorum. Dün gebelik testiyle öğrendim yarın nasipse doktora gideceğiz. Ancak korkularım var röntgen çekilmiştim ve birkaç kutu ilaç içmiştim inşallah herşey yolundadır! Allaha emanet olsun yavrucuklarımız tahminen 35 günlük hamileyim sanırım 30 mart olarak hesapladım nette doğumu hepimizin hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah bebekleri

merhaba canım hayırlı uğurlu olsun. inş. bebeğini görürsün.
bende diş çektirecektim ve diş çekimi öncesi röntgen çektirmiştim. tahminen o zaman 3 haftalıkmış.
bide sanırım 2,5 haftalıkken yani çok yeniyken idrar yollarında iltihap var diye 6 gün fitil ve 6 adette antibiyotik kullanmıştım. doktoruma anlattım bu durumu bişey olmaz dedi. canım zaten sen hamile kaldığını öğrenene kadar Allah korurmuş. anne adayı gebeliğini öğrendikten sonra sorumluluğu başlarmış. :) büyüklerim öle dedi.
içini ferah tut bende en başka çok dert etmiştim. nasip kısmet herşey..

Evet canım doğum yaptım sezeryan tarıhımden bır gun once 38+3 gunluk bebegımı kaybettım.Bugun doktora gıttım kan verdım aksam sonuc cıkacak hakkımda hayırlısı olsun
taam sona geldiim kokusunu içime çekicem derken böyle bi durum çook acı çook üzüldüm rabbim sabırlar versin sakıncası yoksa sebebini yazarmısın merak ettim

Merhaba hanımlar..Ben de Rabbim nasip ederse mart annesi olcam İnşallah..Yarın randevum var inş kalp atışlarını duyarım geçen hafta gitim keseyi gördük 6+2 dedi ama kalp atışı için haftaya gel dedi İnş bir problem çıkmaz..Rabbim hepimize meleklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin İnşallah..

Merhaba canım, hayırlı olsun. Benimde randevum yarın kalp atısına cagırdı beni :) insallah duyupta geliriz

bu sıcaklar beni çok etkiliyor kızlar sıcakta sanki daha çok midem bulanıyor

Kesinliklee sıcaklar daha cok etkiliyor özellikle kokular bile bir baska geliyor

Merhaba bende aranıza yeni katılıyorum. Dün gebelik testiyle öğrendim yarın nasipse doktora gideceğiz. Ancak korkularım var röntgen çekilmiştim ve birkaç kutu ilaç içmiştim inşallah herşey yolundadır! Allaha emanet olsun yavrucuklarımız tahminen 35 günlük hamileyim sanırım 30 mart olarak hesapladım nette doğumu hepimizin hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah bebekleri

Hosgeldin canım, hayırlı olsun Allah korur onu korkma insallah saglıkla kucagımıza alırız

Şimdi doktordan geldim kızlar bebeşimi gördüm ilk defa kalbi pıt pıt atıyo allaha şükür allah herkese nasip etsin bebişini görmeyi

Ayyy masallaah darısı bizeee bende yarın gidiyorummm cok heyecanlıyım her sabah uyandıgımda bugün persembe mi diyorum :)

Güzel anneler ben bugun kalp atışını duymaya gittim çok güzeldi anlatamam bu arada mide bulantilarim basladi doktor bir tane bitkisel ilac verdi mide bulantisi icin ama vitaminli folukasit b12 felan var icinde adi premesis bir arastirin kizlar birkac saatliginede olsa iyi geliyo

Masallaah canım sıra bizde:) bir arastırıcam ilacını ben artık cok yoruldum keske kusabilsemde rahatlasam hic kusamıyorum yarında kontrol var bir drumada sorarım

Canim vajinalde mi yoksa karindan mi bakti benim sat 11 haziran senin kaçtı benim kalp atışını dün duymadik
Kızlar merhaba benim de kontrolüm vardı yazmıştım ben kalp atışını gördüm ama açıkçası net duyamadım doktor duydugunu iddia etti ama ne ben ne eşim hiçbişey anlayamadık vajinal bakmak istedi onuda kabul etmedim neyse şükür gördüm ama duyamadım net aklım takıldı doğrusı iki hafta sonra tekrar cagırdı yani bi hafta sonra da cagırsa olurduda illa kontrol süresi gecicek bazen doktorları anlamıyorum aa buarada bana şimdiden ağustosun 28ine ikili tarama testi randevusu verdiler bebek ise 0.938 cm olmş sizlerinlinde ne yazıo Ultrason kagıdında CRL 0.938 cm yazıo normalmi acaba doktor herseye normal deyip gecsede işte insanın içi rahat etmio insanın gecelerce kafasında kurdukları seyleri sorupda sıradan cewaplar tatmin etmio haliyle bilmiyorum ilk diye bnde pimpirikli olabilirim ama

Herkes ailelere söyledi mi.benim sadece eşim biliyor.kalp atışını duyduktan sonra söylerim diyordum bugün duyduk ama hala biraz daha beklesem mi diyorum.bir de yanlarındayım sürekli yatıyorum halsizim neyin var diye sorup duruyorlar

Kalp atışını duyduktan sonra söyledik bizde, bu mutluluğu paylaş onlarla da bir an evvel :) sonra kızıyorlar niye söylemediniz daha önce diye

Arkadaşlar bugun kadın doğuma gittim,kese göründü daha bebek için 20 gün var dedi,bulantı ve mide yanmasından muzdaripim diye ilaç verdi B12 verdi bide;-)

sat nedir sizin? yakın gibi tarihlerimiz ama ben bu haftasonu kalp atışı duymayı ümit ediyorum..

Kızlar doktordan geliyorum kalp atışını duyduk çok şükür öyle hızlı atıyor ki çok farklı çok güzel bir duygu dilerim Allah tan bundan sonra kimseden kötü haber gelmez ve herkes böyle güzel duyguları tadar :-):-):-):-)

ne güzell,,inşallah biz de yaşarız aynı duyguları,hayırlı olsun :)

Herkes ailelere söyledi mi.benim sadece eşim biliyor.kalp atışını duyduktan sonra söylerim diyordum bugün duyduk ama hala biraz daha beklesem mi diyorum.bir de yanlarındayım sürekli yatıyorum halsizim neyin var diye sorup duruyorlar

ben sadece kendi anneme vve yakın iki kız arkadaşıma soyledim,kalp atışını bekliyorum bende,,birine soylesek zaten herkese yayılır :) belki biraz daha beklerim hatta :KK66:

Kızlar merhaba benim de kontrolüm vardı yazmıştım ben kalp atışını gördüm ama açıkçası net duyamadım doktor duydugunu iddia etti ama ne ben ne eşim hiçbişey anlayamadık vajinal bakmak istedi onuda kabul etmedim neyse şükür gördüm ama duyamadım net aklım takıldı doğrusı iki hafta sonra tekrar cagırdı yani bi hafta sonra da cagırsa olurduda illa kontrol süresi gecicek bazen doktorları anlamıyorum aa buarada bana şimdiden ağustosun 28ine ikili tarama testi randevusu verdiler bebek ise 0.938 cm olmş sizlerinlinde ne yazıo Ultrason kagıdında CRL 0.938 cm yazıo normalmi acaba doktor herseye normal deyip gecsede işte insanın içi rahat etmio insanın gecelerce kafasında kurdukları seyleri sorupda sıradan cewaplar tatmin etmio haliyle bilmiyorum ilk diye bnde pimpirikli olabilirim ama
Normaldir canim sıkıntı yapma bende bi hafta once gittim kalp atisini duydum ve crl 4 mm di bebekler hergun 1mm artiyomus boyu yani bugun gitsem mesela bana da 9 mm der herald aradan 5 gun gecti bazi doktorlar biraz bastan saviyolar haklisin bizim heycanimizi tecrubesiz oldugumuzu gormuyolar ben de bu yuzden doktorumu degistircm sen de iyi bi doktor arastirmasi yap bence surekli 9 ay boyunca yanimizda olck olan doktorlar sonucta gözü kapali güvenmemiz lazim aklima takilani sorabilecegim ve bana uzun uzun anlatacak bi doktor bulmam lazimmm:KK12::KK12:

Canım hiç takılma şu an cm lere mm lere önemli olan 3 aydan sonra ne durumda gidiyorlar hatta bazı doktora göre 4 5 aydan sonra önemli .. Benim 6+1 de 0.5 cm di / 8+4 te 2.5 cm olmuş .. Yani örnek olsun diye yazmadım sakın karşılaştırma falan yapma herkesin gebeliği farklı şekilde ilerleyecek çünkü emin ol, hozla büyücekler bir bakmışsın kaç gram kaç kilo diye konuşmaya başlamışız :) şimdilik günde 1-1.5 mm büyüyorlar ..

Normaldir canim sıkıntı yapma bende bi hafta once gittim kalp atisini duydum ve crl 4 mm di bebekler hergun 1mm artiyomus boyu yani bugun gitsem mesela bana da 9 mm der herald aradan 5 gun gecti bazi doktorlar biraz bastan saviyolar haklisin bizim heycanimizi tecrubesiz oldugumuzu gormuyolar ben de bu yuzden doktorumu degistircm sen de iyi bi doktor arastirmasi yap bence surekli 9 ay boyunca yanimizda olck olan doktorlar sonucta gözü kapali güvenmemiz lazim aklima takilani sorabilecegim ve bana uzun uzun anlatacak bi doktor bulmam lazimmm:KK12::KK12:
Haklısın canım bide tavsiyeyle gîtmiştim çok iyi diye bakalım yeniden arastırcm değiştrym en iyisi yolumuz uzun cünkü Allah kısmet ederse:KK66:

6+2 de 3.55mm
7+3 de 4.00 mm
Ve kalb atisi yok 1 hafta bekleyelim dedi

Canım hiç takılma şu an cm lere mm lere önemli olan 3 aydan sonra ne durumda gidiyorlar hatta bazı doktora göre 4 5 aydan sonra önemli .. Benim 6+1 de 0.5 cm di / 8+4 te 2.5 cm olmuş .. Yani örnek olsun diye yazmadım sakın karşılaştırma falan yapma herkesin gebeliği farklı şekilde ilerleyecek çünkü emin ol, hozla büyücekler bir bakmışsın kaç gram kaç kilo diye konuşmaya başlamışız :) şimdilik günde 1-1.5 mm büyüyorlar ..

haklısın canım ahh şu takılmamaları becerebilsem ayy ne güzel dedin artık topikteki herkes sorunsuz 3ayımızı gecsek de baska konuları konusabilsek:KK66:

Kizlar bn hamilelik takviminde hata mi yaptim anlayamadim bn şu an 6+2deyim. Ama takvim 7haftalik gösteriyor bu şekilde mi ilerliyor ?

X