2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Slm kızlar. Bende bugün doktora gittim.kalp atışı var dedi ama bana dinletmedi erken haftalarda doppler kullanmıyorum sakıncalı dedi.devlet hastanesiydi.ultrason kağıdını bile vermedi .memlekette ailemin yanında olduğum için kendi doktoruma da gidemiyorum.6+5 teyiz ama ultrsonda 6+2 göründü olabilir bu haftalarda bu fark herşey yolunda görülüyor dedi.buruk bi sevinçle ayrıldım hastaneden

canım üzülme yaa devlet hastaneleri birazcık anlayışsız davranıyor. kendi doktoruna gittiğinde daha farklı olur emin ol. her şey yolunda dediyse gerisine takılma bence çok şükür de sevin :)

Merhaba bende aranıza yeni katılıyorum. Dün gebelik testiyle öğrendim yarın nasipse doktora gideceğiz. Ancak korkularım var röntgen çekilmiştim ve birkaç kutu ilaç içmiştim inşallah herşey yolundadır! Allaha emanet olsun yavrucuklarımız tahminen 35 günlük hamileyim sanırım 30 mart olarak hesapladım nette doğumu hepimizin hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah bebekleri

Slm kızlar. Bende bugün doktora gittim.kalp atışı var dedi ama bana dinletmedi erken haftalarda doppler kullanmıyorum sakıncalı dedi.devlet hastanesiydi.ultrason kağıdını bile vermedi .memlekette ailemin yanında olduğum için kendi doktoruma da gidemiyorum.6+5 teyiz ama ultrsonda 6+2 göründü olabilir bu haftalarda bu fark herşey yolunda görülüyor dedi.buruk bi sevinçle ayrıldım hastaneden
canım erken haftalarda zararlı gerçekten 8.haftamda çağırdı doktorum beni, canını sıkma sende duyarsın inş en kısa zamanda ;-)

arkadaşlar aranızda beslenme uzmanı yada diyetisyene giden var mı? ben düşünüyorum aslında sağlıklı beslenip gereksiz kilo almamak için
diyetisyen arkadaşım var canım benim, ilk hamileliğimde çok destek oldu sağolsun. Gebelik şekeri sınırda çıkmıştı bi kaç önerisi sayesinde düşürdük şükürler olsun. Dengeli herşeyden yediğin sürece kısıtlama yapmana gerek yok demişti.5. ayda 4 kilo almıştım birden bire ekmeği sınırladık beyaz ekmeği kestik öyle.. abartmadığımız sürece çok kilo almayız inş.

valla ben 6. haftadan beri çekiyorum doktor sadece bulantı için ilaç önermedi ,ne zaman kusmaya başlarsan o zaman ilaç almalısın dedi. sabah dan başlıyorum gece yatana kadar her gün fix 3 paket çubuk kraker yiyorum.:mad: çok zor ama neyse az kaldı 4 hafta sonra inşallah geçiçek.

Arkadaslar eger hamile isem nisan annesi olacagim insallah. fakat simdi dayanamadim ve erken gebelik testi yaptim. Cok silik cikti gibi geliyor. Bat 3 agustos. Siz de bakin istedim. Tereddut ettigim su.erken test olmasina ragmen bu kadar silik cikabiir mi.daha koyu olmasi gerekmez mi.

Erken gebelik testi olmasa kesinlikle hamilesiniz derdim.Bence şu ucuz olanlardan bir tane denerseniz süper olur.Bende Bat a 3 kala öğrendim bebişimi.silik çizgiydi benimkide.

Yine uyuyakalmaya başladım ne güzel de insanın içi geçiyor bir de serin olsa hava ah ah ilk defa cuma gidecem çok heyecanlıyım bende

diyetisyen arkadaşım var canım benim, ilk hamileliğimde çok destek oldu sağolsun. Gebelik şekeri sınırda çıkmıştı bi kaç önerisi sayesinde düşürdük şükürler olsun. Dengeli herşeyden yediğin sürece kısıtlama yapmana gerek yok demişti.5. ayda 4 kilo almıştım birden bire ekmeği sınırladık beyaz ekmeği kestik öyle.. abartmadığımız sürece çok kilo almayız inş.
yani bende bilemedim şimdilik kilom alışım normal 1,5-2 kilo aldım test sonuçlarımda değerlerimde normal çıktı ama uzman kontrolünde daha mı sağlıklı olur diye aklımda soru işareti kaldı. Gerçi biz listeye bağlı da beslenmeyiz şimdi canımızın ne zaman ne isteyeceği beklli olmuyo her zaman her şeyi de yiyemiyorum. çok kilo almaktan korkuyorum. veremezsem diye şimdiden dobişko gibi hissediyorum :

Arkadaşlar bugun kadın doğuma gittim,kese göründü daha bebek için 20 gün var dedi,bulantı ve mide yanmasından muzdaripim diye ilaç verdi B12 verdi bide;-)
Sat neydi sizin?20 Gün var demesi çok geç bir tarih değil mi?Ben mesala oğlumun kalp atışını 6+2 de öğrenmiştim.Bu bebeğim içinde bugün yarın randevum var kalp atışı için.

Herkes ailelere söyledi mi.benim sadece eşim biliyor.kalp atışını duyduktan sonra söylerim diyordum bugün duyduk ama hala biraz daha beklesem mi diyorum.bir de yanlarındayım sürekli yatıyorum halsizim neyin var diye sorup duruyorlar

Merhaba arkadaslar hepinizin hamileligi hayirli olsun Ben de 5.haftamdayim sadece 4+3 gunlukken kan testi yaptk HCG 900 cikti onun disinda doktora gitmedim doktorum tatilde ve ozel bi hadtahaneden randevu aldim bana 8. haftada gel dediler Ben de endiseleniyorum yurtdisindayim Turkiyede herkes kesesiydi kalp atisiydi surekli doktora gidiyo ben boyle kendi kendimeyim Bi de nerdeyse hicbi belirtim yok ne akinti ne sanci hicbisey yani hamile gibi degilim sanki Sadece arada kasiklarimi dolu dolu hissediyorum o kadar bi de cok susuyorum
Hayırlı olsun hamileliğiniz.Kendinizi üzmeyin bu kadar,bence 8.hafta gidecek olmanız isabetli bir karar,bende sadece keseyi gördüm ve beklemedeyim.Kalp atışı için bende 8.haftada gitmiş olucam sanırım.

yarın beta hcg yi yaptırıp doktor a göstermekte fayda var o zaman ben denizlideyim kendi doktorum afyonda acaba onun içinmi dediki 10. hafta diye

Slm Mart anneleri.. Topiğin adını görünce yazmak istedim bende 2015 Mart annesiyim .. ( 28.03.2015 di muhtemel doğum tarihim 16.03 ü. 2015 de Dünya'ya geldi Kızım..
Inşallah güzel bir hamilelik geçirip bebişlerinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız ...

Herkes ailelere söyledi mi.benim sadece eşim biliyor.kalp atışını duyduktan sonra söylerim diyordum bugün duyduk ama hala biraz daha beklesem mi diyorum.bir de yanlarındayım sürekli yatıyorum halsizim neyin var diye sorup duruyorlar
Biz kalp atişini duyduk soyledik canim herkese gerci kayinvalidem kizim herkese söylemeyın nazar olur dedi ama eşim laf anlamadi herkese söyledı

benim eşim çok istiyordu. ben hep erken diyordum o yüzden hamile olduğumuzu öğrendik ben ne yazıkkı durduramadım nerdese face e yazacaktı. ailelere söyledi daha 4 haftalıktı sonra aileleri durduramadım herkese söylediler aslında ben kalp atışını duyduktan sonra ailelere 3 ay dolduktan sonra da yakınlara söylemeyi istemiştim ama olmadı :KK43::KK43: inş nazar falan değmez çok korkarım ben nazardan

Slm Mart anneleri.. Topiğin adını görünce yazmak istedim bende 2015 Mart annesiyim .. ( 28.03.2015 di muhtemel doğum tarihim 16.03 ü. 2015 de Dünya'ya geldi Kızım..
Inşallah güzel bir hamilelik geçirip bebişlerinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız ...
çok teşekkür ederiz saolun :):)

X