2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Sadece ben mi merak ediyorum bilmiyorum ama birimizin bu konuyu açmasi iyi olur diye düşünüyorum. Cinsel iliskiden kaciniyor musunuz benim gibi yoksa devam ediyo musunuz? Kocacigima da uzuluyorum yazik ama doktor da temkinli olmak lazim biz cok onermiyoruz ilk haftalarda dedi. Gun asiri birliktelik dediler hamilelik oncesi aliştirdilar simdi arkadas gibi takiliyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?:oops:
canım valla bende bu durumdan muzdaribim hatta bi arkadaşla konuştum dün öğrendiğimden beri hiç olmadı napcağımı sapıttım ama mecbur bi şekilde olcak :KK70: korkuyorum resmen yaa doktorda bir şey demedi kanamam da çok allaha şükür bakalım napcas

ilk gebeliklerimde sorun yoktu o nedenle bir sey olmadi bizde gireredik dusukler olunca temkinliyiz iste
Bende bir kere kimyasal yasadim canim ama doktora sorcaktm bugun esimde yanimda olunca utandim soramadim ama eşim de cok korkuyo bisey olur diye cUnku Allah korusun ani bi kasilmada bebegin kesesi acilip dusme ihtimali varmis tedbiri elden birakmamak lazim ama 9 ay da esim nasil dayanir bilmiyorm araya sogukluk girmesinden de korkuyorm napsak ki yaaa:110:o_O

Ben gibi zayif anne varmis kac kilo alacam hamilelik surecinde merak ediyorum 43.5 kiloyum bende o_O
peki daha hiç almadın mı canım senin 8 hafta olmuş bende öğrendiğimde 44 düm şimdide yemek yemek için zorluyorum kendimi bide eşimin baskısı malüm yalnız gazmıdır nedir bilmiyorum karnımda şişlik hissediyorum...evet yaa bende çok merak ediyorum kaç kilo alcas bakalım normal alırız inşallah

y
Bende bir kere kimyasal yasadim canim ama doktora sorcaktm bugun esimde yanimda olunca utandim soramadim ama eşim de cok korkuyo bisey olur diye cUnku Allah korusun ani bi kasilmada bebegin kesesi acilip dusme ihtimali varmis tedbiri elden birakmamak lazim ama 9 ay da esim nasil dayanir bilmiyorm araya sogukluk girmesinden de korkuyorm napsak ki yaaa:110:o_O
yaa varya bende geçen gittiğimde soracaktım güleceğim geldi soramadım eşimde ayıp yaa falan diyip durdu tıpta ayıp olmas dedim ama soramadım :KK70: yaa eskisi gibi olmaz tabiki ama yinede tehlike ve kanama yoksa uygun pozisyonda olabilir :)

peki daha hiç almadın mı canım senin 8 hafta olmuş bende öğrendiğimde 44 düm şimdide yemek yemek için zorluyorum kendimi bide eşimin baskısı malüm yalnız gazmıdır nedir bilmiyorum karnımda şişlik hissediyorum...evet yaa bende çok merak ediyorum kaç kilo alcas bakalım normal alırız inşallah
42.5 la hamileligimi ogrendim 3 haftada 1 kilo aldim benimde gobusum var ama gaz sut ictigim icin gazdan sisiyorum

Yok canim bizde gebeligi ogrendik ogreneli girmiyorz iliskiye bi de benim tiroit rahatsizligm var daha hassas oluyolarmis o yuzden korkuyorz bizim komsumuz tiroit hastasiydy 2. ayinda esiyle iliski girmis sabahina bebek dusmus korkuyorz ama görümcem nerdeyse dogurana kadar girmis iliskiye doktoru soylemis dogum daha rahat olur demis ama biz korkuyorz

kesin ve kesin bize yasak biri kimyasal 4 dusuk var bende bu bebekte lekelenmemde oldu o nedenle yasak bir sekilde esini rahatlatabilirsin

ben ilk 3 ay girmedim bebegim icin abi ksrdes gibiyiz suan:KK71::KK71::KK71::KK71:

canım valla bende bu durumdan muzdaribim hatta bi arkadaşla konuştum dün öğrendiğimden beri hiç olmadı napcağımı sapıttım ama mecbur bi şekilde olcak :KK70: korkuyorum resmen yaa doktorda bir şey demedi kanamam da çok allaha şükür bakalım napcas

Ayyy biraz daha zaman gecsin diyorum simdilik. Ikinci trimester de felan zaten canin istiyormus. Su ilkini bi atlatalim. Simdilik bi sekilde rahatlatmaya calismak lazim eşleri

y

yaa varya bende geçen gittiğimde soracaktım güleceğim geldi soramadım eşimde ayıp yaa falan diyip durdu tıpta ayıp olmas dedim ama soramadım :KK70: yaa eskisi gibi olmaz tabiki ama yinede tehlike ve kanama yoksa uygun pozisyonda olabilir :)
asiriya kacmadan dusuk hikayen yoksa kanamn yoksa olur canim ustten ustten abartmadan :KK51:

y

Kizlarr aynisi bende de vardi iki gun oncesi kadar esimde kardes gibi olduk diyio guldun sonra doktor ablama sordum gebelik bir hastalik degildir normal hayatina devam et erkekler bu konuda nefisleri saglam degil Allah korusun en cok bu donemde aldatmalar oluyormus tabi dusuk kanama vs olan ozel durumu olan arkadaslar haric bizim normal iliskimize devam etmemiz gerekiyormuss cok haz almasakta bunu yapmak zorundayiz kocalarimiz icin dusununce onlar hakli biz hamile oldugumuz an annelik duygularini hemen benimsiyoruz ama eslerimiz bebegi gorene kadar tam benimseyemiyorlar malum biz kadarda duygusal degiller onlara anlayisli olalim sonuc olarak yuvamizi ayakta tutalim birliktelikte bunun basinda geliyor

Kizlarr aynisi bende de vardi iki gun oncesi kadar esimde kardes gibi olduk diyio guldun sonra doktor ablama sordum gebelik bir hastalik degildir normal hayatina devam et erkekler bu konuda nefisleri saglam degil Allah korusun en cok bu donemde aldatmalar oluyormus tabi dusuk kanama vs olan ozel durumu olan arkadaslar haric bizim normal iliskimize devam etmemiz gerekiyormuss cok haz almasakta bunu yapmak zorundayiz kocalarimiz icin dusununce onlar hakli biz hamile oldugumuz an annelik duygularini hemen benimsiyoruz ama eslerimiz bebegi gorene kadar tam benimseyemiyorlar malum biz kadarda duygusal degiller onlara anlayisli olalim sonuc olarak yuvamizi ayakta tutalim birliktelikte bunun basinda geliyor
dedigim gibi dusuk riski yoksa abartmadan birliktelik olabilir sayet dusuk riski varsa is hanimlara dusuyor onlar eslerini rahatlatcak

y

Bi 3:aylik olana kadar yine beklemekte fayda var hersey bebis icin:anneadayı:

Tamamen katılıyorum canım.Ben ilk gebeliğimin 2.ayında düşük tehlikesi yaşamıştım ve doktorum 1 ay ilişki yasak demişti.Bizde uyarıya uyduk çok şükür oğlum sağlıkla doğdu.Doktor uyarmadığı sürece aşırıya kaçmadan cinsel yaşama devam edilmeli.

kızlar bide soda,türk kahvesi falan içiyomusunuz ben önceden günde 1 kez içerdim sonra öğrenince bıraktım ama bugün şirkette çaycımız yapmış bide çok severim çok güzel yapar mis gibi koktu bir yudum içtim sodayıda araştırdım abartmamak şartıyla günde 1 bardak içilmesinde fayda varmış siz neler yapıyosunuz ne yiyip ne içiyosunz neler yasak getirdiniz kendinize bilgi alışverişi yapalım..gerçkten bebişlerimiz doğmadan annelik iç güdüsü başladı çok farklıymış kendimi düşünmeden bebek için sağlıklı şeyleri araştırıyorum normalde hiç dikkat etmem zaten 44 kilo hamile kaldım

kesinlikle katılıyorum hamilelik başladığı gün annelik iç güdüm depreşti bi tuhaflaştım ben ota boka ağlar oldum eşime saldırıyorum resmen yazık inanılmaz alttan alıyor ama dün dediki gerçkten sizin pskolojiniz bozluyor bu dönemde :KK70:

X