2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Bir de ben yumurtadan çok tiksiniyorum hiç yiyemiyorum kızlar. Hamilelikte her sabah bir yumurta yemek çok önemli diye okudum ama yiyemiyorum :KK43: Onun dışında sütüde soğukken dikiyorum bir çırpıda ancak öyle icebiliyorum. Sabahları badem ve kuru üzüm yiyorum başka ekstra bir şey yapmıyorum. Bi de bol su içmeye çalışıyorum
canım yumurtayı en önemli kılan 2 özelliği var, kalsiyum ve protein.. 1 adet haşlanmış yumurtadan alacağın kalsiyum 1 kase yoğurda eşit, proteini de gün içinde ızgara veya haşlanmış et, tavuk, balık ile dengeleyebilirsin..
AdAraS AdAraS a katılıyorum diğer besinlerle takviye etmeye çalışmak lazım.. bir de önemli olan yiyeceklerin tüketim şekilleri, sebzeleri az pişmiş, et ürünlerini tam pişmiş tüketmek lazım. öğünlerin yanında çay veya yoğurt yerine salata yemek, yoğurt ve çayı yemekten en az 1 saat sonra ara öğünlerde tüketmeye çalışmak lazım..
son bişey daha :KK66: hiç bir yiyecek için tiksiniyorum, yiyemiyorum diye dillendirip beynimize telkinde bulumamak lazım, bikaç ay sonra belki de geçecek olacak durumu kalıcı hale getirmeyi önlemek için..

canım yumurtayı en önemli kılan 2 özelliği var, kalsiyum ve protein.. 1 adet haşlanmış yumurtadan alacağın kalsiyum 1 kase yoğurda eşit, proteini de gün içinde ızgara veya haşlanmış et, tavuk, balık ile dengeleyebilirsin..
AdAraS AdAraS a katılıyorum diğer besinlerle takviye etmeye çalışmak lazım.. bir de önemli olan yiyeceklerin tüketim şekilleri, sebzeleri az pişmiş, et ürünlerini tam pişmiş tüketmek lazım. öğünlerin yanında çay veya yoğurt yerine salata yemek, yoğurt ve çayı yemekten en az 1 saat sonra ara öğünlerde tüketmeye çalışmak lazım..
son bişey daha :KK66: hiç bir yiyecek için tiksiniyorum, yiyemiyorum diye dillendirip beynimize telkinde bulumamak lazım, bikaç ay sonra belki de geçecek olacak durumu kalıcı hale getirmeyi önlemek için..
Canım süper bir açıklama olmuş, ellerine sağlık. ebyar ebyar kuzum sıkılmak yok, annesi senin her sıkıntın küçücük bebişi etkiliyor rahat ol Allahın izniyle sağlıklı bir şekilde kucağına alacaksın, alacağız. Dua et devamlı rahatlatır seni

Ben aacaip kabızım sizde var mı bide eahimde batma oluyo ama kabızlık çok kötü
tatlım bende de kabızlık var, folbiol folikasit kullanıyorum o hem şişlik hem kabızlık yapıyor:cry: üstelik bebek hazırlığı için 2 aydır lif ağırlıklı besleniyordum, yulaf ezmesi, keten tohumu vb.. ayrıca beyaz ekmek, şeker, bisküvi vb. de yemiyorum, yine de oluyor. doktora söyledim magnezi kalsine diye bi ilaç verdi, çok rahatladım. bir de progestronu da kabızlık yapmasın diye jel fitil olarak verdi.. doktoruna danış, o da yardımcı olacaktır benzer şekilde diye düşünüyorum :)

Benim de bulantım var yumurta yiyemiyorum daha önce düşükle sonuçlanan bir gebelik yaşadığım için de ne yapsam korkuyu atamıyorum üstümden acaba leke geldi mi gelmedi mi derken sürekli wcdeyim hem kendimi telkin etmeye çalışıyorm böyle zaman geçmez diye hem de elimde değil ne yapsam olmuyo

Benim de bulantım var yumurta yiyemiyorum daha önce düşükle sonuçlanan bir gebelik yaşadığım için de ne yapsam korkuyu atamıyorum üstümden acaba leke geldi mi gelmedi mi derken sürekli wcdeyim hem kendimi telkin etmeye çalışıyorm böyle zaman geçmez diye hem de elimde değil ne yapsam olmuyo
Canım sıkma canını zaman elbet geçecek zaman, sen stres yaptıkça kuzucuk daha çok etkilenir kendine, seni yormayacak uğraşlar bul ki kafan dağılsın

A
Allah yardımcın olsun canım ben branş öğretmeniyim ama hep okuldayım sen?
Allah yardımcınız olsun.. ben de yıllardır ilk defa atanamadığıma seviniyorum :KK70: şimdi mühendislik tamamlama ile üniv e gidiyorum, haftada 3 yarım gün.. sanırım çok yorulmadığım için de iyi geçiyor çok şükür bulantım fln yok.. çalışan anne olmak zor, Rabbim yardımcınız olsun

Allah yardımcınız olsun.. ben de yıllardır ilk defa atanamadığıma seviniyorum
Belki atansaydik daha rahat ederdik
Ben kpss kursuna gidiyorum dün tüm gün kurstaydim bir de sınav stresi var ama belki bebişlerimiz şansına bu yıl olur :)

Belki atansaydik daha rahat ederdik
Ben kpss kursuna gidiyorum dün tüm gün kurstaydim bir de sınav stresi var ama belki bebişlerimiz şansına bu yıl olur :)
ben evde çalışıyorum ama aynen bebişin şansına bu sene olcakmış gibi hissediyorum:KK39:

Ben de hem özel sektörde çalışıyorum hem de akşamları eve gidince uzaktan eğitimle kpss çalışıyorum

Burayı hamilelik + kpss topigi haline getirebiliriz o zaman :KK70: bu sene kasım anneleri atanacak insallah.

Canım süper bir açıklama olmuş, ellerine sağlık. ebyar ebyar kuzum sıkılmak yok, annesi senin her sıkıntın küçücük bebişi etkiliyor rahat ol Allahın izniyle sağlıklı bir şekilde kucağına alacaksın, alacağız. Dua et devamlı rahatlatır seni

Canım bende dahil bir çok arkadaşımızın kaybı var. Eskiyi eskide bırakmazsak eğer gerçekten kafayı yeriz. Nasip olmayacaksa olmuyor zaten benim 18 haftalık kaybım var erken su boşalması nedeni ile sebepsiz düşük kategosirinde şuan kucağımda olacaktı, nasip değilmiş. Ben kendimi kanıtlanan birşey ile avutuyorum aynı kişide hamilelikler farklılık gösteriyor. Biliyorum ki sıkıntı yaparsam hamileliğim daha zor geçecek ve güzel günlerin tadını varamayacağım. Sende sil kafandan geçmişi ve her anın tadını çıkar kuzum beni.

ah bu kpss yedi bitirdi bizi :KK70: kasımda hem anne hem de 657ye tabi kadrolusundan birer öğretmen oluruz inşallah:KK5:

X