2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Ben Azaltarak bırakırdım. Yazın önce geceyi bıraktık. Gündüzü de Azaltarak yavaş yavas bıraktık. Çok şükür bende çok korktum zor olacak diye ama Azaltarak bırakınca hiç ağlamalı bir sıkıntı yaşamadık.
Canım benimki isteyince ağlıyor. Gece uyumadan önce emiyor sonra bir de ya 3 4 gibi ya da sabah uyanınca. Gündüz 1 aydır hiç emmiyor. Ama dün istedi .Süt birikmedi daha akşam uyurken dedim, 10 dk ağladı .Bir de içli ağlıyor ki sorma. 3 aydır kademeli azaltıyoruz :)) sanırım hazır değiliz biz daha. Ben de sen büyüdün, artık süt azaldı diyorum. Günde 2'ye düştük ama... :bicak:

Erkekmiş, şaşkınım.. kız olur sanıyordum :)
Ooo hayırlı uğurlu olsun :KK200:

Kızlar emzirme meselesi bizde de çok şükür tereyağından kıl çekmek kadar kolay oldu. Doğumgününden yaklaşık bir ay önce anlatmaya başladım, her fırsatta.. Uğur böceği kostümü giyecekti ve çok heyecanlıydı, ben de bunu fırsata çevirdim. Uç uç böcecik olacaksın, pasta üfleyeceksin, 2 yaşında olacaksın, artık herşeyi yiyebiliyorsun, memeler çok yoruldu, sütte bitiyor artık diye anlattım anlattım.. gece uykuları çok bölünüyordu. Sabah gün ağarınca ve öğleni serbest bıraktım, akşam da yatmadan sadece birkaç gün büyük biberonla süt verdim azıcık ama o da geçiş içindi sadece, sütü de bıraktık. Büyük biberon sen büyüdün mesajı içindi. Yanyana uyuduk, sadece 3 gün meme istedi, Birkaç defa.. sadece 3-4 gün sabah ve öğlen emdi, en son biri öğlen emdi anan kalktı gitti, uyumadı. O da son oldu. Şimdi arabayla çıkmazsak öğlen uyumuyor, uykuya ihtiyacı olduğuna ikna olmuyor. Ben de arabayla tura çıkıyorum mümkün olduğu kadar, 1 saat kadar uyuyor o zaman. Geceleri neredeyse deliksiz uyuyor, özlemişim uykuyu .. bir de evde uyumaya ikna olsa... :KK66:
Yukarıya yazdım canım Benimki bırakmadı hala. Gündüzler dediğin gibi sadece arabayla uyuyordu. Şimdi omzuma yatıp uyuyor. Hatta içi annemde sadece hamakta hafif hafif sallanarak uyuyor. Haftada 3 gün benimle. Onda da en az birinde dışarıda oluyoruz .1 2 gün ben uyutuuyutuyorum yani öğlen. O da omzumda .mesela bugün babannedeydik. Oyun oynamak istedi uyumadı. Epey zorladı. Eve dönerken Arabaya binr binmez pıt uyudu.

Gerçekten bende bezdim artık bir çocuk bütün ruh sağlığımın içine etti :))) uykuları desen hala berbat ötesi tamam eskisi gibi 20 kere uyanmıyor ama. 10 u buluyor ve bazen 4de uyanıyor uyumuyor bir daha 4 den 8 e kadar ugraşıyorım uyuması için. Erken mi yattı da 4 de uyandı dicen gece 1.30 da uyudu :KK43: eşimle her gün kavga hep emre yüzünden emre dogmadan önce birbirimize alınmışlığımız bile yoktu hayat bildiğin alt üst hala düzene girmemesi normal yaşantımıza dönememek çok canımı sıkıyor

Kuzum sabah kaçta uyanıyor? Ediz artık en geç 7.30 da uyanıyor. İnan erken uyandığından beri rahatım ben. Uyanıyor ama 3 falan anca. Akşam da 9 9 buçuk gibi banyo sonra giyinme kitap derken 10 gibi uyuyor. Öğlen de annemdeyse 1 buçuk bwndeyse yarım saat uyuyor ama sabah 7.0dan 5 dk geç uyansın o gün uyku falan yok eskiye dönüyor.

saol canim inşallah bu evladimi da sağlıkla kucağıma alabilirim
Canım Allah korusun yavrunun da seni de sağlıkla kavuştursun sizi.

Selam arkadaşlar nasılsınız?
Uyku mevzusu konuşulmuş
Benim sıpa da aynı
Gündüz evdeysek hiç uyumuyor genelde
Anneme giderdik, akşam 17:30 gibi eve dönerken arabada uyurdu sonra gece 1e kadar ayakta
Gündüz Uyumasa bile gece en erken 11 buçuk
Artık erken yatması çok nadir
Bu ara uykuya direnme bahane bulma dönemiymiş. Hakkımızda hayırlısı .Benimki sabah erken kalkıyor. 10 km yol gidiyoruz anneme bırakıyorum.. Orada kahvaltı oyun uyku. Uykuya geçiş çok sıkıntılıydı .Ben ol adan uyumuyordu. Hamakta oynarken sallanırken uyuyakalmış. Ondan beri annem hamakta uyutuyor .uykuya geçiş yine sıkıntılı .Hamağı görünce ağlıyormuş uyuması uzun sürüyormuş. Uyanıyır kuzeniyle oynuyor. Sonra ben alıyorum öğleden sonra 4 buçuk gibi 5 eve geçiş . evi çok özlüyor. Oyun oyun. 10 0buçuğu buluyor uyuması hafta sonu 11i'i ama erken kalkmasının çok faydası var. Bazen 8de uyanıyor. O gün gece 12de zor uyutuyorum.
Bu arada annen nasıl
Senin sınav geçti mi basıldı geçmefiyse çalışmalar nasıl

Bu ara uykuya direnme bahane bulma dönemiymiş. Hakkımızda hayırlısı .Benimki sabah erken kalkıyor. 10 km yol gidiyoruz anneme bırakıyorum.. Orada kahvaltı oyun uyku. Uykuya geçiş çok sıkıntılıydı .Ben ol adan uyumuyordu. Hamakta oynarken sallanırken uyuyakalmış. Ondan beri annem hamakta uyutuyor .uykuya geçiş yine sıkıntılı .Hamağı görünce ağlıyormuş uyuması uzun sürüyormuş. Uyanıyır kuzeniyle oynuyor. Sonra ben alıyorum öğleden sonra 4 buçuk gibi 5 eve geçiş . evi çok özlüyor. Oyun oyun. 10 0buçuğu buluyor uyuması hafta sonu 11i'i ama erken kalkmasının çok faydası var. Bazen 8de uyanıyor. O gün gece 12de zor uyutuyorum.
Bu arada annen nasıl
Bir geldin pirgeldin hosgeldin. Herseyi okuyup cevaolamissin. Senin yavrunun uykusu iyi maşallah. Nazar değmesin

Kuzum sabah kaçta uyanıyor? Ediz artık en geç 7.30 da uyanıyor. İnan erken uyandığından beri rahatım ben. Uyanıyor ama 3 falan anca. Akşam da 9 9 buçuk gibi banyo sonra giyinme kitap derken 10 gibi uyuyor. Öğlen de annemdeyse 1 buçuk bwndeyse yarım saat uyuyor ama sabah 7.0dan 5 dk geç uyansın o gün uyku falan yok eskiye dönüyor
9 da uyanıyor canım daha erken uyandıramıyorum çünkü gece iyi uyumadığından kaldırsam bile kucağımda yerde koltukta yine saati 9 a tamamlıyor :KK43:

Bu arada annen nasıl
Rintcim selamlar, sevgiler, nasılsınız kuzunla?
Aynen valla çok direniyor
Gündüz uyumayınca bazen 6da sızıyor sonra gece 1-2 ye kadar oturuyoruz
Bütün De öyle olacak.
Ben yoruluyorum valla.
Ben de işe başlayacağım birkaç haftaya bakalım nasıl olacak.
Kim bakacak ya da kreş mi o Da belli değil.
Annem iyi çok şükür
Radyoterapi alıyordu bitti. Kontrollere gidecek, inşallah nüks olmaz bir daha.
Sınav ağustostaydı kazandım bir yerleri ama çok isteyerek olmadı, şubatta tekrar gireceğim ama ders çalışamıyorum maalesef :KK43:

Bütün De öyle olacak.
Ben yoruluyorum valla.
Annem iyi çok şükür
Sınav ağustostaydı kazandım bir yerleri ama çok isteyerek olmadı, şubatta tekrar gireceğim ama ders çalışamıyorum maalesef :KK43:
Annenin iyi olmasina çok sevindim. Rabbim bir daha yaşatmasın. Bu kadar yoğunluğun arasında tus kazanmak kolay değil ayrıca tebrik ederim seni

Bir geldin pirgeldin hosgeldin. Herseyi okuyup cevaolamissin. Senin yavrunun uykusu iyi maşallah. Nazar değmesin
Hahaha bugün sabahın şafağında uyanan sıpa 3e kadar uyumadı ki annemde 12de uyuyor. Artık leyla oldu canım çıktı yok uyumadı. Arabaya binince 2 dk horlama sesi. Tabii hemen etkiliyor.
Ben okula başlayınca düzene girdi ama ilk bir ay süründürdü beni. 1 aydır fena değil.

9 da uyanıyor canım daha erken uyandıramıyorum çünkü gece iyi uyumadığından kaldırsam bile kucağımda yerde koltukta yine saati 9 a tamamlıyor :KK43:
Bir ay belki daha fazla resmen süründürdi beni. Ama o da bir süre sonra alışıyor canım erken uyanmaya. Evet zorluyor başta ama alışıyor. Edi de önceden 9da kalkardı.
Şimdi bazen 7de kalkıyor ama 8 de arabaya binince anneme gidene kadar yolda uyuyor. İzin veriyorum arabadan indirirken uyandırıyorum. Bazen evdeyken ben uyandjrınca çok ağlıyır obda da sevdiği bir şey yapıyorum banyo da dahil :)) Bu ara ben çok halsizim ona rağmen hafta sonu 8i geçmedik. 7 buçuk oturdu artık. İnan gündüz de gece de bu şekilde düzene girdi. Ha yine uyanıyor. Ama eskisi gibi değil. Uykuya geçiş sıkıntısınj nasıl çözeceğim bilmiyorum ben de. Özellikle ekmeyi bırakınca gece uykusunu.

Bütün De öyle olacak.
Ben yoruluyorum valla.
Annem iyi çok şükür
Oooo işe başlıyorsun demek. Buradan anlıyorum ki kazaen olmadı ikinci :KK43:
Annene çok sevindim Allah tekrar yaşatmasın
İnşallah Şubat daha iyi geçer. İstediğin bir yer olur... Severek yapmak çok önemli.
Çok şükür iyiyiz biz. Sıpacık beni özlüyor ama oynamıyorum bu ara neden bilememiyorum inan fırsat bulamıyorum. Tripli bana. Cuma kar tatili oldu. Tüm gün oynadık. Hafta sonunu k kadar mutlu geçirdi ki... Özlüyorum arada. Ama böyle hiçbir iş olmasın sadece oyun oynayayım öyle olsun istiyorum :)

Bir de sıpa yine çığlıklarla uyanıyor gece. Bir süre sessiz uyanıp beni çağırmaya başlamıştı ama yine döndü ağlama.
Bakalım hakkımızda hayırlısı .
Emme bitecek
Oda ayrılacak
Tuvalet öğrenilecek.

Çok büuüyor gözümde

Bir de sıpa yine çığlıklarla uyanıyor gece. Bir süre sessiz uyanıp beni çağırmaya başlamıştı ama yine döndü ağlama.
Bakalım hakkımızda hayırlısı .
Emme bitecek
Oda ayrılacak
Tuvalet öğrenilecek.

Çok büuüyor gözümde
Aa bak şimdi sen böyle sıralayınca kendimi iyi hissettim bizde bir tuvalet kaldı odasını ayırdık buraya taşınınca odamda bir rahat yatıyorum şükür eskiden sıpa yorganın hışırtısına uyanır diye yatakta dönemiyordum bile :))
Yer yatağında yatırıyorum aklım kalmıyor düşer mi falan diye.
Tuvalete de başlamayı düşünüyorum yoksa çocuk kendi öğrenecek :) tuvaleti geldiğinde herkesi odadan çıkartıyor şakkk diye suratımıza kapatıyor kapıyı bitince de çıkıp yanımıza geliyor :) tek gözümü korkutan gece çok uyanması o uyandığı arada bişey yaparsa hiç zıbın pijama uğraşasım olmaz ne yapmak lazım kararsızım.
Bu arada sen ne güzel oda falan da aldın niye geçirmedin odasına

İnşallah Şubat daha iyi geçer. İstediğin bir yer olur... Severek yapmak çok önemli.
Çok şükür iyiyiz biz. Sıpacık beni özlüyor ama oynamıyorum bu ara neden bilememiyorum inan fırsat bulamıyorum. Tripli bana. Cuma kar tatili oldu. Tüm gün oynadık. Hafta sonunu k kadar mutlu geçirdi ki... Özlüyorum arada. Ama böyle hiçbir iş olmasın sadece oyun oynayayım öyle olsun istiyorum :)
Hayaller sadece oyun oynamak gerçekler yamek çamaşır bulaşık evi süper mek yemek yapmak :))

Aa bak şimdi sen böyle sıralayınca kendimi iyi hissettim bizde bir tuvalet kaldı odasını ayırdık buraya taşınınca odamda bir rahat yatıyorum şükür eskiden sıpa yorganın hışırtısına uyanır diye yatakta dönemiyordum bile :))
Tuvalete de başlamayı düşünüyorum yoksa çocuk kendi öğrenecek :) tuvaleti geldiğinde herkesi odadan çıkartıyor şakkk diye suratımıza kapatıyor kapıyı bitince de çıkıp yanımıza geliyor :) tek gözümü korkutan gece çok uyanması o uyandığı arada bişey yaparsa hiç zıbın pijama uğraşasım olmaz ne yapmak lazım kararsızım.
Ay ne tatlıymış ya odada an çıkartıyor sizi :))

Hay maşallah kuzuya :KK66:) valla canım odayı aldık on gün sonra okula başladım. Hem gece hem gündüz Ayrılsak bunalıma girer dedim. O dönem hevesliydi ama şimdi de odasını hiç istemiyor. :KK43: bakalım arabalı nevresim falan olayı çözeriz inşallah
Hayaller sadece oyun oynamak gerçekler yamek çamaşır bulaşık evi süper mek yemek yapmak :))
:emir_bebek:

Annenin iyi olmasina çok sevindim. Rabbim bir daha yaşatmasın. Bu kadar yoğunluğun arasında tus kazanmak kolay değil ayrıca tebrik ederim seni
Canım çok teşekkür ederim amin inşallah.
Aman siz de hem kendinizi hem annelerinizi ihmal etmeyin, mamografi ve usg çekilin.
Kayınvalideme tanı koyunca eşim çok dedi annen De gitsin kontrole diye.
Annem sanki içine doğmuş gibi “şimdi bir şey çıkarsa hazır değilim” diyordu. Ben de nasılsa bir şey yoktur diye ısrar etmedim.
Keşke etseydim biraz daha küçükken farkederdik.
Tus için de teşekkür ederim :)

Evet canım zaten süremin bitmesine çok az kalmıştı ben de birkaç hafta erken bitirdim yeni yerime gidebilmek için.
Annem için de çok teşekkürler.
Şubata durumlardan dolayı hiç çalışamıyorum kesin güzel de kadro açılır şansıma işte :KK43:
Sen de hem iş hem çocuk çok yoruluyorsundur, biraz büyüyünce anlarlar. Benim annem de öğretmendi, çok yoruluyordu ama benim hoşuma giderdi onun çalışması.
Keşke evde durabilsek ama şartlar işte :KK43:
Ben De odayı daha ayırmadım, bizim odada yatağın yanında yerde yatıyor :)
Hatta daha odası da yok.
Babası da gidecek uzağa, ben de anneme giderim herhalde bakalım nolcak.

Kızlar hastane de yatan elisa adında bir kız çocuğu için yasin dağıtıyoruz kalp ameliyatı olacak. Yasin okuyabilecek yada dagitabilcek varmı

X