2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Nasıbınızde 3 çocuk varmış. Sağlıkla kucağına alırsın ıns canım. Gece uykuları nasıl.

Ah canım merdiven sıkıntı gerçi bizim de burada sözde asansör var hergün bozuk :) yanıma almak evet rahat oluyor ama ona da alışsın istemiyorum uyanmaları 15 i geçerse alıyorum daha doğrusu öyle sızmış oluyoruz :)) bu kucak istemeler ne zaman biter ki

Allah hayırlısını versin canım indainşa ama bence ilactandir

hatta The_new sanırım martta doğum yapacak

Aynen cnm. Bugün kontrolm vardı en geç 3 hafta sonra doğuma alcm dedi dr. M
Bebeğimn beyninde su damarında genişleme vardı. Ondan dolayı normal doğumu denetmio bile. Birde kafa bacak ölçümleri 2 hafta önde. Ortalamada da bebek 35 olması gerekrkn 37 haftalk dedi öyle olunca beklemeyeblr de 3 hafta dedi. Çok baskı yapck sana rahatsz olcksn falan filan öyle yani. Bende zaten erken doğurckmsm gibi hissediyrm. Kızım 39+ 5 te falan doğmuştu ama bu o kadar beklemez yani hissedyrm

Bu arada hamile oldğma çok kereler üzüldüm diyeblrm. Özellikle benm gibi ailesndn uzak eşi yoğun çalışan ve yalnız çocuk büyütmek zorunda olan ark.lara tavsiye etmyrm. Gerçekten çok zorlanyrm. Birde hala emzryrm kızımı zor gerçekten Allah yardım etsin hepimize diyrm başka bişey diyemiyrm

Çok zordur canım inanıyorum sana senin benimkinden çok daha erken olunca ben bile şimdi kara kara düşünüyorum ama rabbim bir kolaylık verir inşaallah bende emziriyorum hala doktora söyledim bu gün hala emziriyormusun diye şaşırdı yeter bence diyor iki yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum dedim umursamaz baktı yüzüme ben başka bir doktor araştırayım diye düşündüm...kolay kolay olsun Doğumun inşaallah

Nasıbınızde 3 çocuk varmış. Sağlıkla kucağına alırsın ıns canım. Gece uykuları nasıl.
Hiç mi bi çocuğun gece uykusu düzene girmez zaten ilk dört ay gece gündüz çığlık çığlığa bağırdı kabustu bitti derken diş başladı ve hala devam ediyor azıları tamamlandı geçenlerde tam bir ay ateşlendi perişan olduk karı koca iyi ki ücretsiz izin almışım dedim her gece şimdi iki gün iyi gibi oluyor iyi dediğim gece iki den sonra saat başı on dakkaya bir kalkıyor sanma ki gece dokuzda uyuyor şimdi uyutmaya çalışıyorum

Bende öyle düşündm hep bilio msn. Zaten kendimi adadım madem öyle ha bir ha iki diye düşündm yani. Dediğin gibi ev birbirine girdi otun halısydı aktivite masasydı kaldrmadn kardeşi de çıksın aradan dedm bi de bizim kardeşmle aramzda 6 yaş var. Birbirmzdn hep uzak büyüdük diyeblrm. Tam ark olmaya başladk ben evlendm. Bir de ben yalnzm bu şehirde çocuğum yalnız olmasn dedm istedim yani yaş farkı az olsun diye Rabbim de nasip etti diyelm. Nasipte varsa yapck bişey yok kabul etmektn başka

Amin cnm inşallah. İlk haftalrn zorlğu ayrı son haftalrn ayrı. Biran önce doğsun da ben dinç olurum koşturablrm en azındn diosn. Emzirmek koca göbekle +20 kiloyla zor oluo

Bu arada benim dr mda kızımn dr uda emzirmeyi bırakmamı tavsiye ettiler. Sağolsnlr mahalle baskılrna onların sayesnde direnebldm. İlla emzir demedi ikiside ama ikiside istediğn kadar 9 ay boyunca emzireblrsn bebekler açısndn asla problem yok dediler. Sadece beslenmene dikkat et dediler. Troid tn dolayı endokrine gidiyrm. Bi o yeter bu kadar emdiği bıraktr sen yıpranırsn dedi. Çok iyi beslenmen lazım vs saydı. Ama çocuğumu erkendn bıraktrmk asla içime sinmezdi omdan dvm ettim. Elhamdulillah bugünlere geldik. Mide yanmasndn dolayı şu ara çok sıkıntı çekiyrm ama ya sabır diyrm. Bi de kızım Boğaz enfeksiyonu gecirio anne sütüne ihtiyacı var. İyiki emziryrm dedm dr u da çok iyi dedi. Sağolsn motive oluyrm onlar öyle dedikçe. Yoksa başkalrna kalsa su artık emmese de olur diolar. Hayırlsı bakalm cnmcm. İnşallah hamileliğn çok kolay geçer ve sağlıklı bişekilde kucağına alırsn bebişini

Ay senın doğumun da yaklaşmış canım. Bıze göre ne çabuk gectı zaman davulun sesı uzatan kulaga hoş gelır misalı.
Sağlıkla kucağına alırsın ıns. Ikısı bır büyüyüp gıder. Zamanın nasıl gectıgını sen bıle anlamazsın canım.

Ben bunu çok yasarım resmen nazarımız degıyor çocuklara. Asla su ıyı bu ıyı demıyeceksın. Anında o ıyı huylar uçup gıdıyor. Genelde susarım söylemem. Sen de öyle yap esıne bıle deme.
Emzirmeyı bıraktıracaksın galıba o zaman duzene gırer.

ben de senin gibi sayılırım cnm ailem hep turkiyede ben fransada yalnız eşimin ailesi var ama kendi anne baban başka halimize bin şükür yine de Allh kolaylıklar versin

Sorma cnm. Hamilelkte başladı o durum. Nasıl geçti bende hiç anlamadm diyeblrm. İkisi birlkte inş kolay olur. Birbirlerne annelerne destek ark olurlar inşallah

ben de senin gibi sayılırım cnm ailem hep turkiyede ben fransada yalnız eşimin ailesi var ama kendi anne baban başka halimize bin şükür yine de Allh kolaylıklar versin

Aynen cnm. Elhamdulillah diyelm. Benmde eşimin babaannesi halası burda ama herkes kendi telaşında. Dediğin gibi anne baba gibi asla kimse düşünmüo. Sağolsnlr yine de çoook acil durumlarda yine tanıdıklrmz var. Ama kendi ailen gibi olmuo işte.

Seninde ikinci bebek mi. Nasıl gidio hamilelk ağırlaştn mı

Kızlar hamilelikte grip olunca ilaç kullanılmıyor değil mi? Zaten hamilelikte hiçbir ilaç onerilmiyir yanlismi biliyorum

Evet cnm ikinci bebek benimde bu aralar ağırlastim biraz merdiven in çık kucağımda çocukla zor oluyo ama sürekli değil Allhtan bide bacak arası ağrıları oluyo onun dışında idare ediyoruz yine çok sukur

Sorma cnm. Merdiven ve kucak derdindn evden çıkmıodm resmen. Sağolsn annemlr geldi artık da bu ara çıkablyrm ama rahmetli babaannem derdi sokağın başında bi küp altın var git al senin olsn gitck canım yok derdi. Bende aynen öyleydm yani. Emzirio msn sende

Güzel haftasonları hanımlar...benim bu halim ne olacak ya bu kaç gün önce yoğun kannammalı ve 2 hafta erken olduğum adetim bitti ( adetmıydı bilemiyorum da bu gün yine kanama başladı bu anda akmış yoğun kahve rengi gelmiş lavaboya otruncada kırmızı akıyor kafayı yiyecem ya nie böyle oldu bıan dedim düşük mü yaptım yada yapıyorum yada hamile miyim hiç böyle olan varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…