2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Canım öncelikle Allah yardımcınız olsun. Daha zor bir dönemi atlattınız bunuda atlatacaksınız inşallah.
Memeden kesmek oğlun emmeye başlamadan daha iyi olur kızın içinde senin içinde. Babasıda çok zorlanır ameliyat olduğunuz dönemde kızında
Zaten birkaç günde alışıyorlar başlasan iyi olur bence
Yataktan ayırmayı da deneyebilirsin tabi amaa oğlunla uyuduğunuzu görürse etkilenebilir bence. Tabi sende haklısın oğlunda tatsın aynı duyguları istiyorsun ama kızın dışlanmış gibi hissetmesin yatak konusunda emin olamadım. İkisinide kendi yataklarında yatırsan daha doğru olur sanki

merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun,oglun ne ameliyatı olacak? inşallah cabucak atlatırsınız bu süreci. ayrıca kızını da yavas yavas ve konusarak durumu anlatarak ayırabılırsın memeden, sanırım 2 yasına yakın. böylelikle babasıyla uyum ıcınde olup, sizin ve bebegınız ıcın de durum daha kolay olacaktır. benım de oglum 22 ay ve cok memeye duskun ama ben çalıştıgım ıcın gunduzlerı babaannesı uyutabılıyor,ama akşam ben eve geldiğimde asla memesiz uyumuyor hatta memesız 5 dk zor duruyor, dolayısıyla babamız hıc uyutamıyor. gun ıcınde zaten cok yorulan ben butun gece emzırmekten uyuyamıyorum. yavas yavas bız de bırakıcaz artık..

Kızlar c.tesi günü kızımı tam 22,5 aylıkken sütten kesmiş bulunmaktayım :) ama sütün nasıl geri gitceği konusunda fikrim az neler yapabilirim

Slm kızlar ben iki haftadır yoğunluk bulanti kusmalar düğün dernek derken zor bı sureci geride biraktik kardeşimin düğünü vardı ve hep kardeşimin peşinde isteklerinde gelen giden koşmaktan dün kasık ve bel ağrılarım vardı dinlendim biraz iyiyim yarın Dr kontrolu var 12+3 olduk cinsiyeti belli olur herhalde
PembeLokum canım ameliyatiniz umarım çok kolay geçer bı çırpıda iyileşir oğlun bu süreçte kızını memeden kesme senin işini kolaylaştırabilir bu süreçte seni neler bekliyor bilmiyorum anne olarak hislerine güven seni en doğru o yonlendirir artık bizim sütümuze ihtiyaçları yok almaları gerekenleri aldılar yola çıkma konusunda da ben genelde uyku saatine denk getiriyorum rahat oluyor ikisi de aynı anda uyutabiliyorsan gündüz iyinolur gece yolculuğunda onlar uyur sen uykusuz kalırsan ertesi gün ameliyat derken daha çok yorulmazmisin
zeyzey3428 ben kestiğinde bir kaç gün göğüs ağrısı çektim hiç birşey yapmadim ama duyduğuma göre lahana koyarsan yumuşatır sisligini alır diyorlar

lahanayı lohusayken yapıyordum önemli olan sütün geri gitmesi limon diye okudum bi kaç yerde ama genel bilgi vermemişler. ik igün sağdım tamamen boşaltmadan

Selam kizlar :)

Pazar gunu 39+2 de dogum yaptim ben. Kizim 2995gr 48 cm dogdu. Minicik, pespembe :))

Oglum henuz yok sayiyor kardesini, pek bir temas kurmadi. Yavas yavas goz ucuyla bakmaya basladi yeni yeni.

Cok sukur kizim memeyi cabuk tuttu, emmede sikinti yok. Siyah kakalari bitirdik sari kakalara gectik bile.

Simdi merakla bekliyorum bakalim nasil gunler bekliyor bizi.

gözün aydın allah kolaylık ve sağlıkla büyütmeyi nasip etsin

Maşallah canım geçmiş olsun sağlıkla büyüt yavrunu

Sağlıkla güzel günlerde büyüsün kuzucuk

Kızlar c.tesi günü kızımı tam 22,5 aylıkken sütten kesmiş bulunmaktayım :) ama sütün nasıl geri gitceği konusunda fikrim az neler yapabilirim
merhaba zeyzey, benı hatırladın mı bılmem taaa hamıleyken hastane konularında cok konusmustuk :) simdi sütten kesme konusunda fıkrını alayım dedım, nası yaptın kolay oldu mu? bende artık kesmek istıyrum

Tebrik ederim canım. MasallMa sorunsuz bir şekilde geçmis bile. Sen nasilsin? Çok sevindim ya...bak işte hamile kaldin ve dogdu bile... geçti bitti :)

Doğumun nasıldi? İlk doğuma göre kolay olur derler ya. Merak içindeyim bende normal doğum yapmıştım...

Cok tesekkur ederim canim :) sil bastan basladik uykusuz gecelere, saat basi emmelere ama deger valla, mis gibi sut kokuyor :)

Dogumum gercekten kolay oldu. 1 hafta kadar duzensiz sancilarim oldu, ama dogumu baslatmaya yeterli olmadi bi turlu. En son cumartesi aksami aksam 9dan sabah 5e kadar 15dk.da bir sancim oldu ama sabah 5te kesildi. Yataktan kalktigim zaman hafif kanama baslamisti. Oglen 1de hastaneye gittik, 4cm aciklik ve %50 silinme var dedi ebe. Yatisim yapildi hemen, sancilari duzenlemek icin suni sanci baslandi. 2de sanci baglandi, 1 saat sonra 7cm oldu aciklik. Epidural istedim daha uzun surer diye dusunerek ama ne epidural ne de agri kesici bisey alamadan tam aciklik oldu bi kac dk icinde. Ben de anlamadim noldugunu. Ikinmak istiyorum dedim apar topar dogumhaneye gittik. Pazar gunu doktor trafikte kalmis, ben catalda onu bekliyorum :) adamcagiz arabayi birakmis bir yere kosa kosa gelmis. Ebenin yardimiyla 3 tane ikinma hissi atlattim ikinmadan. Doktor gelince ikinabilirsin dediler, ilk ikinmada dogdu zaten. Kesi falan atilmadi, sadece 1 cm kadar yirtigim var ona da iki dikis filan atti.

Kisaca serum baglanmasi ve dogum arasinda 2 saat vardi. Gercekten kolay bir dogum oldu.

Çok duygulu... Tekrar tekrar tebrik ederim. Allah kızını analı babalı abili büyütsün.
Abisinin tepkileri de normal. Kıskanacak kavga edecekler vs böyle büyüyecekler :)

Ne güzel yas 35 olmadan bu mevzuyu kapattın. Sonrasında bu spor oh sıkılaşirsin da...Genç anne olmak gibisi yok. Emin ol çok iyi yaptin. Şuanda asla cesaretim yok!

hatırlamazmıyım :) belki yolda çok denk geliyoruz ama birbirimizi tanımıyoruz :)
benim kızım peyniri hiç sevmiyor. Geçen cumartesi sabah kalktım ve meme isteğidinde peynir oldu meme dedim krem peynir sürdüm gösterdim kapat iğrenç dedi. gün içinde yanıma gelip meme peynir olmuş dedi gitti bi daha istemedi ben bu kadar kolay olacağını sanmamıştım. Gece bi kere ağladı 2 gece önceydi aldım ayağıma hemen salladım anlattım ona :) benim hikayem kolay geçti yani. Ama sütümün geri gitmesi uzun sürücek galiba hala taş gibi elleyemiyorum ama sağmıyorum da 2 gün sağdım akşamdan akşama sonraki gün limon dilimi koydum nette okumuştum. sıkı sütyen giydim bugün daha iyiyim. Yani tiksindirerek meme bıraktırmak istemezdim ama bunu yapmak zorundaydım. çok yoruldum ramazan ayı geliyor 2 senedir zaten oruc tutamadım şimdi inşallah tutmak istiyorum. Seninkininde böyle sevmediği bişey var sa deneyebilirsin. Yada yara bandı da işe yarıyor. çok okudum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…