2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
@falling_water L llally OMRUMMMM OMRUMMMM pcfl pcfl M miumao @vorones @Ebrulii1111 seda222008 seda222008 B biyologmerve Bu arada yaklaşık 3 yıldır bu topik açık ve en son şeklini aldı sanırım adımız kalanlar olsun:KK48: 2016 haziran annelerinden kalanlar:KK48: önce face grubu kuruldu ona girmedim buradaki sayı yarıya indi sonra whatsapp kuruldu orada takılmaya devam ediyorum ama buraya da giriyorum sayı daha da azaldı o grup ile:KK51:

Ee kalanlar:KK48: birbirimizi tekrardan bir tanıyalım mı valla unuttum kim neciydi?

Bu topikle ne zaman tanıştınız benim düşğkten sonraki hamileliğim olduğu için ya buna da bir şey olur diye korktuğumdan 4 aylıkken filan geldim yanlış hatırlamıyorsam.

Yaş 25, iki bebeğim var bildiğiniz üzere:KK48: eşimle de evliliğimiz Mayıs’ta 3 yıl oluyor. 2015 yılı 2 Mayıs’ta evlendik :) evlenir evlenmez hamile kaldım isteyerek 2016 şubat annesi olacaktım nasip olmadı 2016 haziran ve 2017 ekim annesi oldum Allah’a şükür
Çok yoğun çalışıyorum. her gün takip edemiyorum ben de eskisi gibi. akşamları hiç giremiyorum oğlumla hasret gideriyoruz falan. yazılanları sayfa sayfa takip edemiyorum eskisi kadar. Bu topikle ne zaman tanıştım inan ki hiç hatırlamıyorum acaba doğumdan sonra mıydı :) 27 yaşındayım, yaşımı hiç göstermem daha ufak sanıyorlar beni gördüklerinde aa çocuğunda mı var diyorlar :) minyon tipliyim. 57 kiloyum 1,67 boyum. 4 yıllık evliyim ben de. eşim ile 8 yıldır tanışıyoruz ama. bir yıl çocuk istemedik. sonra da karar verdiğimizde 4 ay olmadı. 4 ay sonrasında adetim 21 gün gecikti. ben de ısrarla bekleyelim belki olurum dedi. eşim çok ısrar edince test yaptım evde ve 8 haftalık hamileydim. :) iri bir bebek dünyaya getirdim. 4,320 kilo. ilk aylar çok şey öğrendim bu topikte. oğlumun yaptığı şeyleri, gelişimi vs. ile ilgili aynı şeyleri burada diğer anneler de yazınca için rahatlıyordu. demekki sadece bizde olmuyormuş diyordum. :) ikinci çocuğu çok istiyorum ama eşim taraftar değil. bu büyümeden istemiyorum. 4 yaşını bekleyelim diyor. dışarda birine söyleyince yalan söyleme sen vücudun bozulmasın diye istemiyorsundur diye tepki veriyorlar. ama tam tersi :KK43:

merhaba arkadaslar.22 aylık oğlum ıcın İstanbul bahçelievler de kreş arıyorum. fikri olan ve tecrube ettgınız yerler varsa bılgı verebılır mısınız?

merhaba arkadaslar.22 aylık oğlum ıcın İstanbul bahçelievler de kreş arıyorum. fikri olan ve tecrube ettgınız yerler varsa bılgı verebılır mısınız?
o tarafları hiç bilmiyorum. ben de oğlum için kreş araştırıyorum. eylül ayında vermeyi düşünüyoruz kısmetse. Kayınvalidem bakıyor ve vermek istemiyor. özel okullar dışında kurulmuş bu tarz kreşlerde ki yetkililer öğretmen bile değil falan deyip kafamı karıştırdı. özel okullardaki kreşler +4 yaş alıyor ve ayda 2.000 Tl ve üzeri ödemeleri var. çok kararlı bir insanımdır kesinlikle kararlarımdan vaz geçmem ama böyle yorum yapınca tereddütte kaldım. ben de biliyorum öğretmen olmadıklarını. bu meslek üzerine eğitim almış eğitmenler biliyorum. sizin düşünceniz nedir.

o tarafları hiç bilmiyorum. ben de oğlum için kreş araştırıyorum. eylül ayında vermeyi düşünüyoruz kısmetse. Kayınvalidem bakıyor ve vermek istemiyor. özel okullar dışında kurulmuş bu tarz kreşlerde ki yetkililer öğretmen bile değil falan deyip kafamı karıştırdı. özel okullardaki kreşler +4 yaş alıyor ve ayda 2.000 Tl ve üzeri ödemeleri var. çok kararlı bir insanımdır kesinlikle kararlarımdan vaz geçmem ama böyle yorum yapınca tereddütte kaldım. ben de biliyorum öğretmen olmadıklarını. bu meslek üzerine eğitim almış eğitmenler biliyorum. sizin düşünceniz nedir.
2 aydan beri gidiyor oglum krese, su an icin cok memnunum :) benim sansimdir belki bilmiyorum, ogretmenleri oglumu oglum da ogretmenlerini cok seviyor.

Sabahkacta veriyon kacta geliyor cnm.
Bide orda nasil uyuyor
Yemesi icmesi nasil
Bunlar hep aklimda sorular
Okula ben birakip ben aliyorum canim. Ofisime yakin bir yere verdim o yuzden. Bakicim kizimla ilgilenecegi icin acil bir durunda yetisebilmek istedim biraz da, o yuzden. Sabah 8.30 - 9.00 gibi birakiyorum aksam isim bitince aliyorum. Genelde saat 16.30 gibi almis oluyorum.

Evde kahvalti ediyor ama okula gidince orda da yiyor. Oglen yemegi ve ikindi kahvaltisi da ayni sekilde. Benim oglum cok istahli bir cocuk, kendi yemegi bitince arkadaslarinin tabaklarina saldiriyormus o yuzden ekstra porsiyon veriyorlar ona. Kendi kendine yiyor ama ogretmenleri de yardimci oluyor.

Oglen uykusunu az uyuyor okulda, 1 saat falan. Ogretmenleri elini yuzunu sacini oksayarak uyutuyor.

Ilk bir ay biraz yadirgadi tabi ama simdi gonderilen resimlere bakiyorum cok keyifli gorunuyor.

Okula ben birakip ben aliyorum canim. Ofisime yakin bir yere verdim o yuzden. Bakicim kizimla ilgilenecegi icin acil bir durunda yetisebilmek istedim biraz da, o yuzden. Sabah 8.30 - 9.00 gibi birakiyorum aksam isim bitince aliyorum. Genelde saat 16.30 gibi almis oluyorum.

Evde kahvalti ediyor ama okula gidince orda da yiyor. Oglen yemegi ve ikindi kahvaltisi da ayni sekilde. Benim oglum cok istahli bir cocuk, kendi yemegi bitince arkadaslarinin tabaklarina saldiriyormus o yuzden ekstra porsiyon veriyorlar ona. Kendi kendine yiyor ama ogretmenleri de yardimci oluyor.

Oglen uykusunu az uyuyor okulda, 1 saat falan. Ogretmenleri elini yuzunu sacini oksayarak uyutuyor.

Ilk bir ay biraz yadirgadi tabi ama simdi gonderilen resimlere bakiyorum cok keyifli gorunuyor.

Maşallah cok.guzel duzen otutturmussunuz canim. Bebek gelmeden cok iyi dusunmussun .
Bende suan haftada iki gun anneli oyun grubuna goturuyorum oglumu alistirma oluyor kres icin ekim gibide tam gun vermeyi planliyorum.
Insallah o zamana kadar da yemek ve uyku sorunsalini cozeriz
Cunku hala sallanarak uyuyor

Maşallah cok.guzel duzen otutturmussunuz canim. Bebek gelmeden cok iyi dusunmussun .
Bende suan haftada iki gun anneli oyun grubuna goturuyorum oglumu alistirma oluyor kres icin ekim gibide tam gun vermeyi planliyorum.
Insallah o zamana kadar da yemek ve uyku sorunsalini cozeriz
Cunku hala sallanarak uyuyor
Orada baska cocuklari gorerek de uyuyorlar canim, onu dert etme. Benim oglum bende emerek uyurdu, babasinda sallanarak, bakicisinda pispisla..

Evde ispanak yemez mesela oglum, yuvada yiyormus. Ozellikle sordum :) baska cocuklardan gorunce duzene uyum sagliyorlar.

Orada baska cocuklari gorerek de uyuyorlar canim, onu dert etme. Benim oglum bende emerek uyurdu, babasinda sallanarak, bakicisinda pispisla..

Evde ispanak yemez mesela oglum, yuvada yiyormus. Ozellikle sordum :) baska cocuklardan gorunce duzene uyum sagliyorlar.
çok güzel. benm oğlum daıspanak çorbası içiyor ama yemeğinden tiksiniyor. akşam uykusunu kendi yatar uyuyor ama öğlen uykularında sallanmak istiyor. bakalım inşallah oğlum da uyum sağlar. uyumsuz ve çok ağlayan bir çocuk değil aslında. komşuyla bile kalıyor. çok küçük bıraktığım için buna bağlıyorum. başkası ile kalmaya alışık 3 aylıktan beri maşallah size.

çok güzel. benm oğlum daıspanak çorbası içiyor ama yemeğinden tiksiniyor. akşam uykusunu kendi yatar uyuyor ama öğlen uykularında sallanmak istiyor. bakalım inşallah oğlum da uyum sağlar. uyumsuz ve çok ağlayan bir çocuk değil aslında. komşuyla bile kalıyor. çok küçük bıraktığım için buna bağlıyorum. başkası ile kalmaya alışık 3 aylıktan beri maşallah size.
Bizde de hemen hemen aynı durum var canım. Oğlum 2,5 aylıktı işe dönüp bakıcıya bıraktığımda. Sadece okulda kendini güvende hissetmesi için biraz zaman vermek gerekiyor. O süreci atlatınca gerisi kolay.

İnşallah bizimki gibi rahat geçirirsiniz o süreci.

Kızlar takip eden yada bilgi sahibi olan varmı aramızda bilmiyorum ama ben bir süredir sosyal medyada günümüz kitle imha ekibi diye bir grup takip ediyorum aşı yapılmasına karşı yan etkilerinden bahseden bı grup şuan için 18. Aya kadar asilarimiz tam bundan sonra yaptırmayı düşünmüyorum alerji ile ilgili serüvenimiz iyiye giderken bianda başa dönmüş gibi olduk 18 ay aşısından sonra asilarla ilgili fikriniz nedir varmı takip Edip aradtiran

Kızlar takip eden yada bilgi sahibi olan varmı aramızda bilmiyorum ama ben bir süredir sosyal medyada günümüz kitle imha ekibi diye bir grup takip ediyorum aşı yapılmasına karşı yan etkilerinden bahseden bı grup şuan için 18. Aya kadar asilarimiz tam bundan sonra yaptırmayı düşünmüyorum alerji ile ilgili serüvenimiz iyiye giderken bianda başa dönmüş gibi olduk 18 ay aşısından sonra asilarla ilgili fikriniz nedir varmı takip Edip aradtiran
Çok detaylı araştırmadım ama bu grubun görüşlerinden yaklaşımlarından haberim var. Bana çok mantıklı gelmiyor. Hatta bu aşılar icat edilmeden önce basit hastalıklardan kitleler halinde ölen insanlara, bebeklere, çocuklara haksızlık ve saygısızlık gibi geliyor. Sonuçta tıpçı değilim, bu fikrimi çok da bilimsel verilere dayandıramam ama mantığım bu yönde.

Daha geçenlerde BDV'de kızı rota virüsten hastalanıp hastanelerde kalan bir annenin konusu vardı. Acaba o anne rota virüs yaptırmış mıydı kızına? Yaptırmamışsa, şimdi tekrar sorsalar istemiyorum der miydi acaba doktoruna?

Çok detaylı araştırmadım ama bu grubun görüşlerinden yaklaşımlarından haberim var. Bana çok mantıklı gelmiyor. Hatta bu aşılar icat edilmeden önce basit hastalıklardan kitleler halinde ölen insanlara, bebeklere, çocuklara haksızlık ve saygısızlık gibi geliyor. Sonuçta tıpçı değilim, bu fikrimi çok da bilimsel verilere dayandıramam ama mantığım bu yönde.

Daha geçenlerde BDV'de kızı rota virüsten hastalanıp hastanelerde kalan bir annenin konusu vardı. Acaba o anne rota virüs yaptırmış mıydı kızına? Yaptırmamışsa, şimdi tekrar sorsalar istemiyorum der miydi acaba doktoruna?
Göreceli bı yaklaşım geçen sene kızım ateslendiginde hastanede yattığımiz oda da bir çocuk vardı rota virüsü asidi yapildigi halde bir haftadır hastanede yatıyorlardı ben yaptırmadim mesela

Göreceli bı yaklaşım geçen sene kızım ateslendiginde hastanede yattığımiz oda da bir çocuk vardı rota virüsü asidi yapildigi halde bir haftadır hastanede yatıyorlardı ben yaptırmadim mesela
Kesinlikle göreceli yaklaşımlar bunlar. Aşılar tamamen koruyor diye bir kural yok diye biliyorum, yanlışsam düzelt beni lütfen. Ama en azından hastalıkların daha hafif atlatılmasını sağlıyorlar. Rota aşısını ilk etapta gerek var mı diye sormuştum doktorumuza. Şu an için sadece anne sütü alıyor, anlamazsınız faydasını ama ikinci doz ek gıdaya geçiş aşamasında yapılıyor ve koruyuculuğu o zaman başlıyor demişti. Zaten rota için esas mevzu ek gıdadan sonra başlıyor.

Mikroplar, virüsler, bakteriler çok değişti.. Dünya çok küçüldü. Taaa Brezilya'daki bir virüs tüm Avrupa'ya yayılabiliyor. Bu durumda bana aşılar bana çok da antipatik gelmiyor açıkçası.

Canım ben rotavirüs hariç tüm aşıları yaptırdım. Onunda zamanını kaçırdık doktorumuzdan olmak zorunda değil dedi kaldı öyle.
Ama aşı konusunda yaptırılmasından yanayım. Bebekken benim aşı zamanlarımda babam askerde olduğu için benimkiler yaptırılmamış, okuldada verem aşısı zamanında bir sebepten yokmuşum
ve çocukluğum bu hastalık yüzünden hastanelerde geçti diyebilirim. Aşı olmadığımdan mı bilemem tabi ama etkisi yok sayılamaz diye düşünüyorum. Çocuğuma zorunlu tüm aşıları yaptırdım yaptırmayada devam ederim o yüzden

Dediğiniz gibi haklisiniz öyle bir zamandayizki neyin nereden nasıl geleceğini bilmiyoruz her çocuk kendine ozgu birisinin hastalığını asi asi tetiklerken diğeri asi olmadığı için ağır hastalık gecirebiliyor şuana kadar bizimde tam asilarimiz şuandan sonra emin değilim yada içeriğine göre hareket edebilirim yumurta akı yüksek çıktı kanimizda sorup öyle yaptırırım sanirim yada bilmiyorum

şuana kadar özel aşılar dışındakileri bende yaptırdım.
daha öncede sormuştum sanırım kızımı emzirmeyi bıraktığımdanmıdır nedendir bilmiyorum ağzı kokmaya başladı diş macunu alma istiyorum ama 3 yaş üzeri diyor genellikle kullanan varmı birde hangi marka kullanıyorsunuz

X