2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Evet burayı sevdim..:KK66: Artik burda takılmak daha iyi olacak benzer duygular benzer korkular.. Biraz tanışma olsa ii olur aslında . Ben 29 yaşındayım. Felsefe Ogretmeniyim. 3 yıllık evliyim.
oo teacher merhabalar... hoşgeldin o zaman. ben de yağmur, 23 yaşındayım. 3.bebişe hamileyim. ana sınıf öğretmenliği yaptım. şuan ev hanımıyım

Aa gerçekten mı. Ay içmiyorum Artik ozaman . . Ay baktım 5 mg yazıo. . Tamam kullanmiyorm o halde . Eczane den ne alıyim şimdi tam anlamadım ilacın adı ne
''B12 PLUS'' ilacın adı cnm gebelere veriliyor zaten. fiyatı 36 tl bu hem b12 takviyesi hem de folik acid zaten folik asidin vücutta çalışabilmesi için b12 vitamini şart yani bu ikisi beraber bağ kurup çalışıyorlar. doktorum illa folik asid kullanacaksan bunu kullan dedi. içinde 60 adet var

Kızlar bende 28 yasindayim abdiibrahim ilacta ilaç mümessilyim bahsedilen ilaclar masum ilaclar kafanizda soru isareyi kalmasin cok fazla b 12 alimida toksik etki yapar duz folik asit en makbulu icinki bebekleriniz beyin gelisimini en iyi sekilde tamamlasin ...

Ben mart ayında başlamıştım. Hamile kalmadan önce başlanıyor zaten.
Canım biliyorum doktorlar da öneriyor ama
Benim hamile kalamama sorunum yoktu
Kaldıktan sonra düşük oluyordu
Ama folik asit kullanıyorum kürtajımdan beri şubattan beri yani
Uzun süre hamile kalamayınca aklıma geldi birden
İlgisi yok belki
Ama burda biri de yazınca folik asit alıyorum hamile kalamamamın sebebi olabilir mi diye
Aa dedim benim gibi hisseden biri varmış.
Ben de son aylarda kullanmıyordum zaten
Şimdi hamilelik şüphesiyle 1 haftadır başladım

Kızlar bende 28 yasindayim abdiibrahim ilacta ilaç mümessilyim bahsedilen ilaclar masum ilaclar kafanizda soru isareyi kalmasin cok fazla b 12 alimida toksik etki yapar duz folik asit en makbulu icinki bebekleriniz beyin gelisimini en iyi sekilde tamamlasin ...
cnm zaten b12 plus ta fazla doz b12 yok elbette herseyin azı karar coğu zarar zaten. gebelik sırasında b 12 eksikliği de bebekte ciddi gelişim geriliğine yol açıyor bu sebeble 9 ay boyunca dodex b12 iğne vurulan arkadaşım var. 5 haftalık hamileyken kan testinde b12 si sınırın biraz altında çıkmıştı ve doktor acilen kalçadan iğne verdi.

Ben de öyle düşünüyorum folik 1 var sadece folik asit onu alıyorum şu an

bu konu gayet önemli bir konu doktorlara sormakta fayda var ama bu konuyla ilgili yaptığım küçük çaplı bir araştırmayı paylaşayım sizinle kızlar

B12 Vitamini (Kobalamin)

- Suda çözünen bir vitamin olan B12 vitamini sadece hayvansal kaynaklı yiyeceklerde bulunur.Bu nedenle vejeteryan beslenenlerde eksikliği çok sık görülür
- B12 vitamininin bağırsaklardan emilebilmesi için midede intrinsik faktöre ihtiyacı vardır. Mide rahatsızlığı (ülser, chron ) olan kişilerde ve ileri yaşlarda bu faktör görevini gerçekleştiremez ve kişi ağızdan B12 vitamini alsada vücutta B12 düzeyi yükselmez.1,2 Bu tür rahatsızlığı olan kişilerin direkt kana karışan dilaltı B 12 tablet kullanmaları daha faydalı olur.
- B12 vitamini kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gereklidir. Kobalamin alyuvarların oluşumunda folik asitle birlikte çalışır ve böylelikle özellikle hamilelikte görülen kansızlığı önler.3
- Hamilelikte özellikle folik asitle birlikte çocuğun sinir sisteminin gelişiminde etkilidir. Uzun sureli eksikliği, geri dönülemez nörolojik hasarlara neden olabilir.4,5
- B12 vitamini, B6 vitamini ve folik asitle birlikte homosistein düzeylerini düşürmede kullanılır. Bu maddenin yüksek düzeyleri özellikle olası kalp hastalığına işaret edebilir ayrıca sinir sistemi hastalıkları riskini arttırır.6,7
- Hafızayı ve konsantrasyonu geliştirmeye yardımcı olur.8,9
- Yapılan çalışmalarda B12 vitamininin yetersizliğinin depresyon riskini arttırdığı bulunmuştur.10,11

Folik Asit (B9 Vitamini)

- Hamilelik, kanser, uzun süre alkol tüketimi, düzensiz ve dengesiz beslenme folik asit eksikliğine neden olmaktadır.
- Hücre yapımında etkili bir vitamindir ayrıca bazı aminoasitlerin metabolizmasında da rol aldığı bilinmektedir.
- Folik asit hamileliğin erken dönemlerinde, bebeğin merkezi sinir sisteminin gelişimi için oldukça gerekli bir vitamindir. Embriyo, hamileliğin ikinci ve on ikinci haftaları arasında yeterli folik asit alamazsa özellikle beyin ve omurilikle ilgili anormallikler olmak üzere doğumsal gelişim bozuklukları görülme riski artabilmektedir.12,13,14,15
- Folik asitin B12 ve B6 vitamininile birlikte alınması pek çok bilimadamınca "yeni kolesterol" olarak nitelendirilen homosistein seviyelerini azaltarak kalp hastalıkları riskini azaltmaktadır.

Biotin (B7 Vitamini)

Yağların enerjiye dönüşmesinde rol alan ve hücre gelişimişinde etkili bir vitamindir .Saç sağlığında, saçların dökülmesini önleyici ve saçların beyazlamasını yavaşlatıcı etkilerinin yanı sıra tırnakların dayanıklılığınıda arttırır.17,18

Selam
Benım adet tarıhım7 sı olucaktı ama bugun hafıf cok cok hafıf pembeyle karısık bı akıntım geldı. Snra devamı olmadı.. Neden old nu anlayamadım aynı durumu yasayan var mı??
Ben yaşamadım kanama vs adetten önce hiç ama bahsettiğiniz tarihe göre adetten bir hafta öncesi oluyor. yerleşme kanaması olabilir mi diye düşündüm. Eğer istiyorsanız öyledir inş

Kizlarrrrr benm 4+5 bugun ama belimde agrim var bacaga vuran varmi yasayan leke we kanamam yok ama agri kendini hissetrio
benim bel ağrım yumurtalama sonrası başladı hala daha devam ediyor geceleri yastık koyuyorum belime öyle rahat ediyorum.

Benim de kasik ağrım var çok fena. Karnım da davul gibi şişti. Sanırım normal
benim de karnım davul gibi sanki kendimi 5 aylık hamilr hissediyorum :anneadayı:

Bu kasik agrisi . Sürekli mı benim arada oluo.bir de adet olmuş gibi bi ağrı . Senin de öyle mi
kasık ağrısı arada oluyor adet ağrısı gibi olan ağrı da öyle ara ara gelip çok uzun sürmeden geçiyor.

Folbiolu bana dr soledi soricam bnu hemen kanimda pihtlasma war folik asite cok ihtycm varmis belki oyuzden ama sorucam ozaman soyle siralayalim
*adet olucakmis gibi ani agri
*bel agrisi
*istah artmasi
*akinti
*sik idrara cikma
*susama
Ortak belirtilerimiz bunlar normal demekki
sık idrara çıkma olmuyor bende henüz belki çok su içmediğim içindir:emir_bebek:

Hamile kalmadan folik asite başlayan var mı peki
ben 3 ay önceden başlamıştım hala da devam ediyorum doktorum 4. aya kadar devam edicez dedi.:anneadayı:

kızlar hepinize günaydın bu arada.sabah ilk defa mide bulantısı yaşadım çok kötüydü yaklaşık 1 haftadır yumurtamı yiyip evden öyle çıkıyordum bugün yiyemedim 3 tane yeşil tuzlu zeytin yedim midemi bastırsın diye iyi de geldi 5 dakika içinde geçti.korktuğum başıma geldi belirtim yok diyip geziyordum al annecim sana belirti ben burdayım dedi :emir_bebek:

Slm kızlar
2 senelik evliyim
Baştan beri istiyoruz olmuyor.
Doktorlar sebepsiz diyor

Bugün adet günümdü test yaptım
Çok silik çizgi çıktı
Sizce normal mi
Sabah kan testine gideyim diyorum

Çok heyecanlıyım içim içime sığmıyor
Ama kasıklarım ağrıyo acaba adet olurmuyum korkusu var
Valla canım bende de aynısı oldu akabinde hemen hastanede aldım soluğu kan testi için hadi hayırlısı olsun bebek küçük diye silik çıkıyormus test bence hemen bi kan tahlili yaptır derim

Gunaydin herkese galiba biz artik hic uyumiycaz gidicem doktruma dicem yani bak icim rahat etsin sali bekliodu ama 4dusukten sonra bana dha cok bakmasi lazm ztn iyi bi doktr buldum cumartesi sabahi onada gidicem kanuni sultan suleyman hastanesinin bashekimi bide ondan tavsiyeler alicam size aktaririm hemen

Pazartesi günü test pozitif çıkınca doktora gittim özel muananesi var kadıköyde çok iyi bir doktor. Vajinal ultrasonla gördük çok şükür keseyi. Çok heyecanlı bir gündü. Şimdi haftaya cumayı bekliyoruz kalp atışı için.
Hadi hayırlısı ins pitpitlarida duyarsiniz:KK68:

X