2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım bu saatten sonra örümcek kullanma sakin yürür artik sıkıntılar hep dişten

hehhee kız çocuğu diye o kokuyu demek yeni alıyor burnun,biz yaklaşık 9.cu ayda başladık o yaramazlık ter kokusuyla karışınca inanılmaz gzl kokuyor :
hele birde ekşi ekşi olursamis mis

Hangi sitede acaba bir cok tarif oluyor çünkü ben tarcinli cevizli keki de cok severim netten bakar yaparim keki ama bi türlü güzel olmaz benimki

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı süt
  • 1, 5 su bardağı şeker
  • 1 çay bardağı tahin
  • 1 adet kabartma tozu
  • 3 su bardağı un
  • 1 tatlı kaşığı margarin
  • 1 yemek kaşığı ceviz kırığı
Kizlar bu tarif. Aklima gelmisken yarin da kizima yapayim

canım bu saatten sonra örümcek kullanma sakin yürür artik sıkıntılar hep dişten

hele birde ekşi ekşi olursamis mis
Canim kullanmayim mi ya
İrumcege de alisti 5 dk duruyor uatunde diye seviniyordum
Onceden halidan hareket edemediginden sikiliyirdu simdi hareket edince biraz durmaya basladi
Orumcekte chicco nun, biraz kullansin da bari parasi ciksin demistim

Canim kullanmayim mi ya
İrumcege de alisti 5 dk duruyor uatunde diye seviniyordum
Onceden halidan hareket edemediginden sikiliyirdu simdi hareket edince biraz durmaya basladi
Orumcekte chicco nun, biraz kullansin da bari parasi ciksin demistim

parası çıksın diyorsan kullan canım ama artık kanepe kenarlarından tutunup yürür kanepe öle sandalye arasına mesafe olarak kısa tut ordan oraya gecmesıne cearetlendır artık yürür örümcek sadece yuk olur çocuğa ama 5dk dan bısey olmaz ahmet 11 aylık ıpekte 12aylıkken hıcnorumcege bükmeden yürüdüler çok ısterım aslında bınsınler dour ama özgür takıldılar benimkiler

Canim 4-5 aydir kanepeye tutunatark yuruyor.
Benim kiz da cok trmkinli, indan yurumesi gecikti sanirim

Evet cok guzel oluyo yapmistim ceviz de koynustum arasin esim bayilo daha cok sevdi o.sanki ona sut olacak

Pmetre canim Allah yarfimcin olsun bende temizlijci yok bakici da kocam hicc yar F im etmez ortaligi kirletmeye yardim ediyo((
Ben senin givi olsam biliyrum kendimu agrasif cok sinirli olurum yorgunluk ve stresten.masallah sana

Merhaba kizlar bugun 1 yas kontrolune gittik birkac sorum var sizlere
Dr kan tahlili yapmadan kan şurubu verdi bunu kullanacaksın dedi daha önce ablam kansizlik icin o surubu kullanmisti midesini çok kötü yapmisti kullanamadi birakti küçücük bebege hemde buyuklerle ayni 1 ölçek nasıl icecek ki?
Menenjit aşısı yazdı dr bir doz 13 aylikken 2. Doz 16 aylikken yapilacak dedi özel aşıymıs bu sizin doktorlar verdi mi bu aşıyı ya da yaptiran oldu mu kızlar?
Bir diger sorumda Safransari canim carlson balik yagi aldim ben ama uzerinde 4-10 yaş arası cocukların kullanımi icindir diye yazıyor kafam karisti sen ne kadar iciriyorsun ölcek olarak sizce vermeli miyim bebege?

Canim benim kizda 1 yas asisinda 8.400 gr cikti. Ebe kucuk bir cihacla parmaktan kan alip kan drgerine bakti, kilosu az kansiz cikti deyip ferro sanol surup kullan dedi. O aletteki sonuca guvenmiyorum ama demir surubunu vermek istedim bende aldim iciriyorum. Oncesinde damlasini duzenli kullanmiyordum cunku.

Menenjit asisini ise ilk defa duydum.

Balik.yaginin uzerinde 4 yasindan itibaren kullanin yaziyor ama arastirmama gore bebekler de kullaniyormus. Ben yariladim bile. Diger yarisi da bitince 6 ay ara verip baska marka alip kullanacagim.

Baska marka almamin sebebi her vitamin bir digerinde bulunmuyor diye tahmin ediyorum bu yuzden degisik alacagim.

Devam sutunu de her defasinda farkli aliyorum, birinde olmayan digerinde vardir diye

Canim benim bebege ne saglik ocaginda ne de hastane kontrollerinde hic kan tahlili yapilmadi kilosuna da gayet iyi dedi aslinda dr yinede kan surubu verince gıcıklandim bende balık yagı dgn diye bir marka vermisti ben bu carlsonu nette cok övülünce ondan aldım kac ölçek veriyorsun canim aç karnina mi veriyorsun

Dafiduck canım 6 ayda kan değerlerine bakılmıştı iyiydi ama Dr kullan yine de demişti ben hiç kullanmadım 12. Ayda bakıldı yine iyi çıktı şükür iyi ki kullanmamisim dedim gerek yokken niye kullansınlar anlamıyorum herkes ısrarla kullanın diyo (sağlık ocağı filan da ısrar etmişti ) Sen de kan değerine bi baktır istersen düşükse kullanırsın. Menenjit aşısını da ben sorunca Drumuz mutlaka yaptır önemli dedi ama sormasam söylemeyecek gibi bi havası vardı. 13. Ayda tek doz yeterli dedi hangi markayı yazdı size ?

Canim güya cok tavsiye edilen bi doktora goturuyorum oglani 6. Ayda dedim kan tahlili yapmicakmisin dedim gerek yok tum bebekler kansizdir zaten dedi et yiyemedikleri icin dedi simdi 1 yas kontrolune gittik yine yapmadi tahlil bende buna sinirleniyorum simdi ben binbir zahmetle esimi zor ikna ederek goturuyorum ki esime gore dr a hasta olmadigi sürece goturmememiz gerekirmis falan filan....simdi desem baska bi yerde kan tahlili yaptiralim kesin tartisir benimle en iyisi bu dr dedin sen goturdun diye....kan damlasıyla d vit. Duzenli kullanmistim simdi bu kan surubuna devam edeyimmi kafam ona karisti istahsizligi falan da yok masallah ...
Menenjit asisinin markasida menactra canim ben almadim daha eczaneye fiyatini sordum sadece 160 küsürdü..onda da kararsizim cunku yaptirip yaptirmamakta

menenjit aşılarını yaptırdım ben hemde biri 9 ayda 2.si 13. aydaydı ve bitirdik. Sanırım 4 yaşına kadar falan vurulabiliyor ben bitsin kurtulayım istedim bide ne olur ne olmaz diye.
carlson için bir doktoruna danış. şöyle ki bende doktorumuza carlsonu gösterdim telefondan bunu alabilir miyiz diye baktı 1000 mg mı ne çok yüksek dedi şimdilik d vitaminini de barındıran balık yağı verelim o sonra dedi. ama bilemem belki seninki düşük dozajdır. 4-10 yaşa takılma genelinde o yazı var.

meninkok gibi bişeydi sanırım.2 doz vuruldu bize.

Günaydıınn eğitimdeyim tüm gün sıkılırsam yazarım bol bol :)
kolay gesin yaz bol bol okuruz bizde
canım nutrigen kan tozları var yemegine katılıyor ondan al istersen ..menejit önemli bende yaptırmadım yas sırnır yok kızımada yaptıracagım
I imspecial canim tarifini dun 2 yumurtayla yaptim şahane oldu baya cirptim bi de ben cok usenirdim hic elemezdim unu marifet unu elemekteymis meğerse
oo afiyet olsun tuturmana sevindim canım

kızlar kekten sonra şimdide cheesecake düşüncem var bugün baktım internetten. Haa kek yaptım çok becerdim şimdi cheesecake yapıcam aman ne teferruatlı şeymiş ya ve olmama ihtimali de olan bir şey sanırım herkesin harcı deil artı böyle şeyleri pek yapmam bilmem de ama nedense taktım kafaya. Yapımıyla ilgili tavsiye edeceğiniz birşeyler var mı? veya tevsiyeniz hiç yapma mı?
kekti cheesecaketi derken doğumda kalmayan kilolarımı alırsam buna gülerim.
Bu arada hamile olanlar diyette olanlar canınız falan istiyorsa söyleyin yazmayayım bunları.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…