2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
bu ara memkonusunda ahmetin düşkünlüğüde tavan yaptı nerdeyse benim elimden yemek yemiyor ememk istiyor sürekli..abdullahta aynı eminim cok özlüyordur o yzden bırakmıyor bizi..sabahları kodsturuyorum ev işi yemek ahmetin peşinde ..ne zamaan rahatlıcaz bende beklemedeyim 2yası görmeden yok rahat ..kansizlıga siyah üzüm yesen birde yesil biber

Aha da tam bunu soracaktım acaba çeyizcilerin topiğine mi sorsam diyordum:))
Benim kek kalıplarım paslanmış yeni fark ettim, çıkmamış kek sanıyordum.
Hem sağlıklı hem yapışmayan bir şey istiyorum. Seramik ve camlar sağlıklı gibi ama onlarda da yapışma oluyor mu?

E bir de tabi şekilli istiyorum, tr de hiçbir şey bulamadım. Yurtdışkna gittiğimde alayım desem eşim valizde kek kalıbı görürse beni içine koyar pişirir:)))

Benimki de silikon ama silikonu baya kalin. Memnunum sukur.
Çok girintili çıkıntılı olmayınca bir de kek çok sulu olmayınca silikonlar fazla yapışmıyor. Ama kalıp çok şekilliyse silikon keki mahvediyor..

Kizlar 1 nisan esimin dogum gunu.
Oda tras makinesi almak istiyorum. Ama esim esmer ve sakallari sik siyah. Kullanisli olur mu ?
Benim eşimin teni hassas sakalları da sık dğil, ona aldığım makine onu yara yaptı. Cildi tahrş oldu, yoğun olması daha iyi olanilir mi acana? Drekt sakallarını alır:)))

tam gün çalışıyorum üstelik c.tesi de yarım gün şöyle izah edeyim. Bakıcımız var ve başta bir takım ev işlerine yardım edersin diye konuştuk. Bunlar toz alma, silme, süpürme ve ütü. Ütü dışında temizlik işini oğlumla oynaya oynaya yapıyorlar ütüyü uyurken yapıyor. Yemek işi bende. 17.20 gibi evde oluyorum aslında iyi bir saat ama eşim işten çok geç geldiğinden yemek yapmak çocukla kabus gibi bacaklarıma sarılıp ağlıyor. Onu ağlatmamak için oyun yapıcam diye 30 dk da yapacağım iş 1 saate çıkıyor ve kan ter içinde kalıyorum bu yorucu oluyor.Yemekten sonra eğer çok yorgun değilsem çocuğun ertesi gün çorbasını falan yaparım yada bakıcımız da yapar ama ben beğenmiyorum.
Ama tabi ev işi çamaşır yıkaması asması toplaması etrafı toplaması falan derken çocuk 10 gibi uyursa belki 1 saat oturuyorum.ayrıca eşimin iş temposu yüksek olduğundan her türlü ama her türlü alışverişte bana ait 1 dilim ekmek almaz.
ve bu kadar işe eşimin en sevmediği şey şikayet etmem.Hep sen enerji dolu olacaksın sen yorulmayacaksın ama o hep yorgun olacak. geçen gün sen fazladan ne yapıyorsun onu söyle bana herkes kadar yapıyorsun dedi. sana totonu yayıp oturmak var aslında bunu hak ediyorsun demek lazımdı ama bıktım artık.

Kizlar 1 nisan esimin dogum gunu.
Oda tras makinesi almak istiyorum. Ama esim esmer ve sakallari sik siyah. Kullanisli olur mu ?
benim eşimin doğumgünü de 1 nisan ve o da esmer sakalları sert :) Evlenirken almıştık ki kullanamaz diye düşünüyorduk ama çok rahat etti sadece fazla uzatmayacak 3 günde falan olması lazım. Ne marka dersen bilmiyorum istersen bakar söylerim.

Kızlar bu kadar kekten bahsetmisken bir tarif verin de yapalım bari zira epeydir kek yapmiyorum çünkü tutturamiyorum hic güzel olmuyor cok severim keki ama tutturamiyorum diye vazgeçtim artik kek yapmıyorum
canım en önemlisi yumurta ve sekeri önce cırpacasın bol köpürecek kabartma tozunu da unu icine elerken elege koyup ele 3yumurta 1su bardagı seker 1 subardagı sıvı yag 1su bardagı süt 1 paket kabartma tozu 1paket vanilya

yumurtayı sekeri cırp iyice mikserle köpürünce yag ve sütü ekle sonrasında unueleyerek kabartma tozu ve vanilyayın ekle kıvamı biraz koyu olsun içine kuru kayısı kuru incir az tarcın üzüm ceviz ne bulduysan ekle önceden ısıtılmış fırına 180 derceye koyarsın 35 40dk pişir ilk 25 dk fırını acma

seni cok iyi anlıyorum bide kıymet bilmez ya bu odunlarsenin için rahat ya bosver tatlım bigün hicbisey yapmıycaksın görecek ne kadar yapıyorsun yapmıyorsun

evet aynen bende öyle istiyorum bide şimdi taktım kafaya 1-2 güne almam lazım.Yurtdışında daha güzelleri mi var? şu silikon kalıplar var ama sekilli falan ama onlarda plastik plastik içime sinmiyor. Bu arada hangi ülkede yaşıyorsun ?

Kaydettim tarifi bir gün yaparım artık sagol canım

Canim bakarsan cok sevinirim
Esim memur zaten en gec 2 gune bir oluyor. Cok uzamiyor

Herşeyi üstlendiğin de öyle oluyor canım.

Canim internetten tahinli kek tarifi arattir yap mutlaka
Cok cok guzel oluyor, hem icine kokuyorsun hemse sekerle seyreltim ustune dokuyorsun
Tarif aklimda degil her defasinde internetten bakiyorum bende. Mutlaka denemelisin
Hangi sitede acaba bir cok tarif oluyor çünkü ben tarcinli cevizli keki de cok severim netten bakar yaparim keki ama bi türlü güzel olmaz benimki

Kızlar bu kadar kekten bahsetmisken bir tarif verin de yapalım bari zira epeydir kek yapmiyorum çünkü tutturamiyorum hic güzel olmuyor cok severim keki ama tutturamiyorum diye vazgeçtim artik kek yapmıyorum
Benim de keklerim asla tutmaz kabarmaz nedense.. En iyisi cartedor dr oetker kutu kek almak:)) ama bebişime yaptığım kekler pekmezli vs oluyor cupcake kalıbında kendin yapıyorum ama yemiyor çöpe gidiyor:)
Tarifi olan bana da versin

Ben şu an trdeyim canım, yurtdışında hem silikon olmayan aliminyumlar var hem de çok değişik şekilliler.. Onları görüp de burdan almak istemiyorjm ama kek kalıbını da ordan getiremeyeceğime göre cookplus tan vir şeyler qşıcam artık..
Kocalara gelince hepsi aynı nane.. Benim eşim de şindiseb gelecek olan ikinci çocuğun depresyonunda. Hayatımı engellemesini istemiyorum diyor.. Çocuğu istiyor ama:))
Yurtdışına iş seyahatine gider hamama gider vs kendine vakti var evin elmeği meyvesini bile ben tel ya da netten sipariş veririim ona göre ayda bir kerelik iş göya.. İş yoğunluğubdan yorgunluğunun faturası bzie çıkıyor bence.:

Önceden kızımı öperken süt kokardı, mis kokardı, şampuan kokardı:)) şu birkaç gündür hava güzdl diye parkın anasını ağlattık, çimlerde uattık, top oynadık, kumlarda oynadık vs derken kızım sokak kokuyor artık :)) resmen bildiğin toz:))

Canim internetten tahinli kek tarifi arattir yap mutlaka
Cok cok guzel oluyor, hem icine kokuyorsun hemse sekerle seyreltim ustune dokuyorsun
Tarif aklimda degil her defasinde internetten bakiyorum bende. Mutlaka denemelisin
slm kızlarr
ayy tahini çok severim madem tahinden söz edilmiş bir tahinli tarifde benden gelsin
hazır baklavalık yufka
1 su bardağı tahın
toz şeker
öncelikle iki kat yufka serilir,biraz yağ ile karıştırdığımız tahinden yemek kaşığı ile yufkaya bol bol sürülür ve üstüne yemek kaşığı ile toz şeker serpilir,rulo yapılıp yaklaşık 3 parmak enınde kesilir,sanırım bir rulodan 4 tane çıkıyor,böyle böly e dilediğiniz kadar yapıp en son tahinin içine biraz toz şeker serpip karıştırıp bir fırça yardımıyla üzerlerine tekarar sürülür,üzeri hafıf kzıarana kdr fırında pişirilir şimdiden söyliyim hakim olamıyorsunuz durduramıyorsunuz kendinizi yapmak zor gelirse bimde satılıyor çok guzel ama evde yapmak daha sağlıklı sanki

hehhee kız çocuğu diye o kokuyu demek yeni alıyor burnun,biz yaklaşık 9.cu ayda başladık o yaramazlık ter kokusuyla karışınca inanılmaz gzl kokuyor :

bu ara cekırdekli gevrege fena sardım,ablamın kv si bir fıırından alıyor ablaımmda denk gelırsem yıyorum oda tadımlık oluyor işte ,bimde çekırdek içi satılıyorda guzel bir tarif olsA HMN denıcem varmı önerebilceğiniz bir tarif

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…