2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Sagol canim, en son gece ikide fitil verdim, cok sukut hala yukselmedi atesi, doktora gittik bogazi kizarmis, tukuruk ornegi aldular insallah bisey cikmaz, toksa antibiyotik.. İstahi pek yok en son sabah 9bucukda emmisti 4 saat oldu..
Gecmis olsun cnm bi an önce iyileşir insallah kuzun..
Sanırım şekerli olduğu için meyveleri fazla vermeyin, diyorlar.

M miss_curious Canım genelde çorbalara sebze yemeklerine ya da Sarımsaklı yoğurda vs koyup rondoyla çekiyorlar. Ablam böyle yapıyordu. Et suyuyla da yemek ya da Çorba yapıyorlar. Biz de başlayacağız yakında...
Bir de telefon kararını karı koca almanız ne güzel, artık her şeyi anlıyor Bıcırıklar:) ben de korumaya çalışıyorum ama etrafta görünce ağzı beş karış BAKIYOR TV'ye telefona :KK43:
Cnm sagol et suyunu 1 aydir veriyorum normalde, corbaya lezzet katiyor gerçekten.
kiyma denemek istiyorum bakalim..
tel cok ilgilerini çekiyor cnm, bi de esim de ben de elimizden dusurmuyoruz mlsf..bu sayede konusma firsati da bulur olduk. .
Yaa sorma bi öperim ki :-) biraz gözüm alissinda bizimkilerin supriz anlayisina da hayranım:KK66:

M miss_curious Canım ben bi kere köfteye benzer bisey yaptim verdim ama az yedi
cnm ilk cocuk olunca korkuyorum ben yutabilir mi acaba diye bi de yalnizim..

Bugun dogum gunune gidiyoruz cadimla kismetse..Araci kendim surmeyi deniycem aglayacak biliyorum ama 10 dakika mesafede. .
aksam hediye almaya gittik, cikmisken cadima bebek dokun ogren serisinin 2 kitabini (0-2 yas) bi de hisirtili kitap aldim tiny love 3 al 2 ode kampanyasi vardi,su an sadece agzinda kemiriyo farkindaligi artinca beraber kelimelere bakarız insallah..

Gecmis olsun cnm bi an önce iyileşir insallah kuzun..

Cnm sagol et suyunu 1 aydir veriyorum normalde, corbaya lezzet katiyor gerçekten.
kiyma denemek istiyorum bakalim..
tel cok ilgilerini çekiyor cnm, bi de esim de ben de elimizden dusurmuyoruz mlsf..bu sayede konusma firsati da bulur olduk. .

cnm ilk cocuk olunca korkuyorum ben yutabilir mi acaba diye bi de yalnizim..
canım onların yutagi dar zaten büyük parca olunca hemen ögürur çıkarır yer bence

Keşke o kadar yeseler :KK43: benimki Çay kasığı ile iki üç kez alıyor her şeyi maksimum. Bilgiler için Sağol. Anne sütü konusunda ne kadar kıstıysam Bebeğin beslenmesi konusunda da o kadar serbest olmak istiyorum yoksa bebekler Hep yeme problemli oluyor malesef..

Labne makinesi de var mıdır acaba:) bunu denemek istiyorum tutarsa veririm bebişime. Tarif için tşkler kutucuğuna da şifa olur inş..
Ben de rahat bırakmaya çalışıyorum canım rahat bıraktıkca kendisi hevesleniyo yemek için bi de kendimden biliyorum annem hep israrciydi hep zayiftim ne zaman üniversite için şehir dışına çıkıp yanından ayrıldım o zaman kilo almaya başladım

Labneyi yogurt makinesinde mayalayanlar varmış canım nette görmüştüm

canım onların yutagi dar zaten büyük parca olunca hemen ögürur çıkarır yer bence
cnm ablam hemsire bu konularda beni de tedirgin etti, korkuyorum dedigin gibi cikarirlar aslinda ama ne biliyim iste..
Belki de yasanmisliklardan da oturu olabilir, rahmetli annem vefat ederken ablamla ben yapmıştım mudahalesini ambulans gelene kadar..Kusmadan filan cok korkuyorum aspire edebilir diye..

Kizlar 7. Ay kontrolu yokmus snrm dr. 8. Ay gel demisti sizler gidecek misiniz bi sey dediler mi..
Bizede 8 de gelin dediler kan alacaklarmis o zaman idrar falan.. anlıyorum canım annenden dolayı korkuyorsun Allah korusun..sen minicik minicik verip dene bi ahmet kati şeyleri daha çok seviyor aslında elimle vermemi istiyor ama öylede herseyden katamıyorum alışcaz zamanla ins

Valiz hazirliyorum evi topluyorum yarin kaynanama gidiyorum:KK55::KK55: bi hafta koy tatili 10 agustosta da nevşehir kozaklıya gidiyorum inş bebisler hastalanmadan güzel bi tatil olur :cool::cool: yari aksama kadar yazmazsam net çekmiyor demektir yazarsam zaten haber ederim benden kurtulmak yok:stop: iyi haftasonlari:KK25:

karışır canım. biz hiç emmediğimiz ve mamayla büyüdüğümüz için 4 ayda ek gıdaya başladık ve ek gida uzmanı olacağız yakında kafan karıştıkça sor tarifler verelim :)
Teşekkürler canım :) bu sabah labne ve yumurta verdin az az öğüre öğüre yedi. Kıyamam ya.

Merhaba hanımlar oğlum 6 ay 4 günlük, yoğurt meyve püresi muhallebi yiyor ama sebze püresini kesinlikle yemiyor öğürüyor kusuyor hep.. inadına ettim 1 2 saat sonra tekrar veriyorum yada bir iki gün bekliyorum umarım düzelir.. Diş yok her çocuk bir olmaz mis ya cidden doğru :)

Valiz hazirliyorum evi topluyorum yarin kaynanama gidiyorum:KK55::KK55: bi hafta koy tatili 10 agustosta da nevşehir kozaklıya gidiyorum inş bebisler hastalanmadan güzel bi tatil olur :cool::cool: yari aksama kadar yazmazsam net çekmiyor demektir yazarsam zaten haber ederim benden kurtulmak yok:stop: iyi haftasonlari:KK25:
SSana da cnm grsrz kolay gelsin..

Merhaba hanımlar oğlum 6 ay 4 günlük, yoğurt meyve püresi muhallebi yiyor ama sebze püresini kesinlikle yemiyor öğürüyor kusuyor hep.. inadına ettim 1 2 saat sonra tekrar veriyorum yada bir iki gün bekliyorum umarım düzelir.. Diş yok her çocuk bir olmaz mis ya cidden doğru :)
cnm sebze puresini yogurt ile karistirip verebilirsin. .ben o sekilde veriyorum yogurdu sevdiği icin yiyor..

Ben de eve geldim cok sukur iyi gecti..
cadim giderken de gelirken de hic aglamadi, eve gelirken sızdı ama uyandirmak zorunda kaldım. .
bi de kizlar et suyunu ya da baska şeyleri dondurucuya koyarken nasıl kaplar kullanıyorsunuz. .plastik bardak çok saglikli degil snrm bpa free kaplar kullanmak lzm snrm..

cadim giderken de gelirken de hic aglamadi, eve gelirken sızdı ama uyandirmak zorunda kaldım. .
bi de kizlar et suyunu ya da baska şeyleri dondurucuya koyarken nasıl kaplar kullanıyorsunuz. .plastik bardak çok saglikli degil snrm bpa free kaplar kullanmak lzm snrm..
Karton bardakla koyuyorum ben canim okulda falan cay içtiğimiz ..Saol bu arada şükür işim bitti esim de yok bugün kaldım evde kl da olmasa oyalanacak yer yok :KK66:

Karton bardakla koyuyorum ben canim okulda falan cay içtiğimiz ..Saol bu arada şükür işim bitti esim de yok bugün kaldım evde kl da olmasa oyalanacak yer yok :KK66:
Tamam cnm sagolasin..
Dinlenme vakti geldi desene..
Benim Minik uyuyor, gezmeden geldim yemek yapmadım daha esim gelir birazdan..Ne yapsam diye düşünüyorum. .:KK14:

Karton bardakla koyuyorum ben canim okulda falan cay içtiğimiz ..Saol bu arada şükür işim bitti esim de yok bugün kaldım evde kl da olmasa oyalanacak yer yok
Tamam cnm sagolasin..
Dinlenme vakti geldi desene..
Benim Minik uyuyor, gezmeden geldim yemek yapmadım daha esim gelir birazdan..Ne yapsam diye düşünüyorum. .:KK14:
Yemek olarak mi yap bi yeşil mercimek corbasi bi turlu pilav olduda bitti masallah:-)

hihami hihami slm cnm valla iyiki dun gordum labneden bahsetmissin iki hafta sonra kahvaltiya gececegiz bizde,tefal yogurtcumda labne yapiliyor demissin ve hmn arastirdim buldum cok mutlu oldum
Tefal yogurtcumu gecen hafta internetten cok ucuza aldim ertesi gunde geldi inanilmaz begendim superr yogurt yapiyor ozellikle sutas cam sise gunluk sut ile yapiyorum
Makinede labne tarifini atiyorum kizlar

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    103,8 KB · Görüntüleme: 91
Slm kızlar uzun zamandır yazamadım takip ediyorum fırsat buldukça ama ev iş derken yorgunluktan giripte yazamadım bi türlü :110: kızlar küçük bi sorum var benim genişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz:KK17:

X