2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Slm kızlar uzun zamandır yazamadım takip ediyorum fırsat buldukça ama ev iş derken yorgunluktan giripte yazamadım bi türlü :110: kızlar küçük bi sorum var benim genişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz:KK17:

Önceden gündüzleri mememde uyur gece her şeyi yapardık uyutmak için. Şimdi kucakta taşıtıyor başı göğsümde hoplatıp eeee liyoruz... Uyku Eğitimini çok düşündüm ama ağlatmaya kıyamadım yavrumu... Sessizlik ve karanlık da Şart.

Çok sessiz kaldı burası yaa:KK12: oğluşuma bebe bisküvisi yaptım onu ekleyeyim de gariban kalmasın sayfamız :KK48: IMG-20150802-WA0000.jpg

Çok sessiz kaldı burası yaa:KK12: oğluşuma bebe bisküvisi yaptım onu ekleyeyim de gariban kalmasın sayfamız :KK48:Eki Görüntüle 1596957

Markası da çok Hoşmuş canım:KK66:)) ellerine sağlık afiyet bal şifa olsun..

Buradaki Tüm anneler marifetli maşallah:) ben yemek pişirmeyi bile evlendikten sonra öğrendim ki hala kimse yemez yaptıklarımı:KK66:))

Bu bisküvinin tarifini de alabilir miyiz sana zahmet olmazsa, labneye üşeniyorum hemen yapamam ama bisküvileri eşim yapacak, söz vermişti :))

Güzel anneler merhaba,

Nasılsınız neler yapıyorsunuz?

Bebişler uyumuyor uyuyor derken büyüdüler.

Yavaş yavaş dişler çıkıyor, yerde sürünmeler dönmeler başladı, emekleme haberlerini aldık.

Başka neler var? Neler yapıyor bebekleriniz?

Benimki her türlü Dönüyor takla atıyor ama emekleme pozisyonu almıyor nedense. Gönlü yok gibi gerçi aceleci bir annes var kuzumun...

Bardakta su içiyor, biberonda asla almıyor ya da çekse bile ağzından geri akıyor, uyuyamıyor. Suyu bardakla içiriyorum.

Günde birkaç kez duş alıyor onu seviyor.

Daha birkaç aylıkken ellerini kollarını uzatırdı beni al diye onu yapıyor :))

Yemekler parçalıyor blw diye izin veriyorum ben de Yediği bir şey yok. şu sıralar evde Değilim cam rendeme güveniyordum onu da kırdım:KK43: bebişime bir iey veremiyorum çeşit olarak...

Başka bir de kendi saçlarını yoluyor öyle böyle değil. Bu çıktı Başımıza dişleri de çıktı ama belki üsttekiler gelecektir, canı acımıyor galiba bütün saçlarını koparıyor kızım. Ona üzülüp kendi saçımı vetştorum eline:))

Benden haberler böyle..: tostoparlak bir şey oldum inş artık Ağustosla birlikte diyete başlıyorum.. Kızımın diş buğdayına yetişemeaem de ilk doğumgününde varil gibi olmak istemitorum :)

Güzel anneler merhaba,

Yavaş yavaş dişler çıkıyor, yerde sürünmeler dönmeler başladı, emekleme haberlerini aldık.

Benimki her türlü Dönüyor takla atıyor ama emekleme pozisyonu almıyor nedense. Gönlü yok gibi gerçi aceleci bir annes var kuzumun...

Bardakta su içiyor, biberonda asla almıyor ya da çekse bile ağzından geri akıyor, uyuyamıyor. Suyu bardakla içiriyorum.

Yemekler parçalıyor blw diye izin veriyorum ben de Yediği bir şey yok. şu sıralar evde Değilim cam rendeme güveniyordum onu da kırdım:KK43: bebişime bir iey veremiyorum çeşit olarak...

Başka bir de kendi saçlarını yoluyor öyle böyle değil. Bu çıktı Başımıza dişleri de çıktı ama belki üsttekiler gelecektir, canı acımıyor galiba bütün saçlarını koparıyor kızım. Ona üzülüp kendi saçımı vetştorum eline:))

Benden haberler böyle..: tostoparlak bir şey oldum inş artık Ağustosla birlikte diyete başlıyorum.. Kızımın diş buğdayına yetişemeaem de ilk doğumgününde varil gibi olmak istemitorum :)

Güzel anneler merhaba,

Güzel anneler merhaba,

Disimiz en erken bizum cikmisti sanirim 4. Cu ayda alt iki sonra ust yan iki sonra ust orta iki derken alt iki yanlar toplam 8 disiniz cikmak uzere kimi minicik gozukuyo eti patlatmis kimi cikmis ,6,5 aylik iz masallah 8 disimiz var :))
Onun disinda donuyoruz her turlu ,ona oturma odasinin yerdeki haliya yorgan koydum hergun teniz carsafi degistiriyorum,oyuncaklari ile oynuyo em faxla 20 dk duruyor orda bndr sogan dograyi yada buladik yikayabiliyorum,popoyu havayq dikiyor ve emekliyor
Bir esys koydugumda onu almak icin emekliyor mesala o sekilde ogrettim uzaga bir oyuncak birakarak alisti
Bir hafta oldu yurutec aldim gunde toplam yarim saati gecirmiyorum,yavas yavas odadan odaya gidiyor
Parmagimla gokyuzune bak dedigimde bakip kuslari takip ediyor
Ek gidalari cok severek yemiyor
Yogurdu bir trk sevdi
Meyvalari zoraki yiyor
Sebze purwlerinide yogurt karistirip vermeye calisiyorum
Onun disinda he oyun istiyor
Gezmek istiyor kucak istiyor
Ter icinde kaliyorum eskisi kdr cok yemesemde bu kdr harejete gr zayiflayamamisim
Eylul basi kismetse bodruma tatile gidiyoruz 1 ay vaktjm var bakalim bikac kg verebilcekmiyim

Hanımlar merhaba size bir sorum olacak biz bakıcı arayıiundaydık sonunda kriterlerine uygun buldum derken bulduğum bayanın siğil tedavisi olduğunu gördüm siğil bebeklere bulaşır mı.kafam çok katışık bu konuda.kendince araştırma yaptım bulaştığı söyleniuor .ama ayakta birkaç tane.bi sakıncası varmıdır sizce.

Bir sorun daha var sütaş büyümix meyveli yoğurttan kullananlar var mı.bana güvenli geliyor ama kendi yaptığımızın dışında arada versek diyorum.yoksa evde yapılan tam doğal oluyor güvenli oluyor.siz vetiyormusunuz matketteki bebek yoğurtlatından

Son düzenleme:
Çok sessiz kaldı burası yaa:KK12: oğluşuma bebe bisküvisi yaptım onu ekleyeyim de gariban kalmasın sayfamız :KK48:Eki Görüntüle 1596957
Masallah cnm ismini de yazmissin üstüne. .
Benimki yese de ben de yapsam keske..
Güzel anneler merhaba,

Cnm benim cadim da huysuzluklarina devam ediyor, disarida bi parca daha iyi. Sürekli gezmek, dolasmak istiyor. .Burasi epey sicak disari cikamiyoruz pek..Olursa da kapali yerler olmak zorunda oluyor. .
Cimcimem dönüyor sadece emekleme egilimi yok, gec yuruyup emekleyeck diye tahmin ediyorum fazla bi beklentim yok, zira oyalanmadigi icin kendi kendine.
Dislerimiz de cikmadi hala 7 aylik olduk, aylardir sürtuyor, kemiriyor ama ortada bi sey yok.15 aylik cikani da duyduktan sonra onda da acele etmiyorum.
Ek gidada ilk günlere gore daha iyiydi ama bikac gundur yine istek yok.Yedirecegim zaman keyfi yerinde olmali, yoksa saati geldi diye bi seyler vermiyorum. Yerine gore corba icmediyse gunduz denedikten sonra, aksam veriyorum. Ne zaman canı isterse..Ilk kez denedigim corbayi yemediyse begenmedigini dusunerek hemen baska bi sey yapiyorum ki ogununden eksik kalmasin.
Ben de ceviz büyüklugunde kiymalar koydum dondurucuya deniycem ilk fırsatta .
Et suyu koymak icin tupperwareden sunlari mi alsam diyorum sağlıklı diye..250 ml her biri..

Eklentiler

• 20150802_001728.jpg
    20150802_001728.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_2015-08-03-10-57-23-1.png
    Screenshot_2015-08-03-10-57-23-1.png
    207,1 KB · Görüntüleme: 50
Pinking Tree Pinking Tree canim bende tam o soruyu sorcaktim, bebisleriniz neleler yapiyot diye, kiyaslamamak lazim evet ama bebegimin gelisimi nasil diye merak ediyoruz :)

Benim kizim yuvarlaniyor, emekleme yok emekleme pozisyonuda yok :) surunmek icin cok cabaliyor az ilerleyebiliyor sadece
. dis yok henuz, kasikla yemeye calisiyor, elimden kapip agzina goturmek istiyor :) biberonuyla kendi icebiliyor, elleeinden tutunca yuruyor tabi bikac adim :). Kucaga gelmek icin kollarini uzatiyor ama kucagimiza gelince eliyle bizi itip vucudunu donduruyor, yani yuzu bize donuk degil disari donuk durmayi seviyor.

Bi kutunun icindeki oyuncaklari cikariyor ama geri koymayi tam yapamiyor :).

Elinde biseyler tutarak uyumayi seviyor, bisey yoksa ellerimi tutuyor, bu arada ayaklarimda sallayarak uyutuyorum, biraktirmaya cesaretim yok :KK43:.

Desteksiz oturabiliyor, arada devrildigi oluyor tedbir amacli yastik diziyorum etrafina.

Bide bu son zamanlarsa, yuzunu bi ortuyle ortup ona seslendikten sonra acip gulumsuyor oyun yapiyot bize :), battaniye carsaf cok seviyor yuzunu yanagini dayamayi :)

Selam kızlar internet çekmiyor çok az çekti bu mesajı zorla yaziyorum :-) ahmet burda çok mutlu koy havası evde ordan oraya geziyor
kucak bol burda :KK66: Pinking Tree Pinking Tree
Bizimkide iki dış emeklem tutunma örümceği sevmiyor özgür takiliyor ek gıda idare eder sesleniyor nenen diye niyle canım hepinizi öpüyorum

Hanımlar merhaba size bir sorum olacak biz bakıcı arayıiundaydık sonunda kriterlerine uygun buldum derken bulduğum bayanın siğil tedavisi olduğunu gördüm siğil bebeklere bulaşır mı.kafam çok katışık bu konuda.kendince araştırma yaptım bulaştığı söyleniuor .ama ayakta birkaç tane.bi sakıncası varmıdır sizce.
En iyisi dpktoruna sorman canım, bilemedim.

Bir sorun daha var sütaş büyümix meyveli yoğurttan kullananlar var mı.bana güvenli geliyor ama kendi yaptığımızın dışında arada versek diyorum.yoksa evde yapılan tam doğal oluyor güvenli oluyor.siz vetiyormusunuz matketteki bebek yoğurtlatından
Hadi tava yoğurdu vsi geçtim o Meyveli yoğurtlar büyümixler o kadar çirkin pis Şeyler ki... Meyve ve yoğurt dışında içinde her şey.. Bebeğin ne kadarlık? Biz koca yeğenlerimizi vermiyoruz o pis şeyleri. Bence hiç verme lütfen aklı erip de kendi isteyene kadar...

Birde bugün iğneye gideceğiz ateş düşürücü veteyimmi önceden yada sonradan.havalar çok sıcak ya
Kimisi önceden veriyor kimi sonra. Doktorunu dinle istersen.. Ama bizim fikrinizi soruyorsan iğne olmadan verme tabiki, gereksiz yere..

Cnm benim cadim da huysuzluklarina devam ediyor, disarida bi parca daha iyi. Sürekli gezmek, dolasmak istiyor. .Burasi epey sicak disari cikamiyoruz pek..Olursa da kapali yerler olmak zorunda oluyor. .
Cimcimem dönüyor sadece emekleme egilimi yok, gec yuruyup emekleyeck diye tahmin ediyorum fazla bi beklentim yok, zira oyalanmadigi icin kendi kendine.
Dislerimiz de cikmadi hala 7 aylik olduk, aylardir sürtuyor, kemiriyor ama ortada bi sey yok.15 aylik cikani da duyduktan sonra onda da acele etmiyorum.
Ek gidada ilk günlere gore daha iyiydi ama bikac gundur yine istek yok.Yedirecegim zaman keyfi yerinde olmali, yoksa saati geldi diye bi seyler vermiyorum. Yerine gore corba icmediyse gunduz denedikten sonra, aksam veriyorum. Ne zaman canı isterse..Ilk kez denedigim corbayi yemediyse begenmedigini dusunerek hemen baska bi sey yapiyorum ki ogununden eksik kalmasin.
Et suyu koymak icin tupperwareden sunlari mi alsam diyorum sağlıklı diye..250 ml her biri..
Ablam da tupperware kullanıyor memnun Kapağı yer düşse de açılmayanlarından vakumlu kapaklardan almıştı.. Ellerine sağlık hep hamarat anneler Ocak annes olmuş maşallah size :) bizimki de yemiyor iki üç kaşığı geçemedik hala her şeyi mıncıklayıp atıyor...

Hoplatılmaya bayılıyor korkmuyor Yeğenim korkardı :) cee ye çok gülmüyor Dışarıya bakmayı gezmeyi seviyor ama tek eliyle yakama yapışıyor:) beni de garantilidir sanki bırakıp gitmişim gibi hiç:) bir de battaniyelere tutunmayı da seviyor praline ın dediği gibi..
Müzikli telefon aldım o da ilgisini çekiyor çok fazla ...

Çok atraksiyon yok galiba gep aybı Şeyler hehe:))

Tupperware cok guzel bende belki bu kaplardan alirim

Birde bugün iğneye gideceğiz ateş düşürücü veteyimmi önceden yada sonradan.havalar çok sıcak ya
Bizim doktorumuz atesi cikmadan verme belki de cikmayacak diyordu..
En iyisi dpktoruna sorman canım, bilemedim.

Hadi tava yoğurdu vsi geçtim o Meyveli yoğurtlar büyümixler o kadar çirkin pis Şeyler ki... Meyve ve yoğurt dışında içinde her şey.. Bebeğin ne kadarlık? Biz koca yeğenlerimizi vermiyoruz o pis şeyleri. Bence hiç verme lütfen aklı erip de kendi isteyene kadar...

Kimisi önceden veriyor kimi sonra. Doktorunu dinle istersen.. Ama bizim fikrinizi soruyorsan iğne olmadan verme tabiki, gereksiz yere..

Ablam da tupperware kullanıyor memnun Kapağı yer düşse de açılmayanlarından vakumlu kapaklardan almıştı.. Ellerine sağlık hep hamarat anneler Ocak annes olmuş maşallah size :) bizimki de yemiyor iki üç kaşığı geçemedik hala her şeyi mıncıklayıp atıyor...

Hoplatılmaya bayılıyor korkmuyor Yeğenim korkardı :) cee ye çok gülmüyor Dışarıya bakmayı gezmeyi seviyor ama tek eliyle yakama yapışıyor:) beni de garantilidir sanki bırakıp gitmişim gibi hiç:) bir de battaniyelere tutunmayı da seviyor praline ın dediği gibi..
Müzikli telefon aldım o da ilgisini çekiyor çok fazla ...

Çok atraksiyon yok galiba gep aybı Şeyler hehe:))
Aynen pek atraksiyon yok bizde de az once kv telde diyor akranlari yürümeye baslamis diye, tembel cimcimem benim..
Ben de oyuncak telefon, kumanda filan bakiym olmadi nerden aldin cnm yoksa gerceklerine saldiriyor..
Sabah uyandiginda da carsafla oyalaniyo bi sure sizin kizlar gibi..
Yogurt su an icin sevdigi tek sey, her seyi yogurtla karıştırir oldum..:-):-)
Sabah Yumurta ve peynir koyup verdim yogurda, ayri ayri yemiyor çünkü. .:KK58:

Kizlarrrr kizlarrr adana yaniyor su an evin icin 38.1 allahtan klima var bozulmasin ya da elektrik gitmesin diye dua ediyorum:anneadayı:sizin oralar nasıl ?:KK54:
Burayı hic sorma cnm 40 vardir, klima surekli acik sizin gibi o yuzden iyiyiz sukur.

Aynen pek atraksiyon yok bizde de az once kv telde diyor akranlari yürümeye baslamis diye, tembel cimcimem benim..
Ben de oyuncak telefon, kumanda filan bakiym olmadi nerden aldin cnm yoksa gerceklerine saldiriyor..
Sabah uyandiginda da carsafla oyalaniyo bi sure sizin kizlar gibi..
Yogurt su an icin sevdigi tek sey, her seyi yogurtla karıştırir oldum..:-):-)
Sabah Yumurta ve peynir koyup verdim yogurda, ayri ayri yemiyor çünkü. .:KK58:.

Canım tüm akranları hurada Nil Hanım'ın Ahmet Hariç yürüyen yok o da Aralık doğumlu ve kardeşi var evde.. Yani senin kızım tembel değiş biz aceleciyiz sadece:) hareket görmek istiyoruz artık yeni yeni :)
Pazarlarda falan satılıyordur herhalde oyuncak telefon 7 yaşındaki yeğenimin, bizimki bayıldı sesli ışıklı diye almıştım ama marka yazmıyor...

Yoğurt sevmesi de güzel daim olur inş maşallah..

Kizlarrrr kizlarrr adana yaniyor su an evin icin 38.1 allahtan klima var bozulmasin ya da elektrik gitmesin diye dua ediyorum:anneadayı:sizin oralar nasıl ?:KK54:

Biz Ege de tatildeyiz yanıyorum Karşıyı göremiyorum sıcaktan duman duman Bulanık her yer... Sisin oralar daha da beter.. Allah yardımcınız olsun..

X