2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bende yaptıklarımı ekliyim I imspecial taklitçin var:)

kayısı reçeli, kayısı suyu ve buzluğa attığım kayısılar, belki biliyorsunuzdur bilmeyenler için yazıyım, buzluk poşetlerinizin pipetle havasını alınca vakumlamış gibi oluyor az yer kaplıyor:) vakumlu poşet hesabı:)

reçelle kayısı suyu tarifim cahide jibek in sayfasından:) kayısı suyu hazır gibi oldu:)

Fotoğraf1731.jpg Fotoğraf1732.jpg Fotoğraf1733.jpg Fotoğraf1734.jpg

kayısı reçeli, kayısı suyu ve buzluğa attığım kayısılar, belki biliyorsunuzdur bilmeyenler için yazıyım, buzluk poşetlerinizin pipetle havasını alınca vakumlamış gibi oluyor az yer kaplıyor:) vakumlu poşet hesabı:)

reçelle kayısı suyu tarifim cahide jibek in sayfasından:) kayısı suyu hazır gibi oldu:)

Eki Görüntüle 1595689 Eki Görüntüle 1595690 Eki Görüntüle 1595691 Eki Görüntüle 1595692
Canım afiyetle ye ben şeftali suyu kayısı vişne yapıp koyuyorum hazır hic almayız bende buzluğa bamya atmak için hazirliyorum hazırlayınca eklerim paylaşalım fikir olur eline saglik

Canım afiyetle ye ben şeftali suyu kayısı vişne yapıp koyuyorum hazır hic almayız bende buzluğa bamya atmak için hazirliyorum hazırlayınca eklerim paylaşalım fikir olur eline saglik
Eline sağlık canım maalesef alıyoruz hazır, bamyanın kilosu kaça:) 10 lira burda

gel canım iki kavanoz çıktı biri senin:)

canım yanlış anlama anlıyorum senin dediğini uyguluyorum ama adam anlamıyor ben ne yapayım anlamayan oduna:) dünde dedim ya yinede sabredicem dün ki yazında belirttiğim yeri yapmaya çalışıcam, doktorda inşallah rahatlatır beni en azından dünya bana da pembe görünmeye başlar diye umudum var:KK37:

canım yoğurt gaz yapmıştır gözlemle gündüz vermeyi dene, ban ayran yoğurt gaz yapıyor:)

canım sağol yazmayı hiç istemezdim işte mecburen yazdım beni anlayın diye, annem pasif bir insan babamda eski kafa tamam illa ki eşime kızar ama eve gidince bana demediğini bırakmaz sığdırmaz eder, sen doğrucu davut susamadın der:KK43::KK43: düğün sonrası artık her şey belli olacak babamdan çekinsemde eşimde düzelme olmazsa bitecek bu iş

ayy aynen su sevmeyen kuzum cokur cokur su içiyor:)

bende yapıcaktım gurme bebekten almıştım tarifini, orda yazar mı acaba, sen nasıl yaptın

bilmiyorum ki canım etkisi olur mu yeni duydum bende

canım sıcaklardan aşıyla ilgisi yok benimki emerken uyurken su içinde kalıyor

kafan rahatlamış iyi olmuş canım, çorba şişirir midesini ama ne kadar isterse yesin demesi kafamı karıştırdı

Keşke midesini sisirecek kadar içse canım yemiyo ki o kadar :) tarife gurme bebekten de baktım başka sitelerden de baktım hep aynıydı sanırım Pinking Tree Pinking Tree da sormuş anlatayım nasıl yaptığımı. Aynı yogurt mayalar gibi mantık sadece buzdolabında fazla bekletiyoruz 12 saat kadar. 1 litre süte 1 kibrit kutusu kadar beyaz peyniri ezip kullandım maya olarak bazı sitelerde bebek için yaptığından tuzsuz olsun diye Light peynir kullandığından bahsetmiş yağı az diye Light tercih etmedim normal beyaz peyniri suya koydum sabahtan akşamüstü mayaladim ben. Yine fırını kullandım ama baktım tutmamis hiç almadım aksamdan bıraktım ısısını kapatıp sabah kalktığımda tutmustu. Buzdolabında çıkarınca da süzgecinden üzerine temiz havlu peçete koyup 2 saat filan beklettim ,çıkan suyunu buzluğa attım çorbalardan kullanıyormuş daha hiç denemedim . Suzme yogurdumsu bişi oldu ilk tadını benzetemedim ama dolapta durunca benzemiş yine :KK48:

gel canım iki kavanoz çıktı biri senin:)

canım yanlış anlama anlıyorum senin dediğini uyguluyorum ama adam anlamıyor ben ne yapayım anlamayan oduna:) dünde dedim ya yinede sabredicem dün ki yazında belirttiğim yeri yapmaya çalışıcam, doktorda inşallah rahatlatır beni en azından dünya bana da pembe görünmeye başlar diye umudum var:KK37:

canım yoğurt gaz yapmıştır gözlemle gündüz vermeyi dene, ban ayran yoğurt gaz yapıyor:)

canım sağol yazmayı hiç istemezdim işte mecburen yazdım beni anlayın diye, annem pasif bir insan babamda eski kafa tamam illa ki eşime kızar ama eve gidince bana demediğini bırakmaz sığdırmaz eder, sen doğrucu davut susamadın der:KK43::KK43: düğün sonrası artık her şey belli olacak babamdan çekinsemde eşimde düzelme olmazsa bitecek bu iş

ayy aynen su sevmeyen kuzum cokur cokur su içiyor:)

bende yapıcaktım gurme bebekten almıştım tarifini, orda yazar mı acaba, sen nasıl yaptın

bilmiyorum ki canım etkisi olur mu yeni duydum bende

canım sıcaklardan aşıyla ilgisi yok benimki emerken uyurken su içinde kalıyor

kafan rahatlamış iyi olmuş canım, çorba şişirir midesini ama ne kadar isterse yesin demesi kafamı karıştırdı
Klimayi hic kapatmiyorum ki o acikken dahi ck terliyor insllh sicaktandir bu arada ellerine saglik afiyetle yersiniz...

Keşke midesini sisirecek kadar içse canım yemiyo ki o kadar :) tarife gurme bebekten de baktım başka sitelerden de baktım hep aynıydı sanırım Pinking Tree Pinking Tree da sormuş anlatayım nasıl yaptığımı. Aynı yogurt mayalar gibi mantık sadece buzdolabında fazla bekletiyoruz 12 saat kadar. 1 litre süte 1 kibrit kutusu kadar beyaz peyniri ezip kullandım maya olarak bazı sitelerde bebek için yaptığından tuzsuz olsun diye Light peynir kullandığından bahsetmiş yağı az diye Light tercih etmedim normal beyaz peyniri suya koydum sabahtan akşamüstü mayaladim ben. Yine fırını kullandım ama baktım tutmamis hiç almadım aksamdan bıraktım ısısını kapatıp sabah kalktığımda tutmustu. Buzdolabında çıkarınca da süzgecinden üzerine temiz havlu peçete koyup 2 saat filan beklettim ,çıkan suyunu buzluğa attım çorbalardan kullanıyormuş daha hiç denemedim . Suzme yogurdumsu bişi oldu ilk tadını benzetemedim ama dolapta durunca benzemiş yine :KK48:
Eline saglik cnm tarif icin Teşekkürler bu arada dr un neden meyve icin 2 cay bardagini aşma dedi merak ettim

Eline sağlık canım maalesef alıyoruz hazır, bamyanın kilosu kaça:) 10 lira burda
Canım pazar esim izne ayriliyor köye gideceğiz önceden sevmiyordu evlenince alıştı ben çok severim 7.5 tl marketten almış eylüle doğru daha çok ucuzlar koyarim ama simdi buzluk ta bulunsun ataym ne olur ne olmaz bazen resmen aseriyorum bamyaya:)

Bamyayi bütün şekilde yikiyorum kızlar domates limon tuzu ile kavuruyorum kendi suyu çekilip sararınca soğu tu p buzluga :KK66: P_20150731_172843.jpg P_20150731_182346.jpg
P_20150731_172843.jpg
P_20150731_182346.jpg
P_20150731_172843.jpg
P_20150731_182346.jpg

Canım pazar esim izne ayriliyor köye gideceğiz önceden sevmiyordu evlenince alıştı ben çok severim 7.5 tl marketten almış eylüle doğru daha çok ucuzlar koyarim ama simdi buzluk ta bulunsun ataym ne olur ne olmaz bazen resmen aseriyorum bamyaya:)

Bamyayi bütün şekilde yikiyorum kızlar domates limon tuzu ile kavuruyorum kendi suyu çekilip sararınca soğu tu p buzluga :KK66: Eki Görüntüle 1595746 Eki Görüntüle 1595747 Eki Görüntüle 1595746 Eki Görüntüle 1595747 Eki Görüntüle 1595746 Eki Görüntüle 1595747
Hamarat hatun seni..:KK49:
ben bamya pek koymuyorum ama kavurmadan ustune limon sıkıp koyuyor kv de bende denedim olmustu cnm..
afiyet olsun size..:kk77:

Kizlar biz asidan sonra ck fena huysuzlastik hep agliyor kucagimdan inmiyor bi de inanailmaz derecede kafasi terliyor bu kadar terlemezdi simdi sanki kafasini suyun altina tutmusuz gibi terliyor o kadar saci da yok halbuki bi de biz adana yasadigimiz icin cehennem sicagi var desem yeridir klimayi hic kapatmiyorum oglan hasta olacak diye de korkuyorum ama arada havalandirip tekrar aciyorum klimayi ona ragmen o kadar terliyor ki aşı sizin bebişleri de boyle yapmismiydi yoksa baska sikintisi mi var acep?
Bizde bu ay sikintisiz gecti cnm aşı sureci..
klima 24 saat acik bizim evde, odanin kapisini acik tutuyorum..Ben usur diye uzun kollu giydiriyorum yerine gore ben bile usuyorum cunku bi de eli ayagi buz gibi oluyo yoksa..

Kizlar kiyma veren var mi bebisine 7 aylik olduk 6. Ay kontrolunde bile ver demisti dr. Bana.Veriyosaniz nasi veriyosunuz..
bi de kurban bayraminda dondurucuya kemikli et atmistim onu kaynatsam suyunu corbalarina koysam nasi olur. .Kaynattim geçen gun bulanik renk bi suyu var, midem bulandi benim bile..
Yoksa et suyu mu atsam corbalarina koymak için. .:confused::confused:

Eline saglik cnm tarif icin Teşekkürler bu arada dr un neden meyve icin 2 cay bardagini aşma dedi merak ettim

Sanırım şekerli olduğu için meyveleri fazla vermeyin, diyorlar.

M miss_curious Canım genelde çorbalara sebze yemeklerine ya da Sarımsaklı yoğurda vs koyup rondoyla çekiyorlar. Ablam böyle yapıyordu. Et suyuyla da yemek ya da Çorba yapıyorlar. Biz de başlayacağız yakında...
Bir de telefon kararını karı koca almanız ne güzel, artık her şeyi anlıyor Bıcırıklar:) ben de korumaya çalışıyorum ama etrafta görünce ağzı beş karış BAKIYOR TV'ye telefona :KK43:

Kizlar bugu doktordan cokinca arkaasimda disarda kahvalti yaptik, kizim full uyudu hic hali yok.. Neyse bi kadin geldi yanimiza turk musunuz filan diye sordu sonra diyor cok derdim var bana dua edin cuma saati, agladi filan, bana okuyun dedi tamam insallah okurum desim, simdi okur musun diyor ufurukcu gibi :)). Uzuldum kadina sasirdimda ve korktumda.. Bu arada arkaasim daha oncede karsilasmis kadin num istemis arkadasim bos bulunup vermis, esi kizmis tabi niye veriyosun diye..

Canım yanlış anlamazsın umarım ama tüm yurtdışı tecrübelerimde hep Türkler'den zarar gördük yabancılardan hiç görmedik:)) a Türk varmış diyip tanışırdık önceden şimdi uzak duruyoruz:KK66:) defalarca dersimizi aldık çünkü. Dikkatli ol ve eşim kızar da en güzel bahane. Aklında olsun... O kadının da dersi neyse allah yardımcısı olsun. Bize de oku:)) üfür:)) belki nefesin kuvvetlidir de teyze anlamıştır :))

Kizlar biz asidan sonra ck fena huysuzlastik hep agliyor kucagimdan inmiyor bi de inanailmaz derecede kafasi terliyor bu kadar terlemezdi simdi sanki kafasini suyun altina tutmusuz gibi terliyor o kadar saci da yok halbuki bi de biz adana yasadigimiz icin cehennem sicagi var desem yeridir klimayi hic kapatmiyorum oglan hasta olacak diye de korkuyorum ama arada havalandirip tekrar aciyorum klimayi ona ragmen o kadar terliyor ki aşı sizin bebişleri de boyle yapmismiydi yoksa baska sikintisi mi var acep?

Canım klima da yetmiyor bebeği bir kez su dolu küvette havuza sokup oynatıyorum gün içinde bir kez yıkıyorum en son yatarken tekrar suyla duş aldırıyorum ki ferahlasın diye. Her yemek ve alt değiştirmeden sonra hop lavaboya ıslatıuoruz birlikte.. Şu son iki gündür daha da sıcaktı sürekli su ile oynar durumdayız biz. Aşı işe alakası yoktur bence terlemenin.

Uzun yazmaya fırsatım olmuyo kesik kesik yazıyorum kusura bakmayın dün dr kontrolune gittik onu paylasacaktim. Ek gidaya ilgili açken vermelisin dedi yani anne sütünden sonra yaklasik 2 saat geçecekmiş. 5 tane yasak var süt,sakatat,yumurta beyazi ,bal (diğerini hatırlayamadım bunları zaten vermem diye çok takmamistim o anda ) bunlar harici herşeyi alerji yapıp yapmadığını (3 gun kurali,4 dedi dr ama 3 yeter heralde ) deneyerek verebilirsin dedi. Çilek kivi portakal domates bunlara dikkat et ama yasak demiyorum bunları da deneyip verebilirsin dedi. Baya basit anlattı benim de kafamdaki çoğu soru silindi . Şu verilir mi bu verilir mi diye düşünüp duruyodum . Israr kesinlikle yok su vermeyi ihmal etme icmiyo sa da ısrar etme çok susasa atlar zaten görünce dedi. Örnek menü sorunca da artık onlar onerilmiyo atıyorum akşamüstü yogurt yazıyo anne onu illa yedirmem diye çocuğun başından ayrılmıyor kendi yediğiniz gibi yapın öğünler dedi. Meyvelerde 1 çay bardağına kadar verebilirsin 2 çay bardağını asma sakın çorbayı ne kadar isterse o kadar yiyebilir dedi

Keşke o kadar yeseler :KK43: benimki Çay kasığı ile iki üç kez alıyor her şeyi maksimum. Bilgiler için Sağol. Anne sütü konusunda ne kadar kıstıysam Bebeğin beslenmesi konusunda da o kadar serbest olmak istiyorum yoksa bebekler Hep yeme problemli oluyor malesef..

Eki Görüntüle 1595689 Eki Görüntüle 1595690 Eki Görüntüle 1595691 Eki Görüntüle 1595692

Ellerine sağlık öok beğendim vakumlu gibi olmuş YouTube dan bakıp deneyeceğim ben de heves ettim :))
Oh maşallah kızlar size hihami hihami I imspecial ve eflal.. Ne yetenekler varmış:)
Ben Buzluğa yalandan birkaç şey atarım o kadar...

Labne makinesi de var mıdır acaba:) bunu denemek istiyorum tutarsa veririm bebişime. Tarif için tşkler kutucuğuna da şifa olur inş..

Ay eşim kafasını kazıttı yani kendinkazimis banyodan çıktı supriz :mad: sinir oldum hic sevmem kel neyse inş hemen uzar:KK61::KK61:

Benim eşim de sana süprizim var deyip durdu bıyık bırakmış ben de bana ferrari Aldı sanıyordum heheheh :) öp kel kafasından uzatana kadar:)). Yapacak bir şey yok :))

Benim eşim de sana süprizim var deyip durdu bıyık bırakmış ben de bana ferrari Aldı sanıyordum heheheh :) öp kel kafasından uzatana kadar:)). Yapacak bir şey yok :))
Yaa sorma bi öperim ki :-) biraz gözüm alissinda bizimkilerin supriz anlayisina da hayranım:KK66:

M miss_curious Canım ben bi kere köfteye benzer bisey yaptim verdim ama az yedi

Merhabalar,bu hafta ek gidaya fecis haftamizdi ve tabi perisan oldum,yogurt mayala sebae puresi yap ,ilk gun hersey yolundaydi gecen ay baslamistim kayisi muz vermeye ama ne olduysq 4 gundur agzinj acmiyor adeta dislerini kitliyor asla meyva yediremiyorum,ter icinde kaliyorum sonra sinirimden kalan herseyi ben yemek zorunda kaliyorum, disleri suan 8 tane olmak uzere 4 u eti kesip cikti digerleri gelmek uzere,o yuzden mi boyle yapiyor bilmiyorum,anne sutunde problem yok allaha sukur,ek gidayi yiyemiyoruz,neden boyle yapiyor fikriniz varmi kizlar.?

hihami hihami canim gece ince penye battaniyesini ortuyrum uyuyan üşür derler ya ama durmuyor
Kesinlikle ortmuyorum sadece cit citli atleti ile yatiyor o halde bile ter icinde kaliyor

@praline cok gecmis olsun kuzuya allah sifa versin ates zor.simdi nasil kuzu?

Slm kizlar oglan asidan sonra kudurdu cok huysuzlasti ara ara okuyorum yazamiyorum yogurt hakkinda oneri sunan arkadaslar cok sagolun allah razi olsun tekrar denicem yogurt yapmayi...
Nego Nego okudum ama yazamadim canim hakkinda hayirlisi neyse o olsun hep dedigim gibi allah sabir versin sana bi arkadasim vardi esiyle seninkine benzer sorunlar yasiyordu esini ikna etti imam nikagini tazelediler ve ondan sonra hersey duzeldi demisti ck iyiyiz demisti tam bilmem bu dini konulari ama bi arastir istersen opuyorum seni kuzum allah yardimcin olsun...
Benim oglanda asidan sonra cok huysuzlasti
Dogdu dogali boyle sikintili bir hafta gecirmedik cnm
Bas terlemesi bizde dogdugunda beri var cnm

Klima bizdede acik altinda olmamaya calisiyorum birde 26 da calisiyor

X