2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
ben kendi sütümle siliyorum emmeden önce sıkıp canım Pamukçuk mu oldu da öyle önderdi beynimde beyaz var ama süt emdıgınden ben anne şutu alan coçuklar ek gıdaya gecene kadar anne şutu alma dıye bılıyorum:oops:o_O
Pamukçuk demedi canım önlem olarak dedi. Dilinde beyaz olması süt emdiği için normal mi acaba?

Pamukçuk demedi canım önlem olarak dedi. Dilinde beyaz olması süt emdiği için normal mi acaba?
Canim bizde mama ile besleniyoruz anne sütü az aliyor dediğin şekilde bizdede var hatta epeydir var ben de mama kalintisi olur diye dusunuyorum.her gün 2 kere karbonatli su ile siliyorum agzini ama acaba pamukçuk mu yoksa

DOĞUM HİKAYEM

Çok bir maceram yok ama yazayım:) tabi minik izin verirse

Malumunuz hamilelik sürecim sıkıntılı geçti dr hastane konusunda, o mu olsun bu mu olsun diye son haftaya kadar karar verememiştim, nasıl unutursunuz epey başınızı şişirmiştim:KK70: sonunda özel hastaneye karar vermiştim.

39+2 günlükken 5 ocak pazartesi sabah 7.30 da hastanede olduk, müthiş bir kar yağışı vardı o gün

Doğum servisine geçtik orda ki hemşire yatışınız görünmüyor dedi:KK57: e dedik geçen hafta pazartesi geldik en son dr a, o da pazartesi günü 7.30 da serviste olun 8 de alırım ameliyata dedi, yok görünmüyor

Biz sizi alalım odaya eşiniz sekreterine gitsin işelmi yaptırsın dedi, neyse iyi bari dedik, şansıma o gün çok doğum vardı ve tek kişilik odaya yatamadım, bir hamile daha vardı, o ayrı sinir konusu oldu, oda boşalsın hemen sizi alıcaz tek kişilik odaya dediler, ona da tamam dedik

Eşim sekretere gitmiş şaşkın dr um ve sekreter unutmuşlar kayıt işlemlerini:rolleyes: Birde o gün hastane el değiştirmiş adı değişmiş falan:confused: ayyy bir sürü dosyalar sorular, biri gidiyor biri geliyor

Dr um haliyle beni unutunca ameliyat saatine muayene almış:KK62: ayy bekle bekle yok ben sinir oldum, yarım saat kalası hemşireler geldi sonda takıcaz dediler, yookk dedim ameliyathanede takılsın uyuştuktan sonra, tatlı bir hemşire vardı canım bana güven iyi ki ameliyathanede takılmamış diyeceksin dedi, e peki dedim,derin nefes aldım anaaaa hiç acımadı çok rahattı, kasmamıştım kendimi

Sonunda 10.20 de aşağı indirdiler beni, personel mahreme çok saygılıydı ve ilgililerdi

Eşimde benle indi son kez baktım ne olur girsen gibisinden ama yok o daha endişeli bakıyordu bana

İtiraf ediyorum ben ameliyat anında öleceğimi düşündüm hep, o yüzden çok korktum,kesin ölücem bir şey olacak diyordum

Yatırdılar beni, dedim spinal istiyorum doğru seçim dedi hemşire

Anestezi uzmanı geldi eğildim ayy bir deneme iki deneme yok adam yapamadı bir türlü, dördüncü iğnede oldu:KK62: o an korkum arttı felç olucam bu gidişle dedim, dört kere acıdı birde, ilk doğumumda çok güzeldi

Bu arada amliyathane değil dingonun ahırı sanki giren çıkan kapısı açık falan çok acayipti, soğuk değildi

Anestezici oturdu bekledi, dr um lütfetti, kusura bakma eflal hanım dedi, içimden sana saydırırdım da neyse dedim:KK48:

Tam uyuşmamıştım anesetezici işte bacağını kaldır falan diyor, ben hala hissediyorum diye sürekli söylüyorum:KK48: uyuşmadan kesecekler diye ödüm kopuyor:KK48: sonra uyuştum

Birden şiddetli bir baş dönmesi ve mide bulantısı oldu, ben bayılacak gibi oldum, bayılıcam başım dönüyor midem bulanıyor dedim, hemen anestezici iğne yaptırdı,ondan sonra rahatladım, dedim buraya kadarmış gidiyorum ben:KK61: anestezici nasılsın dedi, çok korkuyorum ben dedim, belli tansiyonun çok düştü dedi, ilkte de yükselmişti dedim:KK48:

Bebeği çıkarana kadar bekledi adam, oğlum çıkarken ağlamaya başladı, bebeğinin sesini duydun iyimisin artık dedi, bende iyiyim dedim tamam gidiyorum o zaman dedi:)

Oyyy nasıl ağlıyordu oğlum inletti ortamı:KK61:, hemşire hemen sardı bana gösterdi o duyguyu hepinizi bilirsiniz, tertemiz bir oğlun var annesi dedi, ağladım ben

Sonrası çok sıkıcı boğucu geçti, beni sıcak bastı , daraldım nefes alamıyormuşum gibi oldu, sürekli hava verdiler, ilk midem bulanıncada vermişlerdi

Hemşire sürekli nasılsın dedi, dedim boynumdaki örtüyü açın çok daraldım ben

O 30 dk geçmek bilmedi

Sonra bitti

Çıktım eşim bekliyordu gördün mü dedim gördüm çok güzel çok iyi merak etme dedi

Odaya çıktık, suit oda vermişlerdi:) şansım dönmüştü yani

İki hemşire hemen beni sildiler giydirdiler, baştan sona ilgileri süperdi iyi ki özel hastane olmuş

Emzirme faslı zordu sütüm yoktu mememi tutmuyordu, bir saat dayanabildim

Hemşireye dedim mama vericem ben çünkü ilkte kötü tecrübemiz oldu bizim riske atamam, o da tamam dedi, verdik

Öncesinde ağzına hurma sürdük, zemzemle şekerli su yapıp bir kaç kere verdik, ben sakıncasını görmüyorum şekerli suyun bilakis şeker düşmemesi için sarılık olmaması için faydalı buluyorum

Böbreğinden dolayı çok tedirgindik,çişini yapınca oh dedik:)

İlk kalkma anından ödüm kopuyordu ama korktuğum gibi olmadı, ilk denemede başım çok döndü, oturdum tekrar denedim, anneme dedim sen bırak anne ben serum askısından tutup yürüycem, çok rahat yürüdüm hala inanamıyordum, ilk doğumdaki gibi çok zor olacak zannediyordum, sık sık yürüdüm hemen gazım çıktı:)

Maceram böyle daha yazacaktım ama minik uyandı:)

canim kegel exersizlerini tavsiye ediyorlar bunun icin.

asagida yazinin bir kismini kopyaladim.
tamami surda: http://www.jinekolognet.com/kegel-egzersizleri.asp

Kegel egzersizlerinin faydaları nelerdir?
Kegel egzersizlerinin kadınlarda pek çok faydalar vardır. Özetlemek gerekirse kegel egzersizleri;
bullet2.gif
Kadınlarda idrar kaçırma problemlerinin önlenmesi ve tedavisinde,
bullet2.gif
Mesane, rahim ve barsak sarkmalarının önlenmesinde,
bullet2.gif
Hamilelerin normal doğuma hazırlanmasında,
bullet2.gif
Doğum sonrasında vaginanın eski tonusuna (sıkılığına) ulaşmasının sağlanmasında,
bullet2.gif
Hem kadın hem erkeklerde cinsel ilişkide hazzın arttırılarak cinsel doyumun sağlanmasında,
bullet2.gif
Cinsel isteksizlik tedavilerinde,
bullet2.gif
Orgazm fonksiyonunun sağlanmasında,
bullet2.gif
Vajinismus ve disparuni (ağrılı cinsel birleşme) tedavilerine destek sağlanmasında faydalı egzersizlerdir.

Vaginal kasları çalıştırmayı nasıl öğrenebilirsiniz?
Pek çok hasta vaginal kaslarını çalıştırmayı öğrenirken ilk etapta tecrübesizliklerinden ötürü yanlışlıkla uyluk, kalça, bel gibi kaslarını sıkıp bırakmakta ve hareketi doğru bir şekilde yapamamaktadır.

Vajinal kasları çalıştırmayı öğrenmenin doğru ve çok kolay bir yolu vardır;
“Küçük tuvaletiniz geldiğinde tuvalete oturun ve idrarınızı yaparken 3-4 kez idrarınızı tutup bırakın. İşte siz idrarınızı tutup bırakırken kasıp gevşettiğiniz kaslarınız pelvik taban kaslarınızdır. Yani idrarınızı tutarken PC (Pubokoksigeus) kaslarınızı kasmakta, yaparken gevşetmektesiniz. Bu işlemi tuvaletten çıkmadan önce idrarınız bittikten hemen sonra yapmanız hareketi tam olarak belleğinize yerleştirmenize yarayacaktır”.

Bu basit egzersiz sayesinde rahatlıkla vajina kaslarınıza hakim olmayı ve tanımayı öğrenmektesiniz.

İdrar tutma ve bırakma yöntemi ile vajinal kaslara hakim olma öğrenildikten sonra kegel egzersizlerini uygulamaya geçilmelidir.

Kegel egsersizleri bundan böyle idrar yapma sırasında sık olarak uygulanılmamalı, tam tersine idrar yokken yapılmalıdır. Aksi takdirde bir takım idrar yolu enfeksiyonları ve sistit problemine zemin hazırlanabilir.

Kegel egsersizi nasıl yapılır?
Vajinal kasları çalıştırmayı ve hakim olmayı (kasıp gevşetmeyi) öğrendikten sonra kegel egsersizlerine geçilmelidir.

“Kegel egzersizlerinde vajinal kaslarınızı daha önce öğrenmiş olduğunuz şekilde kasın, birkaç saniye kasılı olarak bekledikten sonra gevşetin, birkaç saniye gevşek olarak bekledikten sonra yine kasın ve kasılı olarak birkaç saniye bekledikten sonra tekrar bırakın (gevşetin). Bu şekilde egzersize 10-15 kez devam edin. Yapmış olduğunuz hareket “bir set” olarak kabul edilmektedir. Bu hareketi gün içinde 2 veya 3 set olarak yapın.”

Egzersizler sırasında normal şekilde nefes alıp vermeniz ve yalnızca PC (Pubokoksigeus) kaslarınıza odaklanmanız önemlidir.
Tesekkur ederim canim yapicam

DOĞUM HİKAYEM

Çok bir maceram yok ama yazayım:) tabi minik izin verirse

Malumunuz hamilelik sürecim sıkıntılı geçti dr hastane konusunda, o mu olsun bu mu olsun diye son haftaya kadar karar verememiştim, nasıl unutursunuz epey başınızı şişirmiştim:KK70: sonunda özel hastaneye karar vermiştim.

39+2 günlükken 5 ocak pazartesi sabah 7.30 da hastanede olduk, müthiş bir kar yağışı vardı o gün

Doğum servisine geçtik orda ki hemşire yatışınız görünmüyor dedi:KK57: e dedik geçen hafta pazartesi geldik en son dr a, o da pazartesi günü 7.30 da serviste olun 8 de alırım ameliyata dedi, yok görünmüyor

Biz sizi alalım odaya eşiniz sekreterine gitsin işelmi yaptırsın dedi, neyse iyi bari dedik, şansıma o gün çok doğum vardı ve tek kişilik odaya yatamadım, bir hamile daha vardı, o ayrı sinir konusu oldu, oda boşalsın hemen sizi alıcaz tek kişilik odaya dediler, ona da tamam dedik

Eşim sekretere gitmiş şaşkın dr um ve sekreter unutmuşlar kayıt işlemlerini:rolleyes: Birde o gün hastane el değiştirmiş adı değişmiş falan:confused: ayyy bir sürü dosyalar sorular, biri gidiyor biri geliyor

Dr um haliyle beni unutunca ameliyat saatine muayene almış:KK62: ayy bekle bekle yok ben sinir oldum, yarım saat kalası hemşireler geldi sonda takıcaz dediler, yookk dedim ameliyathanede takılsın uyuştuktan sonra, tatlı bir hemşire vardı canım bana güven iyi ki ameliyathanede takılmamış diyeceksin dedi, e peki dedim,derin nefes aldım anaaaa hiç acımadı çok rahattı, kasmamıştım kendimi

Sonunda 10.20 de aşağı indirdiler beni, personel mahreme çok saygılıydı ve ilgililerdi

Eşimde benle indi son kez baktım ne olur girsen gibisinden ama yok o daha endişeli bakıyordu bana

İtiraf ediyorum ben ameliyat anında öleceğimi düşündüm hep, o yüzden çok korktum,kesin ölücem bir şey olacak diyordum

Yatırdılar beni, dedim spinal istiyorum doğru seçim dedi hemşire

Anestezi uzmanı geldi eğildim ayy bir deneme iki deneme yok adam yapamadı bir türlü, dördüncü iğnede oldu:KK62: o an korkum arttı felç olucam bu gidişle dedim, dört kere acıdı birde, ilk doğumumda çok güzeldi

Bu arada amliyathane değil dingonun ahırı sanki giren çıkan kapısı açık falan çok acayipti, soğuk değildi

Anestezici oturdu bekledi, dr um lütfetti, kusura bakma eflal hanım dedi, içimden sana saydırırdım da neyse dedim:KK48:

Tam uyuşmamıştım anesetezici işte bacağını kaldır falan diyor, ben hala hissediyorum diye sürekli söylüyorum:KK48: uyuşmadan kesecekler diye ödüm kopuyor:KK48: sonra uyuştum

Birden şiddetli bir baş dönmesi ve mide bulantısı oldu, ben bayılacak gibi oldum, bayılıcam başım dönüyor midem bulanıyor dedim, hemen anestezici iğne yaptırdı,ondan sonra rahatladım, dedim buraya kadarmış gidiyorum ben:KK61: anestezici nasılsın dedi, çok korkuyorum ben dedim, belli tansiyonun çok düştü dedi, ilkte de yükselmişti dedim:KK48:

Bebeği çıkarana kadar bekledi adam, oğlum çıkarken ağlamaya başladı, bebeğinin sesini duydun iyimisin artık dedi, bende iyiyim dedim tamam gidiyorum o zaman dedi:)

Oyyy nasıl ağlıyordu oğlum inletti ortamı:KK61:, hemşire hemen sardı bana gösterdi o duyguyu hepinizi bilirsiniz, tertemiz bir oğlun var annesi dedi, ağladım ben

Sonrası çok sıkıcı boğucu geçti, beni sıcak bastı , daraldım nefes alamıyormuşum gibi oldu, sürekli hava verdiler, ilk midem bulanıncada vermişlerdi

Hemşire sürekli nasılsın dedi, dedim boynumdaki örtüyü açın çok daraldım ben

O 30 dk geçmek bilmedi

Sonra bitti

Çıktım eşim bekliyordu gördün mü dedim gördüm çok güzel çok iyi merak etme dedi

Odaya çıktık, suit oda vermişlerdi:) şansım dönmüştü yani

İki hemşire hemen beni sildiler giydirdiler, baştan sona ilgileri süperdi iyi ki özel hastane olmuş

Emzirme faslı zordu sütüm yoktu mememi tutmuyordu, bir saat dayanabildim

Hemşireye dedim mama vericem ben çünkü ilkte kötü tecrübemiz oldu bizim riske atamam, o da tamam dedi, verdik

Öncesinde ağzına hurma sürdük, zemzemle şekerli su yapıp bir kaç kere verdik, ben sakıncasını görmüyorum şekerli suyun bilakis şeker düşmemesi için sarılık olmaması için faydalı buluyorum

Böbreğinden dolayı çok tedirgindik,çişini yapınca oh dedik:)

İlk kalkma anından ödüm kopuyordu ama korktuğum gibi olmadı, ilk denemede başım çok döndü, oturdum tekrar denedim, anneme dedim sen bırak anne ben serum askısından tutup yürüycem, çok rahat yürüdüm hala inanamıyordum, ilk doğumdaki gibi çok zor olacak zannediyordum, sık sık yürüdüm hemen gazım çıktı:)

Maceram böyle daha yazacaktım ama minik uyandı:)
canını sıkan seyler olmuş ama sonu güzel şükür olgusuna da maşallah cnm

Deniz suyu spray seklindemi? 2 yas oncesi verilmiyor diye biliyorum ben,bizimdevburnumuz cok tiksli ve serum dizyolojik hicbir ise yaramiyor
bende kullanıyorum deniz suyu, minik tüpler şeklinde bir kullanımlık , burnuna sıktıktan sonra, özel bir aparatı var onunla da çekiyorsun,,,, 3-4 günde bir yapıyorum,, benim dr tavsiye etti,,, bence sende dr sorup danış,,, ama çok işe yarıyor,,,

Nego Nego okuyunca cok duygulandm.cunku ben cogu seyı yasayamadm dogumumda bılıosunuz durumu.ılk emzırmenın tadını yasamadm.amelyatan cıktgmda esım elımı tutamadı cunku yogun bkımda kızmın yanındaydı doktor cgrmıs.odadayken bebek aglamasi duyunca gozlerm dolardı kucagm elım bostu.cok sıktım kendmı cok tuttum.o yogun bakımın dezenfektan kokusunu olsem sılemem burnumdan.suan kzım yanımda ona sarılyorum kım ne dersın kucagmdan ındırmıorum.fena oldum yazınca

Anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar kaka yapmamayı normal kabul ediyormuş doktorlar.

E bizim doktorların ikisi de anne sütü alan bebeklerin kabız olması sıradışıdır hemen hemen her bezi kakalı çıkar dedi katı gıdaya geçene kadar bu böle,mama verirsen kabız olabilir dediler o yüzden şuan şoklardayım :)) 10 gün diyen doktor var mı gerçekten

Kizlar merhaba. Size bir sorum olacak. Doktorum 40in cikinca kontrole gel demisti. Nasil korunmak istiyosun, istersen geldiginde spiral takariz dedi. Cok kararsiz kaldim. Spiralin bir sakincasi var mi? Tavsiye eder misiniz?

Nego Nego okuyunca cok duygulandm.cunku ben cogu seyı yasayamadm dogumumda bılıosunuz durumu.ılk emzırmenın tadını yasamadm.amelyatan cıktgmda esım elımı tutamadı cunku yogun bkımda kızmın yanındaydı doktor cgrmıs.odadayken bebek aglamasi duyunca gozlerm dolardı kucagm elım bostu.cok sıktım kendmı cok tuttum.o yogun bakımın dezenfektan kokusunu olsem sılemem burnumdan.suan kzım yanımda ona sarılyorum kım ne dersın kucagmdan ındırmıorum.fena oldum yazınca
Bundan sonrasi güzel olsun canim Allah sağlık verdin herzaman

Kizlar ben enzitiyorum normsldr ama grce hiç durmuyor esimde ac bu çocuk diyip duruyor diye bebelac aldik iki gece verdim 30 ml yedi ama daha yer yemez bi kaka yapti anlatamam hhertarafi batti beline kadar cikti kakasi kiyafrtlrrini drgistirdim hep yaramadimi acaba. Yarin ayimiz doluyor bakalım kilo alimi nasil olmus

Kizlar merhaba. Size bir sorum olacak. Doktorum 40in cikinca kontrole gel demisti. Nasil korunmak istiyosun, istersen geldiginde spiral takariz dedi. Cok kararsiz kaldim. Spiralin bir sakincasi var mi? Tavsiye eder misiniz?
Bende simdiye kadar korunmuyordum esim korunuyoordiu ikinci çocuğumuz başka dusunmuyoruz brnde artık birsrylrr kullsnmaliyim

Kızlar bebislerinizle ne zaman dışarı çıktınız? Ya da ne zamn cikmayi düşünüyorsunuz? Bu soğukta çıkmaya korkuyorum ama temiz havada almaları gerekiyormuş..
Canim bebegim 12 gunluktu carsiya gezmeye gittim alisveris yeptik annemle, cokta iyi gelmisti bana sonra siksik ciktim, alisverise acikhava yurusune, aksam oturmasina, kardesim burdaydi onu eglence merkezine goturdum bebisimde bizimleydi, hatta 1 gece arkadasima yatiya bile gittim, bebegim 2 haftalik olmadan ben rutin hayatima geri dondum, bunlarin hepsini bebegimin 40i cikmadan yaptim

E bizim doktorların ikisi de anne sütü alan bebeklerin kabız olması sıradışıdır hemen hemen her bezi kakalı çıkar dedi katı gıdaya geçene kadar bu böle,mama verirsen kabız olabilir dediler o yüzden şuan şoklardayım :)) 10 gün diyen doktor var mı gerçekten
10gun yapamasa patlar ya olurmu ole sey:) bzım doktor 3ten sorası kabız dıo

Kizlar ben enzitiyorum normsldr ama grce hiç durmuyor esimde ac bu çocuk diyip duruyor diye bebelac aldik iki gece verdim 30 ml yedi ama daha yer yemez bi kaka yapti anlatamam hhertarafi batti beline kadar cikti kakasi kiyafrtlrrini drgistirdim hep yaramadimi acaba. Yarin ayimiz doluyor bakalım kilo alimi nasil olmus
Canim o bele kadar kaka yapma olayi bu ara bizdede cok oluyor her kaka yapmadigi yer kalmadi yaramazin :KK43: hatta gecen hafta inam nerdeyse boynuna kadat gelmisti ustunu nasil cikaracagimi sasirdik, kuvete girdik oyne temizledik kizimi.. Boyle cok kaka yapmasi yaramiyor anlamina mi geliyor? Ama kaka yapma sikligi azaldi mesela ilk haftalar gunde 5-6 kere kakali bezi olurdu, simdi 2 kere filan yapiyor bir yapiyor pir yapiyor valla :)). Diger actigim zamanlarda cis oluyor kaka fazla degil azicik yapmis oluyor..

X