2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
praline praline canım maşaallah gezebilmişsin

ben gözümü karartsam

en başta eşim sonra herkes el kadar bebekle ne gezmesi der

üç aylık olana kadar evdeyim

maalesef
O konuda yurtdisinda olmanin avantajini yasadim canim kimse karisamadi, bebeklerinde mikroba bakteriye alismasi gerektigini dusunuyorum bikac ay sonra oral donem baslayacak ve ellerine gecen herseyi agizlarina sokacaklar o zamann nasil koruyacagiz hastaliktan.. İnsallah sutum korur deyip gezdim canim cok sukur biseyde olmadi.. 3 ay birak inan ben 10gun durdum evde ilk ciktigimda bayagi rahatlamis hissettim kendimi..

@Girlboymom canim telden giriyorum resim yuklemeyi beceremedim. İnsallah birgun firsat oluraa bilgisayatdan yuklerim :)

Kizlar merhaba. Size bir sorum olacak. Doktorum 40in cikinca kontrole gel demisti. Nasil korunmak istiyosun, istersen geldiginde spiral takariz dedi. Cok kararsiz kaldim. Spiralin bir sakincasi var mi? Tavsiye eder misiniz?
benim de gitmem lzm, spirale niyeyse ben de sicak bakmıyorum Cnm..

Kizlar ben enzitiyorum normsldr ama grce hiç durmuyor esimde ac bu çocuk diyip duruyor diye bebelac aldik iki gece verdim 30 ml yedi ama daha yer yemez bi kaka yapti anlatamam hhertarafi batti beline kadar cikti kakasi kiyafrtlrrini drgistirdim hep yaramadimi acaba. Yarin ayimiz doluyor bakalım kilo alimi nasil olmus
Oyle dusunme cnm almistir kilo mama ustune fazla gelmistir hemen cikmistir bence ben de verirsem cok yapiyo kakasini.
çok haklısın canım bende çok sinir oluyorum . Geçn kaynanam geldi bebegi sallarken gordu diyo aaa sallıyormusun birde diyor. E az once sallamadan koydum uyumadı agladı be yapıyum dedin sallama sallama diyor. Olur sallamam agllasın dursun orda ya hiç bir fikrimiz uyuşmuyr . Geçen tekli lamba ışık almış gelmiş bebegin sarılıgı varya neymişte o lambayı ustune asçakmişim sarılıgını geçircekmiş bna zorunlu kılıyor yaptrmayı. E tamamda sarılıgı geçiren ışık mavi işik ve çok yogun işik yakıyorlar kuvezin içinde birde bebegin çıplak yayması lazım . Senin getrdgin uyduruk lambayı tepesine asmayla sarılıgın geçecenimi zannedyrsun. Bnde takmadım , takmayıncada bu sefer lambayı takmadıgın için sarılık geçmedi diyor. Bide yetmiyırmuş gbi ogluna yanıkıyor beni . Ogluda anası diye her dedgini dogru sanıyor sinir oluyrm.
ah ah kaynanalar..
iyidir hostur ama biz de cok çatışma yasadik benimkiyle..su sira pek gelmiyor artik sen gel dedi havalar da soguk dışarı cikamiyorum..
Kizlar sallamanin nesi zarar anlamadim bence cok rahat bisey, bebegimi ben alistirmaya calisiyorum, aksamlari otururken cok rahat bence, sen ac filmini izle yada arkadasinla otur bebegin ayaklarinda uyusun. Baska.nasil uyutabilirizki ya memede uyuyacak yada kucakta pispis, bizimki gece uykusunda enip uykusu dagilmadan hemen yatagina koyunca uyuyor ama onun disinda nadiren oyle olmustur..
benim kiz da ancak memede uyuyor direk sallayinca nadiren uyuyor.

Kizlar esim ve ben Grip olduk..
kizima da bulasir kesin napicam bilmiyorum hapsirip duruyorum..

@Girlboymom cnm ahmetpasaya kocaman masallah. .Buyumus annesi oglusun..
@eflalim sana katiliyorum cnm bebisi uysal olanlar koy yatagina uyusun diyor kendileri o sekilde uyutmuslar bilmiyorlar ki onlarinki melek bebek grubunda..

Tracy hogg'un kitabini okumustum hamile iken su an kendime bakiyorum da kitapta yapmayin dedikleri cogu seyi yapıyorum. .

Kizlar gece ne kadar degistiriosunuz bezleri? Ben cis yapmis da olsa degistiriorum uykusu bolunuyo aglio ama napim icim el vermio. Kaka yapsa da sabahi bekleyenler var. Siz napiosuniz
Benim de icim el vermiyo cnm degistiriyorum mutlaka benimki memede uyuduğu için altini degistirdikten sonra biraz daha emip uykuya dalıyor. .

bende kullanıyorum deniz suyu, minik tüpler şeklinde bir kullanımlık , burnuna sıktıktan sonra, özel bir aparatı var onunla da çekiyorsun,,,, 3-4 günde bir yapıyorum,, benim dr tavsiye etti,,, bence sende dr sorup danış,,, ama çok işe yarıyor,,,
Bnm bahsettigim farkli birsey cnm zaten tek tupler halinden giffer serum kullaniyorum,okyanus suyu buyuk 200 ml seklinde uzun sureki kullanilan spray olan cok arastirdim 1-2 yastan sonra kullaniomis,ben zaten 2 saat ara ile skiyorum ardindan otri bebe aspiratoruylede cekiyorum zamn zamn bosalio bayagi sumk cikio ama istiyorumki bizim gibi bol bol nefrs alsinlar,ama mumkun degilmis bu durum bu tikaniklik 6 ay surcekmis

Normal canım artık 4/5 günde bir yapsa da korkma Demişti doktorum ama kaka yoksa Çişli olsun demişyi. Bu haftalardan sonra normalmiş
Ah o ikinip ayaklarini karnina ceke ceke aglamalari morarip kizarmalari beni cok uzuyor nette de öyle yaziyor bi kac gun yapmamasi normalmis ama ben dayanamiyorum cok uzuluyorum yavrum benim:KK61:

canım karın çok olacağını biliyordum ben doğurunca öyle olur :KK48:2011 Kasım'da kızımı doğurdum o kıs kar yerden kalkmadı ben böyle kışlarda dışarıda olmam dıye doğuruyorm:KK73::KK73: gez canım hem bebeğe hem sana ıyı gelecek anne mutlu olacakki bebişti olsun :KK19:
Aynen iyikide yagdi mecbur evdeyiz zatende gunluk guleslik olsa insana daha bi koyardi o zmn

@eflalim sana katiliyorum cnm bebisi uysal olanlar koy yatagina uyusun diyor kendileri o sekilde uyutmuslar bilmiyorlar ki onlarinki melek bebek grubunda..

Tracy hogg'un kitabini okumustum hamile iken su an kendime bakiyorum da kitapta yapmayin dedikleri cogu seyi yapıyorum. .
Geçmiş olsun canim insallah bebisine bulasmaz bol bol ihlamur icin

DOĞUM HİKAYEM

Çok bir maceram yok ama yazayım:) tabi minik izin verirse

Malumunuz hamilelik sürecim sıkıntılı geçti dr hastane konusunda, o mu olsun bu mu olsun diye son haftaya kadar karar verememiştim, nasıl unutursunuz epey başınızı şişirmiştim:KK70: sonunda özel hastaneye karar vermiştim.

39+2 günlükken 5 ocak pazartesi sabah 7.30 da hastanede olduk, müthiş bir kar yağışı vardı o gün

Doğum servisine geçtik orda ki hemşire yatışınız görünmüyor dedi:KK57: e dedik geçen hafta pazartesi geldik en son dr a, o da pazartesi günü 7.30 da serviste olun 8 de alırım ameliyata dedi, yok görünmüyor

Biz sizi alalım odaya eşiniz sekreterine gitsin işelmi yaptırsın dedi, neyse iyi bari dedik, şansıma o gün çok doğum vardı ve tek kişilik odaya yatamadım, bir hamile daha vardı, o ayrı sinir konusu oldu, oda boşalsın hemen sizi alıcaz tek kişilik odaya dediler, ona da tamam dedik

Eşim sekretere gitmiş şaşkın dr um ve sekreter unutmuşlar kayıt işlemlerini:rolleyes: Birde o gün hastane el değiştirmiş adı değişmiş falan:confused: ayyy bir sürü dosyalar sorular, biri gidiyor biri geliyor

Dr um haliyle beni unutunca ameliyat saatine muayene almış:KK62: ayy bekle bekle yok ben sinir oldum, yarım saat kalası hemşireler geldi sonda takıcaz dediler, yookk dedim ameliyathanede takılsın uyuştuktan sonra, tatlı bir hemşire vardı canım bana güven iyi ki ameliyathanede takılmamış diyeceksin dedi, e peki dedim,derin nefes aldım anaaaa hiç acımadı çok rahattı, kasmamıştım kendimi

Sonunda 10.20 de aşağı indirdiler beni, personel mahreme çok saygılıydı ve ilgililerdi

Eşimde benle indi son kez baktım ne olur girsen gibisinden ama yok o daha endişeli bakıyordu bana

İtiraf ediyorum ben ameliyat anında öleceğimi düşündüm hep, o yüzden çok korktum,kesin ölücem bir şey olacak diyordum

Yatırdılar beni, dedim spinal istiyorum doğru seçim dedi hemşire

Anestezi uzmanı geldi eğildim ayy bir deneme iki deneme yok adam yapamadı bir türlü, dördüncü iğnede oldu:KK62: o an korkum arttı felç olucam bu gidişle dedim, dört kere acıdı birde, ilk doğumumda çok güzeldi

Bu arada amliyathane değil dingonun ahırı sanki giren çıkan kapısı açık falan çok acayipti, soğuk değildi

Anestezici oturdu bekledi, dr um lütfetti, kusura bakma eflal hanım dedi, içimden sana saydırırdım da neyse dedim:KK48:

Tam uyuşmamıştım anesetezici işte bacağını kaldır falan diyor, ben hala hissediyorum diye sürekli söylüyorum:KK48: uyuşmadan kesecekler diye ödüm kopuyor:KK48: sonra uyuştum

Birden şiddetli bir baş dönmesi ve mide bulantısı oldu, ben bayılacak gibi oldum, bayılıcam başım dönüyor midem bulanıyor dedim, hemen anestezici iğne yaptırdı,ondan sonra rahatladım, dedim buraya kadarmış gidiyorum ben:KK61: anestezici nasılsın dedi, çok korkuyorum ben dedim, belli tansiyonun çok düştü dedi, ilkte de yükselmişti dedim:KK48:

Bebeği çıkarana kadar bekledi adam, oğlum çıkarken ağlamaya başladı, bebeğinin sesini duydun iyimisin artık dedi, bende iyiyim dedim tamam gidiyorum o zaman dedi:)

Oyyy nasıl ağlıyordu oğlum inletti ortamı:KK61:, hemşire hemen sardı bana gösterdi o duyguyu hepinizi bilirsiniz, tertemiz bir oğlun var annesi dedi, ağladım ben

Sonrası çok sıkıcı boğucu geçti, beni sıcak bastı , daraldım nefes alamıyormuşum gibi oldu, sürekli hava verdiler, ilk midem bulanıncada vermişlerdi

Hemşire sürekli nasılsın dedi, dedim boynumdaki örtüyü açın çok daraldım ben

O 30 dk geçmek bilmedi

Sonra bitti

Çıktım eşim bekliyordu gördün mü dedim gördüm çok güzel çok iyi merak etme dedi

Odaya çıktık, suit oda vermişlerdi:) şansım dönmüştü yani

İki hemşire hemen beni sildiler giydirdiler, baştan sona ilgileri süperdi iyi ki özel hastane olmuş

Emzirme faslı zordu sütüm yoktu mememi tutmuyordu, bir saat dayanabildim

Hemşireye dedim mama vericem ben çünkü ilkte kötü tecrübemiz oldu bizim riske atamam, o da tamam dedi, verdik

Öncesinde ağzına hurma sürdük, zemzemle şekerli su yapıp bir kaç kere verdik, ben sakıncasını görmüyorum şekerli suyun bilakis şeker düşmemesi için sarılık olmaması için faydalı buluyorum

Böbreğinden dolayı çok tedirgindik,çişini yapınca oh dedik:)

İlk kalkma anından ödüm kopuyordu ama korktuğum gibi olmadı, ilk denemede başım çok döndü, oturdum tekrar denedim, anneme dedim sen bırak anne ben serum askısından tutup yürüycem, çok rahat yürüdüm hala inanamıyordum, ilk doğumdaki gibi çok zor olacak zannediyordum, sık sık yürüdüm hemen gazım çıktı:)

Maceram böyle daha yazacaktım ama minik uyandı:)
:))) ck gzl Anlatmissin yine beni aldin goturdun dogum anima,yillarda gecse sanirim hicbirimx unutamayiz o anlari

Geçmiş olsun
Ihlamur içicen bol Sıvı el yıkıcan ve de mutlaka maske takıcaksın emzirmeye devam anne sütü Bebeğini Korucak inş

Yapma dedikleri nelermiş

Canim bebegim 12 gunluktu carsiya gezmeye gittim alisveris yeptik annemle, cokta iyi gelmisti bana sonra siksik ciktim, alisverise acikhava yurusune, aksam oturmasina, kardesim burdaydi onu eglence merkezine goturdum bebisimde bizimleydi, hatta 1 gece arkadasima yatiya bile gittim, bebegim 2 haftalik olmadan ben rutin hayatima geri dondum, bunlarin hepsini bebegimin 40i cikmadan yaptim
Masallah size valla ama ben daha cesaret edemem bikere daha ans kucagini arabaya takmayi bile ogrenemedim hele bebk arabasi halrn arabanin bagajinda nasil acilip kspanio bilmiyorum,yaninda polar tasima puset hrdiye vermislerdi simdilik hastaneye saglik ocagina hep onla gittik birde su havalar 10 derece olmadan 40 im cikmadan cikamam heralde ama sizlerde hayranlik duyuyorum devam edin valla bu sekilde

Canim bizde mama ile besleniyoruz anne sütü az aliyor dediğin şekilde bizdede var hatta epeydir var ben de mama kalintisi olur diye dusunuyorum.her gün 2 kere karbonatli su ile siliyorum agzini ama acaba pamukçuk mu yoksa
Pamukçuk değildir canım herhalde. Olsa ağlarlardı.ben haftaya doktorumuza sorucam.

Bebisim hala kaka yapamadi nasil sanci cekiyor nasil kivraniyor resmen gozunun icine bakiyorum kaka yapsin diye:KK61:
biz cok yasadık onları.hatta esım ısten arıyodu yaptmı dıe:)doktoruna bıle gotrduk.zeytnyagyla ıttır poposuna kulak cubugyla.agzındanda ver bı cay kasıgı.he bıde cok yedırme tecrubeyle sabıt hepsı:)

X