2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar bebeginin gobegi hala iyilesmeyen var mi? Benimki hala sari akintili, batikonla pansuman fonle kurutma ise yaramadi, sirada rif ampul dokmek kaldi ins bu gecirir.

Canim bence de alkol kullanmayi dene.

Cnm benim dr.ozellikle 2. Ay yapalım dedi 1. Ay yapilan sonuçlarda tam net sonuc alınmıyor dedi..seninki de gec olur demiş kafam karisti..

Benimki de 2.ay kontrolunde cekilecek dedi canim.

Cnm benim dr.ozellikle 2. Ay yapalım dedi 1. Ay yapilan sonuçlarda tam net sonuc alınmıyor dedi..seninki de gec olur demiş kafam karisti..
Canim ben yurtdisindayim aslinda iki arkadastada cikmis havlu koymamis onlar doktor sikk kontrole cagirmis zamanla gelismis yani, belki o yuzden senin doktor gec cagirmistir 4 haftalikken gelismemis olabilcegi icin

Bizim rota virüsü aşısı (ağızdan) 1 ay kontrolünde yaptı doktorumuz,kalça ultrasonu da aynı gün oldu film çekme şeklinde değildi radyolog ultrasonla ölçüm yaptı, aşı da çok kolay damla gibi ağızdan

Canim ben ilk gun eve geldim hasta bezi vardi wc ye yetiiene kadar kacirdimm bi iki defa daha oldu. bazen hapsurunca eger idrarim varsa kaciyor ebe surekli idrara git tutma demisti bilmiyorum duzelirmiki
canim kegel exersizlerini tavsiye ediyorlar bunun icin.

asagida yazinin bir kismini kopyaladim.
tamami surda: http://www.jinekolognet.com/kegel-egzersizleri.asp

Kegel egzersizlerinin faydaları nelerdir?
Kegel egzersizlerinin kadınlarda pek çok faydalar vardır. Özetlemek gerekirse kegel egzersizleri;
bullet2.gif
Kadınlarda idrar kaçırma problemlerinin önlenmesi ve tedavisinde,
bullet2.gif
Mesane, rahim ve barsak sarkmalarının önlenmesinde,
bullet2.gif
Hamilelerin normal doğuma hazırlanmasında,
bullet2.gif
Doğum sonrasında vaginanın eski tonusuna (sıkılığına) ulaşmasının sağlanmasında,
bullet2.gif
Hem kadın hem erkeklerde cinsel ilişkide hazzın arttırılarak cinsel doyumun sağlanmasında,
bullet2.gif
Cinsel isteksizlik tedavilerinde,
bullet2.gif
Orgazm fonksiyonunun sağlanmasında,
bullet2.gif
Vajinismus ve disparuni (ağrılı cinsel birleşme) tedavilerine destek sağlanmasında faydalı egzersizlerdir.

Vaginal kasları çalıştırmayı nasıl öğrenebilirsiniz?
Pek çok hasta vaginal kaslarını çalıştırmayı öğrenirken ilk etapta tecrübesizliklerinden ötürü yanlışlıkla uyluk, kalça, bel gibi kaslarını sıkıp bırakmakta ve hareketi doğru bir şekilde yapamamaktadır.

Vajinal kasları çalıştırmayı öğrenmenin doğru ve çok kolay bir yolu vardır;
“Küçük tuvaletiniz geldiğinde tuvalete oturun ve idrarınızı yaparken 3-4 kez idrarınızı tutup bırakın. İşte siz idrarınızı tutup bırakırken kasıp gevşettiğiniz kaslarınız pelvik taban kaslarınızdır. Yani idrarınızı tutarken PC (Pubokoksigeus) kaslarınızı kasmakta, yaparken gevşetmektesiniz. Bu işlemi tuvaletten çıkmadan önce idrarınız bittikten hemen sonra yapmanız hareketi tam olarak belleğinize yerleştirmenize yarayacaktır”.

Bu basit egzersiz sayesinde rahatlıkla vajina kaslarınıza hakim olmayı ve tanımayı öğrenmektesiniz.

İdrar tutma ve bırakma yöntemi ile vajinal kaslara hakim olma öğrenildikten sonra kegel egzersizlerini uygulamaya geçilmelidir.

Kegel egsersizleri bundan böyle idrar yapma sırasında sık olarak uygulanılmamalı, tam tersine idrar yokken yapılmalıdır. Aksi takdirde bir takım idrar yolu enfeksiyonları ve sistit problemine zemin hazırlanabilir.

Kegel egsersizi nasıl yapılır?
Vajinal kasları çalıştırmayı ve hakim olmayı (kasıp gevşetmeyi) öğrendikten sonra kegel egsersizlerine geçilmelidir.

“Kegel egzersizlerinde vajinal kaslarınızı daha önce öğrenmiş olduğunuz şekilde kasın, birkaç saniye kasılı olarak bekledikten sonra gevşetin, birkaç saniye gevşek olarak bekledikten sonra yine kasın ve kasılı olarak birkaç saniye bekledikten sonra tekrar bırakın (gevşetin). Bu şekilde egzersize 10-15 kez devam edin. Yapmış olduğunuz hareket “bir set” olarak kabul edilmektedir. Bu hareketi gün içinde 2 veya 3 set olarak yapın.”

Egzersizler sırasında normal şekilde nefes alıp vermeniz ve yalnızca PC (Pubokoksigeus) kaslarınıza odaklanmanız önemlidir.

Bizim rota virüsü aşısı (ağızdan) 1 ay kontrolünde yaptı doktorumuz,kalça ultrasonu da aynı gün oldu film çekme şeklinde değildi radyolog ultrasonla ölçüm yaptı, aşı da çok kolay damla gibi ağızdan
Dr ve eczane bize 90. Ve 120. Günler rota asidi olacak dedi canim

Bugün sağlık ocağında d vitamini verdiler. Siz kullanmaya bŞladınız mı?
15 günlükken basladik

Kızlar bebek emerken kendini itiyor ve bas bas bağırıyor yay gibi duruyor emmicek mi bu bebek gazdan olabilirmi gaza çözümü ne yardım edin lütfen
gazdan oluyor,,, benimki de yapıyor dönem dönem,,, hemen omzuma alıyorum sakinleştiriyorum sonra gene meme veriyorum,,, birde kendim de sakin durmaya çalışıyorum,,,,

Cuma günü oğlum sünnet olucak tam 1 aylık oluyoruz çok heyecanlıyım inşallah sorunsuz atlatırız yenidoğan sünnrti en iyisiymiş cabuk iyileşirmiş ve genel anestezi olmıcakmış ağrı eşikleride tam oluşmuyormuş inşallah dojtorun dediği gibi kolay atlatırız
çok kolay atlaılıyor,, ,benimkini 28 günlükken yaptırttık,,, bir ilk gün ben biraz tuhaf oldum,, (bebeğim iyiydi), 2 günde de iyileşti,,,geçen cumarteside kontrole gittik, herşey yolundaymış,,,, oldu da bitti maşallah oldu yani,,,,
seninki de öyle olur,,,

Kegel egzersizlerinin kadınlarda pek çok faydalar vardır. Özetlemek gerekirse kegel egzersizleri;
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
Doğum sonrasında vaginanın eski tonusuna (sıkılığına) ulaşmasının sağlanmasında,
bullet2.gif
Hem kadın hem erkeklerde cinsel ilişkide hazzın arttırılarak cinsel doyumun sağlanmasında,
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
Vajinismus ve disparuni (ağrılı cinsel birleşme) tedavilerine destek sağlanmasında faydalı egzersizlerdir.

Pek çok hasta vaginal kaslarını çalıştırmayı öğrenirken ilk etapta tecrübesizliklerinden ötürü yanlışlıkla uyluk, kalça, bel gibi kaslarını sıkıp bırakmakta ve hareketi doğru bir şekilde yapamamaktadır.

“Küçük tuvaletiniz geldiğinde tuvalete oturun ve idrarınızı yaparken 3-4 kez idrarınızı tutup bırakın. İşte siz idrarınızı tutup bırakırken kasıp gevşettiğiniz kaslarınız pelvik taban kaslarınızdır. Yani idrarınızı tutarken PC (Pubokoksigeus) kaslarınızı kasmakta, yaparken gevşetmektesiniz. Bu işlemi tuvaletten çıkmadan önce idrarınız bittikten hemen sonra yapmanız hareketi tam olarak belleğinize yerleştirmenize yarayacaktır”.

Bu basit egzersiz sayesinde rahatlıkla vajina kaslarınıza hakim olmayı ve tanımayı öğrenmektesiniz.

İdrar tutma ve bırakma yöntemi ile vajinal kaslara hakim olma öğrenildikten sonra kegel egzersizlerini uygulamaya geçilmelidir.

Kegel egsersizleri bundan böyle idrar yapma sırasında sık olarak uygulanılmamalı, tam tersine idrar yokken yapılmalıdır. Aksi takdirde bir takım idrar yolu enfeksiyonları ve sistit problemine zemin hazırlanabilir.

Vajinal kasları çalıştırmayı ve hakim olmayı (kasıp gevşetmeyi) öğrendikten sonra kegel egsersizlerine geçilmelidir.

“Kegel egzersizlerinde vajinal kaslarınızı daha önce öğrenmiş olduğunuz şekilde kasın, birkaç saniye kasılı olarak bekledikten sonra gevşetin, birkaç saniye gevşek olarak bekledikten sonra yine kasın ve kasılı olarak birkaç saniye bekledikten sonra tekrar bırakın (gevşetin). Bu şekilde egzersize 10-15 kez devam edin. Yapmış olduğunuz hareket “bir set” olarak kabul edilmektedir. Bu hareketi gün içinde 2 veya 3 set olarak yapın.”

Egzersizler sırasında normal şekilde nefes alıp vermeniz ve yalnızca PC (Pubokoksigeus) kaslarınıza odaklanmanız önemlidir.
Cok sagol canim. Uygulamaya baslayayim hemen. Insallah hemen etkisini gosterir. Cok sinir bozucu bir durum bu

bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif
bullet2.gif

Selam güzel anneler yaşadığım bi sorunu paylaşmak istiyorum benzer problemleri olan vardır diye aklınızda olsun.geçen hafta bebeğimi emzirdikten sonra çok şiddetli bir şekilde öğürdü 2 kez ama kusma yoktu ertesi gece emzirme sonrası yine 2 kez öğürdü ve aynı şey 3.kez tekrarlandı reflüden şüphelendik doktora gittik anlattım,aynı zamanda emerken hırıltılı emiyordu meğer burun tıkanıklığından oluyormuş.hatta kusma bile yapar dedi hiç aklıma gelmemişti.aynı zamanda emzirirken hafif eğimli olsun tam düz yatmasın doğan bebeklerin yüzde 60 ı reflülü dedi.burun açmak için deniz suyu aldım serum fizyolojikler uzun kullanımda geniz eti yaparmış.soğuk buhar makinası var ama bi işe yaramıyor kettle ı açtım ağzını açık bırakınca harika nem yapıyor bugün çok rahatladı uykusu bile değişti aklınızda olsun :)
Deniz suyu spray seklindemi? 2 yas oncesi verilmiyor diye biliyorum ben,bizimdevburnumuz cok tiksli ve serum dizyolojik hicbir ise yaramiyor

F fatvolege gazdan oluyor

benimkide yapıyor

emerken öyle olunca omzumda gazını çıkarıyorum

devam ediyor emmeye

birde emme öncesi karnına gaz masajı yaparsan

emerken alttan pırtlatıyor

:)) ciddi mi adi sevimdi hemsirenin yalniz gelmisti bize. Ben body ve tulumla yatirdim o gece sapkasiz cunkuu ev 26 dereceydi ustune de penye battaniye. Ama tabi bakiorum ev soguk kaloriferleri az yakmislar direk sapka hirka takiorum :) ic gudusel olarak hareket ediyoruz artik bence. Benim atladigim baska bsey dedi mi canim? Bilgi bilgidir :KK66:
Gerçekten canım:) bebeklerin kalp atışları çok fazla olduğu için üşümezlermiş. Elleri ve ayakları soğuk olabilirmiş, çünkü henüz ter bezleri çalışmadığı için bu şekilde vücut ısılarını korurlarmış. Anne üşütürse bebek gazlı olur gibi şeyler hurafe dedi( bunu ben sordum çünkü beni üşütmeyeyim diye kat kat

M miss_curious ah canım ne yenisi

benimkide uyumuyor gündüzleri

sürekli sallıyorum

gece de saat başı uyanıyor

bir saat uyuyor diye seviniyordum

gecede aynı oldu:)

gündüz işe koştururken büyüğe sallattırıyorum

ama yine gidip gelip bakıyorum

zarar verir diye

şu sallamadan uyutmayı kendi
marifeti sananlar var ya deli oluyorum

benim çocuklarım gibi ağlayan bebekleri olmamış

kendi kendine uyuyan bebeği

kendi marifetleri sanıyorlar!

bu konuda çok sinirliyim de

Günaydın kızlar,
Maalesef ki göğsüm yara oldu. Üstelik koruyucu iki krem kullanıyorken:KK43: Aile hekimi e vitamini önerdi. Ucu iltihap olmuş:KK43: emzir bişey olmaz dedi doktor. tembel oğlum 10 dak dan dazla emmediği ve zırt bırt meme istediği için oldu sanırım. Başını koltuk altıma doğru sokmak istiyo, mememde peşinden gelsin istiyo mememin ucunu oraya doğru çekiştiriyo sıpam:) ne acı çektiğimi siz düşünün.

@Mrssuperfine canım kadir tuğcu çok marjinal bir dr

çocuğunu ilaçsız büyütmek isteyen herkese tavsiye ederim

ben eşimle çok mücadele ettim

oğlumun ateşi çıkardı hastane derdi

yok derdim

öksürürdü ilaç derdi yok derdim

o dr bunu tavsiye etti olmaz derdim

içim içimide yerdi ya bir şey olursa diye

öyle dayatılmışki bize ilaç kültürü

büyük oğlum çok kötü pişik olmuştu

hiç bir şey fayda etmedi

kadir tuğcu bir solüsyon önerdi

özel yapılıyordu

eczacı hemen eşime ya bu ne çok eski bir tarif demiş

eşimde hemen bana kızdı

abuk sabuk şeyler yaptırıyorsun diye

bir günde geçirmişti pişiğini:

yeğenin için sevindim canım

Rabbim şifa versin

M miss_curious ah canım ne yenisi

benimkide uyumuyor gündüzleri

sürekli sallıyorum

gece de saat başı uyanıyor

bir saat uyuyor diye seviniyordum

gecede aynı oldu:)

gündüz işe koştururken büyüğe sallattırıyorum

ama yine gidip gelip bakıyorum

zarar verir diye

şu sallamadan uyutmayı kendi
marifeti sananlar var ya deli oluyorum

benim çocuklarım gibi ağlayan bebekleri olmamış

kendi kendine uyuyan bebeği

kendi marifetleri sanıyorlar!

bu konuda çok sinirliyim de
Aynen katılıyorum canım, ağlamayan çocuk tabi ki kendi kendine uyur, gel de ağlayanın uyumasını sağla, valla sallamaktan gocunmuyorum yeter ki uyusun sonunda...

S summela canım çok geçmiş olsun

o halde emzirmek sabır işi

Allah güç kuvvet versin

raindrop26 raindrop26 aynen tek uyusun sallarım

şimdi emzirdim 20 dk

emerken uyudu yatırdım uyandı

en az 15 dk sallıycam

sonunda 10 dk bile uyumayacak

dün akşam eşim gelsede wcye girsem diye bekledim

altıma yapacaktım koca kadın:)

göbeği için alkolü denedin mi canım

raindrop26 raindrop26 aynen tek uyusun sallarım

şimdi emzirdim 20 dk

emerken uyudu yatırdım uyandı

en az 15 dk sallıycam

sonunda 10 dk bile uyumayacak

dün akşam eşim gelsede wcye girsem diye bekledim

altıma yapacaktım koca kadın:)

göbeği için alkolü denedin mi canım
Alkol denemedim canım henüz, yarın aşı için sağlık ocağına götürcem doktor bir daha baksın, ona göre alıp kullanırım, rif ampulle hemen geçer demişti belki onu kullanmamızı ister. Bizimkinin göbek deliği içe doğru olduğundan ıslak kalmış ondan olmuş.

X