2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
alize27 alize27 canım mantar olduğunu dr mu söyledi

benimde çünkü önce sızı sonra bütün mememi saran

bir ateş oluyor

Selamm kızlar bende seyrek girebilenlerdenim 2 çocukla fırsat bulamıyorum.nasılsınız annelik nasıl gidiyo .bende çok geçiyo bu gün tam 20 günlük olduk.3 gündür sebebini çözemediğim akşama kadar ağlamalarımız var.sanırım gaz dr sorun olmadığını söyledi.ama brnde sol göğsüm mantar olmuş emzirdikten sonra göğsümde sızı ardından yanma oluyo benim gibi olan var mı ?? Ve bu göğüs ucu ağrısı ne zaman geçecek bunalımdayım.wc bile gidemiyorum.2.5 yaşında kızım bebeğim ben yapa yanlızız :mad::mad:
Gecmis olsun cnm catlaklara lansinoh garmastan oneriyor ..iki cocukla hersey zor bende yapaylnz napalm bebislermz arkadas oluyor bizede :KK43:

PINAR45 PINAR45 oğlum 3 yaş 10 aylık

tablet istemiyorum eşim getirdi ama akşam o oynatıyor

ona bile rızam yok

oyunlar daha hırçın yapıyor

çizgifilimide sürekli izletemiyorum

yazın gelmesini dört gözle bekliyorum

minik açlıktan değil canım gazdan nazdan uyumuyor:)

abisi uykuya zor geçerdi çok uyurdu

bu uykuya kolay geçiyor çabuk uyanıyor

nazarı sorma kimsenin yanında ne emziririm

ne foto koyarım

eltim görmesin yeter!

o kilosunu sorduktan sonra oldu

herkes söyleme eksik söyle kilosunu diyor

ben yalan söyleyemem ki

QUOTE="bir_melek, post: 39443408, member: 588892"]Meme ucu catlaklari kabusum oldu bi oneriniz varmi hala aglayarak emziriyorum 50 gun oldu:KK43:[/QUOTE]

Mustelanin kremini kullandim ben. Bir de hametan merhem. Hametan siliniyor emzirme oncesi. Acik yara varsa bu en etkilisi sanirim. bu ikisi baya toparladi beni. Ama iyilesmedi. En son garmastan aldim. Emzirme oncesinde ve sonrasinda karbonatli suyla siliyorum. Cok sukur 1 gunde etkisini gostermeye basladi. Ayni gun aglamadan emzirmeyi basardim cok sukur. 3-4gun oluyor cok cok cok rahatladim. Darisi agri sizi ceken tum annelerin basina..

kızlar selam giremedim okudum ara ara

benimde sıkıntım meme ucu ama benimki farklı, sağ mememi emerken çok acıyordu solda acıyordu ama sağ daha çoktu, hatta size sormuştum yara mı olacak diye

yara olmadı ama üç gün önce sağda sivilce gibi bir şey çıktı ucu beyaz, tabi oğlum emdikçe iyice aklım çıkmaya başladı, cuma günü patlattım onu, yeri oyuldu yara gibi oldu, öyle çok büyük değil ama her emzirmede çıldırıyorum

nereye gitmem lazım cildiye bakar değil mi, genel cerrahiye gidemem hep erkek dr,mememi açamam utanırım ben ya:KK43: tabi mecbur kalırsam gidicem

meme ucunuz sizinde böyle minik minik sivilcemsi şeyler var mı ama dediğim gibi içi iltihaplı değil sanki su toplamış gibi, beninkinin uçları öyle normal mi bu durum anlamadım onlar acıyor zaten elimi bile süremiyorum

o beyaz sivilce gibi olan göğsümü emdikten sonra bir saat zonkluyor memem:KK43:

Canim cok gecmis olsun. Benim de sag memem ayni senin anlattigin gibiydi. Garmastan kullandim ben. Her emzirme oncesi sonrasi da karbonatli suyla sildim. O sekilde gecti benim.

Selamm kızlar bende seyrek girebilenlerdenim 2 çocukla fırsat bulamıyorum.nasılsınız annelik nasıl gidiyo .bende çok geçiyo bu gün tam 20 günlük olduk.3 gündür sebebini çözemediğim akşama kadar ağlamalarımız var.sanırım gaz dr sorun olmadığını söyledi.ama brnde sol göğsüm mantar olmuş emzirdikten sonra göğsümde sızı ardından yanma oluyo benim gibi olan var mı ?? Ve bu göğüs ucu ağrısı ne zaman geçecek bunalımdayım.wc bile gidemiyorum.2.5 yaşında kızım bebeğim ben yapa yanlızız :mad::mad:

Benim kizim 34 gunluk yeni yeni geciyoe canim. Hafif sizisi var su an. Kalkan takinca daha rahatim. Gogus pedi kullanamiyorum. Degdikce sizliyor cunku. Ama cok sukur emzirebiliyorum artik rahatca. Darisi basina insaallah..

Babamiz nobette Allahtan iki hafta kursa katiliyor en gec 5te gelecek ahmet pasa mee agizda uyuyor suan ne olduk biz boye :KK43:

PINAR45 PINAR45 oğlum 3 yaş 10 aylık

tablet istemiyorum eşim getirdi ama akşam o oynatıyor

ona bile rızam yok

oyunlar daha hırçın yapıyor

çizgifilimide sürekli izletemiyorum

yazın gelmesini dört gözle bekliyorum

minik açlıktan değil canım gazdan nazdan uyumuyor:)

abisi uykuya zor geçerdi çok uyurdu

bu uykuya kolay geçiyor çabuk uyanıyor

nazarı sorma kimsenin yanında ne emziririm

ne foto koyarım

eltim görmesin yeter!

o kilosunu sorduktan sonra oldu

herkes söyleme eksik söyle kilosunu diyor

ben yalan söyleyemem ki
aslında tabletten oyun oynamaları çok saglıklı bişey degil ama kendine oyalanack bişey bulmadgı zaman benimkide hırçınlaşiyor ve ustumden gitmiyor. Bide oglum çizgifilmde izliyor kendisi açtırıyr . Bnce sende çok kısıtlama en azından çizgi film izlemesine musade et . Egitici olan kanalları bulup izlet o zaman bi zararı olmaz . Eflalim oglunun yerinde bn olsam bnde hırçın olurum . Kendimi oyalayacak hiç bişey yok oyun oynamak yok çizgi film yok evde tek başimayım zaten sıkılıyorum birde ustune ustluk bir adet kardesim oldu ve ilgi yarı yarıya bolundu .. Onun açisindanda duşunmek lazım .. Oyun oynayabilecegi kimse yokmu eve çagırsan arada sırada.. Oglumun kuzenleri geliyor bazen oynuyorlar oglumun sıkıntısıda geçiyr . Yada arada babası gezdrmeye gotursun . Bugun eşim oglumu goturdu gezdrmeye evde bunalmasın diye.

aslında tabletten oyun oynamaları çok saglıklı bişey degil ama kendine oyalanack bişey bulmadgı zaman benimkide hırçınlaşiyor ve ustumden gitmiyor. Bide oglum çizgifilmde izliyor kendisi açtırıyr . Bnce sende çok kısıtlama en azından çizgi film izlemesine musade et . Egitici olan kanalları bulup izlet o zaman bi zararı olmaz . Eflalim oglunun yerinde bn olsam bnde hırçın olurum . Kendimi oyalayacak hiç bişey yok oyun oynamak yok çizgi film yok evde tek başimayım zaten sıkılıyorum birde ustune ustluk bir adet kardesim oldu ve ilgi yarı yarıya bolundu .. Onun açisindanda duşunmek lazım .. Oyun oynayabilecegi kimse yokmu eve çagırsan arada sırada.. Oglumun kuzenleri geliyor bazen oynuyorlar oglumun sıkıntısıda geçiyr . Yada arada babası gezdrmeye gotursun . Bugun eşim oglumu goturdu gezdrmeye evde bunalmasın diye.
Canim benimkide oyle okula hidiyor allahtan 3 hubfur evde deli oldu cocuk sikintidan tv bilg. Tablet ilgilenemiyoruz napalim hep meme hep gaz diyor keske olmasaydi kardesim sidiyor hic bi yee gidemiyoruz benimle ilgilenmiyorsun diye sitem ediyor tamda onun okuldan gelme saatinde uyaniyor gece boyu durmuyor hakli çocuk

Benimkide gunduz iki uc gibi uyaniyor gece 3 e kadar yatmiyor esimde bikere mama verelim belki doymuyorrur dedi 2 hhsftadir diyor ama izin vermiyorfum simdi almaya gitti bakalim bi dniyecem 60 ml mi versem
60 ml olabilir cnm..
bizim dr. GuNde 4 defa 30 ml demişti ama istersen aksam 2 kez 60 ml de verebilirsin gece rahat edersin demişti. .
ben de kafama göre takiliyorum bazen hic vermiyorum bazen de 60 ml ile günü kapatıyorum. .

Benimkide gunduz iki uc gibi uyaniyor gece 3 e kadar yatmiyor esimde bikere mama verelim belki doymuyorrur dedi 2 hhsftadir diyor ama izin vermiyorfum simdi almaya gitti bakalim bi dniyecem 60 ml mi versem
canim Allah sabir versin oglun kaca gidiyor yazik ya onlarada vakit geciremiyolar bize sariyorlar canim kilo alimi nasil acliktan olduguna emin misin benimki gazdan biliyorum simdi emzigi verip uyuttum gece iyi uyur heralde gun boyu uyumadi ya

Slm gzl anneler cok giremiyorum bu aralar cnku cuma annm veda etti gitti artik kaldim oglumla yalniZ,halen bir duzenimiz yok,sut verme olsun uyku olsun,ama cok zorlaniyorum meger annm kolum kanadimmis,o yuzdende ben ikinciyi falan yapamam cunku kadin bu yasinda buna zor kosturdu 3-5 sene sonra aslaaa bakamaZ,kv yide ben istemem cunku deliriyorum onunla hicbir fikrim uyusmuyo,bnmi cok kotuyum kizlar yaa,kendi ailem tmm geliyo ama sonucta annm birseyi karissa bile ufff anne tmm anne diyebiliyoruz ama kv ye bunu yapamiyorum hee diceksiniz altlimi oturuyon yada hepmi goruyon hayirr aramiz 30 km,icinizde altli oturan yakin oturan hatta ayni evde yasayaniniz var biliyorum ama ben taaa cikarken esimle bizim sorunlarimiz vardi,onun yuzunden esimle 2 sene ayrildik sonra barisyik evlendik kinamdan tutun dugunume kdr karostigi icin suan bal doksw agzima yaranamiyolar ki kaldiki bal dokme falanda yok,bn oglum yokken raht raht haftasonlari gezdik ettik,kv ayda bir cagirdiginda bile zor geliyordu bi bszen oyle oluyorduki 2 hafta sonra yine cahirinca kavga kopariyordum evde esimle bune zirt pirt diye,simdi her haftasonu geliyolar bebegi sevmeye,hep gelcez artik dayanamiyoruz onu gormeden duramiyoruz diyolar,ahh ahh ben Ayda 1 gorusmekten skilirken simdi ne is geldi basima,bugun 7 saat oturdular,tek sevdigim oglumla iyudugum oglen uykumuzdu onuda uyuyamadik,kalabalik ses gurultu isiklar oglum hic uyumadi,kusmayan cocuk bugun hep cikardi,ben kucaga hic alistirmadim kv saatlerce kucakta gezdirdi coxuk onada alisti bugun:KK43: huyu suyu degisti,sadexe ananeyi cok seviyorum kv min annesi,ellerimi oksuyo bugun sabret dio,dikislerin nasil,nasil oldun bende yuksek seslee ahhh anane dedim bi tek beni sorn sensun kimsenin dedim umrunda degilim hep dedim oglumu soruyolar sen nasilsun kizim iyimisin diyen yk dedim imali,ordan sen kv cik k bakma umrumuzda degilsun sadece onun icin burdayiz demezmi,haspinallah cektim,sabir sabir diye,ne is geldi basima yaa,her pazarimiz haystimiz alt ust olur bu konuya nasil el aticam bilmiyorum

Kizlar bebegim surekli elleri kipir kipir hic yorulmuyonu o kollari yahu horon teper gibi sizinkilerde oylemi birde uzun sure hep yatar pizisyondalar uykuda olsun ana kucagi koltukta bir gaz cikartirken gezdiriyorum bu kdr uzun sure yatmalari sirtlarini agritirmi acaba
öyle kollarını ayaklarını oynatması sağlıklı olduğunun göstergelerinden bir tanesiymiş,, ayrıca öyle eli kolu oynayan bebeğin çok gazı olmaz,,,
ama ben arada yüz üstü bırakıyorum tabi ben başında bekliyorum,,,,, çünkü nefes yolu kolay kapanabilecek bir pozisyon,,,
birde öğlen ya
bebegini reçelle yada şekerle besle demedim cnm. Emzigi tutması için bi yontem hiç bi zararı yok . Zaten arkadas denemiş ana yinede tutmamiş. Doktorların bi kısmı bebek dogdugunda sekerli su verebilirsiniz hiç bi zararı yok derken bi kısmı vermeyin diyor yada aynısı emzik içinde geçerli . İlla emzik emen çocuk memeyi bırakacak diye bir sey yok. Buyuk oglum hem beni emdi hemde emzik hem biberon . Mamayıda 6 aydan once vermeyin kesinlikle diyorlar ama mecbur kalınca veriliyor . Bebek anne sutu alsın diye aç bırakılamazki bu onun zararına olur . Burda bebegine mama veren arkadaslar var . Hiç biri isteyerek mama vermiyorlar ..
ben ne dediğini zaten okudum,,,besle demediğinin farkındayım,, ama genede önerdiğin şey çok sağlıksız,,,
ayrıca gittiğim hiç bir doktor bana bebeğine şekerli su falan ver demedi,,, şu ana kadarda 3 tane çocuk doktoru gördüm,,,,
ayrıca yazdığımı okursan eğer bebek emziriyorsan emzik yada biberon verilmemesi gerekiyor dedim,,,
ben mamayla ilgili bir şey yazmadım ki burada,,,, niye yazdığımı farklı anlayıp yorumluyorsun ki,,,
benim burada polemiğe girmek gibi bir niyetim yok kimse ile,,,
ama yazdığın yada önerdiğin şey gerçekten çok sağlıklsız ve kayıtsız kalamadım,,,,

X