2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canim Allah sabir versin oglun kaca gidiyor yazik ya onlarada vakit geciremiyolar bize sariyorlar canim kilo alimi nasil acliktan olduguna emin misin benimki gazdan biliyorum simdi emzigi verip uyuttum gece iyi uyur heralde gun boyu uyumadi ya
Anasinifiba gidiyor oglum benimki gubduz uyumasa bike gece uyumuyir illa meme agzinda olacak aksamlari ee biyke okuncasa gec saate kadar sut kslmiyir memede uyuyup iki saat sonra uyninca doluyor emip guzelce uyuyor iste iki saat tutsa onu mams iyi olur bende uyurim salkarken meme verirken uyuyakaloyorum gunduzde uyuyamiyorum. Neyse simdi daldi bakalim uyanmazsa ins. Gerek kalmaz mamaya

canim Allah sabir versin oglun kaca gidiyor yazik ya onlarada vakit geciremiyolar bize sariyorlar canim kilo alimi nasil acliktan olduguna emin misin benimki gazdan biliyorum simdi emzigi verip uyuttum gece iyi uyur heralde gun boyu uyumadi ya
4 gun sonra ayi doluyor kilo alimina ozamn bakacağız gunduz ve gece emuyor kilo aliyordur sirun olacağını zanrtmiyorum

öyle kollarını ayaklarını oynatması sağlıklı olduğunun göstergelerinden bir tanesiymiş,, ayrıca öyle eli kolu oynayan bebeğin çok gazı olmaz,,,
ama ben arada yüz üstü bırakıyorum tabi ben başında bekliyorum,,,,, çünkü nefes yolu kolay kapanabilecek bir pozisyon,,,
birde öğlen ya

ben ne dediğini zaten okudum,,,besle demediğinin farkındayım,, ama genede önerdiğin şey çok sağlıksız,,,
ayrıca gittiğim hiç bir doktor bana bebeğine şekerli su falan ver demedi,,, şu ana kadarda 3 tane çocuk doktoru gördüm,,,,
ayrıca yazdığımı okursan eğer bebek emziriyorsan emzik yada biberon verilmemesi gerekiyor dedim,,,
ben mamayla ilgili bir şey yazmadım ki burada,,,, niye yazdığımı farklı anlayıp yorumluyorsun ki,,,
benim burada polemiğe girmek gibi bir niyetim yok kimse ile,,,
ama yazdığın yada önerdiğin şey gerçekten çok sağlıklsız ve kayıtsız kalamadım,,,,
:) emzigin ucuna azcık seker yada recel batırıp vermk ne kadar saglıksız olabilirki :))) o zaman ilk 6 ay ek gıdaya geçilmesi bile onerilmiyormuşya , bebege ıhlamur vermek rezene vermekte çok saglıksız degilmi : ) bebege nane çayı içiren kaynanayı bile okudum ben bnce o çok daha saglıksız : )

Canim benimkide oyle okula hidiyor allahtan 3 hubfur evde deli oldu cocuk sikintidan tv bilg. Tablet ilgilenemiyoruz napalim hep meme hep gaz diyor keske olmasaydi kardesim sidiyor hic bi yee gidemiyoruz benimle ilgilenmiyorsun diye sitem ediyor tamda onun okuldan gelme saatinde uyaniyor gece boyu durmuyor hakli çocuk
cnm sen yinede sanslısın . Oglun okula gidiyor. Bizimkiler devamli evdeler . Babası filan dışarıya goturse arada sıkıntısı geçer . Benim oglumda sıkılıyor bazen . Çunku bn surekli odadayım bebegi henuz oturma odasına getrmedim . Oralar bizim odaya bakarak biraz daha soguk kapı surekli açık durdugu için ama yakın zamnda geçmeyi duşunuyorum . Çunku artık eskisi gibi içerde oglumn yanında duramıyorum . Bebek uyanık durmaya basladı onceki kadar çok uyumaz oldu. Daha dogrusu bugun basladı .

:) emzigin ucuna azcık seker yada recel batırıp vermk ne kadar saglıksız olabilirki :))) o zaman ilk 6 ay ek gıdaya geçilmesi bile onerilmiyormuşya , bebege ıhlamur vermek rezene vermekte çok saglıksız degilmi : ) bebege nane çayı içiren kaynanayı bile okudum ben bnce o çok daha saglıksız : )
ben gerçekten bu kadar çok polemik olucak bşr şey göremiyorum,,,,
bebeklere şeker veya reçel vermek sakıncalıdır,,, zaten mümkünse bebeğinizi şekerle ve tuzla çok geç tanıştırın deniliyor,,,
ilk altı ay ek gıdaya geçilmesi önerilmiyor bunu benim gittiğim bütün doktorlar söyledi,,,
ben rezeneden yada ıhlamurdan bahsettin mi?????yada sen bahsettin mi??? bence yazılan şeyleri biraz daha dikkatlice oku,,,
benim takıldığım nokta burada bazen yanlış tavsiyelerde bulunuyorsun,, ama önerdiğin şey çok sağlıksız,,, ve bunu belki iri ciddiye de alabilir,,,,

Kafayi siyircam saatlerdir uykusuz uyutamiyorumm aglicam simdi
sakin ol sen sinirlenince yada huzursuz olunca onuda hissedip daha da huysuzlanıyor,,, sakin ol,,, benim de tam iki saat süren bir ağlama krizini atlattım,,, zor çok zor ama,,,, yapabiliriz,,,:))))
ben beraber müzik dinledim,,, konuştum evin içinde dolaştım, konuştum,,, amzirdim, kustu, üstünü değiştirdim,,kustu,,, altını kirletti temizledim,,, konuştum,, dans ettim,, ( slow motion),,, oturduk, kalktık,, altın kirletti,, değiştirdim,,, uyudu,, ohhh dedim 10 dk sonra gene ağladı kustu ,,, emzirdim,, tatlı talı konuştum şimdi uyudu,,,,

cnm sen yinede sanslısın . Oglun okula gidiyor. Bizimkiler devamli evdeler . Babası filan dışarıya goturse arada sıkıntısı geçer . Benim oglumda sıkılıyor bazen . Çunku bn surekli odadayım bebegi henuz oturma odasına getrmedim . Oralar bizim odaya bakarak biraz daha soguk kapı surekli açık durdugu için ama yakın zamnda geçmeyi duşunuyorum . Çunku artık eskisi gibi içerde oglumn yanında duramıyorum . Bebek uyanık durmaya basladı onceki kadar çok uyumaz oldu. Daha dogrusu bugun basladı .
Evet canim aslinda bu sene gondermeyedebilirdilm ama basima gelecekleri bildigim icin gonderllrdim okula bizimdr oturma odadi sicakdiye kulkaniyoruz marta girelim geceriz odsmizs zor oluyo boyle

Slm gzl anneler cok giremiyorum bu aralar cnku cuma annm veda etti gitti artik kaldim oglumla yalniZ,halen bir duzenimiz yok,sut verme olsun uyku olsun,ama cok zorlaniyorum meger annm kolum kanadimmis,o yuzdende ben ikinciyi falan yapamam cunku kadin bu yasinda buna zor kosturdu 3-5 sene sonra aslaaa bakamaZ,kv yide ben istemem cunku deliriyorum onunla hicbir fikrim uyusmuyo,bnmi cok kotuyum kizlar yaa,kendi ailem tmm geliyo ama sonucta annm birseyi karissa bile ufff anne tmm anne diyebiliyoruz ama kv ye bunu yapamiyorum hee diceksiniz altlimi oturuyon yada hepmi goruyon hayirr aramiz 30 km,icinizde altli oturan yakin oturan hatta ayni evde yasayaniniz var biliyorum ama ben taaa cikarken esimle bizim sorunlarimiz vardi,onun yuzunden esimle 2 sene ayrildik sonra barisyik evlendik kinamdan tutun dugunume kdr karostigi icin suan bal doksw agzima yaranamiyolar ki kaldiki bal dokme falanda yok,bn oglum yokken raht raht haftasonlari gezdik ettik,kv ayda bir cagirdiginda bile zor geliyordu bi bszen oyle oluyorduki 2 hafta sonra yine cahirinca kavga kopariyordum evde esimle bune zirt pirt diye,simdi her haftasonu geliyolar bebegi sevmeye,hep gelcez artik dayanamiyoruz onu gormeden duramiyoruz diyolar,ahh ahh ben Ayda 1 gorusmekten skilirken simdi ne is geldi basima,bugun 7 saat oturdular,tek sevdigim oglumla iyudugum oglen uykumuzdu onuda uyuyamadik,kalabalik ses gurultu isiklar oglum hic uyumadi,kusmayan cocuk bugun hep cikardi,ben kucaga hic alistirmadim kv saatlerce kucakta gezdirdi coxuk onada alisti bugun:KK43: huyu suyu degisti,sadexe ananeyi cok seviyorum kv min annesi,ellerimi oksuyo bugun sabret dio,dikislerin nasil,nasil oldun bende yuksek seslee ahhh anane dedim bi tek beni sorn sensun kimsenin dedim umrunda degilim hep dedim oglumu soruyolar sen nasilsun kizim iyimisin diyen yk dedim imali,ordan sen kv cik k bakma umrumuzda degilsun sadece onun icin burdayiz demezmi,haspinallah cektim,sabir sabir diye,ne is geldi basima yaa,her pazarimiz haystimiz alt ust olur bu konuya nasil el aticam bilmiyorum
benimkilerde geldi tam 5 gün kaldı, doğumdan ik hafta sonra,,, ne sen sor ne ben anlatayım,,, ama geldi geçti bitti gitti,,, eşimle aram bozulmasın diye, eşimi sevdiğimden katlandım,,
ama bebekle ilgili olan şeylerde taviz vermedim,, misal bebeği sallamaya kalktı KV biz sallamama kararı aldık, lütfen sallamayın dedim,, söylendi duymamazlıkdan geldim,, tarçınlı su vermeye kalktı ,, benim gözler faltaşı gibi açıldı eşim hemen anne dr su vermeyin bebeğe dedi,,, KP bebeğin göğsüne masaj yapmaya kalktıi,, (süt oluyor ya ) eşim yapma baba dedi,,, bunun gibi bir sürü şeyler,,,
seninde bebeğinle bir düzenin varsa, öğle uykun, vs gibi bu düzenini her hafta gelen insanlar için bozma,,, ( ayda bir gelse belki ama.....) bebekle ilgili istemediğin şeyleride usturuplu bir dille söyle,,,, ama benden ziyade bizi kullan ( yani eşin ve senin ortak kararı olduğunu bilsin),,,
bunu dışında da sinirlerini yıpratma,,, çünkü bizim sinirimiz bebeklerimize geçiyor,,, huzursuz oluyorlar,, biliyorum çok zor umursamaz olmak özellkle lohusayken ama ,,,,
neyse gelip geçicek bu günler......

ben gerçekten bu kadar çok polemik olucak bşr şey göremiyorum,,,,
bebeklere şeker veya reçel vermek sakıncalıdır,,, zaten mümkünse bebeğinizi şekerle ve tuzla çok geç tanıştırın deniliyor,,,
ilk altı ay ek gıdaya geçilmesi önerilmiyor bunu benim gittiğim bütün doktorlar söyledi,,,
ben rezeneden yada ıhlamurdan bahsettin mi?????yada sen bahsettin mi??? bence yazılan şeyleri biraz daha dikkatlice oku,,,
benim takıldığım nokta burada bazen yanlış tavsiyelerde bulunuyorsun,, ama önerdiğin şey çok sağlıksız,,, ve bunu belki iri ciddiye de alabilir,,,,
cnm yazdıklarını tam okumadımda uzun olmuş başini okuyabildim . Polemige girmek istemiyorum diyorsunda ilk alıntılayan sensin .. Neyse uzatmak istemiyorum SIKILDIM.

Evet canim aslinda bu sene gondermeyedebilirdilm ama basima gelecekleri bildigim icin gonderllrdim okula bizimdr oturma odadi sicakdiye kulkaniyoruz marta girelim geceriz odsmizs zor oluyo boyle
kaç yaşindaydı canım oglum . En azından aralarınnda yas farkı var . İkiside kuçuk olsalardı işimiz daha zordu . Kendi kendime diyorum bazen tam zamanında geldin oglum diye . Senin oglan kresemi gidiyor? Bnde duşunuyorum aslında bu sene.

Slm kizlar ben subat anneleri grubundanim.sizlere bi sorum olcak.doktorumuza(erkek)tesekkur amacli bi hediye almak istiyoruz fikirlerinizi alabilir miyim?sizler neler aldiniz?

X