2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Basina gelmeyen anlamaz mama vermenin nasil bir vicdan meselesi oldugunu, bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasil yapiyor anlamak mumkun degil..
çok haklısın canım başina gelmeyen bilmez . Bende verdim buyuk oglumda mamayı . Her verişimdeki o vijdanımn sesi .. Ama yetmiyordu vermek ZORUNDA kalıyordum . Dedigin gibi bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasıl yapıyorlar ANLAMIYORUM bnde..

Dün sünnetimizi yaptırdık Hiçbir sorun yaşamadık. Sadece eve geldikten yarım saat sonra uyku arasında ağlamaları oldu 1 saat kadar kucağımda gezdirdim salladım doktor yarım fitil verin ağrısı başlayınca demişti hatta ağrı olmazsa vermeyin dedi biZde fitili verdik sonra derin bir uykufa daldı normalde o kadar uyumaz uyandığında da hiç sıkıntı olmadı her zamanki bebeğim gece 12 gibi tekrar fitil verdik rahat uyusun diye gece de sıkıntı olmadı pipisi sarılı zaten altını kolayca değiştiriyorum doktorda sakınıp çekinecek hiçbir durum yok her zamanki bakımıno yap kprkma dedi kucağına al gazını çıkar demişti şimdi gülücükler atıyor tavsiye ederim kızlar
Bende yarın götürücem randevu almak için kaç dk sürüyor cnm nerde yaptırdın ben acıbadem bakırköyde düşünüyorum yarın doktorka görüşcrz ama biraz üzülüyorumds çokmu küçük diye...

Bende yarın götürücem randevu almak için kaç dk sürüyor cnm nerde yaptırdın ben acıbadem bakırköyde düşünüyorum yarın doktorka görüşcrz ama biraz üzülüyorumds çokmu küçük diye...
Bizim arkadaşımız vardı herşeyi o halletti saolaun evrektı kayıttı falan biz sadece bebişimizi bekledik dışarda ist yaşamıyorum o konuda birşey diyemicrm ama hemen iyileşti sanırım herhangi bir huzursuzluğu yada ağlamadı yok ama sünnetten 2 saat sonra hemen hemen yarım saat zorladı dayanabilirsin umarım

Bizim arkadaşımız vardı herşeyi o halletti saolaun evrektı kayıttı falan biz sadece bebişimizi bekledik dışarda ist yaşamıyorum o konuda birşey diyemicrm ama hemen iyileşti sanırım herhangi bir huzursuzluğu yada ağlamadı yok ama sünnetten 2 saat sonra hemen hemen yarım saat zorladı dayanabilirsin umarım
Cok gecmis olsun canim cabucak iyilesir insallah siz kac gunluksunuz canim bende cok kararsizim 40 ı cikinca mi yaptirsak ya da hemen mi ya da buyuyunce mi of cok zor ya cok minikler daha...ates falan oldu mu canim sürekli aglama nobetleri falan kac gunde tamamen iyilesir dedi doktor

Kizlar benim oglumda 50 gunluk 28 gunlukken sunnet yaptirdik giki cikmadi kuzumun..kesinlikle yaptirin cok kolay aatlatiyolar hemende iyilesti hic aglamadi eve gelincede 4 gunde falan tamamen iyilesiyor..hareketli bebekler cok agliyordu ne kadar erken okadar iyi..

Kizlar benim oglumda 50 gunluk 28 gunlukken sunnet yaptirdik giki cikmadi kuzumun..kesinlikle yaptirin cok kolay aatlatiyolar hemende iyilesti hic aglamadi eve gelincede 4 gunde falan tamamen iyilesiyor..hareketli bebekler cok agliyordu ne kadar erken okadar iyi..
Nasil uyusturuyor canim o bolgeyi mi sadece

Igne yapiyor canim bikac yerden zaten bi o ignede biraz agliyor bidaha bisey duymuyor bizimki bakindi durdu yazik anlamadi bisey..uyusik gecincede hic aglamadi doktor kucuk oldugu icin aci esigi dusuk anlamaz dedi iyki yaptirmisiz kesinlikle oneririm.. kizlar bu arada su meme ucu catlak ve yaralariniz nasil iyilesti benim 50 gundur gecmedi hala agliyorum emzirirken bi cozumu yokmu bunun:KK43:

Igne yapiyor canim bikac yerden zaten bi o ignede biraz agliyor bidaha bisey duymuyor bizimki bakindi durdu yazik anlamadi bisey..uyusik gecincede hic aglamadi doktor kucuk oldugu icin aci esigi dusuk anlamaz dedi iyki yaptirmisiz kesinlikle oneririm.. kizlar bu arada su meme ucu catlak ve yaralariniz nasil iyilesti benim 50 gundur gecmedi hala agliyorum emzirirken bi cozumu yokmu bunun:KK43:
Sagol canin cevapladigin icin:KK66: benimde gogus ucum hala yara emzirmek mi iskence mi Belli olmuyor aglaya aglaya emzirmeye calisiyorum zaten sut de gelmiyor lansinoh ve garmastan kullaniyorum bi gun iyilesek umuduyla yasiyorum kesin çözümü yok heralde bunun cilt yapisi ile alakalı bisey

Eflalimcim benimde bes yasinda bir kizim var ve iki çocuklu anne olmak çok zormus seni çok iyi anliyorum.ama büyük olan çocuklarimizin yasadiklari bizden daha zor.annesini paylasmak zorunda.o yüzden bebegi alip gitmek yerine bebegi bir kaç saatligine kv ne birakip oglunla vakit geçir ki sana doysun.özletmek onu daha çok yipratir.Allah yardimcimiz olsun..ve I
canım sağol küçüğü bırakamam ki bu sefer babannesini kıskanır, sabırsızlıkla havaların ısınmasını bekliyorum hemen bahçeye inicem kuzularımla, biraz rahatlarız inşaallah
Eflalim dedikten sonra kizim uyurken butun evi sildim supurdum tozlari aldim hiçte gikini cikartmadi bundan sonra bende rahat olayim gece ile gündüzü ayirma meselesi aynen dediğimiz gibi yapmaya basliyim isik konusunu zaten yapiyoduk hatta dun gece esimlede konuştum acaba dedim bi düzen mi oturtsam saati kurup her gece o saatlerde onu doyursam malum bizim sutumuz yok sagiyorum yeri geliyor emziriyorum ama en fazla iki ogün onuda gündüz kullanıyorum gece mama o şekilde yaosamda gece ile gündüzü yine ayirir uyku olarak bi düzene girer miyiz.
ohh çok güzel yapmışsın canım böyle devam et sen rahat edersin, canım gece dediğin gibi yapabilirsin dene bence
Ben varim beni anlatmissin cnm aynen Pilim bitmek uzere..
biz dogdugumuzdan beri boyleyiz mlsf..yenidogan oldugu halde hic uyumadi o uyumadikca ben ac diye Meme verdim bi de dr.lar agladikca emzirin diolardi ya sonuç olarak sadece memede sekerleyen yatagina koyunca hemen uyanan bi bebegim oldu..
canım Allah yardımcın olsun sen yazdıkça üzülüyorum gurbettemisin yoksa
Nego Nego her bebegin veya çocugun huyu farklıdır ama bnm nasıl yaptgımı yazıyım. Ben gunduzleri bebegi odasında uyutuyorum . Bakımını herseyini odada yapıyrm uyutuncada oturma odasına oglumun yanına gdyrm yada işim olursa mutfakta duruyrm oglum yanıma geliyr konuşuyr bnmle . Bazen bebek uyyrkn onun sevdgi oyunları oynuyrz . Bazende kuzeni geliyr onla vakit geçiryrlar ( oyun oynuyrlar) sıkılmıyor. Ben bebegn yanında çok kalmadgm içşn yanındada sevmedgm için kısknmyr. Kuçuk oglumda uslu sayılır şimdilik. Buyuk oglumda çok mazlum laftan sozden anlar beni hiç uzmez . Aksi olsaydı halim ne olurdu tek başima ustesnden nasıl gelirdim bilmiyorum. Ama dedgm gbi her çocuk farklıdır.
canım ne güzel seninki uyuyor o zaman keşek uyusa bende salona koyuyorum çoğu zaman beşiğini, oğlumla oturma odasında durayım diyorum çünkü yatak odam çok soğuk en azından gündüz sıcak yere geçiriyorum beşiği, neyse benimki uyumuyor canım uyutuyorum yatırıyorum yatınca zaten uyanıyor beşiği sallıyorum maksimum 10 dk da bir uyanıyor, yani beşiğin hep yanımda olması lazım ki büyüklede ilgilenebileyim
Kizim bugün öğleden son
da hep uyudu
Emdi emdi uyudu. Toplamda 2 saat ancak uyanik kalmistir
Sarilik mi.oldu diye kuskulandim. Gözünün akinda yada başka yerinde bir sarilik belirtisi yok. Çok uyuyor bugün sadece. Sebebi ne olabilir telaslandim ?
canım korkma gazı yoktur rahat uyumuştur
Kizlar biberon konusunda benim dr.um ozellikle tembihledi verirsen 3-4 aya seni birakir maksimum bi hastam 7 ay emzirdi dedi..
ben bazen mama veriyorum onda da kasikla veriyorum cok zor oluyor ama yine de katlaniyorum..
canım her bebek bir değil büyük oğlum hem biberon hem emzik kullandı benide emdi
Kızlarr sık sık yemeyip sık sık sut içmessenz sut olmasını beklemeyin. Bnm sutum ogun atlayınca yemegince olmuoyr. Bu arada tatlı sut yapmaz derler ama tatlıyı yiyince acaip susatıyr vucudun suya ihtiyacı oluyr o yuzden çok sut oluyr. Zorla içilen su o kadar olmuyor . Tabi bu bnm goruşum aksini diyenlerde olabilir.
bencede tatlı süt yapıyor ben yiyorum
Kizlar canlarm cok yazacak sey var ama kizacaksnz ama misafirim geliyor :-) konyadan amcamin kizi eryamandanda halamin kizibi alip grlecek eslerle hepimizin cocuklar kucuk halamin kizi ile bi hafta arayla evlendik hatta bilmeden esyalari bile dogtastan aynisini almisuz birbirmize gidince ev degismis gibi olmuyor,:-) neyse amcamin kizinin 7aylik bi oglus,hala kizinin 2yasinda kizi 1yasinda oglu :-) bidebenimkiler 5cocuk :-) 3emziren inek misali aksama bendeler yemegi saolsun halamin kizi yapti agirladi bende cayin yanina ikramlik yaptm heyecanla bekliyorum oglumu giydirfim ayyy bi takim giydirdim masallah buyumus oglum koca bebek gibi oldu :-)
ayyy canım sen mutlusun somnuçta:) ben bu uykusuzluğun üstüne misafir kabul edemem:)
Cnm odadan bile cikamiyorum birinin benim onume getirmesi lzm yemem icin..:KK61: surekli goguste olmak istiyo bi tek gece bikac saat uyuyo Kilo alimi iyi oldugu icin dr. Aslında mamaya gerek yok dedi ama zor durumda kalirsan verebilirsin dedi..
yemek yiyebilsem daha da artacak ama fırsat vermiyo kizim..
canım sezinde yazmış sana çözüm kanguru bak benim bir arkadaşım senin gibiydi sonunda midesinden rahatsızlandı güçten düştü, yemen şart çok zor durumun anlıyorum ama yemek yemek için çözüm şart o da kanguru gibi görünüyor
Çok zor bir durum, allah kolaylık versin.
Aklıma çözüm olarak kanguru geliyor. Mesela boba 4g modelini yenidoğanlar kullanabiliyor ve içindeyken emzirebiliyorsun. Evde kullanabilirsin, emzirirken hareketin kısıtlanmamış olur.
bencede çözüm bu canım katılıyorum sana
Canim kaynar diye bise var aktarlarda satilan acayip sut arttiriyor bizde lohusa serbeti gibi gelenlere ikram edilir lezsetli bise ve kesinlikle humanayida al
neymiş o yeni duydum her yerde adı aynı mı acaba
evet sutu olupta bebegı hc emmeyende var.tabıkı her bebek farklı buna katılıyorum.mesela ben sese alıstıramadm cıt cıksa uyanıyo uykuya dalamıyo hemen televızyon hep acık.herkes bı konuda muzdarıp.sagsamda en azından anne sutu ıcıyo kızım dıorum.ama ole zorkı.tek ısım o.bılen anlar bıtek.ama yogun bakımdan butun tanıstıklarım aynı şeyı dıo herkes bıberon verıyo.cunku bıberonda zahmet yok yorulma yok
canım anlıyorum seni 25 gün emmedi benimkide sonunda tuttu şükür, bebek emmezmi ya diyenler var emmiyor işte resmen emmiyor çok iyi anlıyorum seni inşaallah tutar bebeğin
Doktor bana süt icme yogurt yeme bunlar da gaz yapar bebege dedi dogumdan beri tuketmiyorum bunlari
canım ya yesekte yemesekte o gaz oluyor
Kizlar bebegim surekli elleri kipir kipir hic yorulmuyonu o kollari yahu horon teper gibi sizinkilerde oylemi birde uzun sure hep yatar pizisyondalar uykuda olsun ana kucagi koltukta bir gaz cikartirken gezdiriyorum bu kdr uzun sure yatmalari sirtlarini agritirmi acaba
canım benimkide öyle, zaten öyle olur henüz kontrol edemiyorlar el kaslarını

canım ara ara kontrolüm altında yüzüsüstü yatırıyorum hem gazı rahat çıkıyor, arkasına destek verip sağlı sollu yan yatırıyorum
Dün sünnetimizi yaptırdık Hiçbir sorun yaşamadık. Sadece eve geldikten yarım saat sonra uyku arasında ağlamaları oldu 1 saat kadar kucağımda gezdirdim salladım doktor yarım fitil verin ağrısı başlayınca demişti hatta ağrı olmazsa vermeyin dedi biZde fitili verdik sonra derin bir uykufa daldı normalde o kadar uyumaz uyandığında da hiç sıkıntı olmadı her zamanki bebeğim gece 12 gibi tekrar fitil verdik rahat uyusun diye gece de sıkıntı olmadı pipisi sarılı zaten altını kolayca değiştiriyorum doktorda sakınıp çekinecek hiçbir durum yok her zamanki bakımıno yap kprkma dedi kucağına al gazını çıkar demişti şimdi gülücükler atıyor tavsiye ederim kızlar
[/QUOTE]

geçmiş olsun canım, oldu da bitti maşaallah:)

Bende oda ise yaramadi canim hem lansinoh hemde garmastan denedim gecmedi baska krem bilen var mi onu da deneyeyim bari
canım ablamınki çok kötüymüş ben görmemiştim, annem ona kemiğin iliği var ya onu çırpıp krem gibi yapıp sürmüş, o şifa olmuş dene istersen

lansinoh krem sürüp göğüs kalkanı taktım canım, 1 gün boyunca da emzirmeyip sağarak verdim. Göğüs kalkanı kesinlikle çok etkili

kızlar selam giremedim okudum ara ara

benimde sıkıntım meme ucu ama benimki farklı, sağ mememi emerken çok acıyordu solda acıyordu ama sağ daha çoktu, hatta size sormuştum yara mı olacak diye

yara olmadı ama üç gün önce sağda sivilce gibi bir şey çıktı ucu beyaz, tabi oğlum emdikçe iyice aklım çıkmaya başladı, cuma günü patlattım onu, yeri oyuldu yara gibi oldu, öyle çok büyük değil ama her emzirmede çıldırıyorum

nereye gitmem lazım cildiye bakar değil mi, genel cerrahiye gidemem hep erkek dr,mememi açamam utanırım ben ya:KK43: tabi mecbur kalırsam gidicem

meme ucunuz sizinde böyle minik minik sivilcemsi şeyler var mı ama dediğim gibi içi iltihaplı değil sanki su toplamış gibi, beninkinin uçları öyle normal mi bu durum anlamadım onlar acıyor zaten elimi bile süremiyorum

o beyaz sivilce gibi olan göğsümü emdikten sonra bir saat zonkluyor memem:KK43:

canım sağol küçüğü bırakamam ki bu sefer babannesini kıskanır, sabırsızlıkla havaların ısınmasını bekliyorum hemen bahçeye inicem kuzularımla, biraz rahatlarız inşaallah

ohh çok güzel yapmışsın canım böyle devam et sen rahat edersin, canım gece dediğin gibi yapabilirsin dene bence

canım Allah yardımcın olsun sen yazdıkça üzülüyorum gurbettemisin yoksa

canım ne güzel seninki uyuyor o zaman keşek uyusa bende salona koyuyorum çoğu zaman beşiğini, oğlumla oturma odasında durayım diyorum çünkü yatak odam çok soğuk en azından gündüz sıcak yere geçiriyorum beşiği, neyse benimki uyumuyor canım uyutuyorum yatırıyorum yatınca zaten uyanıyor beşiği sallıyorum maksimum 10 dk da bir uyanıyor, yani beşiğin hep yanımda olması lazım ki büyüklede ilgilenebileyim

canım korkma gazı yoktur rahat uyumuştur

canım her bebek bir değil büyük oğlum hem biberon hem emzik kullandı benide emdi

bencede tatlı süt yapıyor ben yiyorum

ayyy canım sen mutlusun somnuçta:) ben bu uykusuzluğun üstüne misafir kabul edemem:)

canım sezinde yazmış sana çözüm kanguru bak benim bir arkadaşım senin gibiydi sonunda midesinden rahatsızlandı güçten düştü, yemen şart çok zor durumun anlıyorum ama yemek yemek için çözüm şart o da kanguru gibi görünüyor

bencede çözüm bu canım katılıyorum sana

neymiş o yeni duydum her yerde adı aynı mı acaba

canım anlıyorum seni 25 gün emmedi benimkide sonunda tuttu şükür, bebek emmezmi ya diyenler var emmiyor işte resmen emmiyor çok iyi anlıyorum seni inşaallah tutar bebeğin

canım ya yesekte yemesekte o gaz oluyor

canım benimkide öyle, zaten öyle olur henüz kontrol edemiyorlar el kaslarını

canım ara ara kontrolüm altında yüzüsüstü yatırıyorum hem gazı rahat çıkıyor, arkasına destek verip sağlı sollu yan yatırıyorum

geçmiş olsun canım, oldu da bitti maşaallah:)[/QUOTE]
Cnm bnce heryerfe adi aunidir

Kizlar bebegim surekli elleri kipir kipir hic yorulmuyonu o kollari yahu horon teper gibi sizinkilerde oylemi birde uzun sure hep yatar pizisyondalar uykuda olsun ana kucagi koltukta bir gaz cikartirken gezdiriyorum bu kdr uzun sure yatmalari sirtlarini agritirmi acaba
canim ben uyanikken masajyapiyorum yuz ustu kucagimda omzumda uyuyakalnca hep kontrol ederek yuzustu yatryrm banyodan sonra zeytinyag ile masaj yaparken yuz ustu cok yavas el parmaklarini ayak parmaklarina zit sag el parmagi sol ayaga degdiriyorum :KK66:

gecmis olsun cnm darisi biz olmayanlara ben nisan gibi dusunuyirdum 4ayluk gec mi olur o aydaki cocuklar cok mu agliyordu

Evet eflalim benim gogus ucumdada aynen boyle beyaz kabarciklar var cok aciyor..etrafida catlak..nasil gececek ki bu :KK43:

X