2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Yaa bende ilk ay oldugu gibi derisi soyulacak sanyorum bakiyorum heryerine yok esim aksamlari gelince buyudu diyor biz yanindayz ya anlamyruz
canım benimkinin bacaklarında halen soyulma var zaten bacakları çok çırpıydı:)
Mustelanin kremini kullandim ben. Bir de hametan merhem. Hametan siliniyor emzirme oncesi. Acik yara varsa bu en etkilisi sanirim. bu ikisi baya toparladi beni. Ama iyilesmedi. En son garmastan aldim. Emzirme oncesinde ve sonrasinda karbonatli suyla siliyorum. Cok sukur 1 gunde etkisini gostermeye basladi. Ayni gun aglamadan emzirmeyi basardim cok sukur. 3-4gun oluyor cok cok cok rahatladim. Darisi agri sizi ceken tum annelerin basina..

Canim cok gecmis olsun. Benim de sag memem ayni senin anlattigin gibiydi. Garmastan kullandim ben. Her emzirme oncesi sonrasi da karbonatli suyla sildim. O sekilde gecti benim.

Benim kizim 34 gunluk yeni yeni geciyoe canim. Hafif sizisi var su an. Kalkan takinca daha rahatim. Gogus pedi kullanamiyorum. Degdikce sizliyor cunku. Ama cok sukur emzirebiliyorum artik rahatca. Darisi basina insaallah..
ay canım sağol o zaman direk aldırayım ben garmastanı dr işi zor bebekle çünkü, hemen deniycem karbonatıda onu da, peki garmastanı silmek gerekiyor mu emzirmeden önce
aslında tabletten oyun oynamaları çok saglıklı bişey degil ama kendine oyalanack bişey bulmadgı zaman benimkide hırçınlaşiyor ve ustumden gitmiyor. Bide oglum çizgifilmde izliyor kendisi açtırıyr . Bnce sende çok kısıtlama en azından çizgi film izlemesine musade et . Egitici olan kanalları bulup izlet o zaman bi zararı olmaz . Eflalim oglunun yerinde bn olsam bnde hırçın olurum . Kendimi oyalayacak hiç bişey yok oyun oynamak yok çizgi film yok evde tek başimayım zaten sıkılıyorum birde ustune ustluk bir adet kardesim oldu ve ilgi yarı yarıya bolundu .. Onun açisindanda duşunmek lazım .. Oyun oynayabilecegi kimse yokmu eve çagırsan arada sırada.. Oglumun kuzenleri geliyor bazen oynuyorlar oglumun sıkıntısıda geçiyr . Yada arada babası gezdrmeye gotursun . Bugun eşim oglumu goturdu gezdrmeye evde bunalmasın diye.
canım çizgifilim izliyor zaten maalesef, bütün gün izlemek istiyor, kuzeni var haftada bir anca görüşebiliyoruz evle uzak, babası dedesi sürekli dışarı çıkarıyor, seneye kreşe vericem inşaallah
Canim benimkide oyle okula hidiyor allahtan 3 hubfur evde deli oldu cocuk sikintidan tv bilg. Tablet ilgilenemiyoruz napalim hep meme hep gaz diyor keske olmasaydi kardesim sidiyor hic bi yee gidemiyoruz benimle ilgilenmiyorsun diye sitem ediyor tamda onun okuldan gelme saatinde uyaniyor gece boyu durmuyor hakli çocuk
canım en azından okula gidiyormuş kafası biraz dağılıyordur
Slm gzl anneler cok giremiyorum bu aralar cnku cuma annm veda etti gitti artik kaldim oglumla yalniZ,halen bir duzenimiz yok,sut verme olsun uyku olsun,ama cok zorlaniyorum meger annm kolum kanadimmis,o yuzdende ben ikinciyi falan yapamam cunku kadin bu yasinda buna zor kosturdu 3-5 sene sonra aslaaa bakamaZ,kv yide ben istemem cunku deliriyorum onunla hicbir fikrim uyusmuyo,bnmi cok kotuyum kizlar yaa,kendi ailem tmm geliyo ama sonucta annm birseyi karissa bile ufff anne tmm anne diyebiliyoruz ama kv ye bunu yapamiyorum hee diceksiniz altlimi oturuyon yada hepmi goruyon hayirr aramiz 30 km,icinizde altli oturan yakin oturan hatta ayni evde yasayaniniz var biliyorum ama ben taaa cikarken esimle bizim sorunlarimiz vardi,onun yuzunden esimle 2 sene ayrildik sonra barisyik evlendik kinamdan tutun dugunume kdr karostigi icin suan bal doksw agzima yaranamiyolar ki kaldiki bal dokme falanda yok,bn oglum yokken raht raht haftasonlari gezdik ettik,kv ayda bir cagirdiginda bile zor geliyordu bi bszen oyle oluyorduki 2 hafta sonra yine cahirinca kavga kopariyordum evde esimle bune zirt pirt diye,simdi her haftasonu geliyolar bebegi sevmeye,hep gelcez artik dayanamiyoruz onu gormeden duramiyoruz diyolar,ahh ahh ben Ayda 1 gorusmekten skilirken simdi ne is geldi basima,bugun 7 saat oturdular,tek sevdigim oglumla iyudugum oglen uykumuzdu onuda uyuyamadik,kalabalik ses gurultu isiklar oglum hic uyumadi,kusmayan cocuk bugun hep cikardi,ben kucaga hic alistirmadim kv saatlerce kucakta gezdirdi coxuk onada alisti bugun:KK43: huyu suyu degisti,sadexe ananeyi cok seviyorum kv min annesi,ellerimi oksuyo bugun sabret dio,dikislerin nasil,nasil oldun bende yuksek seslee ahhh anane dedim bi tek beni sorn sensun kimsenin dedim umrunda degilim hep dedim oglumu soruyolar sen nasilsun kizim iyimisin diyen yk dedim imali,ordan sen kv cik k bakma umrumuzda degilsun sadece onun icin burdayiz demezmi,haspinallah cektim,sabir sabir diye,ne is geldi basima yaa,her pazarimiz haystimiz alt ust olur bu konuya nasil el aticam bilmiyorum
ayy ayp ama sen umrumuzda değilsin ne demek ya, ben öyle kaynanaya benim doğurduğum bebekte umrunuzda olmasın derdim
Kafayi siyircam saatlerdir uykusuz uyutamiyorumm aglicam simdi
canım annede alışmıştır onun kokusuna ondan olabilir
Nego Nego kangru nasıl bi sey cnm acaba emebilir mi ki beni ben hareket halindeyken :KK64:

canım bu tarz bir şey aceleyle ekliyorum daha iyi modeller var

lMYC-260005_1.jpg

http://www.e-bebek.com/mycey-sling-yan-tasima_MYC-260005

PINAR45 PINAR45 oğlum 3 yaş 10 aylık

tablet istemiyorum eşim getirdi ama akşam o oynatıyor

ona bile rızam yok

oyunlar daha hırçın yapıyor

çizgifilimide sürekli izletemiyorum

yazın gelmesini dört gözle bekliyorum

minik açlıktan değil canım gazdan nazdan uyumuyor:)

abisi uykuya zor geçerdi çok uyurdu

bu uykuya kolay geçiyor çabuk uyanıyor

nazarı sorma kimsenin yanında ne emziririm

ne foto koyarım

eltim görmesin yeter!

o kilosunu sorduktan sonra oldu

herkes söyleme eksik söyle kilosunu diyor

ben yalan söyleyemem ki
Canim çizgi film ve oyun yasak diyosun ama pinar in dediği gibi eğitici şekilde oyunlar var sonucta senin oglunda ufak o tarz oyunlar indirip oynamasini saglayabilirsin.vurdulu kirdili silahli oyunlari tabi oynayan çocuklar var ama onun yas grubuna gore oyunlar seversen emin ol ikinizde hatta minik oğlun bile rahat eder.büyük oğlunda napsin yavrum sıkıliyodur.ben bile 1 aydir tikildim kaldim eve sıkıntıdan patliyorum 40 i cikinca kacicam evden :-)

Slm gzl anneler cok giremiyorum bu aralar cnku cuma annm veda etti gitti artik kaldim oglumla yalniZ,halen bir duzenimiz yok,sut verme olsun uyku olsun,ama cok zorlaniyorum meger annm kolum kanadimmis,o yuzdende ben ikinciyi falan yapamam cunku kadin bu yasinda buna zor kosturdu 3-5 sene sonra aslaaa bakamaZ,kv yide ben istemem cunku deliriyorum onunla hicbir fikrim uyusmuyo,bnmi cok kotuyum kizlar yaa,kendi ailem tmm geliyo ama sonucta annm birseyi karissa bile ufff anne tmm anne diyebiliyoruz ama kv ye bunu yapamiyorum hee diceksiniz altlimi oturuyon yada hepmi goruyon hayirr aramiz 30 km,icinizde altli oturan yakin oturan hatta ayni evde yasayaniniz var biliyorum ama ben taaa cikarken esimle bizim sorunlarimiz vardi,onun yuzunden esimle 2 sene ayrildik sonra barisyik evlendik kinamdan tutun dugunume kdr karostigi icin suan bal doksw agzima yaranamiyolar ki kaldiki bal dokme falanda yok,bn oglum yokken raht raht haftasonlari gezdik ettik,kv ayda bir cagirdiginda bile zor geliyordu bi bszen oyle oluyorduki 2 hafta sonra yine cahirinca kavga kopariyordum evde esimle bune zirt pirt diye,simdi her haftasonu geliyolar bebegi sevmeye,hep gelcez artik dayanamiyoruz onu gormeden duramiyoruz diyolar,ahh ahh ben Ayda 1 gorusmekten skilirken simdi ne is geldi basima,bugun 7 saat oturdular,tek sevdigim oglumla iyudugum oglen uykumuzdu onuda uyuyamadik,kalabalik ses gurultu isiklar oglum hic uyumadi,kusmayan cocuk bugun hep cikardi,ben kucaga hic alistirmadim kv saatlerce kucakta gezdirdi coxuk onada alisti bugun:KK43: huyu suyu degisti,sadexe ananeyi cok seviyorum kv min annesi,ellerimi oksuyo bugun sabret dio,dikislerin nasil,nasil oldun bende yuksek seslee ahhh anane dedim bi tek beni sorn sensun kimsenin dedim umrunda degilim hep dedim oglumu soruyolar sen nasilsun kizim iyimisin diyen yk dedim imali,ordan sen kv cik k bakma umrumuzda degilsun sadece onun icin burdayiz demezmi,haspinallah cektim,sabir sabir diye,ne is geldi basima yaa,her pazarimiz haystimiz alt ust olur bu konuya nasil el aticam bilmiyorum
Oyu bunların hepsi ayni.su ana kadar 9 ay boyunca bir Allahin kulu nasilsin dememisken şimdi benim dogurdugum çocuğun pesindeler bu çocuk ağaç kabuğunda yetismedi.bir gun annesi gelip yapilacak isin var mi demedi bana 9 ay boyunca simdi izin versem aksama kadar oturur Allahtan gelip sevip gidiyor yoksa hicc cekemem.birde anlamadigim zamanında bana dediklerini şimdi kendileri yapiyolar ya buna Deli oluyom sende sabret geçecek elbet.

Nego Nego kangru nasıl bi sey cnm acaba emebilir mi ki beni ben hareket halindeyken :KK64:
Canim ben kanguru kullaniyorum evin icinde degil ama kisa mesafelerde yururken filan kullaniyorum, aglayip mizmizlik yaptigi bi ansa icine koyup uzerime bagliyorum 2dk sonra misil misil uyuyor, beb boba 4g ve ergobaby arasinda kalmistim, ergobaby infant insert aldim, suan icin cok memnunum. Bence bebegin ac oldugu icin degil senin gogsunde huzur buldugu icin emmek istiyor, o yuzden ona huzur verecek baska bi yol bulman lazim, belki kanguru ise yarar

Kizlar günaydın. Cokk dertliyim KV konusunda yine sinirliyim onu sonra yazarim ama bu sefer daha başka,makattaki catlagim azdi yine kabiz olmusum oda bi güzel yeniden başladı hemoroidi olan beni en iyi anlar,göğüs ucu acisini çekince sezeryan ne ki yaninda demiştim ama Vazgeçtim onlar ne ki makat acilarinin yaninda. Mecburen duphalac şurup kullandum hamilelikte doktorun vermişti ama öyle bi aci yok yapmaya yapamiyosun Allahim bu nasip biseydir.uzun bi sure ishal şekilde kalicam ama korkum zamansiz şekilde olması.İnsallkah bir an önce duzelir ya.gecen senede ameliyattan belli bi zaman sonra olmuştu yine.ne alakaysa acaba :KK43: WC te gitmeye resmen korkuyorum ya

Bu arada iki aksamdir ayni saatlerde benim kizin sebepsiz yere bi aglamasi cikti normal yasadigimiz gaz sancisinda ikinmasi kizarmasi hafif gazini cikarana kadar ugrasiyo artik ya kusmasi lazim yada pirt yapması :-) ama aksamkiler bi başka kucagimda salliyorum biraz rahatliyo peşine tekrar ama sonra susuyo fazla surmuyo

ebrubirol ebrubirol canım tableti elime bile almadım

akşam babası gelince onun gözetiminde oynuyor

nasıl oyunlar hiç bilmiyorum

araba yarışı dediğini duydum

ya oynarken kendinden geçiyor

daha asabi oluyor

bu hafta çocuk gelişimciye götürmek istiyorum

tuvalet sorunu için götürmüştük

ona danışmam lazım

beraber oyun hamuru yap boz lego oynuyoruz

ama o arkadaş istiyor

sana da çok geçmiş olsun

çatlayan yere ilaç sürmelisin

önemlı olan karni doyması .bız elımızdn gelenı yapalımda yerse yesın mama napalım.süt olmaynca olmuyo napalım.ben elımdn gelenı yapıorum sagyorum mama yemesın dye.ama sut bıttgnde mecbur mama arkadasm
tabi canim elimizden geleni yapmalıyız ama en azindan pompayi aldigimdan beri icim rahat cunku son damlasina kadar bosaltiyorum en azından butun cikani kizimin ictigini goruyorum yada ne kadar ciktigini gorebiliyorum obur turlu emerken ne kadar emdi hepsini cektimi doydumu diye dusunurdum damla damla gelince ve az olunca oyle dusunuyosun

Basina gelmeyen anlamaz mama vermenin nasil bir vicdan meselesi oldugunu, bilerek anne sutunu kesip mama verenler nasil yapiyor anlamak mumkun degil..
evet canim kimse anlayamaz az oldugu halde ben moralimide yuksek Tutamıyorum sagarken 10-20-30 ml gorunce ister istemez kendimi kandiramiyorum moralmen cokuyorum ama bi 80 ml ciktigini görsem yada tek sahista tek göğüsten hadi onuda geçtim 2 gogusten de cikabilir okadar ona bile razıyım

Meme ucu catlaklari kabusum oldu bi oneriniz varmi hala aglayarak emziriyorum 50 gun oldu:KK43:

Sagol canin cevapladigin icin:KK66: benimde gogus ucum hala yara emzirmek mi iskence mi Belli olmuyor aglaya aglaya emzirmeye calisiyorum zaten sut de gelmiyor lansinoh ve garmastan kullaniyorum bi gun iyilesek umuduyla yasiyorum kesin çözümü yok heralde bunun cilt yapisi ile alakalı bisey
Kizlar benimde ucu yaraydi catlak yarik kan ne arasaniz tabi karbonatli su tereyag surdim ama yok sonra hastanede birinden duydum doktoru onermis hametan pisik kremi kullanmış bende kullandim baya duzeltti neticede pisik ve yara kremi tabi emzirme oncesinde temizlenmesi gerekiyo onun disinda aktar dan kv le annem de bi krem almis onuda kullandim artik hangisi yaradiysa ama bence hametan gecirdi aktardan aldigimi surunce emzirebiliyomussun tabi les gibi kokuyo guvenemedim ben sildim.asildim.aktarlardada oluyo oyle seyler bitkiseller neticede sorabilirsiniz.
bu arada cilt yapisi ile alakali olayina bende inaniyorum benim yaralarim tamamen geçti ama hala aciyo yara yok kesinlikle ama aciyo niye bilmiyom

canım sağol küçüğü bırakamam ki bu sefer babannesini kıskanır, sabırsızlıkla havaların ısınmasını bekliyorum hemen bahçeye inicem kuzularımla, biraz rahatlarız inşaallah

ohh çok güzel yapmışsın canım böyle devam et sen rahat edersin, canım gece dediğin gibi yapabilirsin dene bence

canım Allah yardımcın olsun sen yazdıkça üzülüyorum gurbettemisin yoksa

canım ne güzel seninki uyuyor o zaman keşek uyusa bende salona koyuyorum çoğu zaman beşiğini, oğlumla oturma odasında durayım diyorum çünkü yatak odam çok soğuk en azından gündüz sıcak yere geçiriyorum beşiği, neyse benimki uyumuyor canım uyutuyorum yatırıyorum yatınca zaten uyanıyor beşiği sallıyorum maksimum 10 dk da bir uyanıyor, yani beşiğin hep yanımda olması lazım ki büyüklede ilgilenebileyim

canım korkma gazı yoktur rahat uyumuştur

canım her bebek bir değil büyük oğlum hem biberon hem emzik kullandı benide emdi

bencede tatlı süt yapıyor ben yiyorum

ayyy canım sen mutlusun somnuçta:) ben bu uykusuzluğun üstüne misafir kabul edemem:)

canım sezinde yazmış sana çözüm kanguru bak benim bir arkadaşım senin gibiydi sonunda midesinden rahatsızlandı güçten düştü, yemen şart çok zor durumun anlıyorum ama yemek yemek için çözüm şart o da kanguru gibi görünüyor

bencede çözüm bu canım katılıyorum sana

neymiş o yeni duydum her yerde adı aynı mı acaba

canım anlıyorum seni 25 gün emmedi benimkide sonunda tuttu şükür, bebek emmezmi ya diyenler var emmiyor işte resmen emmiyor çok iyi anlıyorum seni inşaallah tutar bebeğin

canım ya yesekte yemesekte o gaz oluyor

canım benimkide öyle, zaten öyle olur henüz kontrol edemiyorlar el kaslarını

canım ara ara kontrolüm altında yüzüsüstü yatırıyorum hem gazı rahat çıkıyor, arkasına destek verip sağlı sollu yan yatırıyorum

kızlar selam giremedim okudum ara ara

benimde sıkıntım meme ucu ama benimki farklı, sağ mememi emerken çok acıyordu solda acıyordu ama sağ daha çoktu, hatta size sormuştum yara mı olacak diye

yara olmadı ama üç gün önce sağda sivilce gibi bir şey çıktı ucu beyaz, tabi oğlum emdikçe iyice aklım çıkmaya başladı, cuma günü patlattım onu, yeri oyuldu yara gibi oldu, öyle çok büyük değil ama her emzirmede çıldırıyorum

nereye gitmem lazım cildiye bakar değil mi, genel cerrahiye gidemem hep erkek dr,mememi açamam utanırım ben ya:KK43: tabi mecbur kalırsam gidicem

meme ucunuz sizinde böyle minik minik sivilcemsi şeyler var mı ama dediğim gibi içi iltihaplı değil sanki su toplamış gibi, beninkinin uçları öyle normal mi bu durum anlamadım onlar acıyor zaten elimi bile süremiyorum

o beyaz sivilce gibi olan göğsümü emdikten sonra bir saat zonkluyor memem:KK43:
Saol canim senin tavsiyenle yaptim isime yaradi :)
bu arada gecmis olsun canim insallah onemli değildir yaran ve hemencecik gecer.

daha asabi oluyor

ona danışmam lazım

ama o arkadaş istiyor

sana da çok geçmiş olsun

Canim dedigin gibi haklisin asabi oluyolar kendi erkek yigenlerimden biliyorum oyunun icindeymis gibi davraniyolar bi sinirler bi asibiyetlikler ama tabi hersey ann3e babada bitiyo bende olsa senin dediğin gibi ozellikle erkek çocuğa musade etmezdim cunku benim ablamin cocuklari oyle vurdulu kirdili oyun pesinde he onlar okula basladi ama farketmez basinda oyle devam gitti.
krem olayina gelince suan surmemin mumkunati yok cunku o bolge sismistir ki zorlaniyorum gecen senede aynisi oldu o kremler uclari sivri makata sokmali ki krem etki etsin ozamanda kullanamadim hem psikolojik olarak o bölgeye kullanmaya korkuyosun hemde kullanamiyosun yani sisiklik izin vermiyo :KK43: inşallah hafiflerde sisiklik inerde kremi kullanabilirim

Kizlar günaydın. Cokk dertliyim KV konusunda yine sinirliyim onu sonra yazarim ama bu sefer daha başka,makattaki catlagim azdi yine kabiz olmusum oda bi güzel yeniden başladı hemoroidi olan beni en iyi anlar,göğüs ucu acisini çekince sezeryan ne ki yaninda demiştim ama Vazgeçtim onlar ne ki makat acilarinin yaninda. Mecburen duphalac şurup kullandum hamilelikte doktorun vermişti ama öyle bi aci yok yapmaya yapamiyosun Allahim bu nasip biseydir.uzun bi sure ishal şekilde kalicam ama korkum zamansiz şekilde olması.İnsallkah bir an önce duzelir ya.gecen senede ameliyattan belli bi zaman sonra olmuştu yine.ne alakaysa acaba :KK43: WC te gitmeye resmen korkuyorum ya
Gecmis olsun cnm ben de cogu zaman kabizim dogumdan bu yana..

Canim ben kanguru kullaniyorum evin icinde degil ama kisa mesafelerde yururken filan kullaniyorum, aglayip mizmizlik yaptigi bi ansa icine koyup uzerime bagliyorum 2dk sonra misil misil uyuyor, beb boba 4g ve ergobaby arasinda kalmistim, ergobaby infant insert aldim, suan icin cok memnunum. Bence bebegin ac oldugu icin degil senin gogsunde huzur buldugu icin emmek istiyor, o yuzden ona huzur verecek baska bi yol bulman lazim, belki kanguru ise yarar
Cnm sagol bi bakiyim ben ac diye emzirip duruyorum ve kusuyo..
yine de emmek istiyo ama bugun kendimi cok halsiz ve bitkin hissediyorum gece 2 den 6 ya kadar ayaktaydik vucudum artik kaldiramadi snrm hasta olucam galiba..

Doktor sünnet için 7 hafta , 7 aylık ya da 7 yaşında yapılmalı dedi biz 7 aylık olmayı bekliyecegiz sünnet için.

Yalnız canım 5 aydan sonra hareketlendiği için tümden uyutuluyor bu da gereksiz yere anestezi demek.birgün öncesinde de bebeğin aç olması lazım narkoz için o da çok zorluyor yavruları.7.hafta sanki en mantıklı zaman gibi.ne kadar küçük olurlarsa acıyı okadar az hissederler

Kizlar bebislerinizin altini temizlerken islak mendil mi yoksa pamuk mu kullaniyorsunuz..Ben hep pamuk ve ilik su ile sildim artik yavastan unibaby yenidogana mi gecsem diyorum..
bir de kıyafetlerini utuluyor musunuz hala ne zamana kadar utulemeyi dusunuyosunuz..
Çocuk doktoru bana ilk 6 ay ıslak mendil kullanma dedi.bende normal ıslak mendilleri bir güzel ılık su ve sabunla yıkıyorum içerisindeki tüm kimyasallar gidiyo günlük kullanacağım kadar yıkayıp ağzı kapalı kaba koyuyorum ordan alıp alıp siliyorum pratik oluyor.bezini kapatmadan da pişik kremini sürüp öyle kapatıyorum.sizler gece altını açıyormusunuz?ben pişik olmasın diye açtım geçen gün ama uykusuda açılıyor uyutamıyorum sonra:KK43:mecbur sabahı bekliyorum 6,7 gibi.kıyafetlerini artık ütülemiyorum çünkü vakit olmuyor

ben gerçekten bu kadar çok polemik olucak bşr şey göremiyorum,,,,
bebeklere şeker veya reçel vermek sakıncalıdır,,, zaten mümkünse bebeğinizi şekerle ve tuzla çok geç tanıştırın deniliyor,,,
ilk altı ay ek gıdaya geçilmesi önerilmiyor bunu benim gittiğim bütün doktorlar söyledi,,,
ben rezeneden yada ıhlamurdan bahsettin mi?????yada sen bahsettin mi??? bence yazılan şeyleri biraz daha dikkatlice oku,,,
benim takıldığım nokta burada bazen yanlış tavsiyelerde bulunuyorsun,, ama önerdiğin şey çok sağlıksız,,, ve bunu belki iri ciddiye de alabilir,,,,

Tamamen katiliyorum canim sana.

Canim ne kadara aldin, ben de dusunuyorum da sling mi alsam kanguru mu bilemedim.

canım benimkinin bacaklarında halen soyulma var zaten bacakları çok çırpıydı:)

ay canım sağol o zaman direk aldırayım ben garmastanı dr işi zor bebekle çünkü, hemen deniycem karbonatıda onu da, peki garmastanı silmek gerekiyor mu emzirmeden önce

canım çizgifilim izliyor zaten maalesef, bütün gün izlemek istiyor, kuzeni var haftada bir anca görüşebiliyoruz evle uzak, babası dedesi sürekli dışarı çıkarıyor, seneye kreşe vericem inşaallah

canım en azından okula gidiyormuş kafası biraz dağılıyordur

ayy ayp ama sen umrumuzda değilsin ne demek ya, ben öyle kaynanaya benim doğurduğum bebekte umrunuzda olmasın derdim

canım annede alışmıştır onun kokusuna ondan olabilir

canım bu tarz bir şey aceleyle ekliyorum daha iyi modeller var

Eki Görüntüle 1417857

http://www.e-bebek.com/mycey-sling-yan-tasima_MYC-260005
Canim bu anakucaginda YouTube fen bende çok güzel videolar izledim. Bende almak istiyorum. Gitti gidiyor da 35 TL fiyati. Sen aldin mi, alacak misin ?
Çok geçmiş olsun :KK43:
Annem insanin neresi agriyirsa cani orada der

daha asabi oluyor

ona danışmam lazım

ama o arkadaş istiyor

sana da çok geçmiş olsun

Canim senin oglani yarim gün krese göndermeyi düşündünüz mu ?
Kreste çok güzel oyun.kurmayi kendi kendilerine oynamaya, paylasmayi öğreniyorlar.
Hem yasitlariyla vakit geçirmiş olur.

Kizlar bebislerinizin altini temizlerken islak mendil mi yoksa pamuk mu kullaniyorsunuz..Ben hep pamuk ve ilik su ile sildim artik yavastan unibaby yenidogana mi gecsem diyorum..
bir de kıyafetlerini utuluyor musunuz hala ne zamana kadar utulemeyi dusunuyosunuz..

Çocuk doktoru bana ilk 6 ay ıslak mendil kullanma dedi.bende normal ıslak mendilleri bir güzel ılık su ve sabunla yıkıyorum içerisindeki tüm kimyasallar gidiyo günlük kullanacağım kadar yıkayıp ağzı kapalı kaba koyuyorum ordan alıp alıp siliyorum pratik oluyor.bezini kapatmadan da pişik kremini sürüp öyle kapatıyorum.sizler gece altını açıyormusunuz?ben pişik olmasın diye açtım geçen gün ama uykusuda açılıyor uyutamıyorum sonra:KK43:mecbur sabahı bekliyorum 6,7 gibi.kıyafetlerini artık ütülemiyorum çünkü vakit olmuyor
Ben İslam mendil kullanıyorum bastan beri. Prima ve molfix in İslak mendillerini
Bende artik utulemiyorum :KK43:

tabi canim elimizden geleni yapmalıyız ama en azindan pompayi aldigimdan beri icim rahat cunku son damlasina kadar bosaltiyorum en azından butun cikani kizimin ictigini goruyorum yada ne kadar ciktigini gorebiliyorum obur turlu emerken ne kadar emdi hepsini cektimi doydumu diye dusunurdum damla damla gelince ve az olunca oyle dusunuyosun

evet canim kimse anlayamaz az oldugu halde ben moralimide yuksek Tutamıyorum sagarken 10-20-30 ml gorunce ister istemez kendimi kandiramiyorum moralmen cokuyorum ama bi 80 ml ciktigini görsem yada tek sahista tek göğüsten hadi onuda geçtim 2 gogusten de cikabilir okadar ona bile razıyım

Kizlar benimde ucu yaraydi catlak yarik kan ne arasaniz tabi karbonatli su tereyag surdim ama yok sonra hastanede birinden duydum doktoru onermis hametan pisik kremi kullanmış bende kullandim baya duzeltti neticede pisik ve yara kremi tabi emzirme oncesinde temizlenmesi gerekiyo onun disinda aktar dan kv le annem de bi krem almis onuda kullandim artik hangisi yaradiysa ama bence hametan gecirdi aktardan aldigimi surunce emzirebiliyomussun tabi les gibi kokuyo guvenemedim ben sildim.asildim.aktarlardada oluyo oyle seyler bitkiseller neticede sorabilirsiniz.
bu arada cilt yapisi ile alakali olayina bende inaniyorum benim yaralarim tamamen geçti ama hala aciyo yara yok kesinlikle ama aciyo niye bilmiyom

Saol canim senin tavsiyenle yaptim isime yaradi :)
bu arada gecmis olsun canim insallah onemli değildir yaran ve hemencecik gecer.
ebrucum çok klişe olcak ama sık sık emzirmeyi denesen yinede sutun artmazmıki . Pompayla sagdıgından daha az çıkar galiba bebegin emdiginden. Ogun atlamadan yemk yemeye çalişsan , seni susatacak seyler yiyip bol su tuketsen , rezene , papatya çayı , ıhlamur içsen ogun aralarında , bozada arttıryrm sutu . Bebek uyudukça kendinde uyusan . Yinede artmazmı sutun ? Ben boyle yapıyrm bnm bu şekilde sutum oluyr. Eger bunları yapmayım bnmde sutum azalıyr . Tomrisin emzirme kampınıda okumanı tavsiye ederim.

Yok cnm gaz sorunumuz sukur ama kizim surekli emmek istiyor, memede uyuyor zaten..
bi beslenme duzenimiz yok gunun yaridan fazlasinda gogsumde..Biraz da emzik gibi kullaniyo sanki beni..
benimki de öyle :)))
ben memede uyuduğunda, çenesine dokunuyorum hafifce, eğer halen emmeye devam ediyorsa emiyor ama emmiyorsa yada az emiyorsa veya göğsüm acımaya başlarsa,,, serçe parmağımı ağzına sokuyorum narince ve parmağımı hafifce yukarıya kaldırıyorum agzını hafifce aralayıp meme ucunu çıkartıyorum,,, bu hem senin göğüs ucunu yara olmakdan kurtarır hemde bebekde güven duygusunun azalmamasına sebeb olur,,
( memeden hemen çekince güven duygusu zedeleniyormuş)
benimki gün içerisinde göğsümde uyumayı seviyor,,ama eşimin üzerinde de uyuyor,,, ( ben doğduğu ilk günden beri eşime veriyorum ,,özellikle çıplak tenine,,, ki babanın kokusunu da bilsin orada dursun ve bu babaya olan güven duygusunu sağlamlaştırıyormuş,,,,,
ilk üç ay böyle ne yazık ki,,,, bebekler daha halen nerede olduğunu bilmiyor kafası karışık,,,,, anne karnınn rahatlığını özlüyor,,,

benimki de öyle :)))
ben memede uyuduğunda, çenesine dokunuyorum hafifce, eğer halen emmeye devam ediyorsa emiyor ama emmiyorsa yada az emiyorsa veya göğsüm acımaya başlarsa,,, serçe parmağımı ağzına sokuyorum narince ve parmağımı hafifce yukarıya kaldırıyorum agzını hafifce aralayıp meme ucunu çıkartıyorum,,, bu hem senin göğüs ucunu yara olmakdan kurtarır hemde bebekde güven duygusunun azalmamasına sebeb olur,,
( memeden hemen çekince güven duygusu zedeleniyormuş)
benimki gün içerisinde göğsümde uyumayı seviyor,,ama eşimin üzerinde de uyuyor,,, ( ben doğduğu ilk günden beri eşime veriyorum ,,özellikle çıplak tenine,,, ki babanın kokusunu da bilsin orada dursun ve bu babaya olan güven duygusunu sağlamlaştırıyormuş,,,,,
ilk üç ay böyle ne yazık ki,,,, bebekler daha halen nerede olduğunu bilmiyor kafası karışık,,,,, anne karnınn rahatlığını özlüyor,,,
Yalniz diilim o zaman desene..
ben cogu zaman kendisinin bırakmasini bekliyorun cnm ucunda ise zaten hafifce cekiyorum ki o zaman da.uyumuş oluyor..
Ben de memede sizinca esim evde ise ona veriyorum hemen Gogsunde uyuyo..Benim kucagimda uyumayi sevmiyo sert oldugu Icin..:)

X