2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Gunaydin kizlar masallah dun uyuduk gunduz bende gwce uyumaz mi diyordum cok guzel uyudu sabah 7.30da yine emip rahat gax cikardi kendinxe sanirim kaka da yapti ama yuz ustu kucagimda uyuyakladi kiyamadm yatagima biraktm insanin ona bakinca uyuyasi geliyor :-) kizimda yaninda yatiyor yastiklarla koruma yaptim oglusa ..bende kahvaltimi yaptim soyle magazin keyfi yapiyorum ne bilim uzun zamandr tv izledigim yok disarda kar hayat bugun masallah masallah bama guzel darisi size su torbasina kilif oren @Larkin in annesimiydi ne kadar gerkli bisymis yeni anladm :-)

Artık su torbaları örgülü olarak da satılıyor benim evindeki öyle tchibo dan almıştım.. Oh maşalalh Gamze sana bizde hala düzen yok hala gaz problemleri normal hayatımıza dönemedik ve tek Başıma bebekle hiç çıkmadım dışarı senin maşallahın var.. Kar fırtına bi gitse kuaföre gideceğim kaşlarımdan kurtulmak için ama nerede :))

Sen Ahmet paşa nın kırkı için özel bir şey yaptın mı?

günaydın

benimkide uyumuyor

uyuması için sürekli sallamam lazım

tek bebeğim olsaydı sallardım

başında beklerdim

ama abisi acıkıyor çişi geliyor

perişanım koşturuyorum hep

kv dün evi temizledi

bir yardım ettim bir beşik salladım

büyük deseniz bir dk durmuyor

kv bile oğlum sen çok yaramaz oldun

anneni çok üzüyorsun dedi

ki malum babanne torunun her yaptığını hoş görür

büyüğe sürekli sus diyorum

abartmıyorum on dk da bir bağırıyor ses yapıyor

tek çocuklular işiniz zor anlıyorum sizi

ama bizi görüp teselli edin kendinizi:)

günaydın

benimkide uyumuyor

başında beklerdim

kv dün evi temizledi

Allah kolaylık bersin eflalim çok zor durumun

nete bu kadar girebilmemde ondan

miniği sallarken giriyorum:)

30 dk dır sallıyorum

abiside bende acıktık

uyumasını bekliyoruz

ama abisi hala ses yapıyor

çıldırıcam

defalarca anlattım ses yapma

uyusunki oyun oynayabilelim

yemek yiyebilelim diye

bir çocuk hiç mi anlamaz...

Kızlar 4 saati geçti bir türlü uymuyor oğlum :KK43: 25 günlük bu kadar zaman uykusuz kaldı hala da uyuyacağı yok her yolu denedim olmuyor eşimde şehir dışında endişeleneyim başladım ne yapsam kızlar fikri olan var mı? yardimci olun.
canim yeri geliyo bizim kizda şu bi kac gündür okadar uykusuz kalıyo hele 2 gündür ya 1 öğün uyuyo 1 öğün uyumuyo yada 2 öğün uyuyo 1 öğün uyumuyo.

Bugun bnmkide oyleydi sanirim uyuyo diye anlattikca nazar mi oluyolar anlamiyolar
aynen canim ya ben cok inanırım ama soranlara ne dicem soruyorlar uyumuyo dersem cok bilmis bilmis ahkam kesmeleri yokmu beni sinir ediyo yok neymis bunlar iyi gunlerimmis vss.ama cok biliyolar ukalalar :-)

Sabahtan benimki de öyleydi canım, öğleden sonra banyo yaptırınca uyanmak bilmedi, banyo çok iyi geliyor.
Evet ya banyo harka geliyo uzun sure uyuyabiliyolar Vede cok rahatliyo bebislermiz.
Benimkide aksam ustu uyandi memede iyyor sueekl cikariyoe yataga koyunca uyaniyor gece 2 ye kadar boyle devam ediyor derdomiz ne anlamadim 22 oolduk bizde
yataga koyunca uyanma bizimde adetimiz maalesef bazen uyuyo guzel ama ozellikle aksamlari yatağında uyumuyo sanirim benimle yatmaya alisti.ama ne yapayim benim kizim.mubarek uykuya dalmiyo sesler cikariyo ee bende daldimi dalmadimi diye kendim uyuyamiyom en iyisi yanimda yatsın en azindan guvenli diye aliyom yanima iyimi ediyorum kotumu bilmem zaman gösterir

Canim benim ya Allah sabr versin biz cok oyle olmadk bi kac gun ama uyanik ise full kucakta neyse bazi cocuklar kirkinda bazilari kirki cikinca akilli olurmus canim ins kirk cikinca akillanr prenses

Dogru bizim prensesin annesi amerikada kirki cikinca ailesinin yanina gelecek o yzuzden bilgi veriyor sanrm kizinin gazi azalsn kendi anlatr :-)
Eyvahh kirktan sonra degisirse yandim ben ozaman hayatta uyumaz bu kiz :-) Allahik insallah dahada iyi olur hepimizin ki
günaydın

benimkide uyumuyor

başında beklerdim

kv dün evi temizledi

ay canim ya sizleri okudukca valla iki cocukla yeni dogan gozumu epey korkutuyor Allah sabir versin sana ve senin gibilere.Benim kizm Allahima şükürler olsun zor bebek degil yoksa ben kendi basima nasil bakarim hem gece hem gunduz.iinsallah oglunda biraz uslanir uzmez annesini.Yine melek gibi kv var benim ki gelse pasa gibi oturur sen isini yap ben bakarim cocuga der isin kolayina kacar.zzaten kv nin iyiligininden her zaman bahsediyodun.

Günaydın canlar..3 gündür benim kizim beni inlemeleriyle uyandırıyor biraz emiyo tekrar yatiyo uyu uyiyabilirsen simdi :-) beni kaldiriyo kendi simdi mışıl mışıl uyuyo.bbende kahvaltimi hazirlayayim tabi kizimin bi adetide ben kahvaltiya baslarken uyanmak :-) bu kiz hic annesini sevmiyor galiba hep ben bi faaliyetteyken uyaniyo bide ne zaman babasına sarilip dizine yatmaya kalksam uyaniyo basbasa kalmamizida istemiyo ben burdayim diyo findigim benim

ebrubirol ebrubirol maşaallah canım kızına

ama bak söyleme her yerde

kendi kendine bile deme

kendi nazarın bile değer

kv öyle canım

hep diyorum Allah bir yerden alır bir yerdem verir

benim annemde babamda kocamda iş yok

haftasonu temizliğe yardım et dedim diye

eşim bir sürü ağlattı beni

ben ağlarken kaynım kv gilde eltime

sen otur ben inip evi havalandırıp temizliyim

diyormuş

kv bile deli oluyor

sen her işe koşturuyorsun

elin bol bizi hep hoş tutuyorsun

benim oğlum seni üzüyor

ötekide yaranıyor der

nasıl kahvaltı ettiğimizi görseniz

gülersiniz

oturma odasına yere koydum mecburen tepsiyi

çünkü ben mutfağa gidince minik uyandı

ayağımda onu sallıyorum

kahvaltı ediyoruz

abiside patatesi tanıtıyor kardeşine

bak eymen bu patates

büyüyünce sende yiyeceksin

çok güzeldir patates:)

Canım E="Mrssuperfine, post: 39365351, member: 588394"]Allah kolaylık bersin eflalim çok zor durumun[/QUOTE]
Canim sende haline sukret bende bebek dışında iki tane daha var

[QUOTEherseyi denedim estemeste, post: 39356594, member: 602984"]Göğüs ucu yaraların geçtimi[/QUOTE]
Yok canim nerdeeeee lansinoh kullaniyodum iyilestirmedi yaraları garmastan pomad aldirdim bi de onu deneyecegim..[/QUOTE]
Bende herseyi denedim ama fayda etmedikkadın dogumcu arkadaşım travazol diye bir krem önerdi 3 günde yara bitmek üzere 20 gün en acilisini çektim şimdi rahat emziriyorum

ada_duru_ .!.:
Desteğin için tesekkur ederim umarım herşey normale döner inş seninde içinden gecen tüm güzel şeyleri Rabbim.nasip etsin sana
Ama yinede kontrole gitseydin kadın doğumluyum ben 2 normal doğum yaptı m iltihap da oldu 15 gün içinde iyileşti Batikon sur ama kontrole mutlaka git

ebrubirol ebrubirol maşaallah canım kızına

ama bak söyleme her yerde

kendi kendine bile deme

kendi nazarın bile değer

kv öyle canım

hep diyorum Allah bir yerden alır bir yerdem verir

benim annemde babamda kocamda iş yok

haftasonu temizliğe yardım et dedim diye

eşim bir sürü ağlattı beni

ben ağlarken kaynım kv gilde eltime

sen otur ben inip evi havalandırıp temizliyim

diyormuş

kv bile deli oluyor

sen her işe koşturuyorsun

elin bol bizi hep hoş tutuyorsun

benim oğlum seni üzüyor

ötekide yaranıyor der

nasıl kahvaltı ettiğimizi görseniz

gülersiniz

oturma odasına yere koydum mecburen tepsiyi

çünkü ben mutfağa gidince minik uyandı

ayağımda onu sallıyorum

kahvaltı ediyoruz

abiside patatesi tanıtıyor kardeşine

bak eymen bu patates

büyüyünce sende yiyeceksin

çok güzeldir patates:)
aynen oyle canim Allah bi yerden alip biyerden veriyo esinin anlayissizligi ayri bi sikinti beni kizimiz uzuyo diye esim gelip kizimiza kizim sen anneni uzuyonmu niye durmuyon diye sitem ediyo :-) bizim de kv dede is yok benim anne geldi aslinda bana yardım edcekti ama benim uyuz kv saolsun rahat birakmadi bizi kadin 1 hafta zor dayandi sabah aksam kari koca surekli bizdeler esimin anneannesi falan.kkv is yaptigina da degil he annemle ben yapcamda o yicek.şimdi ağzımdan kotu laf cikcak.esim diyo gunduz cagir baksin ama ben istemiyorum ben 1 haftalik ameliyatliyken benim evimde sadece 1 2 gun yemek yapti annem geldi elini etegini cekti benim annem lazdir kara lahana yemegi ve dolmasini ayiptir soylemesi harika yapar bide anneme onlari yaptirdi yardim bile etmedi ben bunlari goruyom bu kadini niye seviyim ya.Neyse kizdirmiyim.kkizdirmiyim kendimi
Iki oglunada masallah canim kiskanmasi yok sanırım kardesini simdiden belli bak abilik yapcak ona.kahvalti konusunda tek degilsin ben ana kucagini aldim mutfaga durmadi kahvaltiyi yarida kestim geçtim sallamaya ayakta.kendimi ramazanda corba icip yemege mola verenler gibi hissediyom ana yemek ne zaman acaba :KK43:

aynen oyle canim Allah bi yerden alip biyerden veriyo esinin anlayissizligi ayri bi sikinti beni kizimiz uzuyo diye esim gelip kizimiza kizim sen anneni uzuyonmu niye durmuyon diye sitem ediyo :-) bizim de kv dede is yok benim anne geldi aslinda bana yardım edcekti ama benim uyuz kv saolsun rahat birakmadi bizi kadin 1 hafta zor dayandi sabah aksam kari koca surekli bizdeler esimin anneannesi falan.kkv is yaptigina da degil he annemle ben yapcamda o yicek.şimdi ağzımdan kotu laf cikcak.esim diyo gunduz cagir baksin ama ben istemiyorum ben 1 haftalik ameliyatliyken benim evimde sadece 1 2 gun yemek yapti annem geldi elini etegini cekti benim annem lazdir kara lahana yemegi ve dolmasini ayiptir soylemesi harika yapar bide anneme onlari yaptirdi yardim bile etmedi ben bunlari goruyom bu kadini niye seviyim ya.Neyse kizdirmiyim.kkizdirmiyim kendimi
Iki oglunada masallah canim kiskanmasi yok sanırım kardesini simdiden belli bak abilik yapcak ona.kahvalti konusunda tek degilsin ben ana kucagini aldim mutfaga durmadi kahvaltiyi yarida kestim geçtim sallamaya ayakta.kendimi ramazanda corba icip yemege mola verenler gibi hissediyom ana yemek ne zaman acaba :KK43:
:-):-) evet evet gaza getirme kendini:) benim odun da pişman oldu ama geçti ben ona o kadar çok kırıldım ki 8 sene de şimdi ne en ufak şeyini bile affedemiyorum

o da diyor oğlum anneyi üzmeyin bilmem ne, gece ben emzirirken üstümü örtüyor, tekrar yatınca sıkı sıkı kapatıyor üstümü geçtiiii:KK12::KK12: hiç bir anlamı yok inan

çok dedim ona ben ne yaptım sana her işi yapıyorum elimden her iş geliyor çekip çeviriyorum diye mi yaranamıyorum niye yardım etmiyorsun, muhtaç olmasam zaten ağız eğmem beni bilmiyormusun diyorum

en son dedim hep dua ediyorum Allah'ım bana güç kuvvet verde bu adama muhtaç etme diye, insan bunu duyunca demez mi ya ben ne yapıyorum da bu kadın böyle dua ediyor diye

buraya yazınca bu da eltisini çekemiyor diyenler vardır

çekememek değil zoruma gidiyor, ya dokuz ay kullandı herkesi hamileyken bir kere eline sağlık demedi, kaynım her işini yaptı doğurdu hala adam evi temizliyor, niye çünkü onun karısı ben bilmem deyip çekiliyor kenara, e aynı binada olunca gözüm görüyor zoruma gidiyor, ben bu kadar fedakarlık ederken benim eşim niye yapmıyor

eltim hamileyken hastanede yattı doğumdan sonrada ben bir kaç kere yemek gönderdim yapamaz şimdi yemek diye, o zaman bende hamileydim zaten, o olsa ay hamileyim diye yapmazdı, neyse kaynım çok vefalıdır hatır gönül bilir, ben doğum yapınca ilk günden itibaren karısına yemek yap gönder bak o sana yaptı demiş, biliyorum der altında kalmaz yapılan iyiliğin, tam bir ay oldu doğum yapalı bu hanfendi haber gönderdi yemek yapmasın ben yapıp göndericem diye, yemeğimde oluyor zaten oğlum olduğu için birde bir ay olmuş günaydın yani,neyse akşam bir göndermiş makarna bir çorba birde brokoli haşlamış göndermiş, bu söylenmez tabi ki ama resmen başından savmış sırf kocası zorladığı için yapmış olmak için yapmış, o kadar sinir oldum ki:KK62:

ertesi gün kv me dedim bizim makarna yemediğimizi bilmeyen var mı, zorla yemek yapmasına gerek yoktu çok ayıp yaptığı dedim, biliyorum kızım ben dedim zaten tavuk çorbasıda o yaptığın çorbadan da dolabında hep var, birini kocası seviyor birini kendi o yüzden eksik etmiyor demiş, o da ben yapıyım da demiş lafa bak:KK11:

kendi sülalesine yediriyor bize gelince makarna ne ayıp ya gerçekten çok ayıp, ne ben onun pişireceğine muhtacım ne de dolabımda yemeğim eksik, doğum yaptığım ilk günden beri kendi pişirdiğim yemekleri yedik biz

terbiyesiz bak bende gaza geldim:KK70::KK70:

canım bebişin yemek yerken uyanıyorsa çaresi şu, ya benim gibi yere oturacaksın tepsini alıp ya da şu katlanan küçük masalar var ya ondan alacaksın koltukta ayağında sallarken yemeğini yiyeceksin, büyük oğlumu öyle büyüttüm:KK48:

:-):-) evet evet gaza getirme kendini:) benim odun da pişman oldu ama geçti ben ona o kadar çok kırıldım ki 8 sene de şimdi ne en ufak şeyini bile affedemiyorum

o da diyor oğlum anneyi üzmeyin bilmem ne, gece ben emzirirken üstümü örtüyor, tekrar yatınca sıkı sıkı kapatıyor üstümü geçtiiii:KK12::KK12: hiç bir anlamı yok inan

çok dedim ona ben ne yaptım sana her işi yapıyorum elimden her iş geliyor çekip çeviriyorum diye mi yaranamıyorum niye yardım etmiyorsun, muhtaç olmasam zaten ağız eğmem beni bilmiyormusun diyorum

en son dedim hep dua ediyorum Allah'ım bana güç kuvvet verde bu adama muhtaç etme diye, insan bunu duyunca demez mi ya ben ne yapıyorum da bu kadın böyle dua ediyor diye

buraya yazınca bu da eltisini çekemiyor diyenler vardır

çekememek değil zoruma gidiyor, ya dokuz ay kullandı herkesi hamileyken bir kere eline sağlık demedi, kaynım her işini yaptı doğurdu hala adam evi temizliyor, niye çünkü onun karısı ben bilmem deyip çekiliyor kenara, e aynı binada olunca gözüm görüyor zoruma gidiyor, ben bu kadar fedakarlık ederken benim eşim niye yapmıyor

eltim hamileyken hastanede yattı doğumdan sonrada ben bir kaç kere yemek gönderdim yapamaz şimdi yemek diye, o zaman bende hamileydim zaten, o olsa ay hamileyim diye yapmazdı, neyse kaynım çok vefalıdır hatır gönül bilir, ben doğum yapınca ilk günden itibaren karısına yemek yap gönder bak o sana yaptı demiş, biliyorum der altında kalmaz yapılan iyiliğin, tam bir ay oldu doğum yapalı bu hanfendi haber gönderdi yemek yapmasın ben yapıp göndericem diye, yemeğimde oluyor zaten oğlum olduğu için birde bir ay olmuş günaydın yani,neyse akşam bir göndermiş makarna bir çorba birde brokoli haşlamış göndermiş, bu söylenmez tabi ki ama resmen başından savmış sırf kocası zorladığı için yapmış olmak için yapmış, o kadar sinir oldum ki:KK62:

ertesi gün kv me dedim bizim makarna yemediğimizi bilmeyen var mı, zorla yemek yapmasına gerek yoktu çok ayıp yaptığı dedim, biliyorum kızım ben dedim zaten tavuk çorbasıda o yaptığın çorbadan da dolabında hep var, birini kocası seviyor birini kendi o yüzden eksik etmiyor demiş, o da ben yapıyım da demiş lafa bak:KK11:

kendi sülalesine yediriyor bize gelince makarna ne ayıp ya gerçekten çok ayıp, ne ben onun pişireceğine muhtacım ne de dolabımda yemeğim eksik, doğum yaptığım ilk günden beri kendi pişirdiğim yemekleri yedik biz

terbiyesiz bak bende gaza geldim:KK70::KK70:

canım bebişin yemek yerken uyanıyorsa çaresi şu, ya benim gibi yere oturacaksın tepsini alıp ya da şu katlanan küçük masalar var ya ondan alacaksın koltukta ayağında sallarken yemeğini yiyeceksin, büyük oğlumu öyle büyüttüm:KK48:
Canim iste kardes te olsalar her insan bir olmuyor ne kadar vefalı olursa olsun bi yerden patlak veriyo onun karisi kendini begenmis belli ama kocasini her işini yapar karisina duskun ama senin ki sanırım odun opup basina koysun seni illa her dediğini yapmasi icin eltin gibimi olman lazim.Allahim sana bak guc veriyo ki kimseye muhtac etmiyo.Gecen esimin bebege bakma konusunda bana guvenmedigini anladigimda daha doğrusu onun annesinin gorumcemin falan bebegime bakamayacagimi dusunuyolar di eminim ama tabi bu benim fikrim ama esimin düşüncesiydi gorumcem bizi yalnız birakinca odu koptu bana sen bakabilirmisin bile demedi yani bana guvenmedi annemde garibim menopozlu sıcakta yatamiyo diger odada yatti ben salonda tek yattim eşimde 12 8 ise gitti.ssonra bakti ben gul gibi bakiyom esim daha kardesine gel demedi tabi bende bu lafi dedim bana guvenmedigini kabul etti bakacagini dusunmedim dedi benim kac senelik kocam 10 senelik sevgilim bana guvenmedi tabi zoruma gitti ama ona dedim Allahim insallah kizima bakma konusunda hic birinize muhtaç etmez benide utanirsiniz dedim ne sandin iz ebru bu kiza bakamaz.Allahim gercekten kimseyi kimseye muhtaç etmesin esim kizina asiri düşkün belki ondan kizini dusundu belki beni bileme daha oncede cocuk bakmadim hic belki hakli ama kalp kırılıyor yani sende oldugu gibim

Canim iste kardes te olsalar her insan bir olmuyor ne kadar vefalı olursa olsun bi yerden patlak veriyo onun karisi kendini begenmis belli ama kocasini her işini yapar karisina duskun ama senin ki sanırım odun opup basina koysun seni illa her dediğini yapmasi icin eltin gibimi olman lazim.Allahim sana bak guc veriyo ki kimseye muhtac etmiyo.Gecen esimin bebege bakma konusunda bana guvenmedigini anladigimda daha doğrusu onun annesinin gorumcemin falan bebegime bakamayacagimi dusunuyolar di eminim ama tabi bu benim fikrim ama esimin düşüncesiydi gorumcem bizi yalnız birakinca odu koptu bana sen bakabilirmisin bile demedi yani bana guvenmedi annemde garibim menopozlu sıcakta yatamiyo diger odada yatti ben salonda tek yattim eşimde 12 8 ise gitti.ssonra bakti ben gul gibi bakiyom esim daha kardesine gel demedi tabi bende bu lafi dedim bana guvenmedigini kabul etti bakacagini dusunmedim dedi benim kac senelik kocam 10 senelik sevgilim bana guvenmedi tabi zoruma gitti ama ona dedim Allahim insallah kizima bakma konusunda hic birinize muhtaç etmez benide utanirsiniz dedim ne sandin iz ebru bu kiza bakamaz.Allahim gercekten kimseyi kimseye muhtaç etmesin esim kizina asiri düşkün belki ondan kizini dusundu belki beni bileme daha oncede cocuk bakmadim hic belki hakli ama kalp kırılıyor yani sende oldugu gibim

Öyle canım kardeşler ama zıtlar, ya eltimin bebeği 3 aylık oldu hala ağlayınca susturamıyor her seferinde kv gidip susturuyor, onu da eltim çağırmıyor kaynım arıyor işten anne oğlan ağlıyormuş git sustur diye...... Ne söylüyüm daha, eltim çağırmıyor ki ilerde laf olmasın ben çağırmadım ya oğlun çağırıyordu diyecek ahh ahhhh herkes çakal olmuş

Ben daha bir kere çağırmadım kv kendi geliyor sabah eşim işe gidince, gelme anne ben bakıyorum diyorum sen iki çocukla perişan oluyorsun büyük zaten yaramaz küçük uyumuyor kızım diyor

Bakarsın tabi canım bakılıyor Allah o iç güdüyü vermiş bize, ben iki oğlumada doğum yaptığım ilk andan itibaren kendim baktım altını değiştim üstünü giydirdim, bende sezaryanlıyım anlarsın halimi, kimseye veremedim alın siz bakın diye
o yüzden ben yaranamıyorum eşime, ona yaranmak için yapmıyorum zaten o ayrı ama işte insan kırılıyor

Eşinde bilmediği için güvenememiştir yaşamadı ki daha önce böyle bir durum yaşayınca o da anlamış anlaması büyük nimet canım

X