2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar uzun zamandır giremiyorum.15 günlük olduk biz de. Yalnız benim minik göğsümden hiç süt çekmiyor. Göğsümü verince yaygarayı koparıyor. Ben de makine kiraladım. Devamlı sağıp veriyorum. Benim durumumda olan var mı? Daha sonra biraz geliştikçe kendi kendine çekmeyi becerebilir mi?

Kızlar uzun zamandır giremiyorum.15 günlük olduk biz de. Yalnız benim minik göğsümden hiç süt çekmiyor. Göğsümü verince yaygarayı koparıyor. Ben de makine kiraladım. Devamlı sağıp veriyorum. Benim durumumda olan var mı? Daha sonra biraz geliştikçe kendi kendine çekmeyi becerebilir mi?
ben ben ben ve bir kaç arkadaş daha var

25. gün emmeye başladı emsin diye amuda kalkmadım bir tek, pes etmeden ver canım önünde sonunda tutuyor sabırlı olacaksın

yaaa nispet diil de uyumak güzelmiş işte:KK70: paylaşmak istedim
evet evet çok güzel bende istiyorum ondan:)

sabah 5 de kalkan iki böcüğüm var, babası büyüğü aldı oturma odasını geçti, altı otuzda baktım benim minik hala uyumuyor beşiği götürdüm babasının yanına bıraktım hiç bir şey demeden yatak odasına koştum:KK70: bir saat uyuycam eşim işe gidene kadar güya:KK70: tabi benim büyük oğlan sürekli bağırdığı için yarım saat zor uyudum tam daldım başımda bir adam ve kucağında bebek:KK70: sizde kimsiniz ben sizi tanımıyorum dedim yorganı çektim başıma:KK70: benim minik ağlıyor babası yanıma yatırdı beni görünce şıp diye sustu:rolleyes::rolleyes: birde gülüp hııııımmm diyor minik şaka gibi:rolleyes:

ben ben ben ve bir kaç arkadaş daha var

25. gün emmeye başladı emsin diye amuda kalkmadım bir tek, pes etmeden ver canım önünde sonunda tutuyor sabırlı olacaksın
İnşallah darısı başıma. Oturup ağlayasım geliyor. Herkes emziriyor, bir ben kötü amneyim diye..

İnşallah darısı başıma. Oturup ağlayasım geliyor. Herkes emziriyor, bir ben kötü amneyim diye..
yok canım ya niye kötü anne olasın emmeyen bebeğin sen uğraşıyorsun, bende o düşüncelere çok kapıldım o emmedikçe ağladım durdum

Öyle canım kardeşler ama zıtlar, ya eltimin bebeği 3 aylık oldu hala ağlayınca susturamıyor her seferinde kv gidip susturuyor, onu da eltim çağırmıyor kaynım arıyor işten anne oğlan ağlıyormuş git sustur diye...... Ne söylüyüm daha, eltim çağırmıyor ki ilerde laf olmasın ben çağırmadım ya oğlun çağırıyordu diyecek ahh ahhhh herkes çakal olmuş

Ben daha bir kere çağırmadım kv kendi geliyor sabah eşim işe gidince, gelme anne ben bakıyorum diyorum sen iki çocukla perişan oluyorsun büyük zaten yaramaz küçük uyumuyor kızım diyor

Bakarsın tabi canım bakılıyor Allah o iç güdüyü vermiş bize, ben iki oğlumada doğum yaptığım ilk andan itibaren kendim baktım altını değiştim üstünü giydirdim, bende sezaryanlıyım anlarsın halimi, kimseye veremedim alın siz bakın diye
o yüzden ben yaranamıyorum eşime, ona yaranmak için yapmıyorum zaten o ayrı ama işte insan kırılıyor

Eşinde bilmediği için güvenememiştir yaşamadı ki daha önce böyle bir durum yaşayınca o da anlamış anlaması büyük nimet canım
Ayy eltim hayatta aramaz diyince bir an kendimi gordum sanki :-) bende hayatta aramam esim arar tabi genel konularda bebekle alakali degil.banyo yaptircaz beni ara diyo gelim ya ben kendi isimi kendim görürüm aramiyorum 2 kere esimle yikadim şimdi hava sogudu korkuyom hasta olur diye.gorumcemin gorumcesi bebege bakmaya geldi bende ogun ilk defa o gun yikadim kizimi esimle iste bana dedi masallah iyi cesaret etmissin tek çocuğun ne den edemiyimki dedim Allah gücü veriyo iste sonra kv geldi konusu acildi banyonun yaptirdigimi duydu surat yerlerde :-) ohhh canima degsin sana muhtaç degilim yani bişeyler basarmam zoruna gidiyo sanki hep ona muhtaç oliyim istiyo sanirim
Dogumdan sonra 4.gun çocuk doktoruna kontrole gidicez tabi ben ameliyatliyim diye gorumcem goturcek kizimi bhastaneye benim kv dede atladi oda gidicek sulalece hastaneye gidicekler mübarek esim iste kp goturcek bende o gune kadar gitmicektim gogus ucum yaraydi bende dusundum ben gidiyim tabi ben gidince kv kaldi evde annem anlatiyo surat diyo düştü morali bozuldu iyi oldu dedim benim çocuğum herhalde dedim ben goturcem benden once atladi gitmeye gorumcem gidiyo sanane.ama ben gidince oturdu assagiya.aama iyikide gitmişim elektrikli pompayla göğsümu sagdirdim hastanede :-)

Deliksiz uyumak harika bir nimetmis, insan mahrum olunca anliyormus, bir yandan hamilelik gunlerimi özledim bir yandan da kızım kucağımda olduğu için coook mutluyum, ne yaman çelişki :KK53:
Dün 3 tane birden aşı olduk, yavrum çok bitkin ve huysuzdu, sabaha kadar ateşi cikacak mı diye diken üstündeydik, şükür geçti, bu saatten sonra ateş falan olmaz inşallah. o_O Aşılar yapilirken o kadar ağladı ki içim parçalandı, aşılar önemli ama birde şu aglamalari olmasa.. :KK35:

ahh ahh kıymetini yeni anladım keşke zamanından 6 ay uyusaymışım da şimdi pişman olmazdım :KK70:
valla canim ben zamaninda uyudum gece uyuyamadim ama sabah uyudum hemde mışıl mışıl ama simdi oyle ozledim ki deliksiz uykuyu :-)

Ahh canim ahh sen ugrasiyosun cabaliyosun niye kötü anne olasinki benim kizimin da oyle sorunu olmadi ama gel gor ki sütüm yok yani beterin beteri var.keske sütüm olmus olsada sagarak versem sirf bunun icin makine aldim yine yok seende kendini bsakin suclama :KK66:
Deliksiz uyumak harika bir nimetmis, insan mahrum olunca anliyormus, bir yandan hamilelik gunlerimi özledim bir yandan da kızım kucağımda olduğu için coook mutluyum, ne yaman çelişki :KK53:
Dün 3 tane birden aşı olduk, yavrum çok bitkin ve huysuzdu, sabaha kadar ateşi cikacak mı diye diken üstündeydik, şükür geçti, bu saatten sonra ateş falan olmaz inşallah. o_O Aşılar yapilirken o kadar ağladı ki içim parçalandı, aşılar önemli ama birde şu aglamalari olmasa.. :KK35:
Ayy yavrum ya kiyamam o aglamalari yokmu insanin onla beraber aglayasi geliyo henuz asimiza baslamadik ama topuk kaninda cok agladi yavrum bide ayaklarini sıkıyo gero cekiyo kuzum.ikuzum.insallah ateside çıkmaz bu saatten sonrada

[QUOTEaynısa85, post: 39372416, member: 39125"]Nasılsıniz kızlar? Epeydir giremiyorum...şu saatte pijamayla saç baş birbirine karışmış bir anne olarak dolaşıyorum sebepleri anlatsam şaşarsınız offff[/QUOTE]
Bende ayni durumdayım senin sebebin ne

valla canim ben zamaninda uyudum gece uyuyamadim ama sabah uyudum hemde mışıl mışıl ama simdi oyle ozledim ki deliksiz uykuyu :-)

Ahh canim ahh sen ugrasiyosun cabaliyosun niye kötü anne olasinki benim kizimin da oyle sorunu olmadi ama gel gor ki sütüm yok yani beterin beteri var.keske sütüm olmus olsada sagarak versem sirf bunun icin makine aldim yine yok seende kendini bsakin suclama :KK66:

Ayy yavrum ya kiyamam o aglamalari yokmu insanin onla beraber aglayasi geliyo henuz asimiza baslamadik ama topuk kaninda cok agladi yavrum bide ayaklarini sıkıyo gero cekiyo kuzum.ikuzum.insallah ateside çıkmaz bu saatten sonrada
ay eevet ben sabah ağladım çocuğm ıkınıyor ağlıyıor çıkaramıyoruz gazını ben fenalık geçirdim ağladım

Ne kadar oldunuz

Ya benim kafama bisey takildi simdi ben geçen face grubunda okumustum biri yazmisti sut icin bol su iciyorum ve idrar olarak fazla wc ye gitmiyorum yazmıştı simdi bende içiyorum ama aksi gibi hemen wc ye gidiyorum bendemi anormallik var acaba o halde benim sularim niye yaramiyo :KK43::KK34::KK34::mad:

Nasılsıniz kızlar? Epeydir giremiyorum...şu saatte pijamayla saç baş birbirine karışmış bir anne olarak dolaşıyorum sebepleri anlatsam şaşarsınız offff
Hepimiz aynı durumdayız sanırım.. uyusun, yesin, aman gazını da çıkaralım derken kendimizi unuttuk bu miniklerden..

X