2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canim biz o sorunu atlattik simdi KV günde bi kere görmeye falan geliyor ondada okuyo falan ama kizin genelde uyuyo oluyor :-) ama gerçekten insanlarla uğraşmak zorunda olmak ayri sikinti.zaten yorgun argin oluyoruz bide sizlemi ugrasalim.hemen usuyolar haklisin bura çok sicak dediğinde ben her seferinde sana sicak olabilir ama ona sicak değil.ben nasil sicaklikta duruyosam normalde şuanda o sicaklikta duruyorum.arti sicaklik yok sicaga alistirma banada dediler ben nasil sicaklikta oturuyosam şuan o sicakligi koruyorum.en sinir olduğum şey benim çocuğumu benden fazla kimse düşünemez babası bile çünkü 9 ay onu biz tasidik 9 ay karnimizda bunu kimse anlayamaz.simdi babası ise gidiyor sabah yatak odasinda uyuyo biz salonda,Esim uyanikken ilgilenir o konuda hakkini yiyemem.gece cagirsamda kalkar asla laf demez ama kiyamiyom tabi o ayri yorucu iste calisiyo.gece her turlu ben bakiyom gunduzde öyle ama birileri gelip 5 dk sevcek sonra bana ahkam kesicek öyle yağma yok :-)
Bebde ayni fikirdeyim o yuzden bende salona tasi dim yatagimi

Birde ben anliyabilsem su sutumu icip icmedigini,tam 2 saat memede,sagda 1 solda 1,ilk 15 dk emiyo,sonra kalan 45 dk agzinda dinleniyo ara ara emiyo,sut gelmemis olsa eger o kdr sure delirir ama sut gelio gibi,sonra ustune 40 ml mama yapiorum onuda iciyo bitiremiyor hatta agzindam akio kusuyo,tmm diyorum bu cocuk tokmus bosuna mama vermisim diyorum aaaa bi bakiyorum agiz acik yone meme veriyorum yine emio 10 yine agzindan sutler akio kusuyo,ya bu bnm bebek doydugunu anlamio istiyorki hep meme emsin,hava soguk saglik ocaginada gidemiyorum tartmaya,internetten siparis verdim,bakalim tartimiz gelsin kilo almismi sutum yatamismi anliycam
benim durumumu yazmissin ayni bu durumdayim cnm..sut gelmese heralde aglar ve bu kadar uzun kalmaz diye dusunuyorum ben de..
tartiyi nerden aldin bu gidisle ben de alicam bi tane eger uygunsa..

benim durumumu yazmissin ayni bu durumdayim cnm..sut gelmese heralde aglar ve bu kadar uzun kalmaz diye dusunuyorum ben de..
tartiyi nerden aldin bu gidisle ben de alicam bi tane eger uygunsa..
Canim media markte 180 idi 140 a var frelly bebek tartidi n11 de gittu gidiyorda var bn 125 e gitti gidiyordan verdim 25 de indirim kuponum varmis yasasinnn 100 e geldi dun aksam siparid verdim cumaya falan gelir insallah

kızlar bu nazar çok fena gerçekten

pazar günü yazmıştım eşim üzdü diye

ondan önce eltimle kaynım uğramıştı

aile apartmanındayız

saat onbir ben daha kahvaltı hazırlayamamışım

koştur koştur hem ev işi yapıyorum

hem beşik sallıyorum

eşimle oğlum markette

önce kv elti geldiler kaynım gelmeönce kv elti geldiler kaynım gelmeönce kv elti geldiler kaynım gelmeönce kv elti geldiler kaynım gelmedi

eşim yok diye o eşimle geldi

elti hemen oğlumun kilosunu elti hemen oğlumun kilosunu elti hemen oğlumun kilosunu elti hemen oğlumun kilosunu sordu

kilo almış mı diye sanki görmüyor aldığını!

Bende almış dedim

hemen kaç kilo diyor

öyle sinir oldum ki

kv mi tembihlemiştim anne sakın söyleme

nazar olur diye

sadece doğumda gelen elti

sağlık ocağına gitti

Son düzenleme:
akşam annemler geldi

annem bana da oğlana da okudu

kızlar ağrısından beni çıldırtan baş ağrım hafifledi

uyumayan oğlum uyudu

başım o kadar ağrıyordu ki

acile gidecektim

ağlarsan böyle olur salak diyordum kendime

meğer nazardanmış

Birde ben anliyabilsem su sutumu icip icmedigini,tam 2 saat memede,sagda 1 solda 1,ilk 15 dk emiyo,sonra kalan 45 dk agzinda dinleniyo ara ara emiyo,sut gelmemis olsa eger o kdr sure delirir ama sut gelio gibi,sonra ustune 40 ml mama yapiorum onuda iciyo bitiremiyor hatta agzindam akio kusuyo,tmm diyorum bu cocuk tokmus bosuna mama vermisim diyorum aaaa bi bakiyorum agiz acik yone meme veriyorum yine emio 10 yine agzindan sutler akio kusuyo,ya bu bnm bebek doydugunu anlamio istiyorki hep meme emsin,hava soguk saglik ocaginada gidemiyorum tartmaya,internetten siparis verdim,bakalim tartimiz gelsin kilo almismi sutum yatamismi anliycam

Anlamanin en iyi yoku sutumu sagmak belki yetiyor sutun gereksiz yere mama veriyorsun

Hepinizi çok özledim ve merak ediyorum.. Inş iyisinizdir

Bebeğim Gazlı bir bebek kucağımdan inmiyor boynum belim kollarım artık hissetmiyorum uyuduğu bir an yok... Hep kucağımda olmak istiyor ya da mememde.::alıştırmışsan diyenlere çok kızıyorum çünkü ben alıştırmadan bebek huyu ile doğmuş maşallah:KK43:(

Çarşamba yarın kırkımız çıkacak inş.

Allah'ım hepimize kolaylık bebeklerimize de daydalı süt ve bol uyku versin inş aminn..
ah canim seni anliyorum benimkide eger uyumuyorsa full kucakta hele iki gundur misafrler geldi huzrsyzdu herkes bu hep kucakta mi dedi evet dedim gaz icin muthis cozum oldu sicak su torbasi gaz damlasi ile bugun muthis uyuyor

tavsiyeleriniz üzerine otribebe aspiratörü aldırdım

akşam hemen yaptım

kızlar yinede hırlıyor

genizden geliyor

ama özellikle geceleri oluyor

küf rutubet sebep olabilir mi

şimdi oturma odasında daha az hırıltısı

yok gibi
Olur cnm zaten farketmissin kufte oyle kolay kurtulunacak bisey degil Allah yardmcn olsn

Dafiduck Dafiduck @ebrubirol.ya aynen banada gelıolar cok sıcak cok sıcak.yok sıcaga alıstırma.ya bebekler usuyo.altını acıorum ayagı hemen soguyo.bıde ınsanlarla ugrasyorumya zaten bebegmın zoru var
cnm sen insanlara bakma ayaklarini sicak tut inan gaz i cok tetikliyor zaten minicikler sicak su torbasi cok muthis

Resmen bugun oglum ilk gunlerine geri dondu dun sabahtan gece 24e kadar ayakta durduundan mi bilmem ama bence sicak su torrbasi ise yaradi arkadasim tavsiye etti inanin cocuk cok huzurlu ikinmiyor bilee uyurkenn...amerikayi tekrar kesfeden kolomp gibi oldummmm :-)

Bu da benim dogum hikayem kizlar..

9 ocakta kontrole gitmistik. 38+1 deydik. Muayenede ultrasonla bakinca doktorum suyumun artik cok cok azaldigini, persembeye kadar dogurdun dogurdun yoksa daha fazla bekleyemeyiz, sezeryanla almak zorunda kalirim dedi. Tabi esim de ben de sok olduk. Hazir degildik henuz. Alttan muayene etti ve 1cm aciklik var yarin tekrar gel bi nstye alalim dedi. Cumartesi sabahi tekrar gittik. Nstye girdim ama oyle belirgin bi sanci cikmadi. O gun hastanede de gebe egitimi vardi. Ona katildim. O arada da sancilarim basladi. Doktorum egitim sonrasi tekrar bi muayene edelim dedi. Cikista ugradim yanina ama sancilarim gecmisti. Yine de muayene etti ve aciklik 2cm olmus dedi. Simdi evime gitmemi suyum gelirse agrim sancim olursa gelmemi ama bunlarin hic biri olmazsa pztesi erkenden yatisimin yapilip suni sanciyla dogumu baslatacagini soyledi. cumartesi ve pazar gecesi uykusuzlukla gecti tabi. Ufacik biseyde aman sancim mi geldi suyum mu geldi doguruyo muyum diye panik oldum. Ama nazli kizim gelmek istemedi. Pazartesi sabahi gittik hastaneye 8.30da yatisim yapildi. 9.00 da suni sanci baslatildi. Ara ara gelip acikligima bakti doktorum ama 4saatin sonunda sadece 4-5 cm acikligim vardi. Acilmam cok yavas ilerliyordu. Cektigim sancilarsa dayanamayacagim boyutta degildi. 3dkda bir 10-15 sn suruyodu. Doktorum sancilar kisa surdugu icin acilmamin yavas ilerledigini soyledi. Bir cubukla suyumu patlatti. Hicbirsey hissetmedim, aci falan duymadim, zaten 1 bardak bile su gelmedi diyebilirim. Sonra bana bir igne yapacaklarini ignenin sancilarimi ve suresini artiracagini soyledi. Igne yapilinca sancilarim nst de 127ye cikti. 2.5 dkda bir 1dakikalik sancilar basladi. 1saat bu sekilde sanci aldim. En zor kismi buydu dogum surecinin. Mumkun oldugunca ara ara koridorda yurudum. Kalcami saga sola salladim one egilip dogruldum hafifce sanci geldikce. Belime baskili yapilan masaj rahatlatti biraz. Sonra ikinma hissi gelmeye basladi bana. Hemsireye soyledim, o zaman artik asagi dogumhaneye iniyoruz dedi ve beni tekerlekli sandalyeyle asagi indirdiler. Dogumhane yaninda bir odaya aldilar. Esim de yanimdaydi. Odada ebe hemsire elini alttan sokup bana sanci geldikce ikinmami soyledi. Bebegimin basi kanalda degildi. O yuzden eliyle destekleyerek kanala yerlestirmemi sagladi. Sonra doktorum geldi ve hadi doguma geciyoruz dedi. Sanci arasinda hemen catala gectim. 3 ya da 4 ikinmada doktorum dur sakin ikinma dedi. Kizim dogmak uzereydi. Ve ardindan o muhtesem aglama sesi, rahatlama hissi, herseyin bitmesinin verdigi sarhosluk :) Derin bi oh cektim. Hemen kizima baktim. Cocuk doktoru hemen kizimin ilk muayenesini yapti ve temizledi ben de o anlari hayranlikla izledim. Bu arada esim de dogumhanenin kapisinda kizimizin sesini duyunca hungur hungur aglamis. ikinmaya basladiktan sonraki kisim cok kolay gecti. Dogum da kolaydi hamd olsun. Doktorum kizimin muayenesi sirasinda da dikisimi atti. Aslinda hic epizyo yapmasaymisim da olurmus dedi. 4 dikisle yirttik cok sukur. 12 ocak 2015'te saat 14.30da dunyalar guzeli Beril'im 2620 gr 49 cm olarak dunyaya geldi. Hamd olsun, Rabb'im olmayan herkese nasip etsin. Ama anladim ki dogum sonrasi dogumdan daha zormus. Gogus yaralari, uykusuzluk, minicik bir bebegin sorumlulugunu almak falan. Ama herseye deger onun kokusu bile.. Rabb'im evlatlarimizi bize bagislasin, hayirli evlatlar olsunlar. Allah bizleri onlarla imtihan etmesin insaallah..

TE="bestemeste, post: 39348418, member: 602984"]Aynen katılıyorum süt olsun diye ömrümde yemeyecegim icmeyecegim seyleri denedim ama olmuyor süt..bi de her kadının sütü vardır diyorlar da biz de mi sorun yok işte süt falan kupkuru tahta gibi benim gögusler yine de emzirmeye calisiyorum ama mecburen mama veriyorum[/QUOTE]
Göğüs ucu yaraların geçtimi

Kızlar bebeklerinizin şapkasını çıkarıyor musunuz gün içinde? Bıngıldak gelişimi için çıkar dediler bana ama ne kadar doğru bilmiyorum...
Biz hic takmiyoruz ev yeterince sicak birde sapkayi hic sevmiyor ama yiksninca hep sapkasi kafasinda oluyo taki uyuyup besigine yatirana kdr

TE="bestemeste, post: 39348418, member: 602984"]Aynen katılıyorum süt olsun diye ömrümde yemeyecegim icmeyecegim seyleri denedim ama olmuyor süt..bi de her kadının sütü vardır diyorlar da biz de mi sorun yok işte süt falan kupkuru tahta gibi benim gögusler yine de emzirmeye calisiyorum ama mecburen mama veriyorum
Göğüs ucu yaraların geçtimi[/QUOTE]
Yok canim nerdeeeee lansinoh kullaniyodum iyilestirmedi yaraları garmastan pomad aldirdim bi de onu deneyecegim..

X