2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Günaydın canlar.size bisey daniscam simdi ilk baslarda gogsumun uclari yaraydi kanadi vss.simdi ucu yara değil geçti ama bu seferde kizim emiyo emiyo sanirim sut gelmiyor öyle bi acitiyoki anlatamam cektiriyo resmen kendi memeden kendini cekiyo ucuyla beraber ama halimi düşünün.sizinde boyle mi yoksa bizim sut olmadigindan kiziyoda oylemi yapiyo.benim zaten sutum az günde 2 ogün aliyo gibi bisey sagiyorum normalde sagmasamda az az geliyor kiyamiyorum kizima çok zorlaniyo.makinenin 5 dkda çektiğini kizin 1 2 saatte bitiremez.kimisi 10 dk emzirir doyar ben 1 saat emzirsm yine ac.
Birde kizimin burnundan hirilti geliyor tonimer burunndamlasi var ufak tek tek.onu kullaniyoz ama sabah kalktiginda genelde tikali bunu kullandıktan sonra aspiratorle cekmem lazimmi.ben ise yarar diye su ucuz burun aspiratörlerinden aldim ya ben becermiyorum yada o ise yaramiyo.
Meme emerken kendini geriye atmasından bahsediyorsan canım benimki de yapıyor aynısını, o zaman göğsüm çok acıyor, bir yerde sütün akışını öyle ayarladığını okumuştum.

Günaydın kızlar ya bu gaz bizi mahfetti gece 3 te uyuyor aksamda 3 kadar durmuyor hic emmek istiyor uykusu oldgu icin agzins alıyor memeyi dalıyor hemen e boylr oluncada doymuyor ne yapacaz sasirdim 22 gunluk olduk
Çok ağlıyor mı canım? Benimki de hep emmek istiyor ama aşırı ağlaması olmayınca gazdan şüphelenmedim, bizde de mi gaz var acaba?

Merhaba kızlar
Göğüslerim hala çok acıyor yaralar geçti gibi duruyor ama hala çok ağrı var
Sütünü manuel pompa ile yapıp veriyorum 100ml içiyor doyuyor
Arada sa emzirmeye çalışıyorum 20 şer dk emziriyorum onuda zorla emdikçe ağrı artıyorçünkü ama bebeğim doymuyor :KK43:
Devamlı sütünü sağan arkadaşlar var mı? Çok emzirmediğim için sütüm kesilmez değil mi? Bebeğime 2 sene anne sütü vermek istiyorum o yüzden korkuyorum :KK43:

Meme emerken kendini geriye atmasından bahsediyorsan canım benimki de yapıyor aynısını, o zaman göğsüm çok acıyor, bir yerde sütün akışını öyle ayarladığını okumuştum.
Evet canim aynen geri atmasi şuan emiyo bakalim yine yapacak mi en son dun aksam sagdim normalde bu sekil en fazla 60 ml gelmesi lazim her ikisinden.ama o geri attıktan sonra sikıyorum göğsü sut hic gelmiyor gibi birşey

tavsiyeleriniz üzerine otribebe aspiratörü aldırdım

akşam hemen yaptım

kızlar yinede hırlıyor

genizden geliyor

ama özellikle geceleri oluyor

küf rutubet sebep olabilir mi

şimdi oturma odasında daha az hırıltısı

yok gibi
Bizimde devam ediyo cnm,ama faaliyetlere devam,gundu 3 saat arayla fizyolojik damla,otribebe aspiratorle burnunu temizliom ondanda cok korkuyorum sonucta nefesimizle cekioz zarar vermiyorumdur umarim koca nefesimle,geceleri yastigina cold mix damla,gece 3 saat okaliptus yagi damlatilmis buhar makinasida acik gunduzde 3-4 saat,simdilik yuzde 10 iyilesme var insallah haftaya kdr ilesir

Çok ağlıyor mı canım? Benimki de hep emmek istiyor ama aşırı ağlaması olmayınca gazdan şüphelenmedim, bizde de mi gaz var acaba?
Bizimkininde sancisi olunca emmek istiyor aslında vermek istemiyorum daha kotu olmasin diye ama araniyo meme.bizimki acligindan aranmiyo çünkü.hatta @eflalim demişti gazi varken aranir diye o zamandan beri anlıyorum. Benim kizin Allaha şükür öyle sancisi olmuyo günde 2 3 kere vuruyo cikana kadar cani yaniyo yavrumun,mübarek saolsin patir patir atiyo assadan sasiriyorum zaten o kadar gaz cikarmaya nazil sanci çeker benim kizim.
Gecen minione minione bahsetmişti galiba eşinden çektiğini ce şimdide bebegininde bol bol osurdugindan.merak etme canim bende senin gibi hem eşten çektim yillardir,hic abartmiyorum ayri bile yattigimi biliyorum zaten esim rahatsiz olursa kendi der ayrui yatalim diye :-). Kizimda babasina çekmiş sanirim.neyse o yeterli cikarsin alttan yada üstten :-)

Ayni beni kaynana menopozlu.mubarek gelir buraya ayy cok sicak kapatin sunu falan Esime diyom gelmesin ozaman ona gore isi ayarlamak zorunda dgilim.benim kizimin saci var ve terliyo bi ara sürekli bbendeyken yok bura sicak ondan terliyo bi ton laf diyo bana degil tabi esime bi gun banyodan ciktim yeni gelmis ben giyiniyom saydiriyo esime Bizide anneme sikayet ediyo sıcaktan zor tuttum kendimi gitmemk icin.esimde diyo huzurumuzu kacirma dedim anana soyle cenesini tutsun.bak gelmiyo simdi ohhh keyfimiz yerinde Allahima sukur.neyse benim kizim yattigi tarafa hala terliyo eee benim elime firsat geçti ben bu lafi sokarim.bsokarim.bi ara konu geldi soba yanmiyo ev ılık kizim yattığı taraftan terlemis.bende lafimi oturttum hai dedim sicaktan terliyo du size 100 kere bi ton saci var onda terliyo dedim ama beni dinleyen kim agzini acio tek kelime edemedi.dahada gelip sobama karisamaz.okarisamaz.o kapatiyo inadina ben aciyom gozlerinin önünde kisasa
ne cektim ben bebek hasta olacak diye erkek bebek sicagi sevmez deyip kapatiyordu klimayi halbuki ben menopazdayim yaniyorum demiyoda

Kizlar mauel pompa mi elektrikli pompa mi daha cok acıtıyor elektrikliyi denedim ama gögus uclarim paramparca oldu resmen kırmizi kan pompoladim hemen kapattim makineyi bide manueli deneyeyim diyorum o da cok acitiyor mu

Evet canim aynen geri atmasi şuan emiyo bakalim yine yapacak mi en son dun aksam sagdim normalde bu sekil en fazla 60 ml gelmesi lazim her ikisinden.ama o geri attıktan sonra sikıyorum göğsü sut hic gelmiyor gibi birşey

Evet canim sut gelmedigi icin sinirleniyor malesef ayni sorunu bende yasiyorum..bir sure once mamasini verip sonra meme verdim sinirlenmeyip doyuma memede ulasti ama bu seferde erken yoruldugi icin memeyi iyi emmedi..cok zor is bende sagiyorum arada 55 cc yi goremedim henuz :KK43: bebegim 33 gunluk dr a gore ihtiyaci 75-80 cc bu hafta icin..2. Ayin sonunda 120 cc ye ulasacak..sut yerinde sayiyor...tomrisin emzirme notlarinda bahsedilen emzirme kampini yapmayi dusunuorum..basarabilirde yaparim ve sut artmazsa kabullenmek gerekecrk artik durumu..

Evet canim sut gelmedigi icin sinirleniyor malesef ayni sorunu bende yasiyorum..bir sure once mamasini verip sonra meme verdim sinirlenmeyip doyuma memede ulasti ama bu seferde erken yoruldugi icin memeyi iyi emmedi..cok zor is bende sagiyorum arada 55 cc yi goremedim henuz :KK43: bebegim 33 gunluk dr a gore ihtiyaci 75-80 cc bu hafta icin..2. Ayin sonunda 120 cc ye ulasacak..sut yerinde sayiyor...tomrisin emzirme notlarinda bahsedilen emzirme kampini yapmayi dusunuorum..basarabilirde yaparim ve sut artmazsa kabullenmek gerekecrk artik durumu..
75 80 mi benim kizim şuan o kadar sütü versem icicek.bir seferinde biriktire biriktire 90 ml yaptim da onu içti benim kiz obur mu nedir :-( doktorlar bu konuyu hic konusmadim çünkü sutum yok dediğim halde bana nerden anladin diye saçma salak bi soru sordu bunu anlamayacak ne var.benimde aksamdan sabaha anca 60 ml cikiyo gece sağdamdâ o sütü arttirmiyo maalesef aksine ml mini azaltiyo ya bizde sut yok ondan damla damla nereye kadar.şuan ayva kompostosunu deniyorum onunda fayda sagladigi soyledinndi bugün 2. Günüm pek fayda göremedim söyleyen kişi 2 3 günde faydasini göreceksiniz dedi ama bizde tik yok.en son deneyecegim humana still tee şayet ondada fayda gormezsem kaderime razi olucam bugün 22.günümüz ve hala basladigimiz yerdeyiz :-(

75 80 mi benim kizim şuan o kadar sütü versem icicek.bir seferinde biriktire biriktire 90 ml yaptim da onu içti benim kiz obur mu nedir :-( doktorlar bu konuyu hic konusmadim çünkü sutum yok dediğim halde bana nerden anladin diye saçma salak bi soru sordu bunu anlamayacak ne var.benimde aksamdan sabaha anca 60 ml cikiyo gece sağdamdâ o sütü arttirmiyo maalesef aksine ml mini azaltiyo ya bizde sut yok ondan damla damla nereye kadar.şuan ayva kompostosunu deniyorum onunda fayda sagladigi soyledinndi bugün 2. Günüm pek fayda göremedim söyleyen kişi 2 3 günde faydasini göreceksiniz dedi ama bizde tik yok.en son deneyecegim humana still tee şayet ondada fayda gormezsem kaderime razi olucam bugün 22.günümüz ve hala basladigimiz yerdeyiz :-(
Moral bOzmak istemem sakin pes etme ama humana still, lactamil, komposto, yesilllik, tahin, hurma? Rezene vs ... hepsini denedim malesef bence sutu yeterli olanlarda ise yariyor...saat basi emzirmeyide denedim olmuyor olmuyor..pes etmiyorum ama yoruldum bebek kivrandikca.iyice yorgun dusuorum..her ogun mama veriyorum yoksa doymuyor..

Lactamili dene canim ben araa kullaniyorum gercekten fayda ediyor humana o kadar etkili degil

Moral bOzmak istemem sakin pes etme ama humana still, lactamil, komposto, yesilllik, tahin, hurma? Rezene vs ... hepsini denedim malesef bence sutu yeterli olanlarda ise yariyor...saat basi emzirmeyide denedim olmuyor olmuyor..pes etmiyorum ama yoruldum bebek kivrandikca.iyice yorgun dusuorum..her ogun mama veriyorum yoksa doymuyor..
Aynen katılıyorum süt olsun diye ömrümde yemeyecegim icmeyecegim seyleri denedim ama olmuyor süt..bi de her kadının sütü vardır diyorlar da biz de mi sorun yok işte süt falan kupkuru tahta gibi benim gögusler yine de emzirmeye calisiyorum ama mecburen mama veriyorum

Günaydın sevgili lohusalar :) benim bir sorum olcaktı, benim kızım sürekli ıkınıyo kakasını yaparken gaz çıkarırken fln, ağlamıyo ama sadece ıkınma.. Kabız değil,normal cıvık yenidoğan kakası işte. Özellikle tecrübeli anneler yardım edin bi akıl verin, gözümün içine baka baka ıkındıkça ben çok üzülüyorum :KK43: annem çocuk büyüyo normal diyo ama sizlerden bunu yaşayan var mı ?
Benimkide canım. Bugün 18 günlük olduk. 10. Günden itibaren ıkınma ve inlemeler başladı. Doktor bilgi vermişti, gaz yüzünden oluyor. Bağırsaklarındaki gazı çıkarmaya çalışıyor bebişin. Endişe etme gayet sağlıklı bir durum. 15. Gün kontrolümüzde gaz ilacına ve d vitaminine başladık. Gaz ilacı iyi geliyor sanırım ki ağlaması yok çok şükür. Ama hep gurul gurul karnısı kuzumun. :KK43:

Kizlar mauel pompa mi elektrikli pompa mi daha cok acıtıyor elektrikliyi denedim ama gögus uclarim paramparca oldu resmen kırmizi kan pompoladim hemen kapattim makineyi bide manueli deneyeyim diyorum o da cok acitiyor mu

Canım ben manuel kullanıyorum wee baby 'nin çok memnunum hiç acıtmıyor göğüslerimyara oolmasına rağmen, elektrikli hiç kullnamadım

X