2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
birde birşey sorucam kızlar ben 69 kg ıle hamıle kaldım 89 ile doğuma girdim tam 20 kg almışım ,bugun 18 günlük olduk,kılom 78 yanı 11 kg vermişim,bugune kdr inanılmaz hızlıydı hergun eksi 2 eksi 1 ooo dedim böyle giderse ben 40 ım çıkmadan hatta 65 olurum derken 3 gündür aynı kılodayım neden duraksadım ki?
birde bir yazı okudum hiç inandırıcı gelmedi 1 ml anne sütü için 7 calori yakarsınız yazıo internette,ben günde zaten 100 ml süt sağıyorum makınayla 700 kalori yapar,yaklaşıkta 150 ml gün içinde bebek emse 1000 kalori 1700 yapar,ortalama günde 3000 kalori aldığımı zannetmıyorum çünkü aşırı yemiyorum,siz emzirme kalori si hakkında farklı bir bilgiye sahıp olanınız varmı ?

Off pilim bitmis durumda uykusuzum kizim surekli agladi durdu mememdeyken bile agladi bi turlu uyumadi simdi braz uyudu bakalim kac dk uyuycak zombi gibiyim sizler nasilsiniz

Canim bende 20 kiloyla tamamladim.
Sezeryanla 7 kilo gitti
Benimde sutum var Asiri yemiyorum
Su iciyirum bol bol
Bende 20 günlük olduk kilo veremedim.
Nisan ayina bir ciksak yürüyüşe baslicam

Ay canim benim de hafif agriyor
Ve gaz olayi hala bitmedi
Bana UFO yaktilar toplamda 45 dk kaldim.

Ben 56kiloyla kalmistim 70le dogum yaptim dogumdan 5gun sonra hala 70kiloydum dogumdan sonra odem oldu hala atamadim 65kiloyum 28gun oldu inanmiyorum ben pek ustelik sabahlari kahvalti yapamiyorum kizim oglene kadar surekli mememde oluyor simdiye kadar coktan en azindan 60dusmus olmaliydi bu hesaba gore

Slm kizlar iyi haftasonlari gerci yarisi bitti ama
Oglusum ilk esasli gezmesine cikti esimin arkadasna gittik baya kaldk sanki cocuga ogretmis gibi misafirlikte full uyudu gelde bu oglanin huysuz olduguna inandir ne demisler cocugunla kocani anlatma utandirir
Emdi uyudu iki uc kere ingaa diyerek gaz cikardi simdi rahat ettim hep gezmeye gidesim var yoksa uzuleyim mi eve gelince hic durmadi simdide emzikle kucagmda gece uzun olacak galiba

Yarinda sabah esimin sinavi var lutfn onemli dua bekliyrm mesleki bisy
Sonrada avm ye gidicez oglum insallah akilli durur deyim mi demeyim mi bakal m nolcak optum hepinizi gecmisi okuyumda cvp yazablme sansm olur insallahh

İnşallah emeklerinin karsiligini alir canim esin.

İnşallah emeklerinin karsiligini alir canim esin.
Saol cnm ins cocuk dogdugundan beri onunla tek igilenebildigi vakit uyurken onun yaninda ders calismak oldu su son bi hafftadir hele tamamen ugras pesinde ahmette bu arada baya buyudu babasi uzuluyr beni daha taniyamadi diye is harici hep bizimle ama su sinava adapte olali bizimle degil gibi guzelce gecsede. Bizde atsak stresi ustumuzden cok uzgunum suan niyeyse opuyrm sinavimiz saat 10da basliyr iyi dileklernzi bekliyorum ;-)

A adenmira cnm sana biseyler yazicam bu ara firsatm olmuyor hayranim sana nasil yapiyosun demissin ya sen ilk cocuk oldugu icun boylesin ikinci cocukta insan daha cabuk toparlanmak eski hayatina donmek istiyor gerci eski hayattan kastm hic eskisi gibi olmaz olmasinda bebislerimiz herseye deger ancak onlari buyutme telasiyla hayat geciyor bencillik edelim demiyorum ama cocuklarimizla mutlu olalim bizim annelerimiz ne yapti ise onu yapalm cunku onlar dogruyu yapmis hep hayatini devam ettrms hem bizi buyutmus mutlu bi cocuklugum oldu annm cok misafr agirlardi bende akrabalarmla vakit gecirrdm oyun oynardm tuhafiyeye giderdik parka ugratirdi gunes alirdik hey gidi ona benzemek istemedigimi dusunurdum bazen ama esas ona benzeliymisim canim annem benim kendi buyurken bizide guzel buyutmus her turlu imkanszliga ragmen yani bz bu bolluk icnde ne kadar yetistirebilrcgz belki biZm deZavantajimiz bu hersey elimizn altnda cocuklarimizi doyumsuz yaptk kusura bakma cnm okul oncesi ogretmenligine bagladm sanrm ozledim o gunlerimide

Canim sinavi nasil geçti eşinin ?

Gi
Günaydın uyumayan kuzuların uykusuz anneleri
Gunaydin beb varim benn,keske kamerata alsaydimda sizle paylassaydim halimi gulseydik hepberaber,ayak cikmis yorganin altindan mikladikca ayagimla besigi itiyorumm :))) iiki saat uyudu ama arada onu ittim uyandim bana 5 dk bile gelmedi nedense

Evt benimde arada ağruyor canım sanırım normal zamanla düzelicez inşsllah...

kızlar adet olacakmışım gibi sancım var

bacağıma vuruyor

adet mi olucam yoksa

dünden beri sütümde az

adet olunca sütüm azalıyor
olmk istemiyorsun ssnrm cnm ama hayrlisi olssn ya sutun azalmasi tabi amA hep bol olsn ins ayy ben kizimda 17ay dile kolay olmadm uckere jinekologa gittim dr en son daha ne istiyon bazi anneler 2yil hatta sutten kesene kadar olmayabilir dedi ben sinitden patlyrm kiloda cok veremedm tabi sanki regl olunca 10kilo mu verdn deme vermedm ama rahatladm zaten emzirmekten cok yoruluyordum kizimda ek gidada sikinti yasayinca 19aylikken bi sinirle kestim esime kalsa ooo iki bucuga kesin emzir derdi ..oglumda ins abuk oluum ama hic sanmiyrm noluy erken oluyum :)

canim ona katilmiyorum cok kaka yapana yaramiyor falan doktorlar yenidogan icin en azla 10 en az iki sari parlak kaka nirmal diyorlar bende acaba cok mu yapiyo yaramiyomu diye dusunuyordm ama ilk ay bi anda masallah cok kilo aldi doktorda zaten anne sutu cabuk sindirilir normal bazen bakarsn 3 yapar bazen 7 ama anne sutuyle beslenen cocuk asla kabiz olmaz dedi..buyuk oglun cok kaka yapiyomus buna gore zayifya benim kizim yapmiyo yine zayif hatta bu teze gore tombik olmaliydi ama yemiyo cunku istahsizlik kabizlik ..olayy kaka cis muhabbetine döndü ama ilk cocugu olanlar icin yanlis algilanabilir o yuzden simdi bnm bebegm cok kaka yapiyor sutum yaramiyor dye dusunmesin arkadaslar

ocak 3 2015 te dogum yaptim herkesr merhaba....bebegim cok gazli ve sadece bakkal emzigi emiyor bi tane buldum onuda eme eme patlatti ...ne yapcam bilemiyorum aranizda bunu temin edebilecegim bi yer bilen var mi
bahsettigin emzogi anlamadm cnm markasi falan yada resmi patlayan emzik cok tehlikli degil mi son care mi onu ttuttu

ocak 3 2015 te dogum yaptim herkesr merhaba....bebegim cok gazli ve sadece bakkal emzigi emiyor bi tane buldum onuda eme eme patlatti ...ne yapcam bilemiyorum aranizda bunu temin edebilecegim bi yer bilen var mi
Cnm ben de 2 ocakta dogum yaptim, bugün esimi emzik almaya yolladım aventi almadi..
ne alırsa deniycem ben de..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…