2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Merhaba arkadaşlar cok uzum zaman oldu girmiyorum yazamıyorum dogum yapan tum arkadaslarim hayırlı olsun anali babalı büyüsün kuzulariniz. Biz bugun 25gunluk olduk. Kizim cok huydux son zamanlarda. Doğumuk rahatti spinal oldum.dogum sonrasi da sezeryan ile ilgili sıkıntı olmadi ama kocaman Bingil Bingil bir gobekkaldi ;( onun disinda kizim bize biz ona aalışmaya çalıştık. . Gece uyumamalari, gaz sancisini, kaka yapınca nasil sevinildiini ogrendik beraber.. gogus ucu yaralarini da es geçmemek lazim tabi.. onun disinda hersey yolunda cok sukur.olagan sıkıntılari yaşıyorum bende.sadece saglik ocagindan alınan kanda bi degeri yuksek cikti bidaha kan verdik onun sonucunu bekliyorum o cnmi sıkıyoriste.. bböbreğindeki kistte dogumdan sonra bakildiginda kaybolmustu.sizin kuzular nasillar..sizler Nasılsıniz

S ssule07 nasilsin cnm nasil gidiyor bebis nasil o guzel kelebek halisini begendi mi

Gamze'cim iyiyiz ikimiz de cok sukur. Seni hayranlikla takip ediyorum ve masaallah subhanallah diyorum. Seni okuyunca enerjiyle doluyorum resmen. Harikasin kuzum. Kizim daha odasini gordu mu farkinda degilim yav :) oda yaptik ama sus olarak duruyor orda :)

minione Nego Safransari ve bizim için güzel dileklerde bulunan bizim için dua eden diğer arkadaşlar, hepinize çok teşekkür ederim. Evimizdeyiz ilk günümüz olan geçtiğimiz Perşembe cuma oldukça zorlu geçti. Tüm gece uyumadık, gündüz uyur diye beklerken gündüz de uyumadı. 10 dk uyuyor uyandık hep. Annem bu çocuk aç deyince koştur koştur mama aldım. Yavrum hakikaten açlıktan ağlıyormuş. Sütümün az olduğunun farkındaydım ama memeyi tutunca geliyor artıyor diye düşünüyordum. Gelmese tutmaz hemen mamaya alıştırmayayım sütüm artsın diyordum ama bebeğimi aç bırakıyormuşum meğer. Cumartesi günü kontrolde kilo almadığı anlaşılınca minione senin dediğin gibi doktor bu durumdan hoşlanmadı. Mutlaka 2 saatte bir besle mama da ver dedi. Ama öyle kolay olmuyor. Mama verince tam doyuyor ve uzun saatler uyanmıyor. Ne yapsam da uyandıramıyorum. Zorla tutturuyorum memeyi 5 dk sonra yine uyuyalalıyor. Anne sütünden tamamen kopmasını istemiyorum, bebeğime yetemiyorum. O kadar üzüyor ki beni. Yoğun bakımda biberona alışıp ya emmezse diyordum, memeyi tuttu ama boş kuzumun sadece çenesini yoruyorum. 17 günlük olduk hala doğum kilosundan 200 gr eksiğiz. Karnımda daha iyi besliyormuşum. Allah hepimize kolaylık versin.
Gerçekten bambaşka bir duyguymuş annelik, tarifi mümkün değil. Her konuda kendimizden daha öncelikli biri var artık hayatımızda.

Canim ne kadar veriyorsun mamayi ?
30 ml yeterli olur bence. Tam doğum sağlamaz ve ardından senin memeyi emer.

cnm ben ilk günler emmesini artirmak icin gogsumden siringa ile mama sıktım bebek emerken..
bebisi kandirdik yani belki bunu deneyebilirsin..biberonla mama vermedim hiç su an bile kasikla veriyorum..

Hic moralini bozma cnm,bebegin icin ne kdr biberondan kolayca sut gelsede anne gogsu onun icin bambaska bir duygu,bol bol emzir pes etme,bi kere bak bnm bebegim 10 gun oldu memeye alisali halen uyandinda ilk 5 dk memeyi tutamiyor itiyor ama sonrasi geliyor,sut sagma makinasi aldinmi,bol bol cekip cekip sutunu arttirmgidalarina dikkat et cnm

Benimki de 4 gün cigligi basit memeyi versikce
Yalanci memeyi emdi ama beni reddetti
Bizde şekerli su surduk göğüs ucuna öyle alistirdik
Hala almakta bazen zorlaniyor ama sabirla üstesinden geliyor insan

İi gclr bayanlar,bu yebi dogan bebikleri ac kalmasin diye gece uyandiriyoruz ya,bu kacinci aya kdr boyle devam edicek? Ne zmn yetiskin bir birey gibi 11 de yatip 10 da kalkmicakmi,ben oyle bir bebkmisim,annm der senin gibi bebk gotmedim 11 de yatar 10 da kalkarmisim,birsksam belki 6/7 saat uyuycakda hayirlisiyla su kilolari alsa birazcik buyuse,bazende buyumesin diyorum bu anlari ya cok ozlersem

minione cold mix süper bir şey ilk oğlumda çok kullandık

kadir tuğcu diye bir dr var

nette sorulara cevap veriyor

o tavsiye etmişti

ozlmsd canım üzülme memeyi tutması büyük nimet

önce emzir sonra uyuyunca mamayı ver canım

önceliğin meme olsun

o emdikçe artacak inşaallah sütün

günaydın hanımlar

burun aspiratörünü medikalde eczanede

nerde bulabilirim

netten alamam

normal aspiratör işe yaramıyor

çok üzülüyorum hırıltısını duydukça

günaydın hanımlar

nerde bulabilirim

netten alamam

Günaydın canım, bizim drumuz tonimer baby diye bir nazal burun aspiratoru önerdi bize. Icinde deniz suyuda var, burun aspiratorude otri bebeğin ki gibi. Eczaneden aldım ben ve çok memnunum. Bir bak istersen.

Queen_21 sağol canım eczanede var demek

hemen sordurhemen sordurhemen sordurhemen sordurayım

inşaallah bizim yakınımızdakinde vardır

evde tek kullanımlık serum fizyolojik var

cihaz olsun

merhaba kızlar. yine sorularımla karşınızdayımşimdi bu kırklanma durumu varya nasıl oluyor bilen var mı. hani taş filan toplanıyomuş ya nasıl oluyor. bi de tam kırkıncı gün mü oluyor yoksa annenin kanaması bitince mi. bide ben yalnız olucam o gün önce bebeği sonra kendimi yıkasam olur mu yoksa tam terini mi yapmalıyım. birilei beni aydınlatırsa cok sevinicem.

minione canım o dediğin deliksiz uyku var ya

aslında yok:)

iki yaşına gelince bile gece bir iki kere kalkıp emecek

gece beslenmesi bitince

üstünü açtı mı

iyi mi diye defalarca kalkacaksın

Bende eşime 12 saat deliksiz uyumayi özledim diyorum.
Ki simdi annem yanimda birakip yatabiliyorum gün içinde
Pazar günü annem gidiyor kaliyoruz başbaşa
Aslında isteaem biraz daha kalacak ama babam ve kardeşim için artik gitmesini istiyorum
günaydın hanımlar

nerde bulabilirim

netten alamam

Canim otri bebeyi herkes ovuyor
Dun de ben bilmem esim bilirse reklamini özledim
Eczanelerde satiliyormus

günaydın hanımlar

nerde bulabilirim

netten alamam

Canim ben otri bebe kullaniyorum. Cok da memnunum. eczaneden almistik. Hemen her eczanede oluyo.

A adenmira kırk çıkınca özel bir şey yapmıyorum

ben abdestimi alıyorum tam kırkıncı gün

bebeğide yııkıyorum

önce hanginizin olduğu farketönce hanginizin olduğu farketönce hanginizin olduğu farketönce hanginizin olduğu farketmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…