2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Benimkide normaldogum distaki dikisim atti kaynarheralde kendiliginden 40 gun deniliyor ama iyilesmesi dahafazla suruyor yaa biz 20 gunluguz simdi
Biz 55 günlük olduk ve son 15 gündür daha iyiyim, 40 dolmadan insan toparlanamiyomus, dikisin attiysa daha cok acir , kendi kendine kaynar mi acaba, tecrübeli anneler scevap verirler, ssonra daha cok agrin olmasin canım ya.

ya bizimki de ne zaman yakınlaşsak hemen mızırdanıyor baba çekiliyor yanımdan duruyor yaklaşıyor yine mızırdanıyor valla ben bırakırım annemlere :KK70:
he he öyle olur tam bir şey olacak ıngaaaaa diye bir ses:KK70: en iyisi bırak sen, annenlere ne diyeceksin onu merak ettim:KK70:
oo dokuz ay dogru sizin dusuk vardi onceden temkinliydn ama biz herseye ragmen enbastaki tehliklere ragmn devam mantar kadar ileri degil saniri ama korkuyorum altta bakwrsa iyi alisti doktor her gitmemde elliyor :KK43: 37den beri 5.gun kontrolude oldk gerek yok dedi kirk sonunda gelmene simdi o istemeden bn elletmeye gidemem hayr yeter gayri o benim kisisel alanim hamileyiz diye bu ne kamusalliktir:)

canim simdi dini yonunu o isle ilgilenenler daha iyi bilir anck birax arastrdm saglik acisi ve dini yonunu bbi bayanintamamen lohusaligi kanama bitince olurmus bu kadndan kadina degisrms senin 7 gun benim 30gun mrsela dinen en uzun surede 40gunmus herhengi bi durum yani hastalik oldugu anlasilsndiye reglin 10gunden uzun surmesi hastalik oldugu gibi yani bi belirtidir..senin altta aci yokta ondan bu kadar istahlisin benm kanama bitti 35civari ama be. Kocacicimi 43e kadar oyaladm ama sezeryan olaydm eminsem kanama bittigine olurdu buda 35.gun :)
Gerci aciklamaya gerek kalmams sende is bitmisss catladm gulmekten

ayyy cok komik ya tek cocukla bi sure sonra uyuyunca kendinle basbada kalirsin iki cocukta ikisi de uyuycakta loto toto misali olmasi zor piyango:)

ilk dogum sonrasi bemde oyleydm cnm bnm ama kacis yokk hatta esimin desteh
Ve zorlamasi olmassa vajinusmus olurdum ama bunda acimadi dikislerin iltihapli mi bak oyleyse onlem al ondan aciyor. Bnm bunda aci cok olmadi ilk gecede kolydi :-)

masallah barekallah harikasnz resim konusundaki basarini biliyrm sana pembe cok yakisiyor :)

doğru canım siz devam ettiniz, insan bıkıyor tabi sürekli muayene yıpratıyor

canım lohusalık kanama bitince ama dini olarak bunu saptamak için bir kadının daha önce doğum yapmış olması lazım ve o doğum da ki kanama süresiyle ikinci üçüncü dekinin de aynı olması lazım, ilk doğumda bunu saptamak zor yani

tıbbi olarakta 6 hafta beklenmesi en uygunuymuş rahim altı haftada eski halini alıyormuş

he he öyle olur tam bir şey olacak ıngaaaaa diye bir ses:KK70: en iyisi bırak sen, annenlere ne diyeceksin onu merak ettim:KK70:

doğru canım siz devam ettiniz, insan bıkıyor tabi sürekli muayene yıpratıyor

canım lohusalık kanama bitince ama dini olarak bunu saptamak için bir kadının daha önce doğum yapmış olması lazım ve o doğum da ki kanama süresiyle ikinci üçüncü dekinin de aynı olması lazım, ilk doğumda bunu saptamak zor yani

tıbbi olarakta 6 hafta beklenmesi en uygunuymuş rahim altı haftada eski halini alıyormuş
evi temizlicez diycem onların hepsini düşündüm :KK70:

Biz 55 günlük olduk ve son 15 gündür daha iyiyim, 40 dolmadan insan toparlanamiyomus, dikisin attiysa daha cok acir , kendi kendine kaynar mi acaba, tecrübeli anneler scevap verirler, ssonra daha cok agrin olmasin canım ya.
Canim dogumdan sonra iki defa daha operasyon gecirdigim icin artik gitmek istemiyorum o hastaneye saglik ocagindaki ebede biraz toparlan oyle gidersin dedi bir bakayim duzelsinde bir ay sonra gittigimde bakarlar heralde univ hastanesi gittinmi cikamiyon

Nego Nego bayıldım ya masallah cok seker ogullarında sende Allah sızı sıze bagıslasın nasıl bi cumle bu :mad: ıcımden oyle geldi ama :):KK16: kucuk oglun renkli gozlu degıl demi cozemedem ben :KK70: büyük oglun da maaaaasallah gozum var kızımda var:KK48::KK48::KK48::KK48: bu arada sende cok sekersnz oyle deme kendine:KK20:

minione minione sen ne guzel hatunmussun ayy cirkinler kendini over bı halt sanırız sende koca memeliyim yok soyleyım dıye dıye benm aklımda ne uyandıysa senın o guzel gozun kasın herseye yeterrr maşallah oglunada sana da:oops:

ayyy benım profıle koymustum kaldırcam oglusu unuttum gıttı :cry: kendi profilime bile bakmıyorum suan bak nazar degecek sıpama album yapmayı becerırsem bı ara koycam kendımı:confused: ama once suslenıyım kuafore gıdıyım begenmezsnz falan neme lazım ogullarınz var anasına bak kızını alll malummm:cool: kucuk oglumada kız arıyorummm ahmetime haberinz olsun @Mrssuperfine nin kızında gozum varda yınede kaynanaym bakmam gerek @safransari da vermeyebilir diye hc musaalt olmuyorum malum havalılar saclar sarı:21::21::21:

bna doktr yıkama dedi cnm kan geldigi için. Uç gun batikon damlat bir damla ve gazlı bezle al fazlasını dedi. Bizde 17. Gun yıkadık.
canım ben göbek bakım setinin alkolünden sürmüştüm tam kurumamıştı ve kanamıştı, aile hekimin yakınsa götürebilirsin onlar pansuman yapıyorlar
doktorumuzu arıyım bakalım ne dicek olmassa götürürüm ben de canım. Yıkamaktan vazgeçtim o zaman.

evi temizlicez diycem onların hepsini düşündüm :KK70:
kııııızzz gözün dönmüş senin olur olur bu işin sonu iyi olur:) dikkat et bak oğluna hemen kardeş gelmesin:)
Nego Nego bayıldım ya masallah cok seker ogullarında sende Allah sızı sıze bagıslasın nasıl bi cumle bu :mad: ıcımden oyle geldi ama :):KK16: kucuk oglun renkli gozlu degıl demi cozemedem ben :KK70: büyük oglun da maaaaasallah gozum var kızımda var:KK48::KK48::KK48::KK48: bu arada sende cok sekersnz oyle deme kendine:KK20:

minione minione sen ne guzel hatunmussun ayy cirkinler kendini over bı halt sanırız sende koca memeliyim yok soyleyım dıye dıye benm aklımda ne uyandıysa senın o guzel gozun kasın herseye yeterrr maşallah oglunada sana da:oops:

amin canım sağol çok güzel bir cümle beğendim:)

yok be ben güzel değilim ama minioneye benim dibim düştü kocası ne yapıyor kim bilir:KK70:

büyük oğlumda mavi gözlü küçükte, hatta küçüğün ki daha açık mavi olacak belli

hatta:) mavi yeşil canım gözleri eşiminkide öyle, üçününküde mavi yeşil, o nasıl dersen dış kenarı mavi ortası yeşil

aldım gittim kızını:)

sen hamileyken foto eklemiştin güzel hatundun, kızında güzeldir, esmerdi değil mi, ben esmer isterim oğullarıma:)

eşim sarı ben esmer güzel karışım oldu çünkü:)

Nego Nego minione minione resimlerinize bayıldım cok güzeller benim hastanede hic resmim yok cok imrendim valla:KK42:sebebine gelince normal dogum yapacagim diye beklerken hastaneye gitmemle dr sezaryene alicam seni dedi hemen yatıs 1 saat sonra ameliyathaneden ciktim yanimda esimdn baska kimse yok neyseki annemler falan aksama dogru yetistiler uyusuklugum gecince o sezaryen agrisi benim mahvetti ne resim ne bebek gozum hic bisey gormedi kimsede bebisini al kucagina da resim cekelim demedi sabah olunca eve yolladilar zaten amannn oyle iste neyse olan oldu

Nego Nego minione minione resimlerinize bayıldım cok güzeller benim hastanede hic resmim yok cok imrendim valla:KK42:sebebine gelince normal dogum yapacagim diye beklerken hastaneye gitmemle dr sezaryene alicam seni dedi hemen yatıs 1 saat sonra ameliyathaneden ciktim yanimda esimdn baska kimse yok neyseki annemler falan aksama dogru yetistiler uyusuklugum gecince o sezaryen agrisi benim mahvetti ne resim ne bebek gozum hic bisey gormedi kimsede bebisini al kucagina da resim cekelim demedi sabah olunca eve yolladilar zaten amannn oyle iste neyse olan oldu
Canım sağol

ahhh bilirim o hastanede foto çekinmemeyi benimde ilk oğlumla yok içimde ukdeydi, anneme ben dedim yine anne çek diye yoksa kimse hadi çekiyim demedi, zaten sadece o eklediklerim var öyle güzel pozlar değil ama hiç yoktan iyidir dedim

sende üzülme ikincide çekinirsin:)

kııııızzz gözün dönmüş senin olur olur bu işin sonu iyi olur:) dikkat et bak oğluna hemen kardeş gelmesin:)

amin canım sağol çok güzel bir cümle beğendim:)

yok be ben güzel değilim ama minioneye benim dibim düştü kocası ne yapıyor kim bilir:KK70:

büyük oğlumda mavi gözlü küçükte, hatta küçüğün ki daha açık mavi olacak belli

hatta:) mavi yeşil canım gözleri eşiminkide öyle, üçününküde mavi yeşil, o nasıl dersen dış kenarı mavi ortası yeşil

aldım gittim kızını:)

sen hamileyken foto eklemiştin güzel hatundun, kızında güzeldir, esmerdi değil mi, ben esmer isterim oğullarıma:)

eşim sarı ben esmer güzel karışım oldu çünkü:)
anammm bi de o var di mi kardeş gelmemesi için iyi korunmak lazım :KK70: hiç araştırmadım korunma yöntemlerini de önceden prezervatifle korunuyoduk kazamız şu an beşiğinde uyuyor :KK70:

image.jpg
image.jpg
KiZlar anca boyle susleyebildik odayi o gunu :)) bebek yatagina yaptigim tul bile dogru duzgun durmadi bile :)) odam cok buyuk ve ferahti ameliyatta yasadigim o talihsiz olaylar disinda odam olsun hemsireler ebeler yemekler temizlik sanki adeta 5 yildizli otel muamelesindeydi,Allah a cok sukur hayirlisiyla dogurduk,guzel guzel buyutmeyi Allah nasil etsin insallah hepimize,kaderleri bahtlari omurleri guzel olsun

anammm bi de o var di mi kardeş gelmemesi için iyi korunmak lazım :KK70: hiç araştırmadım korunma yöntemlerini de önceden prezervatifle korunuyoduk kazamız şu an beşiğinde uyuyor :KK70:
ayyy deme ya sağlık ocağından veriyorlar ya dün verdi bana ebe ama benim güvenim yok sen deyince iyice tırstım, ebe üç aylık iğneyi tavsiye etti, aklıma o yattı, spiral asla taktırmam, hapla aylık iğnede emzirirken olmaz, ah ah bağlatacaktım ne güzel tüplerimi, Rabbim verirse başım gözüm üstünede sezaryanlıyım kazara olursa ben ne yaparım patlar ameliyat yerim

Eki Görüntüle 1403707 Eki Görüntüle 1403708 KiZlar anca boyle susleyebildik odayi o gunu :)) bebek yatagina yaptigim tul bile dogru duzgun durmadi bile :)) odam cok buyuk ve ferahti ameliyatta yasadigim o talihsiz olaylar disinda odam olsun hemsireler ebeler yemekler temizlik sanki adeta 5 yildizli otel muamelesindeydi,Allah a cok sukur hayirlisiyla dogurduk,guzel guzel buyutmeyi Allah nasil etsin insallah hepimize,kaderleri bahtlari omurleri guzel olsun
ayyy ama çok güzel olmuş canım gayet hoş olmuş süsünüz, benimde odam ebeler süperdi, suit oda da kaldım kız:KK48: ama süsüm yoktu neyleyim suit odayı:KK48:, ama ebelerin muamelesi ilgisi süperdi, dk başı çağırdım:KK48:
Kızlar emzirme şekliniz nasıl? Doktor bana 15 dk bir göğüs 10 dk dîğeri dedi

canım aynı dediğim gibi ama eşit mesele biri 10 dk sa diğeride 10 dk şeklinde

Kızlaaaarrrr imdaaaaat, benim minik sürekli sallanma modunda uyumuyor çok hafif uykusu, deli olucam bileğim ağrıyor artık beşik sallamaktan

birde saat başı emiyor emsin sorun değil emzirmek için nasıl can attım ondan şikayetim yokta, gaz sıkıştırdığı için meme arıyor yani memede teselli buluyor, o da daha çok gaz demek

mümkün değil uyanıkken sakin durmuyor ya ağlıyor ya mızırdanıyor

benim büyük oğlum ne akıllı bebekti sessiz ağlamazdı ya biz ağlama sesini bilmeyiz onun bebekken, tabi şimdi bolca duyuyorum:) ağlamasını büyük paşamın

sizinkilerde öyle mi yani uyanıkken hep huysuzlar mı?

X