2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Nego Nego kizim beyax tenli kara kasli kara gozlu kekendi kizim diye demiyorum gozlerine kirpiklerine herkes hasta bana benzemiyor o konuda iri gozlu :) adresi ver kargo yapiyim hem buyut hem gelin yap cok marifetlidir bizde oglumla kaliriz sen iki tosun bi prenses aksama kadar ogluna faalyet yaptirir evde oyleyiz :p

ayyy deme ya sağlık ocağından veriyorlar ya dün verdi bana ebe ama benim güvenim yok sen deyince iyice tırstım, ebe üç aylık iğneyi tavsiye etti, aklıma o yattı, spiral asla taktırmam, hapla aylık iğnede emzirirken olmaz, ah ah bağlatacaktım ne güzel tüplerimi, Rabbim verirse başım gözüm üstünede sezaryanlıyım kazara olursa ben ne yaparım patlar ameliyat yerim

ayyy ama çok güzel olmuş canım gayet hoş olmuş süsünüz, benimde odam ebeler süperdi, suit oda da kaldım kız:KK48: ama süsüm yoktu neyleyim suit odayı:KK48:, ama ebelerin muamelesi ilgisi süperdi, dk başı çağırdım:KK48:

canım aynı dediğim gibi ama eşit mesele biri 10 dk sa diğeride 10 dk şeklinde
Evet canım ben de öyle yapıyorum bazen dediğin gibi. Bu arada doktorumuzu aradım. Alkolle silin dedi. Yarın da yıkıyabilirsiniz bebeği dedi.

Kızlar birde benim acilen koltuklarımı silmem lazım hamilelik boyunca silemedim düşünün siz halini, gördükçe resmen sinirim bozuluyor üzülüyorum ciddi ciddi, silebilirmiyim ki artık bir ay oldu doğuma, su bile leke yapıyor koltuğa, oğlumda suyla oynamaya çok meraklı nerdeyse her gün su döker bıraktıramadım o huyunu

neyle silsem, arap sabunu, beyaz sabun, kir çöz?

Nego Nego kizim beyax tenli kara kasli kara gozlu kekendi kizim diye demiyorum gozlerine kirpiklerine herkes hasta bana benzemiyor o konuda iri gozlu :) adresi ver kargo yapiyim hem buyut hem gelin yap cok marifetlidir bizde oglumla kaliriz sen iki tosun bi prenses aksama kadar ogluna faalyet yaptirir evde oyleyiz :p
oyyy görüyorum şu an profilinde, aldım gitti çok güzelmiş, huyuda güzel daha ne olsun:) benim oğlum yaman sıkıştırır kızını sıkar mutlaka:) o yüzden riske atma gönderip, yeğenim ne çekiyor ondan bir görsen

Evet canım ben de öyle yapıyorum bazen dediğin gibi. Bu arada doktorumuzu aradım. Alkolle silin dedi. Yarın da yıkıyabilirsiniz bebeği dedi.
evet canım alkol iyi bizde öyle yapmıştık hem aile hekimi hem çocuk dr u öyle demişti, banyodan sonrada sil bir kaç gün kontrol et hemen kurumuyor çünkü

Kızlaaaarrrr imdaaaaat, benim minik sürekli sallanma modunda uyumuyor çok hafif uykusu, deli olucam bileğim ağrıyor artık beşik sallamaktan

birde saat başı emiyor emsin sorun değil emzirmek için nasıl can attım ondan şikayetim yokta, gaz sıkıştırdığı için meme arıyor yani memede teselli buluyor, o da daha çok gaz demek

mümkün değil uyanıkken sakin durmuyor ya ağlıyor ya mızırdanıyor

benim büyük oğlum ne akıllı bebekti sessiz ağlamazdı ya biz ağlama sesini bilmeyiz onun bebekken, tabi şimdi bolca duyuyorum:) ağlamasını büyük paşamın

sizinkilerde öyle mi yani uyanıkken hep huysuzlar mı?
Benimki de öyle canım. Gaz sancısı olunca emmek istiyor sürekli. Çok içincede kusuyor. Bugün sabah 5 TEn 8.30 ğa kadar uyumadı. Gazı vardı. Emzirerek zar zor uyuttum.

Nego Nego kosla vanish hali ve koltuk elde silme :) yada arap sabunu yalnz arap sabununu benm gibi coj kirli yerlere direk koyma daha cok leke oluyor :)

Kızlar emzirme şekliniz nasıl? Doktor bana 15 dk bir göğüs 10 dk dîğeri dedi
Ben 20 dk emziriyorum canım, ilk 10 dk ön süt geliyormuş sanırım, son sütün gelmesi için biraz daha emmesi lazım, yoksa sadece sulu kısmı almış oluyor, Tomrisin emzirme notlarını okumadıysan tavsiye ederim ben çok faydalı buldum.

Kızlar otri bebe burun aspiratoru kullananlar öncesinde buna birsey damlatiyor musunuz? Ne kadar sıklıkta kullaniyorsunuz ? Bu sabah oğlum nefes alamadı sanki boğularak gibi oldu burnu tıkanmış çok korktum pompalı burun aspiratoru almıştım denedim birinden biraz horse geldi ama diğerini temizleyemedi çok ugrastim otri bebe yi övmüsler ondan alıcam kullananlar bilgi verir se sevinirim lütfen :KK17::KK51:

Kızlar otri bebe burun aspiratoru kullananlar öncesinde buna birsey damlatiyor musunuz? Ne kadar sıklıkta kullaniyorsunuz ? Bu sabah oğlum nefes alamadı sanki boğularak gibi oldu burnu tıkanmış çok korktum pompalı burun aspiratoru almıştım denedim birinden biraz horse geldi ama diğerini temizleyemedi çok ugrastim otri bebe yi övmüsler ondan alıcam kullananlar bilgi verir se sevinirim lütfen :KK17::KK51:
Zaten yanında kullanacağın damla da geliyor canım, ben otribebe başlangıç setini aldım, bir kez kullandım ama gerçekten kullanışlı.

prenses1805 prenses1805 cnm bende en ufak bisey gorsem onla cekiyorum tanitici reklami vardi bugun tv da google dan videosunu bi izlw istersen once herhangi bi okyanus suyu kullaniyorsun yaa deniz suyu bebe damlasi sonra hüpp diye icine hortumu koyup cekiyorsun cok zevkli:KK45:

Kizlar merhaba bi kac sorum olucak size , geceleri kizim sallanmadan uyumuyo sizler nasil uyutuyorsunuz?
Bi de kizim kusuyo, fiskirtarak degilde agzinin kenarindan sızıyo peynur kesigi seklinde. Dr yeterince gazini cikartmiyosun dedi oysa ki cikartiyorum da gene kusuyo ne yapmaliyim

Kizlar merhaba bi kac sorum olucak size , geceleri kizim sallanmadan uyumuyo sizler nasil uyutuyorsunuz?
Bi de kizim kusuyo, fiskirtarak degilde agzinin kenarindan sızıyo peynur kesigi seklinde. Dr yeterince gazini cikartmiyosun dedi oysa ki cikartiyorum da gene kusuyo ne yapmaliyim
Kusma olayını doktora sorduğumda ilk aylarda olur çünkü mide kapakları henüz gevşek dedi, benimki de kusuyor. Uyutma konusuna gelince, memede uyuyor, sallanmak uykusunu açıyor sanki, uykusu varsa da kaçıyor sallanınca...

Ben 20 dk emziriyorum canım, ilk 10 dk ön süt geliyormuş sanırım, son sütün gelmesi için biraz daha emmesi lazım, yoksa sadece sulu kısmı almış oluyor, Tomrisin emzirme notlarını okumadıysan tavsiye ederim ben çok faydalı buldum.
20 dk sadece bir göğüsten mi veriyim canım? Son sütü ben de duymuştum.

20 dk sadece bir göğüsten mi veriyim canım? Son sütü ben de duymuştum.
Evet canım tek göğüs 20 dk, diğerini hemen vermiyorum alt değiştirip oyalıyorum bir süre sonra diğerini veriyorum ve uyuyor, bu işin doğrusu yok sanırım sürekli farklı şeyler deniyorum, bebekten bebeğe değişiyor zaten, bakalım 1. ay kontrolünde kilo alımına göre doğru yoldamıyım anlıcam...

X