2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canim ben emzikle ilgili bir video izledim. Dr un konusmasi cok ikna ediciydi. Anne dostu olarak goruyorum ve ilk bir yil kesinlikle oneriyorum diyordu. ilk bi iki hafta kafa karisikligini onlemek adina kullanmayin diyordu. Bebegin senin memeni emmeye iyice alistiktan sonra, onbes yirmi gunlukken kullanabilirsin.

Cok gecmis olsun canim. Sutun konusunda Eger durumun musaitse pompayi denemeni oneririm. Sut gelmese bile iki uc saatte on beser dk sagarsan bence faydasi olur. Allah yardimcin olsun.

goguslerim tas kesildi bebegim emip bosaltamiyor uyuyamiyorum canim cok yaniyor , pompa kullanmak istemiyorum uclarini genisletince ilerde süt durmazmis esim elleriyle skmaya calsiyo cok zorlanyruz ayni durumu yasayan var mi . cok aciyo
Kesinlikle pompa kullanman lazim. Yoksa allah korusun mastit olabilirsin. Ben de kiyisindan döndüm bebegim gec emmeye basladigi icin. Pompa kiraladik. Zamanla bebegin emdigi kadar uretiyor zaten. Hem ilk sutler cok degerli. Posetle buzluga depola

anlafim canm tesekkur ederim pompa da mahvediyor ama yapacak birsey yok bebislerimiz icin dayanacagz .

canm cok gecmis olsun beb3inde hayirli olsun bence sag gelebilir

Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Gerçekten oldukça zor günler geçirmişsiniz. Bununla geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. Ben doğum yapalı 6 gün oldu daha hiç emziremedim bebeğimi yoğun bakımda olduğu için. Doğumun ardından 2 gün geçtikten sonra sağmaya başladım. Ilk sağlığında sadece birkaç damla geldi, onu bile gönderdim hasteneye ilk süt kıymetli olduğu için. Her geçen gün biraz daha arttığını gözlemliyorum. O yüzden sakın yılma ve süt yapıcı besinlerle beslenmeye dikkat et. Bol bol komposto ve su içiyorum. Kuru incir yiyorum. Şu an tek kaygım bebeğim hastaneden çıkınca meme tutacak mı bilemiyorum.

doğum yapmayan kaldımı burda ?
benim beklenen gün bugün ama hiç birşeyim yok
bizim şubat annelerinde bile sayılı kişi kaldı
pff sıkıldım beklemekten (

Selam kzlar inanın okuyprum ama. Yazamıypeum..
Kızlar anca toplanıyorum artık.. Lohusalıktan cıkmak istiyorum.. Normal hayya dönmek.. Eskı kıyafetlerimi giyebilmel.. Gezmek dolasmak film izlemek kıtap okumak.. Hersey... Bugun düşündümde sankı cocuk dogurmadımda böle cok büyük bi ameliyat geçirdim psikılojık olark coktum hemeb dedim kendime merve kndine gel ya.. Bu ne böle otur kıcının üstüne şükret haline be dedim..inş yoparlancam..
Kızceler bna bi korse önerisinde buluşnun su göbişi toplamak için
Birde leslie yi daha önce yaptım yine yapcam 15 dk
Kızımla dans ederim falan.. Artık pasif zombi mervişş yokkkk
Bomba gibi merviş varzzay kızlar cumartesi 4. Senemizi doldurcaz înş.. Evlîlik yıl dönüüzü.. Anam kırkımda cıkmadı hayy anasını.. :))))

Bu arada hastanede bebişi olan arkafaslarıma dua ettım.. Doguma gidenlere dogum yapanlara hep dua ettim...
Sizleri unutmadım...
Dogum yapacak olan arkadaslarda rabbim yardım etsin sabır vetsin inş..

Arkadaşlar merhaba, süt arttırımı ile ilgili biraz araştırma yaptım sizinle de paylaşmak isterim. İbrahim Saraçoğlu'na göre süt artıran besinlerden biri dere otu. Sabah ve akşam yemek öncesi birkaç tutam çiğ olarak tüketilmeliymiş. Incir kürü : mutlaka bu yılın kurutulmuş inciri olmalı ve dışındaki pudra şekeri soğuk suda yıkanıp ikiye ayrılıp yarım litre suda 8-9 incir kaynatılarak suyu tüketilir. ( herhalde incirler de ziyan edilmez) bir de yaş üzüm ama mevsimi değil tabi şu anda. Haber formatını da eke ekliyorum. Kalın sağlıcakla...

Eklentiler

• image.jpg
    148,7 KB · Görüntüleme: 68
  • image.jpg
    190,2 KB · Görüntüleme: 51
sizede çok geçmiş olsun..benim 17 gün oldu ve hala ağır ilaçlar kullanıyorum..süt gelse ah keşke gelse sağıp dökecem bebeğe veremem ...ümitsizim aslında bu saatten sonra gelir mi

sizede çok geçmiş olsun..benim 17 gün oldu ve hala ağır ilaçlar kullanıyorum..süt gelse ah keşke gelse sağıp dökecem bebeğe veremem ...ümitsizim aslında bu saatten sonra gelir mi
Aile hekimliğinden destek alsanız? Aile hekimliğinde gebelik takibi yapıldığına göre emzirme danışmanlığı da olabilir. Ya da doğum yaptığınız hastanede de emzirme ile ilgili eğitimler olabilir. Hemen baştan pes edip olumsuz düşünmeyin. Böylesi bir durumu atlatmışsınız buradan ne kadar güçlü olduğunuz görülüyor. İnşallah bundan sonra sağlıkla bütürsünüz bebeğinizi...

doğum yapmayan kaldımı burda ?
benim beklenen gün bugün ama hiç birşeyim yok
bizim şubat annelerinde bile sayılı kişi kaldı
pff sıkıldım beklemekten (
Kaldı cnm ben kaldım. Ama sıkılma ya sona kalmak cok güzel bişey. Bir sürü tecrübeli arkadasin oluyor. Herkesin tecrübesinden faydalaniyosun. :)

Kaldı cnm ben kaldım. Ama sıkılma ya sona kalmak cok güzel bişey. Bir sürü tecrübeli arkadasin oluyor. Herkesin tecrübesinden faydalaniyosun. :)

bence yaşayıp tecrübe edinmek çok daaha güzel olurr
doktorun ne diyor , ne kadar bekliceksinizz ?

Safransari pes ettim diyorum dayanamıyorum veriyorum memeyi tabi feryat figan

inşaallah tutarda bugünleri gülerek hatırlarım

çok zor gerçekten aynı anda ikş çocuk amin canım

Eftalim benim.maşallah 4. Gün geldi sutum. Ve iyi geliyor.
Humana cay iciyorum. Ve bu dalmadan kullaniyorum. Ablam 3 ay önce doğum yaptı kullanip memnun kaldigini söylemişti. Bende doğumdan önce aldim memnun kaldim. Fiyati gittigidiyorda 25 TL ve baya gidiyor. Sende al.bir dene derim.

Bende ayni fikirdeyim. Bebekle ne kadar yalniz.kalirlarsa aralarındaki bağ o kadar kuvvetleniyor. Dediğin gibi çocuğu birakip sosyal hayatima devam edeceğim.

Haziran ayında yapilacak olan atama nisan Ayina alinmiş. Haziran ayında secim olacak diye seçim yatirimi yapacaklar sanirim.
Geçmiş yillardaki kadar atama yapilirsa atanirim. Ama en son yapriklari aramada çok.komik sayida atama yaptılar. Öyle devam ederse kalirim
Hakkimizda hayirlisi
Eğer inşallah atanirsam eşimin de haziranda doğu görevi bitmiş oluyor. Birlikte gideriz atandigim yere rahatça ama.ben ise biraz baslangic yapip ücretsiz izin almayi planliyorum. Bebek 1 yasina gelene kadar. Ev almayi planliyoruz bizde ama 1 sene erteleyip alacagiz.
Yada yaza kadar bunalmis olursam ve gittiğimiz yerde bakici bulursam daha erken calismaya baslarim.

Sizin bakiciniz hazir mi?
Canim iki minikle hoc kolay değil
Allah kolaylık.versin saygiyla emek veren ellerinden opuyorum
İnşallah en Lisa zanda yeni düzenine ayak uyduracaksin.

Sirf ayaga kalkip wc ye gitmeyim diye hic su icmiyorum cok agriyor dikis yerim ayaga kalkinca

Sagol eflalim canim kasikla mama veriyoruz sutum hic gelmiyor bikac gune gelir diyorlar oylemi siz daha tecrubelisiniz
Bende 3 gün ayni durumdaydim
Ama.inan geçiyor canim. 4-5. Güne daha
rahat olacaksın.
Benim 4. Gün tam sutum geldi.

emzik ve biberon ilj 3 ay vermeyin diyorlar eğer anne sütü ile besliyorsan,,,
ben hem pompalı aspiratör aldım hemde dr deniz suyu yazdı, bebekler için olanından, arada onu kullanıyorum aspirötörü de hergün kullanıyorum,,,,

goguslerim tas kesildi bebegim emip bosaltamiyor uyuyamiyorum canim cok yaniyor , pompa kullanmak istemiyorum uclarini genisletince ilerde süt durmazmis esim elleriyle skmaya calsiyo cok zorlanyruz ayni durumu yasayan var mi . cok aciyo
bende de aynı durum vardı ben hemen pompa aldım baya bir rahatladım,, eğer çalışıyorsan almanı tavsiye ederim,,, süt durmama falan onler şehir efsaneleri,,,,
pompa almasan da göğsünü kendin sağ en azından, süt kalmasın,,, merak etme bir kaç gün sonra bebek hepsini emer hopur hupur,, ( ben pompa kullanmıyorum artık),,,

Ben emziği daha doğmadan almıştım ama kullanmak henüz nasip olmadı. Bugün yoğun bakımda kızımı ziyaret ederken gördüm ki hemşireler emzik vermişler. Henüz annesini emmeye fırsatı olmadı yavrumun belki o yüzden cuk cuk emiyordu emziği. Ağlayan bebekleri anca öyle sakinleştiriyorlar sanırım. Aman neyse ben muslukları açmadan bitireyim yazımı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…