2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
tugcegulll tugcegulll canım sağmadan boşalmaz mastit olursun Allah korusun ucu falan genişlemiyor ben sürekli sağıyorum oğlum emmediği için

mutlaka sağ boşalt

I imspecial altı ne ki beşte dörtte kalkıyor bazen doğduğundan beri öyle

umudum kalmadı canım emmeyecek bu da benim sınavım

24 günlük olduk biz

büyük oğlum canıma tak dedirtti artık

bağırma huyu var kaç kere söyledik anlattık kızdık yok anlamıyor

güç bela uyutuyorum küçüğü uyandırıyor

tutturmaları ayrı konu gerçekten bezdirdi

hiç büyükler ezilmiyor tam tersi küçükler sevgimizden ilgimizden mahrum kalıyor büyükler yüzünden

goguslerim tas kesildi bebegim emip bosaltamiyor uyuyamiyorum canim cok yaniyor , pompa kullanmak istemiyorum uclarini genisletince ilerde süt durmazmis esim elleriyle skmaya calsiyo cok zorlanyruz ayni durumu yasayan var mi . cok aciyo

Canım mAkinayla boşalt mutlaka doktora gittim ben onun için sıcak havluyu kompres yap ve m

Beni dusunup merak eden dua eden herkese allah razi olsun yüzyüze gorussem anca bu kadar sevebilirdim burda tanidigim herkesi cok seviyorum:KK36:gelelim dogum hikayeme en son yogun kasık agrisi ve sürekli gelen kanli pihtiyla hastaneye gittim doktor vajinal muayene yapti ama tabi ben feryat figan cok canim yandi hicbir acilma yok dedi nst de hic sanci cikmadi ama kasik agrisinda iki büklümüm:KK43:9 aydir normal yapabilirsin diyen dr um sen asla normal doguramazsın catın sınırda dar biraz bu cocugu illa bekleyim normal dogurayim dersen zor bi dogumun olur dedi tabi ben ck korktum:KK17:napalim dedim hemen sezaryenle almam lazim dedi ve amelyathanede buldum kendimi:KK16:ameliyat yerim cok agriyor sezaryen beni mahvetti :KK61:

Canim esim subay kizimda cok yardimci olurdu ayakta sallardik aksamlari hep uyuturdu bunu sallamaya alistirmiyorum omzumda uyuyor yaa memede babamiz bu ara ders calisiyor aksam gelince yardimci olmuyor malsef ama onun yaninda calistigi icin kucagina falan alip sakinlestryr ev islerine hic katkisi yok ben herseye yetisince adama is kalmiyor hfta sonu cok ilgilenir kahvalti hairlar yemek yapmam hic onun ozwl yemeklerinden yeriz :) hfta icide ben ona iste tatliya kaar yaparim bizimki biraz fa zla asker benni egitti geriye cekildi:)
Benim.esimde polis ev isleri ve yemekte hic yardimci olmaz.
Bebek bakiminda yardimci olacak gibi ama
Henüz annem yanimizda olduğu için çok yanasmiyor ama yanliz kaldigimizda göreceğiz.
Ücretsiz izin.alacak.misin canim, calismaya başlayacak misin ?

Kızlar emzik kullanan var mi? Kullanmayı düşünüyor musunuz ne zaman başlamak lazım ?
bebeğimden hirilti geliyor burnu tıkalı gibi pompalı aspiratörlerden almıştım kullanan var mı ? İse yariyor mu ? Nasıl kullanmak lazım ?
Lullaniyorum ama sürekli değil. Bazen midesi bulaniyor ama yinede veriyorum.

günaydınlar

I imspecial benimki gece üçten sonra uyumuyor hatta gündüzde sürekli ıhlıyordu

zinco dün işe yaramaya başladı şimdi uyuyorda büyük altıda kalkıyor nasıl uyuycam

kızlar emzirme işi çok üzüyor beni dün denemekten bile vazgeçtim sütüm dün resmen azaldı üzüntüden:KK43:
Canim pes etme
Benimki de ilk basta tutmayinca bunla ilgili çok yazi okudum hepsi sabir diyordu. Kimi 1 ayda tutmuş kimi daha fazla surede
Benimki allaha şükür tutuyor artik. Hemen tütmüyor biraz ugrastiriyor ama allaha şükür yinede.

goguslerim tas kesildi bebegim emip bosaltamiyor uyuyamiyorum canim cok yaniyor , pompa kullanmak istemiyorum uclarini genisletince ilerde süt durmazmis esim elleriyle skmaya calsiyo cok zorlanyruz ayni durumu yasayan var mi . cok aciyo
Canim mutlaka kullan sut sağma makinesi.
Dediğin sikintiyi ilk defa duyuyorum
Benimki emdiği halde sut fazla gelince sagiyorum.

büyük oğlum canıma tak dedirtti artık

bağırma huyu var kaç kere söyledik anlattık kızdık yok anlamıyor

güç bela uyutuyorum küçüğü uyandırıyor

tutturmaları ayrı konu gerçekten bezdirdi

hiç büyükler ezilmiyor tam tersi küçükler sevgimizden ilgimizden mahrum kalıyor büyükler yüzünden
Aynen katiliyorum
Komsumunda 20 ay arayla iki çocuğu oldu. Büyüğü üzülüyor kiskaniyor diye hep küçüğü ezdiler
Aman adaleti sağla sen.
Çok zor bir süreç Allah yardimcin olsun.

Dafiduck Dafiduck canım hayırlı uğurlu olsun bebeğin bol bol sütün olsun seni emsin gazsız günler diliyorum:KK66:

Dafiduck Dafiduck
Canim çok geçmiş olsun. Sabret 3-4 gün sonra acilarin geçiyor. 3 gün bende çok aci çektim. Bugün 10. Gün allaha şükür iyiyim.
Sirf ayaga kalkip wc ye gitmeyim diye hic su icmiyorum cok agriyor dikis yerim ayaga kalkinca
Dafiduck Dafiduck canım hayırlı uğurlu olsun bebeğin bol bol sütün olsun seni emsin gazsız günler diliyorum:KK66:
Sagol eflalim canim kasikla mama veriyoruz sutum hic gelmiyor bikac gune gelir diyorlar oylemi siz daha tecrubelisiniz

Dafiduck Dafiduck suyu çok iç ki baş ağrın olmasın ödemini atabilesin sütün olsun

benim ikinci gün damla damla üçüncü gün tam geliyor canım merak etme gelir

humana still tea iç tahin helvası ye tavuk suyuna çorbada iyi geliyor bugün farkettim süt için

Safransari Safransari simdi annen varda ondan yaklasmyr kendi kuzusu yardim eder tabi raa sut sagip brak markee falan in yaa kuafore cocukla basbasa kalsin ilgisi artar babalar kizlari cok seviyor esim diyorki bunu severken ipegime ihanet ediyorum gibi hissedyrm sendede oluyir mu bende alisirsin diyorum :) canim ben dogum oncesini aktrdim nisan mayis haziran on bese kaar etik degil biliyorum ama mecburen rapor alacagim ev kredisi oduyoruz benm maas ona endeksli ondan sonrada yz tatili eylulde basliyacagim seninataman oldu mu ne zaman olacak

Beni dusunup merak eden dua eden herkese allah razi olsun yüzyüze gorussem anca bu kadar sevebilirdim burda tanidigim herkesi cok seviyorum:KK36:gelelim dogum hikayeme en son yogun kasık agrisi ve sürekli gelen kanli pihtiyla hastaneye gittim doktor vajinal muayene yapti ama tabi ben feryat figan cok canim yandi hicbir acilma yok dedi nst de hic sanci cikmadi ama kasik agrisinda iki büklümüm:KK43:9 aydir normal yapabilirsin diyen dr um sen asla normal doguramazsın catın sınırda dar biraz bu cocugu illa bekleyim normal dogurayim dersen zor bi dogumun olur dedi tabi ben ck korktum:KK17:napalim dedim hemen sezaryenle almam lazim dedi ve amelyathanede buldum kendimi:KK16:ameliyat yerim cok agriyor sezaryen beni mahvetti :KK61:
Canimm çok geçmiş olsun.. Bebişin de hayırlı olsun.. Çatı muayenesinde canımız o yüzden mi çok yanıyor bizim acaba? Çatı darlığı sebebiyle mi? Bende cumartesi veya en gec saliya kadar yaticam. Ben de çok korkuyorum.. :KK43:

Dafiduck Dafiduck gozunaydin cnm ins acilarda gecer bi kac gune ...
Nego Nego zor iki cocuk oglun alisacak ins ama cok yumusdk davranma benim kiza yeri geldi popoya vurdum simdi cok iyi yine kizimla cok ilgiliyim digeri uyanik olunca onu da opuyorum kokluyorum cok konusmuyirm sadece o zaman basimizdabitiyor ..bagirma olayi bizdede vardi ilk zamanlar artik kizdm bend senle sunu yapmucam oyun nesela yada kurabiye falan dwyince duzeldi

Bu tavsiyeleri ne doktoru veriyor? Kadın doğumcunuza mı danışıyorsunuz, beslenme uzmanı mı? Herkes farklı besinlerden bahsediyor. Bakliyatı ben kendime direkt çıkarmıştım listemden gaz yapacağını düşünerek. Düz mantık düşünüyoruz tabi. Kadın doğumcular bu konuda bilgilendirme yapıyor mu onu merak ettim, yarın sezeryan kontrolü için gideceğim çünkü.
Bebişi kontrole götürdügümüzde cocuk dr muz soyledi canim. Anne icin faydalidir kesinlikle yiyin dedi. Büyükleriniz gaz yapar der yedirmezler siz dinlemeyin onlari dedi :)

Acil yardım
Merhabalar ben normal doğum beklerken kırkıncı haftamızı dolduracağımız günde o anlık olan bir durumdan dolayı aourtum patlamış.acil önce sezeryan sonra 9saat suren bir kalp aameliyatı geçirdim.şimdi taburcu oldum.sut falan yok zaten uç gün yoğun bakımda geçti.sut pompasıyla uğraşsam bu saatten sonra sut olurmu.çok üzülüyorum daha kucağıma alamadım suttte yok

X