2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
I imspecial canım birde misafir mi ağırladın maşaallah sana

oğlunda güle güle giysin cicilerini

kızınada almış olsalardı kıskanmıştır
canim pazar aksamdan temizlik yaptim ikramlari hazirladim sabaha bi borek yapma isi kalmisti saolsun esim bakti ben bu isleri uaparken bugun farkettim ev temiz oluncev isi yapinca daha mutluyum :) kizima almamislar ama kizima senin dogum gunu icin geliyorlar dedim yaptigim pastaya da mum koyduk arkadaslarida vardi cok mutlu oldu hedie olarakta babasi ecen jafta tavsanli pandif almisti o hediyen dedik cok mitlu oldu :)
Aksama da kaynim bekar onu yemege cagrdm sanirkm ben misafr seviyorum bebis uyudukca kosturuyorum kendimi dinleyince mutsuz oluyirum:)

Kizlar emziren anneler nasil besleniosunuz? Ben sezaryen oldum diye mi bilmiorum beslenme uzmani bana sut yogurt salata cig meyve cig sebze yasak dedi. Paranoyak oldum gaz yapar ogluma diye bsey yiyemiorum hosAf disinda. Corba ne iciosunuz? Sut icio musunuz? Meyve ne yiosunuz

Allah kolaylık versin. Günlerdir seni buralarda görmeyince anlaşılıyor zaten bebeğin tüm vaktini enerjini aldığı. Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin inşallah. Biz de evimize getirseydik de ben de başka bir şeye zaman bulamasam keşke. O lanet göbek hepimizde kalıyor maalesef. Düşüncem bir kısmı lohusalıkta bitene kadar gider ama bir kısmı kalacaktır. Doğumdan sonraki fotoğraflarıma bakıyorum da artık tam bir Türk kadını gibi görünüyorum :) o eski halimden eser yok. Korseyi doktoruma sordum hiçbir faydası yok dedi. Benim de 2 sezeryanım var hiç korse kullanmadım karın kaslarını çalıştıracak spor tek çözümü der. Ben de araştırdım göbeğim kalmasının sebebi göbek bölgesindeki yağlanma ve genleşmen deri. Korsenin yağ yakmaya etkisi olmayacağı için bir anlamı yok mekik vs spor ile kaslar çalışıp sıklaşacakmış. Bunun için tabi 2 ay geçmesi gerekecektir ameliyatın tamanen iyileşmesi için.

Hayırlı günler hanımlar, dogum yapan arkadaslar sağlıkla büyütün insallah, doguma gidenlerde sağlıkla kucaklarina alırlar insallah.
Bugün 45 günlük olduk. Dün misafirim vardı yine. Hazırlıklar falan derken yorucu iki gün geçirdim yine. Yalnız kızım 3 gecedir neredeyse hic uymuyor. Gaz sancısı vs yok, sadece dilinde pamukcuk var, karbonatla temizliyorum. Neden uyumuyor anlamadım. Tecrübeli anneler ne yapabilirim çok zorlanıyorum bir yol gösterin lütfen

Süt konusunda ben de tereddütlü olduğum için içmiyordum ama çiğ meyve sebze neden yasak olsun ya? Gayet yiyorum ben hatta yeşillik süt yapar diye boş boş maydanoz yiyordum???

ozlmsd canım gözünaydın rahat geçmiş ameliyat

bundan sonra inşaallah hiç sıkıntı olmaz bebeğinde
Çok teşekkürler canım, çok şükür iyi gidiyor şimdilik herşey. Aradık hasteneyi kakasını sorduk yapmış çok şükür. Az önce de aradılar süt istediler, gönderdim. Beni isterler belki emzirmem için dedim ama beni istemediler malesef. Bakalım bı hafta çıkarsınlar diye ağızlarının icine bakıyoruz.

Canim hrrsey yiyorum ogluma gaz damlasi omnivit kullAnyrm hatta ilkgunler sut icine lactamil katip iciyordum ben meyvesiz yadayamam ki sadece yemeklere kimyon atiyorum gaz icin oglumda o kadar huysuz degil bence saglikli beslen hergidadan abartmadan suyunu da ic yogurtsuz sut suz kalsiyum nolcak

Sutum azaldı inmesi için sabahtan beri yapmadıgım şey kalmadı rezene papatya çayı normal açik çay sık sık yemek yedim çorba içtim daha yeni ama dunden beri artmıyor ya napcm strestenmi acaba.

Kizlar 15dklik lessie ile yuru incel programindan 1mile baaya guzelmis en azindan kendimi mutlu hissettim

Sutum azaldı inmesi için sabahtan beri yapmadıgım şey kalmadı rezene papatya çayı normal açik çay sık sık yemek yedim çorba içtim daha yeni ama dunden beri artmıyor ya napcm strestenmi acaba.
Sutum az diye dusunme sakin ol bebefgin guzel emiyorsa ondan akmaz su ictin mi bol bol tahin helvasi bulgur pila vi kuru sogan dene birde dusunme hic stres yapma bezini islatiyr mu oglun

Sutum az diye dusunme sakin ol bebefgin guzel emiyorsa ondan akmaz su ictin mi bol bol tahin helvasi bulgur pila vi kuru sogan dene birde dusunme hic stres yapma bezini islatiyr mu oglun
sagol canim cevap için suyu bol bol içiyorum bulgur pilavida yaptım yedim ama tahinle soganı denemedim kuru soganmi yeşilmi olcak. Bezinide ıslatıyr oglum ama onceki kadar degil bide bn gribim biraz oglum memeyi az emip bırakıyr bide yeşilimsi kaka yaptı bndeki hastalık ona geçmiş olabilirmiki çok iştahsz ve surekli uyuyor. Profildeki senin oglanmı maasallah çok tatlı annesi gerçekten sen neyle besledin bu oglanı masallahı var.

benim oglan bizimki bi grip olmustu benden gecmisti sik sik emzirdm cabuk iyilessin dye ondan cok kilo aldi sanrm seninki zaten tombik dogdu toparlar bazen cok islatur bazen az takilma benimki gecen ay cok islatti bu ay cokkilo almaz sanrm ..kuru sogan olcak cnm

bnde sık sık emzrmeye çalişiyorum çabuk geçsin diye iştahsz emiyor ama zorlluyrm emmesi için inşllah geçer. Kuru soganıda bi deneyim bn .

kizlar degil topige girmek bazen uyumaya bile firsat bulamiyorum.bebislerimin biri cok gazli ve garibim kivranio resmen.gece bir birini besleyip uyutup digerini derken cogunlukla sabah oluverio.ins kirklari cikmadan uyku ve beslenme düzenini otutturabilirim.benimde sütum cok gelmio.emsinler istiorumm yetmeyince sucluluk duyuyorum.lohusalik ayri bir psikolojiymis

Canım bakliyat yememi önerdi dr umuz. Mercimek, kuru fasulye, nohut... Ayrıca bulgur pilavı, roka, et, balık... su ve komposto da bol bol içiyorum. Arkadaşıma da tahin, susam içeren gıdalardan uzak dur demiş... Dr larda da bir fikir birliği yok :) karataya göre de fındık ceviz yumurta tereyağı yiyeceksin :)
süt içmenin insana bi yararı yokmuş zaten. illa içeceksen keçi sütü öneriyorlar. Süt ürünleri tüketmek daha iyi sütten. Ev yoğurdu, keçi peyniri vs ye canım. o kadar da detay düşünme canının istediğini de ye yahu :) Hoşafla ömür mü geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…