2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
kizlar degil topige girmek bazen uyumaya bile firsat bulamiyorum.bebislerimin biri cok gazli ve garibim kivranio resmen.gece bir birini besleyip uyutup digerini derken cogunlukla sabah oluverio.ins kirklari cikmadan uyku ve beslenme düzenini otutturabilirim.benimde sütum cok gelmio.emsinler istiorumm yetmeyince sucluluk duyuyorum.lohusalik ayri bir psikolojiymis
ahh canım Allah sabır ve kolaylık versin . Uykuszluk çok zor biz bi tane bebişle zorlnırkn sen ikisiyle kim bilir nasıl zor. İşte Allah dagına gore veriyor karını . Bnde çok duşunurdm iki çocuga nasıl bakıcm diye ama bakılıyr Allah yardım ediyr bnm korktugum kadar olmadı masallah diyim tahtalara vuruym şimdilik iyi gibiyiz.

Bnada doktor rezene çayı papatya çayı iç ete agırlık ver dedi pasta borek onlar sut yapmaz uzak dur kilo yapar dedi sut içme gaz yapar onın yerine yogurt peynir ye dedi.

kızlar ben de uzun zamandır takip ediyordum yazmak bugüne nasipmiş. ben normal doğum taraftarıydım, çok istiyordum. ddoktorum da öyleydi bugün 40 haftayı doldurduk. bebek hiç dönmemiş. yarına sezaryene karar verdik umarım doğru karardır....

kızlar ben de uzun zamandır takip ediyordum yazmak bugüne nasipmiş. ben normal doğum taraftarıydım, çok istiyordum. ddoktorum da öyleydi bugün 40 haftayı doldurduk. bebek hiç dönmemiş. yarına sezaryene karar verdik umarım doğru karardır....
Hayırlısı olsun sağlıkla doğsun inşallah. Diğer arkadaşların da dediği gibi başka seçenek yok, böylesi hayırlıymış. Ama içini ferah tut, ben de çok normal doğum istedim sezeryana dönmek zorunda kaldım. 5 gün oldu, hiç öyle korktuğum gibi olmadı sonrası. Elbette ağrı sızı var ama bu kadarı normal doğum sonrasında da olacaktır.

Canım bakliyat yememi önerdi dr umuz. Mercimek, kuru fasulye, nohut... Ayrıca bulgur pilavı, roka, et, balık... su ve komposto da bol bol içiyorum. Arkadaşıma da tahin, susam içeren gıdalardan uzak dur demiş... Dr larda da bir fikir birliği yok :) karataya göre de fındık ceviz yumurta tereyağı yiyeceksin :)
süt içmenin insana bi yararı yokmuş zaten. illa içeceksen keçi sütü öneriyorlar. Süt ürünleri tüketmek daha iyi sütten. Ev yoğurdu, keçi peyniri vs ye canım. o kadar da detay düşünme canının istediğini de ye yahu :) Hoşafla ömür mü geçer :p
Bu tavsiyeleri ne doktoru veriyor? Kadın doğumcunuza mı danışıyorsunuz, beslenme uzmanı mı? Herkes farklı besinlerden bahsediyor. Bakliyatı ben kendime direkt çıkarmıştım listemden gaz yapacağını düşünerek. Düz mantık düşünüyoruz tabi. Kadın doğumcular bu konuda bilgilendirme yapıyor mu onu merak ettim, yarın sezeryan kontrolü için gideceğim çünkü.

Canim benim bebek 2 ay donmedim 39 da sezeryanla alindi.
Bu saatten sonra dönmesi çok zor.

Bu tavsiyeleri ne doktoru veriyor? Kadın doğumcunuza mı danışıyorsunuz, beslenme uzmanı mı? Herkes farklı besinlerden bahsediyor. Bakliyatı ben kendime direkt çıkarmıştım listemden gaz yapacağını düşünerek. Düz mantık düşünüyoruz tabi. Kadın doğumcular bu konuda bilgilendirme yapıyor mu onu merak ettim, yarın sezeryan kontrolü için gideceğim çünkü.

Bana süt arttırıcı çayı da ne yiyip içmem gerektiğini de çocuk doktoru anlattı.. Kadın doğumcum o konulara hiç girmedi daha çok dikişlerimle ve hemoroidimle fln ilgilendi :/

iyi dilekleriniz için teşekkürler. dilerim herkes sağlıkla bebişlerini kucağına alır :)

Önemli olan herşeyin hayırlısını istemek.. Ben de riskli gebelik geçirmemiş olup normal doğurmak isterdim ama bizim planımız işlemiyo malesef :KK43: sezeryandan acayip korkuyodum bi de ben ama allaha şükür her şey yolunda gitti.. Normal doğum olsaydı dikişlerim hala iyileşmemiş olcaktı mesela.. Ucunda bebişlerimiz var :) rabbim yarın doğumunda kolaylıklar nasip etsin inş

40.haftadan sonra da bekleyecektim de bir bebek hiç mi dönmez ya.. napalım mecbur biz de sezaryenliler kervanına katılıyoruz.

Canım bakliyat yememi önerdi dr umuz. Mercimek, kuru fasulye, nohut... Ayrıca bulgur pilavı, roka, et, balık... su ve komposto da bol bol içiyorum. Arkadaşıma da tahin, susam içeren gıdalardan uzak dur demiş... Dr larda da bir fikir birliği yok :) karataya göre de fındık ceviz yumurta tereyağı yiyeceksin :)
süt içmenin insana bi yararı yokmuş zaten. illa içeceksen keçi sütü öneriyorlar. Süt ürünleri tüketmek daha iyi sütten. Ev yoğurdu, keçi peyniri vs ye canım. o kadar da detay düşünme canının istediğini de ye yahu :) Hoşafla ömür mü geçer :p

Ayyy aynen yaa kafayi yedim bisey yiyemiorum gaz yapicak diye. Yicem valla kimyon dokerim ne yersem beslenmem de lazim sonucta

Canim hrrsey yiyorum ogluma gaz damlasi omnivit kullAnyrm hatta ilkgunler sut icine lactamil katip iciyordum ben meyvesiz yadayamam ki sadece yemeklere kimyon atiyorum gaz icin oglumda o kadar huysuz degil bence saglikli beslen hergidadan abartmadan suyunu da ic yogurtsuz sut suz kalsiyum nolcak :KK43:
Kimyon koycam yemeklere iyi fikir yicem herseyi artik tak etti canima paranoyak oldum. Muz yedim denemek icin

Süt konusunda ben de tereddütlü olduğum için içmiyordum ama çiğ meyve sebze neden yasak olsun ya? Gayet yiyorum ben hatta yeşillik süt yapar diye boş boş maydanoz yiyordum???

Ya heralde sezeryanliydim diye oyle dedi diorum narkoz etkisi hatirlamiorum yesillik fln yicem bende sut yapan seyler sart yani. Paranoyak oldum yahu gunlerdir hosaf rezene cayi gina geldi

Bana hastanede beslenme uzmani dedi canim gelip anlatti ama sanirim sezeryanliyim diye bana gaz yapmasin diye bunu bunu yeme dedi.

X