2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canım inşaallah bebeğin hemen toparlanır Rabbim şifa versin tez vakitte, sen nasıl bir annesin içi yanan bir annesin kendini sakın öyel suçlama canım hiç kolay değil doğum olayı spinal de öyle kolay değil iyi biliyor ve anlıyorum o an ki halini o yüzden sıkma sakın canını, sen bebeğini kucağına alacağın günü hayal et sütünü bu sürede sağ canım mutlaka buzluğa atarsın aslında sağınca bebeğinede gönderirsin zaten, sağlıkla büyüt bebeğini
ohh değişiklik olumuştur size, maşaallah canım kuzuna gayet güzel kilo almış benimkide iyi gidiyor şimdilik bakalım ay sonunda ne olacak:)
aynen ben bu sefer hiç kısmıyorum ya ilk bebeğimde yoğurt bile yememiştim üç ay sonuş yine gazlıydı en iyisi yemek sonuçta sütümüzden faydalı besinlerde geçiyor onlarada ihtiyaçları var
Sevgili doğum yapan anneler cevabınızı bekliyorum??? Son 1 saatir belden karnıma ordanda bacaklarıma doğru sızı var sizce bugün doğurur muyum??? Gaz sancısı gibi ama gaz değil eminim
doğum sancısına benziyor dk tut canım

canım seni anlıyorum gerginsin farkındayım senden kalır yanım yok ama dellenince ne düşünüyorum biliyor musun böbreği için ağladığın günleri hatırla sabret elbette bu da büyüyecek abisi gibi, ilk oğlumun tam üçüncü ayında bitmişti gaz sancısı maalesef tamamen geçiren bir şey yok sadece hafifletiyor sallamakta rahatlatıyor

yemeklerinden kısma derim kıssanda o gaz olacak canım sen kimyon demle iç birde milupanın bebekler için gaz çayı var onu dene bebeğine, nurse harveys diye bir gaz damlası var birde sam siplex yanlış yazmış olabilirim bunlarda çok meşhur dene istersen

o süt parasını 3,5 sene önce almıştık 80 liraydı o zaman:) onla pompayı almıştık:) şimdi eşime diyorum bunlada bu kuzuya çift başlı pompa alalım sağmak kolay olsun:)

canım ilginç bir yöntemmiş ilk kez duydum okudum, ilk şırıngayı öyle verseymişim keşke biberona alışır diye şırıngayla verdim daha kötü oldu vakumlayarak beslenmeyi öğrendi, şimdilik her doyurma öncesi sonrası veriyorum memeyi mecburen slikon uçla meme şeklimden dolayı kavrayamıyor, bazen ağlıyor bazen oyuna çeviriyor beni parmağında oynatıyor

Gözün aydın canım kendim doğurmuşum gibi sevindim, sanki hep içimde kalacak gibi geliyordu sonunda çıkıyorlar demek ki Allah analı babalı büyütsün inşallah güzel bir ömrü olsun
Kizlsr hepinizi cok ozledim ayri ayri cvpliyvam evime gecince iyiki varsiniz hepsini okiycam insallah,cok sey ogremdim hspinizden az evvelde mervecim senin sayende 170 i aradim :₺ 103 lirami alicam insallah hepinizi cok opuyorummmm

Nezaman alisicak peki gogus buna
Bende bagirarak inliyerek emziriyorim (((

Benimde 4 günlük bugün dustu
Normalde 1 haftada dusuyormus
Benimki erken seninki geç düşmüş sanirim
evet kızım 1 haftalıkken düşürmüştü ama o zaman yazdı hast.gelir gelmez yıkamıştık oğluşu daha bugün yıkadık eltimle eşim geç geldi. Ondan geç düşmüş olabilir diye düşündüm eşiminde 10 günde düşmüş.

Iyiyiz suan ikimizde sukur

O sureci atlattim cok sukur
ama yasadigim o olayin izlerini yasiyacagim sanirim
artik azcik basim donse azcik rahatsizlansam ölecekmisim gibi korkuyorum
posttravmatik stres bozuklugu olustu yani sanirim
Buna sukur o yogun bakimdan belki hic cikmayabilirdim ((
Bebebegim belki annesini hayati boyunca tanimayabilirdi ((
Allahima bin sukur iyiyim

suan tek sikintim gogus uclarim catladi bagirarak emziriyorum acidan
sirf bu yuzden emzirmeyi birakmayi bile dusunuyorum ((
Nolur yardim edin ben bu zorlugun ustedinden nasil gelcem bi yol gosterin cok caresizimmmm
mustelanin kremini kullaniyorum ama yok dayanilir gibi degil

Kizlar bebegim sariligi arttigi icin hastaneye yatti fototerapi aliyoruz su anda, cok uzgunum, sik sik da emzirdim ama neden boyle oldu bilmiyorum...

Kızlar inanın nette baklagıl yiyin yazıyor.. Yiyorum gaz yapıyo.. Ama yemesemde yapıyo...
Bu sefer benim direncim düşüyo.. Emzirirken basım dönüyor..
Oladar kötü oluprum ki.. Eşim yanımda agzıma bişiler veriyo emzirirken.. Sürekli ravuk suyuna corba olmuyo.. Az az da olsa yicem.. Öle böle gaz oluyo zaten napayım..
Yogurt yeme süt içme diyolar iyide o zaman bnm sürüm nasıl kalsıyum içercek bnden alıcak o zaman bende ne kalıcak..
Kvdem diyo ki kızım eskıden biz dogum yapa kadına mercimek corbası yaparık.. Kuru fasulye pişav yapardık bol bol süt olurdu .. Bilmezdik gaz yaprdı ama masallah cocukaşrada süt yaroyodu diyo.. Düşünüce mantıklı.. Ne kadar protein karbonhıdrat vitamin alırsak süt bi okadarda kaliteli olmıcakmı???
Cok abartmadan hepsinden yicem.. Yapıcak birsey yok.. Yoksa acşıktan ölücem yada aynı seyleri yemekten mide fesatı geçircem..:))
Kızımda 8 ay zar zor emzirdim.. Ondan yeme bundan yeme direncim düştü.. Bi hasta oldum her gidişimde bi serum sarı sarı vitamınşılerden.. Olan bana bensiz kalan kızıma olöustu.. Napayım ben kuvvetli olayımda oglumun kızımn yanında olayım artık.. Gaz cıkara cıkara alıscak..
Bu arada banyo yaptırdık eşimle :))
Gamzecim sende saol canım fikirlerinle gercekten rahatlatıyosun..
Haftaya misafirlerim gelmeye baslar.. Bakalım.. Allahtan düzeldim vakitim oldumu işlerimi görebiliyorum..
Rabbim bizi evlatlarımzın saglıklarıyla sınamasın da gazdı mazdı artık geçicek bu günler..
Kızım bana şimdi o kadar zahmetsiz geliyolı sanki 2.5 yasında dogurmusum.. Halbukı kızımda daha kötüydum ama rabbim uıtturuyo işte:)))

Canım bak şimdi gögsünü kremledikten sonra acıkta bırak.. Zeytinyagı sür.. Yada tereyagını sür buzdolabı posetini gögüsüne göre kes üstüne koy beklet.. Tereyagını emsikce orası yumusıcak yaran varsada koparıp atıcak canım dayan bak.. Bende cok cektim bagıra bagıra emzirdim ama şimdi geçti şükür 23. Günlügüz yaklasık 1.5 haftadır rahatım.. Cok sürmüyo sen bu tereyagını yap.. Oda sıcaklıgında beklsein yag.. Allah şifa versinZz

Evet rahatsızlandıgını duyunca cok agladım sana ... Ne bilim kardeşim olsa bu kadar üzülürdüm galiba..cok dua ettim.. Şükürler olsun iyi haberini alınca cok sevndim... Bu günlerde geçicek inş canım unutucaksın o acıları...
Gögsünüde fırsat buldukca acıkta bırak bi on dk falan

Gmiş olsun
Kizlar bebegim sariligi arttigi icin hastaneye yatti fototerapi aliyoruz su anda, cok uzgunum, sik sik da emzirdim ama neden boyle oldu bilmiyorum...
canım... İnş geçicek oda... Sapka taksaydo bebişe saclar yanmasın ... Terapi ısıgı saclaı yakıyo...
Üzülme sen ...

Allah razi olsun arkadasim
Tamam her yontemi deniycem

kizlar ayva cekirdegini deneyin bence bende cok ise yaramisti bende dogum yaptim kizim 9 gun kuvezde yatti tam cikacak diye mutluluktan hava ucarken dr dedi down sendromlu olabilir genetige gittik sonuc bir ayda cikacak sutum falan azaldi kizim kuvezden surekli sagdim ettim sutum akiyodu simdi cok az geliyo ins tamamen kesilmez

Çok geçmiş olsun canım allah yavruna yardım etsin inşallah. ..biran önce kavuşun inşallah bebeğinizle ...

minione bebeğin hayırlı uğurlu olsun analı babalı büyüsün sütün bol olsun inşallah öncelikle şunu söyliuim benimde sağ göğüs ucum yok gibi kızım alamamıştı bende uğraşmamıştım oğlumda çok çabaladım zor oldu ama aldı çok şükür çok acılar çekmişyim göğsüm patlıcak gibi oluyodu sende sakın hata yapma uğraş alsın memeyi birde bende spinal sezeryan oldum gerçekten çok ağrılarım oldu hastanedeysen ağrıkesici iğne ol ben iki kere istedim ağrılarımı hafifletmişti 13 gün oldu daha ağrım var çokta iş yaptım evde yatamadımki başka çocuk olunca mecbur ayaklanıyosun tahta bile kırdım korka korka eşimi beklesem akşama kadar ev buz olurdu Allahıma şükür bişey olnadı karnım hala balon gibi küçük tuvaletimi bile yaparken hala zorlanıyorum ams üşütmemek için elimden geleni yapıyorum taharetkenirken ılık su kullan ben bir kere soğukla yapmıştım sıtma tutmuştu ama şükür hasta olmadım.eve geçince ilaçlarını düzenli al benden bu kadar

Benimde çok acıyor canım lansinohun alfım bende oda işe yaramadı sabret ama en fazla 10 gün sürecek bebek küçük olduğu için tam kavrayamıyor ondan oluyor ağrımız sabır annesi geçicek...

Allah sana ve eşine dayanma gücü versin.. Zor bir durumdasınız..bıl bol dua edin inşallah hbişeycik cıkmaz yawrunuzda.. İnşallah drlar yanılır..
Sizde sabredi karı koca olarak birbiriize destek olun .. Bu zamanlarda birlik sabır cok önemlidir.. İnşallah güzel haberlerini bekliyoruz kardeşim..
Allah yar ve yardımcınız olsun..

Gögüs catlakları ile nasıl basettim..
Lansinoh krem sürdükten sonra 5 dk acıkta bıraktım..
Kendi sütüm ile temizledim..
Emzirmeden önce kendi sütümü sürüp ıslattım ucunu..
Tereyag sürdüm.. Posetle kapattım.. Yaranın üstündeki kabugu cıkardı..
En önemlisi cok sabrettim.. Hele sag gögsümün ucu yarıldı artık kopcak sandım ama emzirmekten vazgecmedim..aglaya aglaya emzirdim.. Emme saati gelince huzursuz oldum..ama sabrettim dua ettim.. 23 günlügüz.. 10 gündür falan masaallah cok iyiyiz.. Kremi sürmeye dewam.. Arada karbonatlı suyla temizliyorum..
Banyo yaparen ılık suyla meme ucuna masaj yapıyorum..
Kızlar emzirme süreci ve bu catlaklar gercekten zor bi süreç ama devamlı olacak birsey degil.. Daa sonra öle esniyo ki ilerki zamanda hissetmıyosunuz bile..o yüzden sabretmeye dewam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…