2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Herkese merhaba. Kızımız dün saat 17:25te dünyaya geldi. Gerçekten zor bir gün geçirdim. Normal doğum istediğimiz için ve günümüz geçtiği halde hiç sancı olmadığı için suni sancı verildi. 07:50 gibi serum takıldı öğle saatlerinde sadece 1 cm açılma vardı ama sancılarım çok şiddetlenmeye başladı. Sonra azar azar suyum gelmeye başladı, açıklık 2cm oldu. Ebelerden biri ben umutluyum derken diğer ebe bence umut yok normal doğum için dedi. Öğleden sonra dayanılmaz sancılar çekmeye başladım. Ben dayanamayacağım demeye başladım. Sancı aralarında pişman olacağım bir karar vermeyeyim biraz daha dayanayım dedim ama çok güçsüz düşmeye başladım. Ayağa kalkıp yürümem gerekiyor mide bulantısı ve göz kararmasından yürüyemiyorum. 3 kez kustum, artık takatim kalmadı. Doktorumuz normal doğum süreci böyle, uzun her acı çekene acıyıp sezeryana alsak normal doğum yapan kalmaz dedi. 3 cm olan açıklık 2 saat sonra hala 3 cm idi. Saat 16:00 da ebe daha yolun başındasınız diyince ertesi güne sarkacağını anladık. Ben pes ediyorum dedim sezeryana alın beni. Spinal sezeryanla 17:25te kızım doğdu. Sezeryan demekle çok doğru bir karar vermişim bugüne kadar beklesem de sonumuz sezeryandı. Ultrasonda 3700 gr ölçülürken 4160gr doğdu, benim o kadar iri bebeği normal doğurmam mümkün değildi. Ben de öyle çok iri ve kuvvetli birisi değilim. Ya da alt tarafımı paramparça ederlerdi sezeryandan beter olurdum. Boşuna suni sancı çektim gibi oldu ama pişman değilim en azından denedim. Daha önce söylediğim gibi normal doğumdan yanayım ama olmadığı durumlar için de iyiki sezeryan diye bir seçenek var. İşin tatsız yanı ise kızım şu an yoğun bakımda göbeğindeki açıklık nedeniyle. Doktor birkaç gün gözlemleyip öyle operasyon yapmak istiyor. Çok şükür sorun büyük değil ama yine de 1 hafta kalacak gibi görünüyor. Hala kendimi anne gibi hissedemiyorum. Çünkü ne kucağıma alabildim ne de emzirebildim. Direkt yoğun bakıma aldılar biz besliyoruz diyerek emzirmeye izin vermiyorlar. Ben de hala çıkamadım görmek için dün zaten uyuşuktum bugün de sancılarım vardı, inşallah çıkacağım. Sadece Doğunca gösterdiler ama benim o sırada heryerim uyuşuk olduğu ve başım döndüğü için algılayamadım bile. Şu an görsem tanımam ne biçim anneyim diyorum kızımdan dualarınızı esirgemeyin nolur muhtemelen Pazartesi günü operasyon geçirecek. Tombik doğdu ama hastaneden çıkana kadar zayıflayacak yavrum.
minione gözün Aydın canım Allah sağlıklı hayırlı bir ömür nasip etsin bebeğinle..

Rabbim yavruna ve sana sağlık versin canım.

Kızlar merhaba, bugün 40+6 dayım doktorumla konuştum bugün kontrolüm var açılma yoksa akşam suni sancı vericekler çok korkuyorumm. Zamanı geçenler sizler ne durumdasınız acaba yanlış karar mı veriyorum diye düşünüyorumm :/

Beklemek sakıncalı olur dedi mi doktorun canım?

Slm fistiklar disarda tam bi bahar havasi attimbebeleri arabaya kizimi halasina biraktim oglusu asiya goturdum asi olduk cok aglamadi jkuzum bu arada ben geceleri oglumu emzik veriyorum gunduzde zorda kalsam alir ama vermiyorum boyle yerlerde cok ise yariyor emzik :) gelelim ogludumun kilosuna 5400 olmusuz 1.800gr almis hemsire neyle besledin diyo masallah :) hastayken biraz cok emmisti kusuyorken sut fazla gelmis demekki boyumuzda 54cm. Hersey yolunda dr da bakti gazı var diyo sanki bilmiyorum :) bende e ski kiyafetlere sigdim kilolu hamile kalmanin avantaji cok yemeye gerek yoksuya devam sut ise yariyor dikkatli yemeye devam en ok korktuum buydu vicdan yapardim. Ee cok iyuyiz sukur :)

Kızlar ben ne yicem ya o gaz yapıyo bu gaz yapıyo.. Dun karnıbahar yedım o gaz yaparmı... Cocugum geceden berı ıkına ıkına bı hal olsu...
Ne yıcemmm benn
Kiz en cok gaz yapanlar arasinda ama kis yiyeceklerini. Hepsi yapiyor valla ben karnibahar bayilirim yiyorum sonucta sebze lazim ssaglikli yesil mercimeke yaptim dun oda en gazli gunumuzdu :) olsun hersyi yiyoum gaz damlasina devam ediyoum bosver ye cocuk alisacak zaten 4aya kadar gaz olacak her halukarda

Canımbenim sesin çıkmayınca doğum yaptığını anladım öncelikle gözün aydım maşallah kuzunun kilosuna ay gibi prenses çabucak toparlanıp çıkacak hastaneden üzülme sende geçecek bu günler ilerisini düşün Rabbim yardımcın olsun çok öpüyorum

Maşallah bebişine nekadar zamanda 1800 gr aldı ?

Benim tuttu ama gogus uclarim cok aciyor kanadi acisindan veremiyorum napcammmm ((((
Ah ya benim de öyle kanamadi ama ağlayarak bağırarak emziriyorum. Doktor ilac verdi Garmastan Pomat biraz sızısını aldı ama daha sık kullanıcam birde emzirmeden önce sıcak su ile göğün ucumu iyice ıslatılmış yumuşatıyor acıyı azaltiyor biraz dene istersen geçmiş olsun

Hayırlı olsun bol bol sütün olsun insallah

Sevgili doğum yapan anneler cevabınızı bekliyorum??? Son 1 saatir belden karnıma ordanda bacaklarıma doğru sızı var sizce bugün doğurur muyum??? Gaz sancısı gibi ama gaz değil eminim

Hayırlı olsun inşallah sütün bol bol gelir benim göğüs uclarim senin ki gibi 9 gün oldu dogum yapalı 2 gündür ucu daha az olan goğsumu de emiyor artık ugr aşmayı asla bırakma emsin diye dene sürekli . Emmiyor diye pes etme bende imkansız derken emiyor artık canım yanıyor bağırıp ağlıyorum ama oğlum emiyor ya şükür

Eflalim ya o dediklerini xaten yapıyorum.. Ama bıktım artık ys...
Ne yicem ben...
Kızlar bu arada 170 i arayıp dogum yaptıgınızı sölüyosunuz.. Saglık bakanlıgı hattı .. Süt parası verıyo.. 103 lira bişi..cok bişi degıl ama alın devlet bizden 1 tl nin hesabını soruyo 10 tl de verse alırdım yani...bilginz olsun

Canim eslerimiz aliyor ya bu farklı mi ?

Canim aradim da ssk calisanlarina veriliyor muş.
Benim esim emekli sandigina bagli olmiyirmus bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…