2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Benim gibi haftada 3 kez gidip geleceksin o zaman sende canım aynı seyleri yaşıyoruz tek fark bende hiç agri yok ne bir kasik agrisi ne birsey

Ben hiç sezeryan konuşmadım. Spinal epidural falan yapıyorlar mı bilmiyorum. Herkese uygulanabilen yöntemler mi onu da bilmiyorum. Benim en büyük endişem bebeğim doğduğunda ayık olmak istiyorum, çünkü karnında plasentanın geçtiği alanda bir açıklık anomalimiz vardı. Onunla doğacak ve doğar doğmaz çocuk cerrahı görecek, gerekli derse operasyona alınacak. Tüm bunlar yaşanırken ben uyumak istemiyorum. Ne olduğunu ne durumda olduğunu bilmek istiyorum. Gerçi cerrah mesai saati dışında doğarsa ne yaparız deyince o kadar kritik değil durumunuz bekleyebilir demişti ama yine de...

Hayırlısi olsun canim benim kendiliğinden gelmeleri için cok dua edelim. ..
annemde kalacam bu aksam sabah beraber gidecez iste bi daha eve git gel yapmayacam

bu arada NORMAL doğum yapan arkadaşlar,benim gibi kanala girmeyıp rahımde açıklık yokken nst de sancı yokken aranızda buna benzer yorumlar alıp hemen ardından doğumuz olan oldumu ?
Canim ben nstye girmistim sanci yoktu, o gece sancilarim basladi, ondan 4 gun oncede alttan muayene etmislerdi aciklik yoktu, hatta ebe seninki vaktinden once gelmez demisti ama 2 hafta erken geldi. Sen bilirsin ama eger bekleme suren varsa biraz daha bekle derim, hic belli olmaz bu gece gelir belki.. Anliyorum beklemek cok zor, ben 36.haftadan sonra gelsin artik modundaydim, 40a kadar zor gecerdi zaman..

senin bebek kanala girmiş mi cnm bunun hakkında dr un bişey diyormu mesala benımkı bırak girmeyı o kdr yukarda bile diyor,rahımde en ufak açılma yokmuş senınde alttan baktılarmı bugun
Alttan bakılmadim canım bugün
cunku tek bi sancı yok cuma bakıldım hiç açılma yoktu tekrar bakmadi karnimin alt tarafında duruyo bebek sanci gelirse altta inebilirmis de yok
yarın 41 doldugu icin bakacak karar verecez

Aynen öyle yarın kopuyo dananin kuyruğu geldi geldi
azıcık bi açılma varsa sunide de ne olur bilmiyorum

minione canım bence doktorun en dogru kararı vermiş . İki gunde bir kontrollerle beklenebilir . Bebegin suyu eşide iyiymiş beklememek için bi neden yok . Zaten bu kontroller altında doktrn bir sıkıntı gorurse bekletmez . Ki bi bebegin eşi suyu iyiyse bi sıkıntı olmaz genelde. Kanalada heran girebilir grmz diye birşey yok , benm bebegin başi son iki gunde girdi ve benim kontrollerde hiç sancim açilmam yoktu . Bir sabah ansızın dogumum başladı , olmaz diye bir sey yok . Ben inaniyorum senin dogumunun bu kendiliginden başlayacagına . Vakti saati geldimi zaten hç bişeye gerek olmadan kendileri geliyorlar canim. Benmde umudum tukenmek uzereydi ama 40+3 te kendiliginden geldi pasa . Umudunu yitirme olur Allahın izniyle..

Merhaba guzel anneler ve bebekleri uzun zamandir duzenli takip edemiyorum. Umarim hepiniz iyisinizdir. Bebegim gece 1.30 3.30 arasi gaz sancisi cekiyor. Aglamasina dayanamiyorum. Var mi cozum onerisi olan. Kv ve komsulari karar vermis ben siki giyinmedigim icin oluyomus. Kadife esofman takimi giyiyorum evde kalorifer yaniyo cayir cayir cayir. Zaten her emzirmede ustum basim islaniyo sutten. Hic bunun moralinj bozmayalim diyen yok. Hem benden olsa gunduzde olnazmi sadece gece bu saatlerde oluyo

senin bebek kanala girmiş mi cnm bunun hakkında dr un bişey diyormu mesala benımkı bırak girmeyı o kdr yukarda bile diyor,rahımde en ufak açılma yokmuş senınde alttan baktılarmı bugun
Forumda doğum yapan diğer arkadaşlara da bakarsak herşey bir anda olabiliyor aslında. Mesela aslianne daha dün doğuramayanlar listesi yapıyordu, gece suyu geldi bir haber aldık sabah doğurmuş. Dün bizim gibi sürekli forumdayken bugün bebeği ile ilgileniyor. Benim açılmama falan hiç bakmıyor bile doktor. Öyle 1-2 cm ler sancı olmadıkça hiçbirşey ifade etmez diyor. Nts sonucunda da sancı için hiçbir yorum yapmadı. Ona göre doğurtacak sancı zaten tarafımızca fazlası ile hissedilebilir olmalı.

Maşallah. Ne güzel geliyormus sütün o koca karilar da.cok biliyorlar çocuğu sıcaktan isilik mi yapacaksın giydir giydir.... gaz sancisi içinde geçmiş olsun henuz tecrübem.olmadigi için o.soruya cevap veremiyorum birseyden huzursuz mu oluyo acaba geceleri

A
Aynen ne olacağı belli olmaz inşallah bi anda gelir de gideriz
dünden beri cok azaldi hareketleri de riske giriyo artık

İste bekledigim motive msji geldi,cok tesekkurler,keske dememktense beklemekten ne cikarki

Allah hakkimizda en hayirli en rahat en huzur duycagimiz dogum seklini nasip etsin insallah

canım omnıvıt bayb adlı gaz damlası bizim işimize yaradı düzenli kullaniyoruz tavsiye ederim bide onlar da öyle idare et annenin ayaklarının sıcak tutulması önemli kalın giyinmeyi bilmem de :)

Saol cnm Allah raZi olsun,bugunde aklimdaydin dedim pinar fanfiniyi soruyordu sordugunun ertesi gunu dogum yapti,acaba dedim fanfini olduda dogumu mu tetikledi? Olmusmuydu oyle bisey pinar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…