2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
canım ya bebek yerleşmek üzereymiş kanala ama benim duyduğum ve hissettiğim bir şey yok ağrı sancı hayırlısı bakalım ayın 20sinde 37 haftalık aldığım raporda bitiyor inşallah doğumum o güne kadar gerçekleşir hakkımızda hayırlısı olsun

Günaydın herkese

Aynı sıkıntıya ben de düştüm. 37 haftalık raporum yarın bitiyor. Bundan sonra kızımın doğmayacağı hergün doğumdan sonra onunla geçireceğim günlerden kesilmiş olacak. Çalışan anneler için bebeğimizle geçireceğimiz saatler bile önemliyken inşallah çok gün kaybetmeyiz. Çalıştığım son hafta o kadar zorlanmaya başlamıştım ki işim masa başı olduğu halde izne ayrılmamadan doğuracağım sanıyordum. 3 hafta geçti bile.

Hayırlı Cumalar, hepimizin duaları kabul olsun inşallah.

Çok mantıklı, fikir için teşekkürler :)

Burada konuşulmuştu canım, doktor doğumun geciktiğini belirten rapor veriyormuş böylece doğum sonrası günlerinden kesilmiyormuş.

Anladım canim bugun kontrolüm var bakalim ne diyecek...raporunu uzatir canim doktorun

Bazi seylerin bende farkindayim tabiki en olması gerekenin normal olduğunu ama gel gör ki yüreğime yinede su serpilmiyo.korkuyorum ezelden beri normal doğumdan korkan bi insandim.ilk baslarda takmadim sonra kizin tersti normalde dogururum gibilerinden diyordum ama ters ya atip tutuyodum taa ki kizim doğum pozisyonunu alana kadar.bende cümbüş koptu panik başladı nasil yaparim diye.tabiki isterim en olagan şekliyle dogurmayi ama yok atamiyorum su korkuyu icimden,
Belki bende cekicem belki bende keşke olmasaydim yada olmayi dusunene asla sezeryan olmayin dicem..bebek tersken rahattim nasilsa mecburi sezeryandi benim keyfime değil.tabi belki mecburi bi durumum vardır normal doğum olmaz bende bunu öğrenmek istiyorum ama lanet olasi devlette muayene yapmiyolar.üniversite hastanesi yapmiyoz dedi doğumda.bugün devlete gidicem yaparsa tabi bende en azından neyle karsilasacagimi bilmek istiyorum...

Hayırlısıyla alalım kucağımıza bebeklerimizi inşallah sağ salim de görürüz kime benziycek o zaman ay çok heyecanlı :) beklemek zor ama napcen

olsun...[/QUOTE]
soylediklerinde haklısın yalnız atlatıgın bi nokta var normal doğum sonrası da sadece bebeğe odaklanıyorsn ama senin acilarinda kucumsenmeyecek derecede devam ediyor sezeryan olmadım bilemem ama genel olarak dikiş sızlamasından bahsediliyor normaldede popona yakın yan atılan ağırdan duramıyorsun onun sancısı ..gaz ve tuvalet ıhtıyacı yapmak ilk üç gün normaldede özellikle klozet kullanmıyorsan gözlerin doluyor ... Popo üstüne oturmakta çok zorlanıyorsun.. Vajina agrisi acisi ve kırk gün vajınan zaten tanınmayacak halde estetik açıdan görüntü olarak asla eski haline dönemiyor herşeye rağmen iki normal doğum yaptığım için mutluyum ... Ama insanlara normal dogumun çok kolay oldugu yada sancı bitip çocuk çıkınca herşey başa dönüyormuş gibi anlatamayiz canım sezeryandan vazgecırmek adına gerçekleri de unutmamak lazım anne olmak zor ne şekilde olursa olsun ins istedigin gibi sağlıkla bebeğini kucağına alırsın

Ay çok sevindim cnm allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah :) bol bol süt olsun miniğine :) darısı bizlere sabırsızlıkla bekliyorum miniğimi bende

Burada konuşulmuştu canım, doktor doğumun geciktiğini belirten rapor veriyormuş böylece doğum sonrası günlerinden kesilmiyormuş.
Öyle mi? Bundan haberim yoktu. Çok teşekkürler bilgi için. Hatta 40 haftadan önce doğarsa önceki 3 haftalık izin hakkı sonraya aktarılmaması durumu da vardı. Önce ondan endişe ediyordum. O konu da düzeltildi mi acaba yönetmelikte?

canım ya bazı sitelerde tartışmaları okudum ben ve buradada bir arkadaş yaşamış ve yazmıştı doğum olmayınca alınan raporlar doğum sonrasından kesilmiyor diye benim kızımda 1 hafta geç doğdu ve benim 6 yıl önce kesilmişti doğum sonrasından.ama bir arkadaşın doğum sonrasından kesilmemiş bi araştır bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…