2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Minione ciğim yanlış anlama ama göğüslerim büyük diyorsun diye sana yazıyorum ve memişleri büyük klan tüm arkadaşlar dikkate alsın

Bebeğin doğunca emzirirken tüm memeni onun yüzüne Bırakma Bebeğin çenesi yorulup çene Fıtığı oluyorlarmış..
Üstten burnu kapanmasın diye
Alttan çenesine Yük binmesin diye memeni hep kendin Taşı.
Memen bebeğe değil bebek memene binsin.

Aklında olsjn..
Guzel bilgiymis benimki kucuk ama büyük olanlarin bilmesi gereken bişey

Slm kizlar bu mukus hakkinda bilgi olan var mi bnde bugun bi akinti geldi sumukumsu bir akintiydi cok geliyo her sildigimde acaba dogum belirtisi olabilir mi belimde agriyo

Canim benimde bir aksam kasilmalarim olmustu doktoru aradim magnezyum al bekle gecicek mi bakalim gecmezse gece nst ye gel demisti. Magnezyumla burlikte kasilmalarim gecmisti. Birde cok su is demisti bazen susuzluktanda oluyormus. Serum berince gecen sancilar oluyor dedi bu yuzden.
Öncelikle msj için tşk.ben su içmeyi çok seven biriyim. Günde 3 litreye buluyor.magnezyum ilacı almadım.hiç ama bu sancılar dinmiyor bu günde akşama kadar bel ağrısından yattım ayağa kalkamadım. Yarın Dr randevum var bakalım o ne dicek..

bugün kontrolümüz vardı çatı muayenesinede oldum 1cm açıklık var dedi ama normal dedi 2 normal doğumum olduğu için ama kafası kanala girmek üzere dedi bugün yarın gelebilir dedi ama haftaya çarşamba gel dedi aynı doğum gününe sahip olan diğer arkadaşlar siz ne durumdasınız
Ne gibi sikayetlerin var canim kanala girmek üzereyse aynı belirtiler bende de varsa sevineyim hemen kanala girmesine az kalmis diye:KK16:

Şimdiye kadar farkında olmasanız bile hepiniz bana yoldaş oldunuz. Çok teşekkür ediyorum.

Oğlumu çok şükür sağ salim kucağıma aldım bugün (15 Ocak). 3 kilo doğdu küçüğüm. Şuan biraz süt sorunu yaşıyoruz ama bunuda atlatırız :)

Hepimizin bebeği sağlıkla gelsin ve büyüsün inşallah

Minione ciğim yanlış anlama ama göğüslerim büyük diyorsun diye sana yazıyorum ve memişleri büyük klan tüm arkadaşlar dikkate alsın

Bebeğin doğunca emzirirken tüm memeni onun yüzüne Bırakma Bebeğin çenesi yorulup çene Fıtığı oluyorlarmış..
Üstten burnu kapanmasın diye
Alttan çenesine Yük binmesin diye memeni hep kendin Taşı.
Memen bebeğe değil bebek memene binsin.

Aklında olsjn..
Cnm bnm cok saol :KK48: yok tatlim zaten birakmam Allah korusun bogulur cocuk,ayyy bu konu ile ilgili bisey anlatayim bir yengemiz var bnmki neki onun yaninda herbiri 5 lt lik su bidonu kdr,komsusu emzirirkn nobet tutardi kazara uyur kalir bebk bogulmasin diye :KK45: o kdr aklimda kalmiski bu konu,cok dikkatli olacagim insallah

HoppaHayirli cumalar kizlar,yine bizde tik yok,2015 de girdi yaklasik kendimi 2 senedir hamile gibi hissediyorum:KK48:
On bir hazirlik yapiyim ne zmndir aklimdaydi,sasal bir sisem var cuma bugun,dualar surelerim var onlari diyorum okiyim ufliyim icine kapinin orda hazir olsun olurda dogurursam yakinda alip icerim bariHoppa

:KK17::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:
bugün kontrolümüz vardı çatı muayenesinede oldum 1cm açıklık var dedi ama normal dedi 2 normal doğumum olduğu için ama kafası kanala girmek üzere dedi bugün yarın gelebilir dedi ama haftaya çarşamba gel dedi aynı doğum gününe sahip olan diğer arkadaşlar siz ne durumdasınız
Tık yok:KK48: pazartesi kontrolümüz var bakalım neler olacak. Hayırlısı ile gelsin bebişin...

günaydın hanımlar,,
geçen hafta 08/01/2015 tarihinde bebeğim karınımda az hareket ediyor diye apar topar hastaneye gittim ve bir kaç saat sonra bebeğim doğdu....
sezeryanla doğum yaptım,,, bebeğin sağlık durumu gayet yerinde şükür,,,
ilk gecemiz çok güzeldi,,, ben üstüme bir şey giymedim bebeğide soydum öyle ten tene yattık bütün gece bebeğimle,,,, yavaş yavaş emdirmeye çalıştım,,,, hatta mama verelim mi dediler yok dedim ben emzirmek istiyorum bebeğimi,,,doğal olarak ilk günler kilo verdik 300 gr kadar,,, ama şimid yavaş yavaş kilo alımına başladı,,,,

cumartesi günü hastaneden çıktık,,,ilk bir kaç gün gaz sancısı yüzünden dikişlerim çok acıdı,,ama geçti fakat dün abartıp alışverişe çıktım,, ve dikişlerim hafiften kabardı,,, ama sonuç itibari ile iyiyim,,,
bu arada prime bebeğimi hafiften tahriş etti, prime Premium a geçtik,, tahrişler hafiften geçiyor,, hiç pişik kremi kullanmadım, sadece saf zeytinyağını ısıttım,, (asit oranını düşürmek için) ve onu sürüyorum,, tavsiye ederim,,,,
aldığım onca kıyafet boşunaymış,, bebşimiz giyinmeyi pek sevmiyor bazen sadece bezle duruyor veya kolsuz badi ile,,,
pazen battaniye kadar rahatı yokmuş,, olmayanlar kesinlikle bir tane edinsin,,,,
ev için beşik almyanlara tiny love 3 in 1 ı tavsiye ederim,,, gerçekden çok kullanışlı,,,
lansinoh göğüs ucu kreminde çok memnun kaldım sanırsam göğüs uçlarım yara olmayacak,,,,
bugün bebeği hastaneye götüreceğiz, benimde kontrolüm var,,, umarım herşey yolundadır,,,,
bu arada 95 kiloda 87 kiloya düşdüm,,, beslenmeme dikka etmeye çalışıyorum ama her taraf çikolata,,, acayip bir şeker ve tatlı açığı var,, kuru dut aldım, tavsiye ederim,, çk tatlı tatlı krizlerini bir nebze olsa azaltıyor,,
şimdilik benden bu kadar,,,,
doğum yapmış anneleri tebrik ederim,, bekleyenlerde umarım bir avazda kurtulur,,,,
Leblecim gözün aydın tebrik ediyorum bebişinin öok güzel sağlıklı bir Ömrü olsjn hep koyun koyuna olun inş:) ilk gün bizde öyle yattık ç:) sabah doğmuştu akşama kadar öyleydik:) kilo konusunda 40ın çıkmadan hepsi gider inş:))

Guzel bilgiymis benimki kucuk ama büyük olanlarin bilmesi gereken bişey
Malesef canım Tecrübe ile öğrendim ben de :) baştan bileydim iyiydi..

Şimdiye kadar farkında olmasanız bile hepiniz bana yoldaş oldunuz. Çok teşekkür ediyorum.

Oğlumu çok şükür sağ salim kucağıma aldım bugün (15 Ocak). 3 kilo doğdu küçüğüm. Şuan biraz süt sorunu yaşıyoruz ama bunuda atlatırız :)

Hepimizin bebeği sağlıkla gelsin ve büyüsün inşallah
Gözün aydın canım.. Farkında olmas olur muyuz hep birlikte atlattık bu Süreci sen de bize oldun.. Gözün aydın tebrik ediyorum sağlıklı musmutlu Ömrü olur ihş. Bemim bebeğim de kedi gibi minik ama sağlıklı olsunlar yeter:)

Cnm bnm cok saol :KK48: yok tatlim zaten birakmam Allah korusun bogulur cocuk,ayyy bu konu ile ilgili bisey anlatayim bir yengemiz var bnmki neki onun yaninda herbiri 5 lt lik su bidonu kdr,komsusu emzirirkn nobet tutardi kazara uyur kalir bebk bogulmasin diye :KK45: o kdr aklimda kalmiski bu konu,cok dikkatli olacagim insallah

Ay ben o yenge gibiyim işte:))) hani üstten tutmak yeterli değil Altını da tutacağız çenesine memeyi koymak yok.. Ben yeni öğrendim kollarım ellerim taş kesildi artık tutmaktan :KK43:(

kızlar herkese merhaba şükürler olsun kızımız ırmağı 13 ocAkta kucağımıza aldık :KK37:
tabi ilk babası almış kucağına:KK75: onları öyle gördüm o an öldüm bittim çok muhteşemdi:KK61:
zaten sancılarm 12 ocakta öğleden sonra başlamıştı gece sıklaşmıstı
gece 12 de dr a gittik dr sabah 9 da yatış yapmamızı söyledi açılma yoktu 1 cm di sadece
gece ağrılar sonucu sabah gittiğimizde 3 cm açıklık varmış
sonra serum takıldı sancılarım vardı zaten daha netleşmeye başladı sıklaşmaya başladı
sancı kısmı çok zordu benim için çok çektim sabah 9 dan 15:56 ya kadar kızımızı kucağımıza alana kadar
ağlamaktan ne ses kaldı bende ne takat o kadar acıya çok zor dayandım hatta bir ara dicektim beni sezeryana alın diye ama demedim zor tuttum kendimi:KK70:
sütüm az dün doymadı fıstığım bir türlü ağrısı vardı çiş problemi vardı hiç soluk bile alacak vaktim yoktu bugün biraz daha iyiyiz inş daha da iyi olur rabbimin izniyle
eskisi kdar girebileceğimi sanmıyorum çok zamanımı alıyor kızm nazlı bir kızmış:KK75:
rabbim sağlığını versin benim başka isteğim yok

doğum yapan arkadaşlarıma geçmiş olsun, allah bebişlerini sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.
masallah bak beklediğine değdi istedigin gbi aldı kuzunu kucağına darısı diğer bekleyen arkadaslara ... Kızın ırmağın hep adı gibi temiz coskulu gülen bi kız olsun

günaydın hanımlar,,
geçen hafta 08/01/2015 tarihinde bebeğim karınımda az hareket ediyor diye apar topar hastaneye gittim ve bir kaç saat sonra bebeğim doğdu....
sezeryanla doğum yaptım,,, bebeğin sağlık durumu gayet yerinde şükür,,,
ilk gecemiz çok güzeldi,,, ben üstüme bir şey giymedim bebeğide soydum öyle ten tene yattık bütün gece bebeğimle,,,, yavaş yavaş emdirmeye çalıştım,,,, hatta mama verelim mi dediler yok dedim ben emzirmek istiyorum bebeğimi,,,doğal olarak ilk günler kilo verdik 300 gr kadar,,, ama şimid yavaş yavaş kilo alımına başladı,,,,

cumartesi günü hastaneden çıktık,,,ilk bir kaç gün gaz sancısı yüzünden dikişlerim çok acıdı,,ama geçti fakat dün abartıp alışverişe çıktım,, ve dikişlerim hafiften kabardı,,, ama sonuç itibari ile iyiyim,,,
bu arada prime bebeğimi hafiften tahriş etti, prime Premium a geçtik,, tahrişler hafiften geçiyor,, hiç pişik kremi kullanmadım, sadece saf zeytinyağını ısıttım,, (asit oranını düşürmek için) ve onu sürüyorum,, tavsiye ederim,,,,
aldığım onca kıyafet boşunaymış,, bebşimiz giyinmeyi pek sevmiyor bazen sadece bezle duruyor veya kolsuz badi ile,,,
pazen battaniye kadar rahatı yokmuş,, olmayanlar kesinlikle bir tane edinsin,,,,
ev için beşik almyanlara tiny love 3 in 1 ı tavsiye ederim,,, gerçekden çok kullanışlı,,,
lansinoh göğüs ucu kreminde çok memnun kaldım sanırsam göğüs uçlarım yara olmayacak,,,,
bugün bebeği hastaneye götüreceğiz, benimde kontrolüm var,,, umarım herşey yolundadır,,,,
bu arada 95 kiloda 87 kiloya düşdüm,,, beslenmeme dikka etmeye çalışıyorum ama her taraf çikolata,,, acayip bir şeker ve tatlı açığı var,, kuru dut aldım, tavsiye ederim,, çk tatlı tatlı krizlerini bir nebze olsa azaltıyor,,
şimdilik benden bu kadar,,,,
doğum yapmış anneleri tebrik ederim,, bekleyenlerde umarım bir avazda kurtulur,,,,

Gözün Aydın canım hayırlı olsun kavuştun sende maaşallah biz hala beklemede iyi olmanıza çok sevindim Allah analı babalı büyütsün

X