2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
artık 40dan önce doğanların da aktarıldığını duydum canım var öyle bişey ama araştırmak lazım yine

merak etmeyin kızlar geleceklerkeyifleri yerinde bende diğer 2sini 41+5 ve 41+6da doğum yaptım ama sizi çok iyi anlıyorum 9 ay geçiyoda son günler asla geçmiyor allah sabır versin sağlıklı doğumlar
inşallah canım bekliyoruz bakalım beyefendinin keyfini. Senin kendi sancınmı tuttu suni ilemi dogum yaptın canım ?

Allah analı babalı buyutsun canım darısı bizim gbi bekleyenlerin başina inşallah.

gerçekten ayıp etmişler eflalim ne olursa olsun gelip ilgilenmeleri lazımdı hasta olmaları bi sebep degil gelip nasılsın bi ihtiyacın varmı diye sormaları bile yeterdi . Ayrıca buyuk gorumcenin dogum arifesinde gelmesi bile ayrı bi muamma. Belkide gorumcen gelmeseydi kaynanan daha iyi ilgilenebilirdi senle. Gerçekten dogumdan sonra birilerinin yardımıba çok ihtiyaç duyuluyor . Herseye kendi başina yetişmeye çalişmak çok zor birde evde bi çocuk daha varken daha zor. Allah yardımcın olsun gececek inşallah bu gunlerde.

soylediklerinde haklısın yalnız atlatıgın bi nokta var normal doğum sonrası da sadece bebeğe odaklanıyorsn ama senin acilarinda kucumsenmeyecek derecede devam ediyor sezeryan olmadım bilemem ama genel olarak dikiş sızlamasından bahsediliyor normaldede popona yakın yan atılan ağırdan duramıyorsun onun sancısı ..gaz ve tuvalet ıhtıyacı yapmak ilk üç gün normaldede özellikle klozet kullanmıyorsan gözlerin doluyor ... Popo üstüne oturmakta çok zorlanıyorsun.. Vajina agrisi acisi ve kırk gün vajınan zaten tanınmayacak halde estetik açıdan görüntü olarak asla eski haline dönemiyor herşeye rağmen iki normal doğum yaptığım için mutluyum ... Ama insanlara normal dogumun çok kolay oldugu yada sancı bitip çocuk çıkınca herşey başa dönüyormuş gibi anlatamayiz canım sezeryandan vazgecırmek adına gerçekleri de unutmamak lazım anne olmak zor ne şekilde olursa olsun ins istedigin gibi sağlıkla bebeğini kucağına alırsın[/QUOTE]
ya şimdi 1 dk korkmadım ama o dikiş nasıl poıpoya yakın ya,ben hiç bişey anlamadım,vajınanın girişi zaten içerde,rahıme giden ağız kesilirse kesilir,o kdrmı çok kesiyolar orayı yaa

pınar sağol büyük görümcemin kocası şehir dışına çıkıyor işinden dolayı o yüzden hep gelip kalıyor benim şansızlığım doğumuma denk geldi

kv gelince surat astım hiç yapmadığım bir şey elini ayağını çekti ama gelsin söylüycem lafımı çekmem ben bir tabak yemekte gönderemezlermiydi ki ben pişirdiğim yemekten eşimin aldıklarından esirgemez gönderirdim beni eltimle bir tutmuş oldular iyi ki doğuma gitmeden bir haftalık yemeğimi yapmışım

eltim iki ay önce doğum yaptı annesi bıraktı bıraktı kızını gezmeye gitti onun lafını ettiler benim annemde sürekli kalamadı ama keyfiyetten değil hem babam huysuz hem şeker hastası hem de beyin damarında daralma var bayılma hatta felç geçirme riski var annemde yalnız bırakamıyor kv de bunu çok iyi biliyor

ben açık açık kv me söylemezsem rahatlamıcam

inşallah suni sancı olmadan kendi başlar canım. Evet canım Eren koymayı düşünüyoruz Allah nasip ederse:) Seninde oğlun adıyla büyüsün ...

minione canim korkma ya arkadas normal dogumu cok kolay gibi anlatinca. Her detayi anlatmisim :) popoya yakin degil zaten yan tarafa sag tarafa dogru atuliyor cok az sonra da dikisboluyor. Zate dogumdan sonra kirk gunde iylesiyor. Kirk gune kalmadan kayniyo elin kesilmis gibi dusun opuyorum onlari dusunme emin ol muthis guzel bi an yasayacaksin

artık 40dan önce doğanların da aktarıldığını duydum canım var öyle bişey ama araştırmak lazım yine
Ben izne ayrılmadan o kadar araştırdım ama asıl doğru bilginin olması gereken SSK nın sitesinde bile doğru dürüst net açıklama bulamamıştım. Daha önce doğum yapan iş arkadaşlarım izinlerinin yandığını söylediler. Yönetmelikte bu durumun düzeltileceği söylentileri varmış ama nihai hali ne onu öğrenemedim. O kadar araştırdım ama gerek de kalmadı aslında :) hep iznim bitmeden doğuracağım sandım ama tepe tepe kullandım 3 haftayı da :)

hayırlı olsun arkadaşım,kolay bakımların bol sütün olsun inşallah,vakit bulursan leylak biraz daha detay verirmisin lütfen,sancı denen şey nerende hissettin,karnın aşağı inmişmiydi,kasık ağrın varmıydı ? ayy biz doğurmayanlar olarak çok meraktayızz ,herkesin doğum şekli farklıdır tabi ama ayy işte kıyaslama yaparak rahatlıyoruz bizde

eflalim hayırlı olsun canım . bir türlü pc başına oturamıyorum.. seni göremedim canım.. inşallah herşey yolundadır. bebeğin ve sen iyisinizdir. bizde bekliyoruz. Erken gelecek derken bugünlere kadar geldik :)

canım zor geçmiş biraz . neyseki ikinizde iyisiniz. sağlıkla büyüsün yavrun ...

İlk bebek mi canım? Maşallah, darısı başımıza... Bebeğine sağlıklı uzun ömürler diliyorum...

canım nişan gelmiş . sanırım doğumun başlamış. nişandan sonra 24 saat içinde doğum olur diyorlar . sancı sıklığını kontrol et . düzenli olarak artması lazım.

çatı muayenesi hiç acımıyor sakın morkma kasma kendini.. bende çok korkmuştum ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…