2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kizlar ben inanilmaz yorgunum, surekli kosturuyorum ama hic bisey yetismiyor, dogumdan sonra duzgun uzanip dinlenemedim.. Cok tuhaf hersey bir girdaptayim sanki, sinirlerimde cok bozuk, insablara caktirmamaya calisiyorum ama arada esime patliyorum, zaten bu ara her seyi gozume batiyot, icimde bi sinir var, bi yandanda eskisi gibi olamicaz mi diyr uzuluyorum.. Lohusalik bu mu oluyor

Kızlar genel anesteziyle doğum yapanınız varmı ben kızımda spinal olmuştum sonrası başım çok ağrıdığı için şimdi doktorum genel yapıcak cuma günü ama uyandığımdaki ağrıyı merak ediyorum çokmu zor spinalde adet acısı gibiydi sadce:KK43:

benimde doğru çıktı ama hesapla yapanlar varya onlar doğru diyorlar artık ne kadar doğru olursa
Benim Mart Ayında erkek gösterıyor.ama ben martta hamıle kalmış olmuyorum degılmı yani ozaman Nisanamı bakmam gerekiyor.burda takılıyorum işte.yani martta ilişki olursa tutarsa eğer nisanda hamıle kalmıs oluyorum degılmı

canım ya hayırlısı inşallah okuyunca duygulandım ben senin adına inşallah kolay ve acısız bir doğumun olur

Cok tsk ederim canim. Cumlemizin oyle olur insaallah.. Rabb'im hepimize yardim etsin..

Daha bebek doğmadan almaya gerek var mı süt pompası sizce? Daha ne kadar sütümüz olacağı, bebeğin ne kadar süre emeceği belli değil. Ben inşallah emmeye devam ederse işe başlamama yakın almayı planlıyordum. Model isimlerini aldım ama şimdiden sizden sonrasında yardımcı olsun bize de :)

Bana kalirsa hemen alinmali. Ben lansinohun ciftlisini aldim. Dogum sonrasinda sut hemen gelmeyebiliyo, bebek emmeyebiliyo. Bu durumda sagmak lazim guzelce. Ikincisi diyelim ki guzelce emziriyoruz ama yine de mutlaka goguste sut kaliyo. O kalan sutu sagmak gogsu bosaltmak gerekiyo ki hem sutun cogalsin, hem de kist, agri vs olusmasin..

S ssule07 canım aynı benim olay olmuş demek ki benim doktordan ondan suni sancı ile başlattı dogumu bi hafta bekletti ... Kendimi gördüm sende ins çok kolay şekilde hemen kucağına alırsın fistik kizini opuyorum dualarimiz seninle

Gamze'cim cok tesekkur ederim canim. Ama yine de umarim acilmam artar da kendiliginden gelir kuzum hayirlisiyla. Suni sancidan cok korkuyorum. Ustelik suni sanci yiyip yiyip sezeryana donulmesinden de cok korkuyorum, Rabb'im bizi korktuklarimizdab emin kil insaallah..

Çok geçmiş olsun, sağlıklı bir ömür versin size de bebeğinize de Rabbim inşallah. Hiç duymamıştık böyle birşey, demek 30da bir görülüyormuş. Peki doğum sırasındaki bir hatadan mı kaynaklanıyor? Bir sebebi var mı? Diğer arkadaşlar sizin durumunuzu yazdığında normalde epilepsi hastası olduğunuzu sanmıştım.
Hayir degil epilepsi hicbir hastaligim yoktu.
Sivi yuklemesini az yapmislar

Kaç kg görünüyor şu anda bebek? Bizimki de biraz önde ama normal doğuma engel olmadığını söylüyor doktor. Önemli olan çatı yapısı imiş. Tabi bizimkinin hala gelmeye niyeti yok gibi süreyi aşarsak daha da kilo almış olacak nasıl olacak korkusu sardı şimdi. NST ye ben de hiç girmedim ama çatı muayenesi oldum. Onu yapmadan doğumun normal olabilme yorumunu yapabiliyorlar mı ki? Benim bildiğim çatı kontrolü yapılmalıydı şimdiye kadar.

Yok canim ne nst ne cati muayenesi. Maasallah 3500 kg gorunuyor. Bilmiyorum 4 u gecerse konusuruz dedi sezaryen icin. Ben simdi bile bu kiloda korkuyorum normal dogumdan. Senin melegin ne kdr gozukuo doktor ne dio tam olarak

Kizlar merhaba. Biraz okumaya calistim gecmisi ama bitiremedim. Carsamba gunu kucagima aldim yavrumu. Dualariniz icin cok tesekkur ederim.bende sizlere dua ediyorum o kadar guzel bi duygu ki hepiniz bi an once yasayin insallah hayirlisiyla. Dogum oncesi kendi korkularimdan yola cikarak sizleri biraz rahatlatmak istiyorum. Oncelikle su catala cikma, muayene ve utanma duygusu. Derin bir nefes alip gozlerinizi kapatin hemen bitiyor hic acimiyor. Dogum aninda da bebek bian once gelsin diye dusunmekten utanma filan kayboluyor bi suru giren cikan lldu anestezist, pediatrist umrumda bile degildi. Suyumun geldigini tam olarak anladi diyemem oyle saril saril gelmedi ardindan sancim olmasa cok ustu de durmazdim heralde her zamanki akintidan azcik daha coktu. Benim nisanim suyumdan sonra geldi hafif pembe ama o kadar yogun degildi. Sancim sudan sonra 7 dk da bir gelmeye basladi onceleri hafifti ve gaz sancisi gibiydi. Sanci gelince kalktim yurudum derin nefes alip verdim. Gecince yattim dinlendim. Hastaneye vardigimda 6 cm acilmam olmustu bile. Ilk sancilarim gaz sancisi gibiydi belim hic agrimadi ve hafifyi. Hastaneye varinca 3 dk da bir gelmeye basladi ve siddetlendi ama ne yazik ki onlari tarif edemiyorum cunku sadece sancilari atlatmaya ve nst ye bagli olmadigim zamanlarda yurumeye calistim. Sanci sirasinda mutlaka yuruyun ve derin nefes alip vrin. Hem sanci kolay geciyor hem acilma hizlaniyor. Acikcasi bebegin basi cikana kadar isiniz biraz zor ama sonrasinda yapilan hicbirsey acimiyor. Ben anestezi almadim o konuda bi yorum yapamicam. Epizyo ne acilirken ne dikilirken acimiyor. Neysecumarim biraz faydam olmustur sizlere Allah hepinize hayirli kolay dogumlar saglikli bebisler nasip etsin. Firsat buldukca girmeye caliscam.opuyorum

gözün aydın cnm,sağlıkla bebeğini büyüt inşallah,darsı bizim başımızaa...

Merhaba. Ben de hep buradan doğum hikayeleri okuyan benzer belirtiler bulmaya çalışıp acaba ne zaman olacak diye merakta bekleyen bir ocak annesiyim.daha önce hiç buraya yazmadım ama benim hikayem de belki birilerine yardımcı olur. Yazmak istedim.

Öncelikle bence herkesin doğumu farklı. O yüzden sancı böyle oluyormuş şu şöyle oluyormuş diye kasmamak lazım. Yalnız şu gerçek doğum yaklaştıysa gelen sancıyı ayırt etmemenin imkanı yok :) 39. Haftada normal doğurdum oğlumu. Şu anda hastanedeyiz uyuyor kendisi yanımda. İnşallah doğum yapmayanlar da bi an önce kolaylıkla yapar. Biz perşembe günü doktora gittiğimizde doktor kafasının büyüdüğünü ve plesantanın kireçlendiğini 2 cm açıklık olduğunu ve bebeğin kafasının çok güzel oturduğunu söyledi. Normal doğum için şansı kaçırmamk için yarın gel suni sancıyla doğurtalım dedi. Bu arada 2 hafta önce de 2 cm açıklık vardı. Bekledik ama gelmedi. Riske atmayalım diyip kabul ettik çünkü biraz daha büyürse doğumda oluşabilecek risklerden bahsetti. Ben o gün yürüdüm. Gelince de sıcak duşa girdim. Bir yandan da umut ediyorum kendi gelir diye. Gerçekten de öyle oldu :) stresten pek uyuyamadım o gece ama saat 5 gibi suyumun gelmediyle ğuyandım. Evdekileri uyandırıp hastaneye gidene kadar da nişan Geldi bende nişan pembe bi akıntıyla başlayan ve kanamayla sonuçlanan bişeydi. 5 buçukta doğumhaneye gittik. Ordaki hemşire nstye bağladı. Sancı çıktı ki benim sancılarım direk 5 nin altında bir gelmeye başladı suyla beraber. Daha önce sancım varsa da ben hissetmedim. Ebe muayene ettiğinde ( burda biraz cebelleştik çünkü doktordan sonra onun eli biraz ağır geldi) açıklığın 9 cm olduğunu nasıl daha önce sancı hissetmediğimi sordu. Hemen doktoru aradılar. Benim üstümü bile değiştirmeye fırsatım olmadı. Doktor gelene kadar yarım saat 45 dakika sancı çekmişimdir ancak sancılar şiddetliydi. Ama katlanılmıyacak gibi olmuyor çünkü dalga dalga geçiyor yine geliyor. Bana ittirmek zor geldi uykusuzluk açlık ve ağrıyla çık başaramadım ve yapamıcam bile dedim ama. Oğlum hazır gelmeye kimse beni dinlemedi tabi :) yapacaksın ddediler. Ebenin de karnımdan bastırması yardımıyla oğlum çok zaman geçmeden doğdu. Benim dikişler biraz canımı yaktı çünkü kafası biraz büyük olduğu için yırtık çok oldu. Ama herşeye rağmen 5 buçukta hastaney girip 7 de doğurdum çok şükür. Saatlerce sancı çekmedim. Önce Allah'a sonra da doktora güvenip çok düşünmemek stres yapmamak en iyisi bence. Şimdi dikişlerim hala sızlasa da çok şükür diyorum.
maşallah:nazar: ne kdr güzel detaylı anlatmışsın biran kendimi öyle hayal ettim,kısacık sürede kolaycacık bir doğum daha ne isterim,şurda azcık kişi kaldık doğurmayanlar oalrak hayırlısıyla Allah bizede en kolay doğumu nasip etsin inşallah
hayırlıolsun evladın,kolay bakımı olsun inşallah,ara sıra yine evdeki bakımları ile ilgilide bizlere yazın çok faydalı oluyor okudukça:KK58:

Hayırlı uğurlu olsun canim nasılsınız normal oldu demi
Allah razı olsun csnim iiyim dikis agrim var biraz normal oldugu icin baska bi sknti yok bebisde gayet salikli maşallah :nazar:
Gozunaydin canım.bebisin Nasil genelde 40 haftalık doğan bebekler doğduğunda cimbil cimbil etrafa bakıyorlar seninki de öyle mi annesi :KK48:
Allah razı olsun canım iyi maşallah evet acti hemen gozlerini :KK48:
Aa hadi hayirli olsun.. detaylı doğum hikayeni de bekliyoruz iyi olunca.. :)

Canimm iyi olmana çok sevindim. Çok korkuttun bizi. Hamdolsun iyisin şimdi..
Allah razı olsun canim birden oldu aksam meyve yerken alttan sancim oldu yatim gecer dedim biksc saat uyumusum esim yataga yat diye kaldirdi gittim bi daha uyumusum gece bi uyandim esim uyumamis tekrar uyuyayim diye ugrasti altan belime dogru bi sanci saplandi bekledim ikinci gelince bi lavaboya gidiyim dedim daha kapiya varmadan suyum geldi esime cabuk kalk dedim:KK48: benimki birden firladi hazirlandik biraz evde iyalandim drum hastanede dogumdaymis ciktik gittik dr bakti 9cm acilmis hemen iceri aldilar sonra dediklerine gore 20dkda dogdu rahat oldu dogum kadar dikis zorladi ama o kapidan kucagimda kizimla ciktim ya o herseye bedeldi iste bolee

Kizlar sabah kontrolumuz vardi. Okuyorum herkes nst girmis alttan muayene vs olan cok ben daha ikisini de yasamadim. Agrim oluyo dedim doktora bel vs. ok dayanilmicak gbi degiller normal daha da articak dedi. Her an bekliyoruz artik dedi. Normal dogumdan yana ki bebegin buyuk oldugunu soyluo bilemedim

hayırlı zamnında gelsin bebeğin canm

Günaydın anneler biz dogduk dun 5-11de hersey yolunda darısı bekleyen hamislerin basina:KK37:

Allah razı olsun csnim iiyim dikis agrim var biraz normal oldugu icin baska bi sknti yok bebisde gayet salikli maşallah :nazar:

Allah razı olsun canim birden oldu aksam meyve yerken alttan sancim oldu yatim gecer dedim biksc saat uyumusum esim yataga yat diye kaldirdi gittim bi daha uyumusum gece bi uyandim esim uyumamis tekrar uyuyayim diye ugrasti altan belime dogru bi sanci saplandi bekledim ikinci gelince bi lavaboya gidiyim dedim daha kapiya varmadan suyum geldi esime cabuk kalk dedim:KK48: benimki birden firladi hazirlandik biraz evde iyalandim drum hastanede dogumdaymis ciktik gittik dr bakti 9cm acilmis hemen iceri aldilar sonra dediklerine gore 20dkda dogdu rahat oldu dogum kadar dikis zorladi ama o kapidan kucagimda kizimla ciktim ya o herseye bedeldi iste bolee

ayy maşallah canım yaaa:rolleyes::KK73: gözün aydın oh mis gibi doğumuşsun darısı başıma inş :KK73::-)

Yaa kiyamam o kadar duygulandim anlatamam.. Bir doğum dersin basit dersin ama bazen hic de öyle olmuyor..neler atlatmissin neler gecirmissin.buradaki arkadaşlara dedim ben preeklampsi yada eklampsi olabilir hangisi karistirdim demiştim sıvı kaybı Nasil oldu biz bunu anlayamamistik kızlarla,doğumdan sonra bebegin esi ayrılınca cogu hamile de titreme olurmuş demek ondan ilk basta geçer diye onemsemediler..
Kurban kesmeniz iyi olacak başınızın gözünüzün sadakasi olsun Allah kabul etsin simdiden..
Gitsin de gelmesin o anlar inşallah yaşadığınız son sıkıntı bu olur canim Rabbim sağlıkla sihhatle bebeğini büyütmeyi nasip etsin.

Çok şükür atlattın canım. Evet zor ama daha fazla üzülme lütfen.. :KK43: bebeğine bak ve gülümse.. onun sana ihtiyacı var annesi..

Hoşgeldin çok geçmiş olsun. Benim dün çatı muayenesi oldu darmış normal doğum olmaz sezeryan dedi 15 Ocak sezeryan günümüz hayırlısı artık.

Çok geçmiş olsun Allah kimseye göstermesin çok şükür sen de bebeğinde iyisiniz şimdi

Benimki tutmadi. Erkek diyordu cin takvimi ama kizim olacak insaallah..

Canim cok zor bi durum. Allah yardimciniz olsun. Annecigine en acilinden sifalar versin.

Gozunuz aydin canim. Bahtu acik olsun bebisinin. Allah ayirmasin..

Canim cok zor bi surecten gecmissin. Ama cok sukur atlatmissin. Allah tekrarini gostermesin, beterinden saklasin. Seni yavruna bagislamis Rabb'im. Tekrar da ayirmasin insaallah. Bebisini op kokla yerimize annesi..

Çok geçmiş olsun canım allah korusun inşallah bebişinide senide çok üzüldüm dualarım seninle ve bebeğinleydi .

Çok çok geçmiş olsun canım allahım seni bebeğine ve sevenlerine bağışlasın çok korkup üzüldük duyunca neyseki geçmiş önemli olan o rabbim bütün hamilelere yardım etsin kolay doğumlarımız olsun...

Ay cnm ya ağlayarak okudum allahım korumuş seni bebişine ve sevdiklerine bağışlamis :)

canım ins emecektir sutun üç gün yoğun bakım sonucu cogalamadı o da mamaya alisti ondan olur o kadar mamayi biberon değil de kasık la verip arkasındann hemen emzırmeyı dene yada önce emzir sonra manayi çay kaşığı ile hem karnı doyar hem emme refleksi gelişir ... Sen anne olarak daha iyi bilirsin iç gudulerını kullan edecek sonunda yeter ki güçlü ol annesi bak ne atlattı ayaktasın

canım geçen okumuştum erken lohusalıkta yani doğum sonrası ilk bi gün içinde olan bi olaymıs Rabbim seni sevmiş korumuş kuruna bağışlamış ins yavrunla mutlu huzurlu bi hayat sürüp bü olanları gülümseyerek hatırlarsınız
canım arkadasin adına cevap veriyorum ama mecburiyet değil de anne olunca herşey dayaniyordu öyle müthiş bi olay ki bi yandan zaman ne çabuk geçti diyorsun ben 26 yaşındayım ama çok şey sıgdırmısım biraz hızlı koştum sanırım univ sonrası nişan atama evlilik 6aylık evlilik sonrası kizima hamilelik 4yıllik evli ıken oglumu kucagıma alışım yani toplam 5yıllık öğretmenim 4yıldır evliyim 3yıldır tek çocuk annesiyım son yirmi gündür iki çocuk annesi :):) bazen diyorum ki çok mu acele ettim kılolarımı vermem lazım falan tipim kaymış saç saginin gözler mor ...sonra bu bencil dusunceyı bölen bi minik kız sesi anneciğim ah ne sihirli kelime sonra küçük gozleriyle sana muhtacım bakışı atan ınga a a diye bi oglus.... Işte herşeye değer....

Canim cok gecmis olsun, Allah sifalar veesin.. Cok etkilendim canim uzme kendini :KK43:( imtihan iste, insallah butun gunahlarn dokulmustur, sen simdi gunahsiz tertemiz annesin, Allah guc kuvvet versin, bebeginle cok mutlu ol insallah

hepinizden Allah razı olsun
rabbim sizlere hayırlı doğumlar nasip etsin
dualarınız için çok teşekkür ediyorum
hepinizi çok seviyorum...

Iyiyim sukur bebegimde iyi bin sukur
Mamasini yiyo uyuyo
gogsumu emzirmeye calisiyorum ama almiyor bir iki cekiyor bakiyor bise yok birakiyor agliyor
ama ne yapip edip alistirmam lazim
ilk dogdugunda cuk cuk emiyodu
allahim rizkini versin emsin ins
suan tek derdim bu
inşallah emer mamayı bıberonlamı veroyorsun?

cumartesi günü ayın 3ü saat 9:30 gibi evde kanepede uzanmış tvbakıyordum
birden suyum geldi kocama suyum geldi diye haykırdım o heyecanla
hemen duşa falan girdim üstümü giyindim
apartopar cıktık evden
doktorum yokmuş hastanede başka bi doktor ultrason cekip hemen sezeryana hazırladı beni
bu arada 5 bardaga yakın suyum geldi ara ara durdu sürekli aktı gitti su
çok heyecanlıydı benim için herşey
ameliyata girdim koluma bi serum taktılar 1000cc lik ama yavaş gidiyordu
sürekli bende saglıkçıyım falan diyordum cok ta ilgilendiler sagolsunlar hatta spinal sezeryan eglenceli gecti durmadan sohbet ederek güldük şakalar falan
ameliyat esnasında beni titreme tuttu ama hemşireler 1 saat sonra gecer dediler,
odaya gectik kocam odayı süsledi
bebegimi doğurdugumda saat 23:05ti
titreme hep devam etti kolumda 4000cc serum vardı hepsini yolladılar ama sondada idrar cıkışım fazlaymış saat 4:20 gibi
en son birden başım fırılfırıl dönmeye başladı kocama kaynanama ben bayılıyorum galiba korkmayın sakın dedim
ondan sonrası bende herşey koptu hiçbirşey hatırlamıyorum
epilepsi krizinine benzer bi kriz geçirmişim
kocam hemen doktorları hemşireleri çağırmış
kaynanam dişlerimi kilitlediğim nefes alamadığım için cenemi acmaya calışmış
medilife hastanesinde yoğun bakım yer olmayınca beni kendi çalıştığım hastaneye ambulansla acil sevketmişler
medilifede ki doktor epikrizime eklemsi krizi diye teşhiş koymuş
kendi hastanemde doktorlar eklempisi krizi tanısı değil demişler
ilkin sezeryana baglı beyine pıhtı atmış diye süphelenmişler cünkü sürekli görme kaybı ve hafıza kaybı tariflemişim
göremiyorum hatırlayamıyorum demişim
çalıştığım hastanede hiç bir arkadaşımı hiç bir doktoru hatta ailemi kocamı bile tanımamışım boş boş bakışarım varmış
mr cekmeye götürmüşler ama çok ajiteymişim 5 kere mr cekmeye calışmışlar bakmışlar kıpırdamadan duramıyorum iğneyle uyutmuşlar
sükürki beynimde pıhtıya rastlanmamış3gün boyunca hafıza kaybı boş bakışlar beni beyin cerrahi yogun bakıma almışlar
doçentler profesörler falan gelmiş
o kadar seviniyorum ki beni iyiki kendi hastaneme götürmüşler bütün hastanede seferber olmuş bana
doktorlarım arkadaşlarım
ailem çok memnun kalmış
kendime geldiğimde annem bana yemek yediriyordu ilkin ruya görüyorum zannettim
kendime gelmişim
doktorların bana yaptıgı acıklama vücüt aşırı sıvısız kalınca epileipsi krizi gibi krize yol açarmış bu durum
ve bu durum her 30 gebeden 1inde görülürmüş
daha öncede böyle vakayla karşılaşmışlar
herkes cok korkmuş ama şükür iyiyim
Allah ım bebegime bagışladı çok sükür
kocam hem bana hem bebege kurban kesip dagıtacak basımızın gözümüzün sadakası büyük bişey atlattım cünkü
iyiyim çok sükür
hikayem bu kızlar
Allah düşmanımın başına vermesin
cok duygusalım ailem görmeden geceleri o duygusallıkla aglıyorum zor bisey atlattım nebiliym belki ölebilirdim
allah ım sizlere saglıklı başarılı doğumlar nasıp etsin canlarım
kimler doğum yaptı heber bekliyorum....
saglıcakla kalın...
coook cook gecmıs olsun cok sukur atlatmısın allah bagısalasın

babyforwe babyforwe Ayy canım ins geçecek zaman hayırlısıyla doğacak hastane hakkında bir fikrim yok ins iyice dusun gönlüne göre olsun @zafergül çok geçmiş olsun annene çok üzüldüm sana da kıyamıyorum ins ablan gelir herşey düzelir @fayirtale senin minik kızda doğacak az kaldı @trutt88 ankara hakikaten dönüyor arkadaşım ben iyiki dogurmusum koca popomla kesin yolda dogardı seninki ins kolayca doğar sağ salim hastaneye gidersin gülerek dönersin
Amin....Canım sagolasin: )))

Kizlar ben inanilmaz yorgunum, surekli kosturuyorum ama hic bisey yetismiyor, dogumdan sonra duzgun uzanip dinlenemedim.. Cok tuhaf hersey bir girdaptayim sanki, sinirlerimde cok bozuk, insablara caktirmamaya calisiyorum ama arada esime patliyorum, zaten bu ara her seyi gozume batiyot, icimde bi sinir var, bi yandanda eskisi gibi olamicaz mi diyr uzuluyorum.. Lohusalik bu mu oluyor
Evet canım bebeğin 40 çıkarken sende bir depresyon ve alınganlık yasiyorsun sabret içine de atma ama...

Darısı başımıza maşallah 20 dk ne güzel hayallerimin ötesi :))

cumartesi günü ayın 3ü saat 9:30 gibi evde kanepede uzanmış tvbakıyordum
birden suyum geldi kocama suyum geldi diye haykırdım o heyecanla
hemen duşa falan girdim üstümü giyindim
apartopar cıktık evden
doktorum yokmuş hastanede başka bi doktor ultrason cekip hemen sezeryana hazırladı beni
bu arada 5 bardaga yakın suyum geldi ara ara durdu sürekli aktı gitti su
çok heyecanlıydı benim için herşey
ameliyata girdim koluma bi serum taktılar 1000cc lik ama yavaş gidiyordu
sürekli bende saglıkçıyım falan diyordum cok ta ilgilendiler sagolsunlar hatta spinal sezeryan eglenceli gecti durmadan sohbet ederek güldük şakalar falan
ameliyat esnasında beni titreme tuttu ama hemşireler 1 saat sonra gecer dediler,
odaya gectik kocam odayı süsledi
bebegimi doğurdugumda saat 23:05ti
titreme hep devam etti kolumda 4000cc serum vardı hepsini yolladılar ama sondada idrar cıkışım fazlaymış saat 4:20 gibi
en son birden başım fırılfırıl dönmeye başladı kocama kaynanama ben bayılıyorum galiba korkmayın sakın dedim
ondan sonrası bende herşey koptu hiçbirşey hatırlamıyorum
epilepsi krizinine benzer bi kriz geçirmişim
kocam hemen doktorları hemşireleri çağırmış
kaynanam dişlerimi kilitlediğim nefes alamadığım için cenemi acmaya calışmış
medilife hastanesinde yoğun bakım yer olmayınca beni kendi çalıştığım hastaneye ambulansla acil sevketmişler
medilifede ki doktor epikrizime eklemsi krizi diye teşhiş koymuş
kendi hastanemde doktorlar eklempisi krizi tanısı değil demişler
ilkin sezeryana baglı beyine pıhtı atmış diye süphelenmişler cünkü sürekli görme kaybı ve hafıza kaybı tariflemişim
göremiyorum hatırlayamıyorum demişim
çalıştığım hastanede hiç bir arkadaşımı hiç bir doktoru hatta ailemi kocamı bile tanımamışım boş boş bakışarım varmış
mr cekmeye götürmüşler ama çok ajiteymişim 5 kere mr cekmeye calışmışlar bakmışlar kıpırdamadan duramıyorum iğneyle uyutmuşlar
sükürki beynimde pıhtıya rastlanmamış3gün boyunca hafıza kaybı boş bakışlar beni beyin cerrahi yogun bakıma almışlar
doçentler profesörler falan gelmiş
o kadar seviniyorum ki beni iyiki kendi hastaneme götürmüşler bütün hastanede seferber olmuş bana
doktorlarım arkadaşlarım
ailem çok memnun kalmış
kendime geldiğimde annem bana yemek yediriyordu ilkin ruya görüyorum zannettim
kendime gelmişim
doktorların bana yaptıgı acıklama vücüt aşırı sıvısız kalınca epileipsi krizi gibi krize yol açarmış bu durum
ve bu durum her 30 gebeden 1inde görülürmüş
daha öncede böyle vakayla karşılaşmışlar
herkes cok korkmuş ama şükür iyiyim
Allah ım bebegime bagışladı çok sükür
kocam hem bana hem bebege kurban kesip dagıtacak basımızın gözümüzün sadakası büyük bişey atlattım cünkü
iyiyim çok sükür
hikayem bu kızlar
Allah düşmanımın başına vermesin
cok duygusalım ailem görmeden geceleri o duygusallıkla aglıyorum zor bisey atlattım nebiliym belki ölebilirdim
allah ım sizlere saglıklı başarılı doğumlar nasıp etsin canlarım
kimler doğum yaptı heber bekliyorum....
saglıcakla kalın...
cnmmm benimmm yaa :KK43::KK43::KK43: her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor,bununla gelmiş geçmiş olsun,Allah birdaha yaşatmasın,verilmiş sadakan varmış,hepsi geride kaldı çok şükür evindesin minik oğlun yanında ailen sevdiklerin,Allah ailenle bebeğinle nice güzel huzurlu seneler göstersin inşallah:KK15:

Kizlar merhaba. Sabah gidip nst'ye girdim. Tam bagladi kemerleri cikti hemsire agrilar basladi. Belimden kasigima giren ama dayanamayacagim bir siddette olmayan agrilar. Agrilar surekliydi ilk basta. Nstde de gorunmedi ama. Nst sonucunu gosterirken doktoruma anlattim agriyi, hemen vajinal muayene yapti ve aciklik 2cm olmus dedi. Agrilari takip et bakalim duruma gore tekrar muayene edicem dedi. Bu arada ben de hastanedeki gebelik egitimine katildim. 3dkda bir gelen ama yine siddeti fazla olmayan agrilarim vardi. Seminer bitince doktoruma ugradim. Dedim ben yemek yiyip gelsem olur mu, tamam dedi, esimle yemege gittik. Tam yemege oturduk benim agridan eser kalmadi. Yemek sonrasi tekrar hastaneye geldik ve tekrar vajinal muayene yapti doktorum. Aciklik hala ayni dedi. Evin nasilsa yakin. Evine git dinlen, agrin olur ya da suyun gelirse hemen ariyosun dedi. Ama eger pztesiye kadar dogum olmazsa pztesi sabah erkenden geliyosun, suni sanciyla baslatiyoruz dogumu dedi. Bu arada sezeryana da sikintili normale de sikintili dediniz kafam allak bullak oldu dedim doktora, meger sezeryan yapmak istemedigini, suyun seviyesi bebegi tehlikeye atma noktasina gelmeden dogum olursa normal olmasindan yana oldugunu ancak saliya kadar gelmedigi takdirde bebegi riske atmamak adina sezeryana alacagini ifade etmeye calismis. Benden haberler boyle. Kizimin eli kulaginda, en gec pztesiye kadar insaallah gelecek teyzeleri.. dualarinizda bana da yer verirseniz sevinirim. Rabb'im hepimize saglicakla kolaylikla bir avazda dogumlar nasip etsin insaallah..
cnm hakkında hayırlısı olsun inşallah,çok kolay acısız hafif bir doğum diliyorum böyle beklenen tarihleri kendime yakın görünce benimkide doğsun istiyorum artık yaaa:mad:

X