2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Bol bol yuru deniyo da valla ankara -20 su an evden çıkamıyorum ki ben donuyorum hastaneye git gel anca yani
aynen canım bende evde iş yaparken ayakta beklerken sürekli yürüme hareketi yapıyorum.

Merhaba. Ben de hep buradan doğum hikayeleri okuyan benzer belirtiler bulmaya çalışıp acaba ne zaman olacak diye merakta bekleyen bir ocak annesiyim.daha önce hiç buraya yazmadım ama benim hikayem de belki birilerine yardımcı olur. Yazmak istedim.

Öncelikle bence herkesin doğumu farklı. O yüzden sancı böyle oluyormuş şu şöyle oluyormuş diye kasmamak lazım. Yalnız şu gerçek doğum yaklaştıysa gelen sancıyı ayırt etmemenin imkanı yok :) 39. Haftada normal doğurdum oğlumu. Şu anda hastanedeyiz uyuyor kendisi yanımda. İnşallah doğum yapmayanlar da bi an önce kolaylıkla yapar. Biz perşembe günü doktora gittiğimizde doktor kafasının büyüdüğünü ve plesantanın kireçlendiğini 2 cm açıklık olduğunu ve bebeğin kafasının çok güzel oturduğunu söyledi. Normal doğum için şansı kaçırmamk için yarın gel suni sancıyla doğurtalım dedi. Bu arada 2 hafta önce de 2 cm açıklık vardı. Bekledik ama gelmedi. Riske atmayalım diyip kabul ettik çünkü biraz daha büyürse doğumda oluşabilecek risklerden bahsetti. Ben o gün yürüdüm. Gelince de sıcak duşa girdim. Bir yandan da umut ediyorum kendi gelir diye. Gerçekten de öyle oldu :) stresten pek uyuyamadım o gece ama saat 5 gibi suyumun gelmediyle ğuyandım. Evdekileri uyandırıp hastaneye gidene kadar da nişan Geldi bende nişan pembe bi akıntıyla başlayan ve kanamayla sonuçlanan bişeydi. 5 buçukta doğumhaneye gittik. Ordaki hemşire nstye bağladı. Sancı çıktı ki benim sancılarım direk 5 nin altında bir gelmeye başladı suyla beraber. Daha önce sancım varsa da ben hissetmedim. Ebe muayene ettiğinde ( burda biraz cebelleştik çünkü doktordan sonra onun eli biraz ağır geldi) açıklığın 9 cm olduğunu nasıl daha önce sancı hissetmediğimi sordu. Hemen doktoru aradılar. Benim üstümü bile değiştirmeye fırsatım olmadı. Doktor gelene kadar yarım saat 45 dakika sancı çekmişimdir ancak sancılar şiddetliydi. Ama katlanılmıyacak gibi olmuyor çünkü dalga dalga geçiyor yine geliyor. Bana ittirmek zor geldi uykusuzluk açlık ve ağrıyla çık başaramadım ve yapamıcam bile dedim ama. Oğlum hazır gelmeye kimse beni dinlemedi tabi :) yapacaksın ddediler. Ebenin de karnımdan bastırması yardımıyla oğlum çok zaman geçmeden doğdu. Benim dikişler biraz canımı yaktı çünkü kafası biraz büyük olduğu için yırtık çok oldu. Ama herşeye rağmen 5 buçukta hastaney girip 7 de doğurdum çok şükür. Saatlerce sancı çekmedim. Önce Allah'a sonra da doktora güvenip çok düşünmemek stres yapmamak en iyisi bence. Şimdi dikişlerim hala sızlasa da çok şükür diyorum.

geçmiş olsun canım.hayırlı olsun.güle güle büyüt bebeğini.allah bizede böyle kolaydooğumlar nasip etsin inallah.

cumartesi günü ayın 3ü saat 9:30 gibi evde kanepede uzanmış tvbakıyordum
birden suyum geldi kocama suyum geldi diye haykırdım o heyecanla
hemen duşa falan girdim üstümü giyindim
apartopar cıktık evden
doktorum yokmuş hastanede başka bi doktor ultrason cekip hemen sezeryana hazırladı beni
bu arada 5 bardaga yakın suyum geldi ara ara durdu sürekli aktı gitti su
çok heyecanlıydı benim için herşey
ameliyata girdim koluma bi serum taktılar 1000cc lik ama yavaş gidiyordu
sürekli bende saglıkçıyım falan diyordum cok ta ilgilendiler sagolsunlar hatta spinal sezeryan eglenceli gecti durmadan sohbet ederek güldük şakalar falan
ameliyat esnasında beni titreme tuttu ama hemşireler 1 saat sonra gecer dediler,
odaya gectik kocam odayı süsledi
bebegimi doğurdugumda saat 23:05ti
titreme hep devam etti kolumda 4000cc serum vardı hepsini yolladılar ama sondada idrar cıkışım fazlaymış saat 4:20 gibi
en son birden başım fırılfırıl dönmeye başladı kocama kaynanama ben bayılıyorum galiba korkmayın sakın dedim
ondan sonrası bende herşey koptu hiçbirşey hatırlamıyorum
epilepsi krizinine benzer bi kriz geçirmişim
kocam hemen doktorları hemşireleri çağırmış
kaynanam dişlerimi kilitlediğim nefes alamadığım için cenemi acmaya calışmış
medilife hastanesinde yoğun bakım yer olmayınca beni kendi çalıştığım hastaneye ambulansla acil sevketmişler
medilifede ki doktor epikrizime eklemsi krizi diye teşhiş koymuş
kendi hastanemde doktorlar eklempisi krizi tanısı değil demişler
ilkin sezeryana baglı beyine pıhtı atmış diye süphelenmişler cünkü sürekli görme kaybı ve hafıza kaybı tariflemişim
göremiyorum hatırlayamıyorum demişim
çalıştığım hastanede hiç bir arkadaşımı hiç bir doktoru hatta ailemi kocamı bile tanımamışım boş boş bakışarım varmış
mr cekmeye götürmüşler ama çok ajiteymişim 5 kere mr cekmeye calışmışlar bakmışlar kıpırdamadan duramıyorum iğneyle uyutmuşlar
sükürki beynimde pıhtıya rastlanmamış3gün boyunca hafıza kaybı boş bakışlar beni beyin cerrahi yogun bakıma almışlar
doçentler profesörler falan gelmiş
o kadar seviniyorum ki beni iyiki kendi hastaneme götürmüşler bütün hastanede seferber olmuş bana
doktorlarım arkadaşlarım
ailem çok memnun kalmış
kendime geldiğimde annem bana yemek yediriyordu ilkin ruya görüyorum zannettim
kendime gelmişim
doktorların bana yaptıgı acıklama vücüt aşırı sıvısız kalınca epileipsi krizi gibi krize yol açarmış bu durum
ve bu durum her 30 gebeden 1inde görülürmüş
daha öncede böyle vakayla karşılaşmışlar
herkes cok korkmuş ama şükür iyiyim
Allah ım bebegime bagışladı çok sükür
kocam hem bana hem bebege kurban kesip dagıtacak basımızın gözümüzün sadakası büyük bişey atlattım cünkü
iyiyim çok sükür
hikayem bu kızlar
Allah düşmanımın başına vermesin
cok duygusalım ailem görmeden geceleri o duygusallıkla aglıyorum zor bisey atlattım nebiliym belki ölebilirdim
allah ım sizlere saglıklı başarılı doğumlar nasıp etsin canlarım
kimler doğum yaptı heber bekliyorum....
saglıcakla kalın...

geçmiş olsun canım.allah sevdiklerine bağışlamış.bebveğini sağlıklıca büyüt inşallah.çok zor günler yaşamışsın allah bir daha bööyle acılar göstermesin.

arkadaşlar benden satt 6 dan beri karnımdan sesler geliyor.afedersiniz ama gazım var gibi.karnımdaki sesler karşıı koltuktaki eşim tarafından bile duyuluyor.böyle olan var mı nedeni nedir ya üşüttüm mü acaba

Arkadaşlar acil bi cvp versin . 38.hafta dayım .3 saatten beri karnımda düzenli sertleşip yumuşama oluyo ardından bel ağrısı yarım saatte bir acaba doğum mu başlıyo.sancı olmadığı için şüphedeyim.ağrı olmadan da kasılmayla başlar mı sizce???
Bugün aynı şey bende de var. Sancı olmadıkça doktora gitmeyi düşünmedim.

Kizlar son gunlerim sali dogum var ve sıkıntıli geçiyor. Dikkat etmedigimden mi bilmem yuzum elim ayagim sis baya.. iki gundur de muthis kasinti basladi.cnm sıkılıyor dusumu aldim ilik suyla banamisin demiyor

Kizlar pazartesi doluyor gunum bebegim diretiyor gelmiyor in sag salim aliruz kucagimiza artik korkmaya basladim dr hersey yolunda var dedi zamani daha ne kadar var sanki 12 ocakta doluyo gunum kilosu da ii masallah rabbim yardimcim olsun cok zormus son gunleri beklemek
Canım süresini geçirebilir bi de benim mesela sürpriz bebek bir türlü sat ı hatırlayamadım rastgele bir tarih söyledim Dr a o Yüzden bebeğim doğacağı tarihi benden daha iyi biliyordur diyorum hep

Bizim de o civar. Perşembe günü gittim doktora 38+4 iken 3400-3500 arası dedi. Ama şu an için sezeryan kelimesi çıkmadı ağzından. Haftaya cımartesi günüm doluyor, o zamana kadar doğmazsa o gün gel nst ye gireceksin ya suni sancı veririz ya da birkaç gün daha beklemeye karar veririz dedi. Hatta ben daha önce gittiğimde bebeğin alacağı kiloyu azaltmak için yapabileceğim birşey var mı dedim beslenme anlamında ama yok dedi. Normal doğum direkt kiloyla ilgili değil dedi ama yine de dezavantajdır mutlaka. Gerçi bir komşuma bebek 4 kilo demişlerdi normal doğum belirtisi de yoktu sezeryanla doğurdu bebek 3600 gr idi. Tabi tam tersi de mümkün başka bir arkadaşın bebeğine 3800 gr denilmiş 4200 her doğmuş :) tolerans illaki var ama umarım artı yönde değildir :)

En azindan bi yonlendirme yapilmis sana nst vs girersin denmis :) maasallah kuzuna bu arada. Artik bekleyip gorucem ben de. Erkek bebekler gec dogar diyorlar. Bu haftayi da atlatalim da insallah ...

yapmadım buralardayım hâlâ :KK48: sezeryan olacak ama günümüz belli değil. doktor da biz de "en iyi tarih, beklenen doğum tarihine en yakın tarihtir" mantığındayız, kuzumun da daha gelmeye niyeti yokmuş zaten. bugün 38+1'iz. 38+6'da tekrar gidip, 39+4'e gün alacağız bir aksilik olmazsa. 10 gün sonraya yani :KK17:

Hayırlısı olsun canım benimde 39 bugün hala bekliyoruz bakal

B
Kizlar son gunlerim sali dogum var ve sıkıntıli geçiyor. Dikkat etmedigimden mi bilmem yuzum elim ayagim sis baya.. iki gundur de muthis kasinti basladi.cnm sıkılıyor dusumu aldim ilik suyla banamisin demiyor
bende de var şişlik hatta elimde de uyuşukluk var son günler hem şişlik var hem de sürekli açım dikkat edicem diyorum ama dayanamıyorum sağ salim bi doğursaydık yavrularımızı

Kızlar bende 37.haftadayim kasik yanmasi çok kötü hatta şimdi de yandi off son günler çok zor geçiyor çıkacak gibi oluyor 26 ocakta sezeryan olacam ikinci bu 7 yaşında oğlum var cok korkuyorum bana bişey olursa oğlum napacak diye neler düşünüyorum allahim duygusallik mahvetti beni

Kaşıntı
Canim allah yardimcimiz olsun insallah bendede kaşıntı var ayak bacak boyun nedense cok tatli kasiniyo

Hayırlısı olsun canım benimde 39 bugün hala bekliyoruz bakal
iyi geceler herkese benimde bugun yani pazar gunu itibari ile tam 39+4 gunluk olduk . Ben ikinci bebek diye daha erken gelir sanıyodum ama buda beklicek galiba abisi gbi 40. haftada gelicek. Bende bekliyorum . Surekli takipteyim suyummu geldi nişanimmi sancimmi basladı diye. Gercekten son haftalar çk sıkıntılı ve zor geçiyor . Ne olacak nası olacak her seyi doguma yoruyrum ama daha bişey oldugu yok bakalım..

aynen canım bende evde iş yaparken ayakta beklerken sürekli yürüme hareketi yapıyorum.

geçmiş olsun canım.hayırlı olsun.güle güle büyüt bebeğini.allah bizede böyle kolaydooğumlar nasip etsin inallah.

geçmiş olsun canım.allah sevdiklerine bağışlamış.bebveğini sağlıklıca büyüt inşallah.çok zor günler yaşamışsın allah bir daha bööyle acılar göstermesin.
Allah razi olsun

Eflalim öok sevindim doğum yapmana bebeğinin sağlığına.. Böbreklerinden de haberdar et bizi. Abisini sevsinler o da bebek oluyor demek ki babası da onu numaradan kundaklasın arada :)
Gözün aydın tebrik editörüm Allah analı babalı sağlıklı büyütsün..

Canım seni bulmuşken hemen sorayım, soğan fayda etti mi göğüslerine? Yara oldu mu? Bir de bebeğin memeyi almamıştı başta, alıyor mu şu an? Ona göre çantaya soğan koycam da:KK8:
Canım sen mutlaka dene ben inanarak denemiştim çünkü faydası olan kişileri öok duydum forumdan ama bana olmadı o ayrı.. bir iki gün mememi almadı beğenmedi sonra güzel mama bilmem ne kokulu krem sürdüm öyle Aldı soğanı beğenmedi.. Sağ göğsüm de fena yara oldu:KK43: umarık faydalı olmuştur..

Iyiyim sukur bebegimde iyi bin sukur
Mamasini yiyo uyuyo
gogsumu emzirmeye calisiyorum ama almiyor bir iki cekiyor bakiyor bise yok birakiyor agliyor
ama ne yapip edip alistirmam lazim
ilk dogdugunda cuk cuk emiyodu
allahim rizkini versin emsin ins
suan tek derdim bu

Oh canım çok şükür. Herkes buğdaytanesi ne olanlar diye bahsetti korkumdan soramamıştım Bebeğin ve sen sağsınız ya gerisi hallolur Ağlayarak okudum. Ilk günler daha güçlü çeler çünkü kolostrum denen süt sor geldiği için vakum gibi yapılır gene öyle olacak sık emzir mama verme göğsünü sağ imkanım varsa inş

cumartesi günü ayın 3ü saat 9:30 gibi evde kanepede uzanmış tvbakıyordum
birden suyum geldi kocama suyum geldi diye haykırdım o heyecanla
hemen duşa falan girdim üstümü giyindim
apartopar cıktık evden
doktorum yokmuş hastanede başka bi doktor ultrason cekip hemen sezeryana hazırladı beni
bu arada 5 bardaga yakın suyum geldi ara ara durdu sürekli aktı gitti su
çok heyecanlıydı benim için herşey
ameliyata girdim koluma bi serum taktılar 1000cc lik ama yavaş gidiyordu
sürekli bende saglıkçıyım falan diyordum cok ta ilgilendiler sagolsunlar hatta spinal sezeryan eglenceli gecti durmadan sohbet ederek güldük şakalar falan
ameliyat esnasında beni titreme tuttu ama hemşireler 1 saat sonra gecer dediler,
odaya gectik kocam odayı süsledi
bebegimi doğurdugumda saat 23:05ti
titreme hep devam etti kolumda 4000cc serum vardı hepsini yolladılar ama sondada idrar cıkışım fazlaymış saat 4:20 gibi
en son birden başım fırılfırıl dönmeye başladı kocama kaynanama ben bayılıyorum galiba korkmayın sakın dedim
ondan sonrası bende herşey koptu hiçbirşey hatırlamıyorum
epilepsi krizinine benzer bi kriz geçirmişim
kocam hemen doktorları hemşireleri çağırmış
kaynanam dişlerimi kilitlediğim nefes alamadığım için cenemi acmaya calışmış
medilife hastanesinde yoğun bakım yer olmayınca beni kendi çalıştığım hastaneye ambulansla acil sevketmişler
medilifede ki doktor epikrizime eklemsi krizi diye teşhiş koymuş
kendi hastanemde doktorlar eklempisi krizi tanısı değil demişler
ilkin sezeryana baglı beyine pıhtı atmış diye süphelenmişler cünkü sürekli görme kaybı ve hafıza kaybı tariflemişim
göremiyorum hatırlayamıyorum demişim
çalıştığım hastanede hiç bir arkadaşımı hiç bir doktoru hatta ailemi kocamı bile tanımamışım boş boş bakışarım varmış
mr cekmeye götürmüşler ama çok ajiteymişim 5 kere mr cekmeye calışmışlar bakmışlar kıpırdamadan duramıyorum iğneyle uyutmuşlar
sükürki beynimde pıhtıya rastlanmamış3gün boyunca hafıza kaybı boş bakışlar beni beyin cerrahi yogun bakıma almışlar
doçentler profesörler falan gelmiş
o kadar seviniyorum ki beni iyiki kendi hastaneme götürmüşler bütün hastanede seferber olmuş bana
doktorlarım arkadaşlarım
ailem çok memnun kalmış
kendime geldiğimde annem bana yemek yediriyordu ilkin ruya görüyorum zannettim
kendime gelmişim
doktorların bana yaptıgı acıklama vücüt aşırı sıvısız kalınca epileipsi krizi gibi krize yol açarmış bu durum
ve bu durum her 30 gebeden 1inde görülürmüş
daha öncede böyle vakayla karşılaşmışlar
herkes cok korkmuş ama şükür iyiyim
Allah ım bebegime bagışladı çok sükür
kocam hem bana hem bebege kurban kesip dagıtacak basımızın gözümüzün sadakası büyük bişey atlattım cünkü
iyiyim çok sükür
hikayem bu kızlar
Allah düşmanımın başına vermesin
cok duygusalım ailem görmeden geceleri o duygusallıkla aglıyorum zor bisey atlattım nebiliym belki ölebilirdim
allah ım sizlere saglıklı başarılı doğumlar nasıp etsin canlarım
kimler doğum yaptı heber bekliyorum....
saglıcakla kalın...

Büyük geçmiş olsun canım..

Ya nasıl dayanıyorsun.
Mecburiyet mi
Dayanamıyorum uykusuzluktan ölüyorum:) ama başka çare var mı bana Muhtaç bebek var. Doğunca anlayacaksın :)

Kizlar pazartesi doluyor gunum bebegim diretiyor gelmiyor in sag salim aliruz kucagimiza artik korkmaya basladim dr hersey yolunda var dedi zamani daha ne kadar var sanki 12 ocakta doluyo gunum kilosu da ii masallah rabbim yardimcim olsun cok zormus son gunleri beklemek
42 ye kadar beklenebilir aslında
Suyun iyi, esin yaslanmamis bebegin kalp.afişi iyi ise
Ablam 41+1 de doğum yaptı
Ama dediğin gibi beklemek çok zor.

Bence kasinti stresten oluyor canim
Biraz rahat olmaya calis kafani orguyle vs. Oyala

Larkin den haberi olan bar mı? Yazmadı ya da ben kaçırdım sanırım:KK43:(
Bende merak ediyorum Larkin Larkin i umarim herşey yolundadir

Amin....Canım sagolasin: )))

Evet canım bebeğin 40 çıkarken sende bir depresyon ve alınganlık yasiyorsun sabret içine de atma ama...

Darısı başımıza maşallah 20 dk ne güzel hayallerimin ötesi :))
Rabbim hepinize kolay dogum nasip etsin canim sonicta bi can cikiyor
:) Ohh maşallah ne kolay olmuş. Ins biz de böyle rahat doğum yapabiliriz..
Amiin inşallah gityinizle ciktiniz bir olur
Ah canim ne kasar guzel olmus dogumun masaallahm darisi bize olsun. Dikislerin de hemencik iyilesir agrin gecer insaallah..

Canimcim cok tesekkur ederim. Hepimiz en hayirli en guzel zamanda saglikla kolaylikla aliriz bebislerimizi kucagimiza insaallah..

Canim bugun nstde kasilmam oldukca agri olarak yansiyodu kagida. Bebek karninin ust tarafinda sanki toplaniyormus bacagini poposunu falan dayiyomus gibi sertlesiyo. Ama agrim olmuyodu. Rahatsizlik hissi ve sutyenim sikiyomus da nefesimi zorluyomus gibi bi his oluyodu. Herkesin bir degil sanci esigi. Kasilmaya agrin eslik etmeyebilir illa ki yani. Ama benim asil hissettigim sancilar da gorunmuyodu nstde. Doktor da her agrinin nstye yansimayabilecegini soyledi.
Allah razı olsun canim benim sizinde kolaycik olsun inşallah
Katiliyorum Dr un bahane aradiktan sonra sezeryan icin bahanesi çok
Ama.elimiz mahkum iste inaniyoruz inanmak zorunda kaliyoruz :KK43:

Bunu bende çok merak ediyorum ama kişiden kişiye değişiyor sanirim

Maşallah.
Rabbim boyle kolay doğumlar bize de nasip etsin
amiin inşallah canim

Günaydııın:KK68: Dün ağdacıya gittim, her tarafım tahriş oldu:KK42: Şimdilik doğuma hazır bekliyoruz, gerçi annem ayın 17sinde gelecek ama içimden bir ses o gelmeden doğurcaksın diyor, kısmet...

X