2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Yok canim ne nst ne cati muayenesi. Maasallah 3500 kg gorunuyor. Bilmiyorum 4 u gecerse konusuruz dedi sezaryen icin. Ben simdi bile bu kiloda korkuyorum normal dogumdan. Senin melegin ne kdr gozukuo doktor ne dio tam olarak
Bizim de o civar. Perşembe günü gittim doktora 38+4 iken 3400-3500 arası dedi. Ama şu an için sezeryan kelimesi çıkmadı ağzından. Haftaya cımartesi günüm doluyor, o zamana kadar doğmazsa o gün gel nst ye gireceksin ya suni sancı veririz ya da birkaç gün daha beklemeye karar veririz dedi. Hatta ben daha önce gittiğimde bebeğin alacağı kiloyu azaltmak için yapabileceğim birşey var mı dedim beslenme anlamında ama yok dedi. Normal doğum direkt kiloyla ilgili değil dedi ama yine de dezavantajdır mutlaka. Gerçi bir komşuma bebek 4 kilo demişlerdi normal doğum belirtisi de yoktu sezeryanla doğurdu bebek 3600 gr idi. Tabi tam tersi de mümkün başka bir arkadaşın bebeğine 3800 gr denilmiş 4200 her doğmuş :) tolerans illaki var ama umarım artı yönde değildir :)

kızlar bende bu çarş yine kontrole gidicem,alttan tekrar bakıcam dedi bakalım açılma olmuşmu dedi,kasılma sıklıklarından bahsederdik eskiden bu aralar muhabbeti çok geçmiyor,ben hep kasılmayı kasık ağrısı bel kasılmaları olarak nitelendiriyorum,ama eski kk sayfalarında kımıleri bebeğin bir yerde toplanmasından gunde en fazla 15-20 defa olması normal dıyenler var,benim dr um kanaman,suyun,sancıların ,bebeğin hareketlerinde azalma olursa gel dedi,bana hiç böyle bir durumdan bahsetmedi,bugun 38+4 olduk,ne bir sancım ne bir ağrım var,ne nişana ait bir lekenlenme,nede sulu bir durum,ama dün ve bugun olmak üzere bebek sürekli bir tarafta toplanıyor,popişimi bacağımı bilmiyorum,taş gibi kesiliyor,2-3 dk öyle kalıyor sonra geçiyor ama bu durum 20-25 değil 10 dk da bir oluyor sabahtan beri,normal mi sizce ?

cnmmm benimmm yaa :KK43::KK43::KK43: her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor,bununla gelmiş geçmiş olsun,Allah birdaha yaşatmasın,verilmiş sadakan varmış,hepsi geride kaldı çok şükür evindesin minik oğlun yanında ailen sevdiklerin,Allah ailenle bebeğinle nice güzel huzurlu seneler göstersin inşallah:KK15:
ALlah razi olsun allah sizlere hayirli dogumlar nasip etsin

kızlar bende bu çarş yine kontrole gidicem,alttan tekrar bakıcam dedi bakalım açılma olmuşmu dedi,kasılma sıklıklarından bahsederdik eskiden bu aralar muhabbeti çok geçmiyor,ben hep kasılmayı kasık ağrısı bel kasılmaları olarak nitelendiriyorum,ama eski kk sayfalarında kımıleri bebeğin bir yerde toplanmasından gunde en fazla 15-20 defa olması normal dıyenler var,benim dr um kanaman,suyun,sancıların ,bebeğin hareketlerinde azalma olursa gel dedi,bana hiç böyle bir durumdan bahsetmedi,bugun 38+4 olduk,ne bir sancım ne bir ağrım var,ne nişana ait bir lekenlenme,nede sulu bir durum,ama dün ve bugun olmak üzere bebek sürekli bir tarafta toplanıyor,popişimi bacağımı bilmiyorum,taş gibi kesiliyor,2-3 dk öyle kalıyor sonra geçiyor ama bu durum 20-25 değil 10 dk da bir oluyor sabahtan beri,normal mi sizce ?
Anlattığın şey bende de oluyor canım, bir tarafını dayadığı için oluyor diye düşünüyorum, kasılmayı da birkaç kez yaşadım o çok rahatsız edici bir şey, nefes alamaz oluyor insan.

Allah razı olsun csnim iiyim dikis agrim var biraz normal oldugu icin baska bi sknti yok bebisde gayet salikli maşallah :nazar:

Allah razı olsun canım iyi maşallah evet acti hemen gozlerini :KK48:

Allah razı olsun canim birden oldu aksam meyve yerken alttan sancim oldu yatim gecer dedim biksc saat uyumusum esim yataga yat diye kaldirdi gittim bi daha uyumusum gece bi uyandim esim uyumamis tekrar uyuyayim diye ugrasti altan belime dogru bi sanci saplandi bekledim ikinci gelince bi lavaboya gidiyim dedim daha kapiya varmadan suyum geldi esime cabuk kalk dedim:KK48: benimki birden firladi hazirlandik biraz evde iyalandim drum hastanede dogumdaymis ciktik gittik dr bakti 9cm acilmis hemen iceri aldilar sonra dediklerine gore 20dkda dogdu rahat oldu dogum kadar dikis zorladi ama o kapidan kucagimda kizimla ciktim ya o herseye bedeldi iste bolee
:) Ohh maşallah ne kolay olmuş. Ins biz de böyle rahat doğum yapabiliriz..

canım ins emecektir sutun üç gün yoğun bakım sonucu cogalamadı o da mamaya alisti ondan olur o kadar mamayi biberon değil de kasık la verip arkasındann hemen emzırmeyı dene yada önce emzir sonra manayi çay kaşığı ile hem karnı doyar hem emme refleksi gelişir ... Sen anne olarak daha iyi bilirsin iç gudulerını kullan edecek sonunda yeter ki güçlü ol annesi bak ne atlattı ayaktasın

canım geçen okumuştum erken lohusalıkta yani doğum sonrası ilk bi gün içinde olan bi olaymıs Rabbim seni sevmiş korumuş kuruna bağışlamış ins yavrunla mutlu huzurlu bi hayat sürüp bü olanları gülümseyerek hatırlarsınız
canım arkadasin adına cevap veriyorum ama mecburiyet değil de anne olunca herşey dayaniyordu öyle müthiş bi olay ki bi yandan zaman ne çabuk geçti diyorsun ben 26 yaşındayım ama çok şey sıgdırmısım biraz hızlı koştum sanırım univ sonrası nişan atama evlilik 6aylık evlilik sonrası kizima hamilelik 4yıllik evli ıken oglumu kucagıma alışım yani toplam 5yıllık öğretmenim 4yıldır evliyim 3yıldır tek çocuk annesiyım son yirmi gündür iki çocuk annesi :):) bazen diyorum ki çok mu acele ettim kılolarımı vermem lazım falan tipim kaymış saç saginin gözler mor ...sonra bu bencil dusunceyı bölen bi minik kız sesi anneciğim ah ne sihirli kelime sonra küçük gozleriyle sana muhtacım bakışı atan ınga a a diye bi oglus.... Işte herşeye değer....
Çok sevimli bi anlatım olmuş :anneadayı:

Anlattığın şey bende de oluyor canım, bir tarafını dayadığı için oluyor diye düşünüyorum, kasılmayı da birkaç kez yaşadım o çok rahatsız edici bir şey, nefes alamaz oluyor insan.
sorun yok yani o zmn değilmi sonuçta çok hareketli,hastaneye gitmeye gerey yok o zaman

Allah razı olsun csnim iiyim dikis agrim var biraz normal oldugu icin baska bi sknti yok bebisde gayet salikli maşallah :nazar:

Allah razı olsun canim birden oldu aksam meyve yerken alttan sancim oldu yatim gecer dedim biksc saat uyumusum esim yataga yat diye kaldirdi gittim bi daha uyumusum gece bi uyandim esim uyumamis tekrar uyuyayim diye ugrasti altan belime dogru bi sanci saplandi bekledim ikinci gelince bi lavaboya gidiyim dedim daha kapiya varmadan suyum geldi esime cabuk kalk dedim:KK48: benimki birden firladi hazirlandik biraz evde iyalandim drum hastanede dogumdaymis ciktik gittik dr bakti 9cm acilmis hemen iceri aldilar sonra dediklerine gore 20dkda dogdu rahat oldu dogum kadar dikis zorladi ama o kapidan kucagimda kizimla ciktim ya o herseye bedeldi iste bolee

Ah canim ne kasar guzel olmus dogumun masaallahm darisi bize olsun. Dikislerin de hemencik iyilesir agrin gecer insaallah..

cnm hakkında hayırlısı olsun inşallah,çok kolay acısız hafif bir doğum diliyorum böyle beklenen tarihleri kendime yakın görünce benimkide doğsun istiyorum artık yaaa:mad:

Canimcim cok tesekkur ederim. Hepimiz en hayirli en guzel zamanda saglikla kolaylikla aliriz bebislerimizi kucagimiza insaallah..

Canim bugun nstde kasilmam oldukca agri olarak yansiyodu kagida. Bebek karninin ust tarafinda sanki toplaniyormus bacagini poposunu falan dayiyomus gibi sertlesiyo. Ama agrim olmuyodu. Rahatsizlik hissi ve sutyenim sikiyomus da nefesimi zorluyomus gibi bi his oluyodu. Herkesin bir degil sanci esigi. Kasilmaya agrin eslik etmeyebilir illa ki yani. Ama benim asil hissettigim sancilar da gorunmuyodu nstde. Doktor da her agrinin nstye yansimayabilecegini soyledi.

Daha bebek doğmadan almaya gerek var mı süt pompası sizce? Daha ne kadar sütümüz olacağı, bebeğin ne kadar süre emeceği belli değil. Ben inşallah emmeye devam ederse işe başlamama yakın almayı planlıyordum. Model isimlerini aldım ama şimdiden sizden sonrasında yardımcı olsun bize de :)
Bi çok arkadaşım akrabam süt sorunu yaşadı. O yüzden inşallah her emdikten sonra emdiği memeyi sağıp sütün artmasına yardımcı olmayı planlıyorum. Sağdığımda da süt gelirse inşallah bebeğime verip süt alımını artırmak istiyorum. Tabi Rabbim nasip ederse:anneadayı:

Cnm belliki doğuma az kalmış. Ama acele etme niye bi şey yok diye. Bebek ve senin vucudun hazır olduğunda başlayacak herşey

Ayy bugün hayalimdeki doğumu anlattım eşime ve tamda böyleydi. Hatta ben 4 cm açıklık diye anlatıyordum. Seninki daha güzelmiş. . :KK51:Darısı başımıza

Cnm belliki doğuma az kalmış. Ama acele etme niye bi şey yok diye. Bebek ve senin vucudun hazır olduğunda başlayacak herşey
yani drcan bu yaşadığım doğum başlamasına ait belirtiler değil o zmn dimi,yani endişelenmeme gerek yok onu soruyorum,kanamam suyum gelmediği sürece bu bebeğin 10 dk da bir bir yerde taş gibi olması ,kıpr kıpır kıprdanmasında sorun yoktur inşallah,gerçi hareketsiz olması sorun teşkil ediyor,hareketli olması değil,ayy napimmm son haftalar heycan panik herşey kafaya takılıyor işte

yani drcan bu yaşadığım doğum başlamasına ait belirtiler değil o zmn dimi,yani endişelenmeme gerek yok onu soruyorum,kanamam suyum gelmediği sürece bu bebeğin 10 dk da bir bir yerde taş gibi olması ,kıpr kıpır kıprdanmasında sorun yoktur inşallah,gerçi hareketsiz olması sorun teşkil ediyor,hareketli olması değil,ayy napimmm son haftalar heycan panik herşey kafaya takılıyor işte
10dk da bi karnında sertleşme varsa bu çokta hissetmediğin sancın olabilir. 5dk bir e düşerse bi gidersin dr a . Ama hareketli bebek=sağlıklı bebek inşallah

Herkese bi kulpları var zaten. Çatın dar yok kafası buyuk yok dönmedi yok kan sulandırıcı kullanıyorsun yok boyun kısa. . Sinir oluyorum yaa
Katiliyorum Dr un bahane aradiktan sonra sezeryan icin bahanesi çok
Ama.elimiz mahkum iste inaniyoruz inanmak zorunda kaliyoruz :KK43:
Kızlar genel anesteziyle doğum yapanınız varmı ben kızımda spinal olmuştum sonrası başım çok ağrıdığı için şimdi doktorum genel yapıcak cuma günü ama uyandığımdaki ağrıyı merak ediyorum çokmu zor spinalde adet acısı gibiydi sadce:KK43:
Bunu bende çok merak ediyorum ama kişiden kişiye değişiyor sanirim

Maşallah.
Rabbim boyle kolay doğumlar bize de nasip etsin

Hazır kar yağmış hava ılımışken Yürüyüşe çıktık gece gece babamla güya bakkaldan ekmek Alıp gelecektik ama hava da güzel olunca 45 dk yürümüşüz kaç gündür yürümüyorum diye vicdan azabı çekiyordum çok iyi geldi ruhum yenilendi desem yeridir huzur doldum:KK66:) keşke hergün böyle ılık bi hava olsa da yürüyebilsem:)

X