2015 Ağustos Annelerinin Listesi

Merhaba, korkutmak istemem ama sancıyı yalnız veya aileyle birlikte yaşama kısmı hastaneden hastaneye değişir diye düşünüyorum. ben bi üniv. hastanesinde dogum yaptım ve sancıyı içerde tek başıma yaşadım. Düşünüyorumda bence aile yanında daha kötü olur. Bende daha az dayanıklı olurdum aile yanında (biraz naz yapardım herhalde) bir de onlar seni öle görüpte ellerinden bişey gelmeyince daha sıkıntılı olmaz mıydı? Herşeye rağmen normal dogum en iyisi ve korkulcak kadar değil. benim bu 2. ci ve umarım ilki gibi kolayca normal dogururum. Sizin içinde hayırlısı olsun inşAllah...

orası kesilirken hiç bir şey hissetmiyorsun. hiç bi şey . emin ol. tırnağını keserken bi şey hissetmemen gibi.

BEN DEE KESILLMESİNDEN COK KORKUYORUM KESMESINLERR YAA :/ AYRICAA İZLEDGİN VİDEONUN LINKINI ATSANAA :d

BEN DEE KESILLMESİNDEN COK KORKUYORUM KESMESINLERR YAA :/ AYRICAA İZLEDGİN VİDEONUN LINKINI ATSANAA :d

Kesi bebeğin daha rahat çıkması için gerekli. Yoksa yırtılmalar olup daha zor iyileşiyormuş. Ayrıca arkdaşın söylediği gibi hissetmiyorsun ve de 1 hafta bile sürmeden geçiyor. Derin bir kesi değil sadece derinin esnekliğini sağlıycak kadar ve yüzeysel bir kesi...

Sonra izi bile kalmıyor...

inş. güzel dileklerin için. bende huy olarak tersi yanlız hissetmem o benim için iyi olur destek olurlar psikolojikman bana öteki türlü hemen kesip biçcekler hissi geliyor.yanlız alındımmı. ama bekleyip son dakka hadi gidiyoruz başladı deseler hazırlanmış olurum gibi geliyor inş. allah banada kolay hayırlı sağlıklı ikimiz içinde neyse onu verir.

Evet hayırlısı olsun. İnşAllah bebişlerimizi hayırlısıyla sağlıkla kucagımıza alırız ve sonra buraya cok kolay dogum yaptıgımızı yazmak nasip olur...

canım burda aileler alınmıyor odada bile yoklar. izleyince emin oldum türkiyede aile yanında sancı çekilmeli çünki hemşireler dr lar bunlar gibi tatlı davranmıyor. en azından ailemin sevgisi bide eşim görsün istiyorum oda yaşasın benimle.
bu video gayet normal acı çekiyorlar evet ama onu bizde biliyoruz yani.
korkunç değil.

vİDEOYU İZLEDİM AMAAA CANIM HEYECANIM BIN KAT ARTTI YAA COK HEYECANLIYIMMM BEN DOĞUMDA NE YAPACAM BILMIYRM

Benim son 30 dk kala epiduralim vardı. Bu sebeple kesiyi çoktan yapmışlar ben sonradan öğrendim Epidural olmazsayı düşünmek istemiyorum ama

kesilmesi sorun değil hatta kesilsinki ordaki yapı bozulmasın ben keserlerken hissedersem diye korkuyorum yada iğne vururken :) yoksa kesilmeliki kolay olsun orasıda bozulmasın yani.

Benim son 30 dk kala epiduralim vardı. Bu sebeple kesiyi çoktan yapmışlar ben sonradan öğrendim Epidural olmazsayı düşünmek istemiyorum ama

EPİDURAL NORMAL DOĞUM NASIL OLUYOR.

Sancılara dayanamadıgınız anda anesteziciler bele bi ilaç veriyor. ve HİÇBİRŞEY hissetmiyosunuz. belden aşşagınız uyuşuyor. dr ve hemşireler ıkın diyor anca öle ıkınmaya başlıyosunuz. Bu yüzden kesi yapılırken veya dikilirken hiç his yok

SON DAKİKADA MI bele iğne vuruluyor.tavsiye edermisiniz?

SON DAKİKADA MI bele iğne vuruluyor.tavsiye edermisiniz?

Son anda değilde, ben tamamen ona ihtiyaç duymadan doğal bir şekilde doğurmak istedim. Son 30 dk kala dayanamadım ve epidurali istedim. Daha sol bacagım uyuşmamıştıki doğdu kuzum :)) diğer salonlardaki bayanlar daha baştan dayanamayıp istemişler. Tamamen acıya dayanma sınırınıza göre oluyor sanırım. Ben öneriyorum. Yan etkisi çok baş ağrısı oluyor vs gibi şeyler dediler ama bende hiç bir yan etki olmadı şükür. Ama artık rutin uygulama gibi yapılmıyor sanırım. Ama ben dr'ımla konuşup ücretini gerekirse yatırarak olmasını istiycem. Epidural olmadan dayanamam diye düşünüyorum. ağrı eşiğim yüksektir gözümde karadır ancak o kadar da değil :))

yapma ya benim ağrı eşiğim çok düşüktür iğneden ödüm patlar.acıya dayanamam ben okadar çokmu normal doğum sancısı değil çok abartıyolar diyorlar ya.bıktım usandım yorumlardan

Epidural sırta takılı kalan, iğnesinin devamında serum hortumu gibi birşey olan bişey (gerekirse ordan "yeniden" epiduralin ilacını yapabilmek için). (çok güzel tarif edemiyorum ama çok basit bi işlem) iğnesi normal iğne gibi değil çok minimal bişey. acı hissettircek bişey değil yani. Normal doğumda sancı olayına gelince dayanılmıycak gibi değil ancak herkes farklı ağrı çeker (süre veya ağrı şiddeti olarak). Ben 5 saat sancı çektim. 15 dk'da doğdu :)) Korkulcak bişey kesinlikle yok. Normal doğum yapmayı düşünmeyen bir arkadaşım beni görünce 27 gün sonra normal doğum yaptı :))
Ben hep şunu düşündüm; İnsanlar 18 yaşında tarlalarda ebelerin elinde doğuruyormuş. Ben hastanede olcam ve Allah korusun bir şey ters gitse yan taraf ameliyathane kesip alırlar diyip Allah'a sığındım. Son anda Dr'um izne çıktı! beni başka birine emanet etti. Onunda başına bir sürü adli vaka geldi! derken ben dedimki sakin ol :)) o anda kim varsa o yaptırır. Sonuçta ne derler ; "Doğumu anne yaapr dr sadece yardım eder" Hep içimi ferah tuttum. Ve daha ilk gebelik kanıma bakıp hamileliğimi onaylayan dr'ye denk geldim. Herşey yolunda gitti şükür. Umarım bunda da herşey öle olur, senin içinde tüm hamileler içinde.... İçini ferah tut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…