2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
merhaba kızlar bana yardımcı olun 24 haftalık hamileyim hamileliğimin başından beri süreki stresli korkulu endişeliyim ve ağlıyorum benim gibi olan varmı korkuyorum bebeğime bişey olacak diyee.eşimle ailemle tartışıyorum bendemi sorun var.

genel bir durum canım çoğumuz öyleyiz malesef bende bazen çok abartıyorum korkuyorum...helede doktora gideceğim hafta zaman geçmiyo sanki bebeğime bişi olcak gibi hissediyorum Rabbim hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah...

Perşembe kontrolüm var canım, o zaman belli olur ne zaman yaptıracağım (normalde 24-28 haftalar arası yapılıyor). Kuzenime sormuştum ben de (hemşire), "aç gideceksin ilk örneği alacaklar, sonra 50mg'lık şekerli bir solüsyon içeceksin 1 saat sonra kanını alacaklar" demişti. Sonuçlar temiz çıkarsa tekrarlanmıyor ama 140 üzerindeyse 100 mg ile yenileniyor canım.

ya banada hafif bir kahvaltı yap öle gel dedi..şimdi ne yapıyım açmı gidiyim tokmu...

kızlar günlük 2.5-3 lt su içiyorum ama birkaç gündür ödem var ellerim ayaklarım şiş çok erken değilmi bunun için ne yapmam gerekirki

Günaydın hanımlar, keyifler ne alemde?:KK76: Hava durumu haberlerine inanmayacağım bundan böyle. Ben kar bekliyordum bu sabah yahu... Ne hakkınız var tazecik anne adayının duyguları ile oynamaya:21:
Bende senin gibi bir umutla uyandım =)
Dedim kesin kar yağmıştır izlerim diye...
Evim 9. katta önüm olduğu gibi manzara.
Fena bir huzur verecek karı seyretmek :KK16:
Şu an karla karışık yağmur yağıyor İstanbul'a..
Akşam yerini kara bırakacakmış :KK76:

Sen sıkma canını annesiiii bebiş herseyi hissediyo yaa :KK34:
Benim aldığım kilolarda sanırım direk bacaklarıma gidiyo eşim bacakların eskisi gibi değil Sanki diyo..
Haklida zaten..Karnımda hiç bişey yok ama bacağım azcık çatladı:26:
Tatlım misafirlerin için hamur falan açma yorma kendini...
Al milföy hamurunu neyli yapacaksan içini hazırla...
Aç milföy karesini koy içine,üçgen şeklinde kapat..
Üstüne yumurta sarısı gezdir, az birşey de çörek otu ohh miss =)
$kolay_milf_y_b_re_i_1_.jpg
Ben çok yapıyorum hem lezzetli hem, pratik.:KK34:

Günaydın güzel hamişler.Detaylı ultrasondan geliyoruz.Maşallah herşey yolunda.Oğlum bi pozlar verdiki sormayın.Ama rahatsız oldu baya suratı asıktı :KK1: DOktorum maşallah çok hareketli dedi.1 hafta da önden gidiyo.Normalde 23+2 olması lazım.24+2 çıktı.Boyunu söylemedi ama kilosu 674 gr. dedi.Amniyotik sıvı fazla böyle giderse erken doğum yaparsın.Karbonhidrat fazla tüketme dedi.Büyük ihtimal sende şeker de çıkar dedi.Yarın şeker yüklemesi yaptırcam ordan belli olur.Bütün organlarını tek tek inceledi.Kan akışına vs. baktı.Herşey yolunda çok şükür.Stresten sabaha kadar uyuyamamıştım.Çok şükür bişey çıkmadı.Darısı gidicek olanların başıan inşallah.:KK49:

Maşallah tosununa canım :emir_bebek::nazar:
Dün bende hastanedeydim bir hemşire arkadaşım var o da hamile ve yeni doğum ünitesinde bebek hemşiresi...
Daha 12 saat önce doğmuş bir tosuncuk getirmişti yanıma sevip sevip durdum =)
Şimdi sen kilodan bağsedince o geldi aklıma =)))
Çücücükk çükü vardı yaaa :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Çok tatlı oluyor şu tosunlar...

kızlar günlük 2.5-3 lt su içiyorum ama birkaç gündür ödem var ellerim ayaklarım şiş çok erken değilmi bunun için ne yapmam gerekirki

Geçmiş olsun canım...
Başlıyor bu aylarda bu gibi şikayetler.
Fazla kilo,tansiyon,şeker vs tetikliyor...
Önlemi için bir yazı paylaşayım senin için...

Şişlikleri azaltmak için neler yapmak gerekir:
Şişlikleri azaltmak için en önemli kural ayakta fazla durmamaya özen göstermektir. Zaman zaman uzanmak ve bacakların altına yüksek bir yastık koymak şişlikleri önler. Egzersiz yapanlarda şişlikler daha az görülür. Şişlikler var diye sakın su içmemezlik etmeyin, su içmek şişlikleri arttırmaz tersine azaltır, bol su içmek gebelikte faydalıdır. Şişlikleri önlemek için ideal olan ne tuzu azaltmak ne de fazla tüketmektir, ideal olan normal miktarda tuz tüketimine devam etmektir. Sıkı pantolon ve çoraplar giymeyin, rahat bol kıyafetler giyin. Uzanma imkanı bulamadığınız zamanlarda ayaklarınızı bir taburenin üzerine uzatarak oturun. Bacak bacak üzerine atarak oturmayın.

ya banada hafif bir kahvaltı yap öle gel dedi..şimdi ne yapıyım açmı gidiyim tokmu...

Doktorun ye dedi ise aç gitme canım. Ödem için de suyu arttır ve tuzu hayatından çıkar:107:

Bende senin gibi bir umutla uyandım =)
Dedim kesin kar yağmıştır izlerim diye...
Evim 9. katta önüm olduğu gibi manzara.
Fena bir huzur verecek karı seyretmek :KK16:
Şu an karla karışık yağmur yağıyor İstanbul'a..
Akşam yerini kara bırakacakmış :KK76:
[/B]

Sizde yine kış havası var, burası güllük gülistanlık, ah ruhum daraldı:KK9:

Doktorun ye dedi ise aç gitme canım. Ödem için de suyu arttır ve tuzu hayatından çıkar:107:

Az kaldı cancazım =)
Oralarda soğur yakında.
Antep yazın fena sıcak, eşimin çocukluk arkadaşı vardı gelmişti.
Burada yaşanmaz diye isyan ediyordu sıcaktan :KK1:
Kışı da çetin geçer diye düşünüyordum, demek ki belli olmuyormuş =)

slm kızlar.......:KK3::KK3: bu aralar işyerinde işler çok yoğun...size yazamıyorum arada bir girip okuyabiliyorum sadece. bebeişlerinize ve kendinize çokiyi bakın beni untmayin anacııım :KK52::KK52:

evet ilk gebeliğim şüküüür bebeğim sağlıklı ailevi problemlerim var sürekli stres ağlama erken doğum falan olur diye korkuyorum bu yüzden stres yapmayım ağlamayım diyorum ama onada engel olamıyorum herkes böylemi hamilelik boyunca benim yaşadığım şeyleri yaşayan varmı bilmiyorum.yoksa herkes beynen rahat bir hamilelikmi geçiriyor
benimde ailevi problemlerim çoktu halada devam ediyor aslında eşimden yana değil ama kendi ailemden yana...
hamileliğimin ilk aylarından bu yana çok stresliyim hatta çoğu sinirimi eşimden çıkarıyordum.geceleri ağlama krizleri geçiriyordum.ondan sonrada bebeğimi üzdüğüm diye birde ona ağlıyordum
hatta utanıyordum artık ağlamak için eşim uyuduktan sonra salona kaçıyordum..
buradaki arkadaşlarında çok yardımı oldu...yani gerçektende hamilelikten öncede vardı bu sıkıntılar ama hamileyken insna daha çok hassas oluyor...sen de sorun yok daha hassassın daha çok kafana takıyorsun...herşey güzel olsa keşke hiç sorun olmasa ama hayat böyle ve ilk zamanlar daha kötüydü ama şimdi iyiyim...
herşey olacağına varıyor ...kader zaten oluyor ne olacaksa ama insan çırpındığıyla kalıyor...dua et
Allah bebeklerimizin acısını yaşatmasın...daha öncede demiştim...bebekler doğunca herşey düzelecek insallah..

Geçmiş olsun canım...
Başlıyor bu aylarda bu gibi şikayetler.
Fazla kilo,tansiyon,şeker vs tetikliyor...
Önlemi için bir yazı paylaşayım senin için...

Şişlikleri azaltmak için neler yapmak gerekir:
Şişlikleri azaltmak için en önemli kural ayakta fazla durmamaya özen göstermektir. Zaman zaman uzanmak ve bacakların altına yüksek bir yastık koymak şişlikleri önler. Egzersiz yapanlarda şişlikler daha az görülür. Şişlikler var diye sakın su içmemezlik etmeyin, su içmek şişlikleri arttırmaz tersine azaltır, bol su içmek gebelikte faydalıdır. Şişlikleri önlemek için ideal olan ne tuzu azaltmak ne de fazla tüketmektir, ideal olan normal miktarda tuz tüketimine devam etmektir. Sıkı pantolon ve çoraplar giymeyin, rahat bol kıyafetler giyin. Uzanma imkanı bulamadığınız zamanlarda ayaklarınızı bir taburenin üzerine uzatarak oturun. Bacak bacak üzerine atarak oturmayın.

sağolun kızlar..

Kızlar dün sıkıntıdan saatlerce ağladığımı biliyorum :KK31:
Gece saat 3:45 falandı geçtim yatağa.
Eşimle çok ters düşüyoruz bu aralar.
Çok laf yapıyor sinirleniyor her şeye.
Ne yapacağım bilmiyorum...
Ailesini ihmal ediyormuş, git gör ömrüm diyorum kapa çeneni v.s gibi cümleler kurup fena kırıyor beni.
Saat 11 de çıkıyor evden gece 23:30 gibi geliyor.
Yemin ederim peşinde geziyorum yüzünü göreyim diye.
O ondan bile sıkılıyor.
Bekarken her şey güllük gülüstanlıktı.
Evlendikten sonra çok değişti herşey nedense.
İşi bırakmamı kendi istedi.
Şu an evde ne yapıyorum, neden ablamla geziyorum diye laf yapıyor.:KK31:
Ben mi çok alınganım diyorum ama yok yok değilim.
Eşim çok ilgisizleşti, ne desem düşmanıymışım gibi cevap veriyor bana.
Alıyor telefonunu eline sabaha kadar oyun oynuyor.
Konuşmak için gidiyorum yanına bana çıkar mısın beni yalnız bırak diye sitem ediyor.
Dün annem bendeydi belli etmemek için gittim girdim yatağıma ama uyku girmedi gözüme ağlamaktan.
Eşimde mutfakta oturuyordu.
Nerede hata yapıyorum bilmiyorum.
Ama sırtımı dönmek istemiyorum eşime, biliyorum ki bu denli kendimden uzaklaştırsam araya buzulları dizeceğim.
Eşimin ailesi desen evin tek oğlu diye elleri ayakları hala.
Bütün herşeylerinde eşimden beklenti içindeler.
Eşim bir ailesine, birde kendi evine yetinmeye çalışıyor onun stresi de var üstünde.
Şu hamilelik evresinde pozitif olmaya çalışıyorum ama sanki ben kanatlanıp uçmaya çalışırken kolumu kanadımı bağlıyormuşlar gibi hissediyorum...
Çok yazdım sanırım ama çok doluyum.
Kimseylede paylaşamıyorum:KK31:

Hamile olan birine bu sekilde davranilmaz, davranilmamali... Cok uzuldum. Hepsi gececek, bebeginiz size iyi gelecek, buna yurekten inaniyorum.

Ailesini ihmal ediyormuş, git gör ömrüm diyorum kapa çeneni v.s gibi cümleler kurup fena kırıyor beni.
O ondan bile sıkılıyor.
Konuşmak için gidiyorum yanına bana çıkar mısın beni yalnız bırak diye sitem ediyor.
Dün annem bendeydi belli etmemek için gittim girdim yatağıma ama uyku girmedi gözüme ağlamaktan.
Ama sırtımı dönmek istemiyorum eşime, biliyorum ki bu denli kendimden uzaklaştırsam araya buzulları dizeceğim.
Eşim bir ailesine, birde kendi evine yetinmeye çalışıyor onun stresi de var üstünde.
Şu hamilelik evresinde pozitif olmaya çalışıyorum ama sanki ben kanatlanıp uçmaya çalışırken kolumu kanadımı bağlıyormuşlar gibi hissediyorum...

ben oda falan yapamıycam bebeğime
park yatak alıcam odam da kalacak ..zaten evimiz kira bir de bebek daha anlamaz odam niye yok demez...en azından aklı yetene kadar masraf yapmayız...en azından işimi falan yaparken oda oda benimle gezer.biraz büyüyünce de oynaması için içine atarım ..mutfakta falan olursam gözüm arka da kalmaz...ilerde evimiz olursa o zaman alırız odasını falan...inşallah sağlıkla doğsun da...hepsi olur
anne kucağını busetini küvetini yürütecini falan görümcem vermişti..
hatta hamile olduğum ilk zamanlar da getirmişti. taşınıyorlardı evde kalabalık yapmasın diye taşınırken bize bırakmışlardı..
başlarda kızmıştım hepsi pembe getirdiklerinin ...birde pisti bebek maması falan dökülmüş her yerine kurumuş...ben kullanmam bunları dedim eşime ama sonra kötüye yormak istemedim... en azından temiz getirseydi belki düşündüğünü hissederdim,yinede iyi niyetli olduğuna kendimi inandırmaya çalıştım... bizim durum da pek iyi değil aslında gurur yapacak vaziyette de değiliz...tabiki bende bebeğime en iyisini en yenisini almak isterim ama yine de allah razı olsun dedim ...öyle de büyüyecek böyle de büyüyecek....

canım benim.. hiç farklı düşünme işte insanlar bazen yeterince düşünemiyor demekki..
kızım daha çok küçüktü.. acemilik bende yanıma yedek almamışım.. nasıl kustu anlatamam.. battı üstü.. eşimi bekliyoruz gitmek için oda gecikti kayınvalidem eltime dediki çocuğun kıyafetlerinden ver değişsin üstünü.. onu bile vermedi.. biliyormusun.. nasıl bozulmuştum..
geçen kardeşim koli yollamış onunda oğlu 6 aylık.. herşey pırıl pırıl.. yavrum benim.. düşünce.. işte..yinede kötü düşünme .. verdiği şeyler senin zaten kısıtlı kullanacağın şeyler.. yıka temizle kullan.. insanlar kırk kat yabancının kini kullanıyor.. karşı komşumun 8 yıl olmamış bebeği 5 düşük atlatmış.. yinede oğluna ilk zamanlar arkadaşlarının bi çok eşyasını kullandı.. nasıl olsa çok kullanmayacam diye.. takma yani.. olurmu
ya benim aldığım kilo şu ana kadar 3 kilo gibi görünüyor ama belim kalınlaştı göbeğim belirgin bir hamiş göbeği sanki 3 değil daha fazla almış gibiyim ama çok iyi biliyorum son zamanlarda iştahım arttı daha artar şimdilik çatlak yok bende olacaktır illa ama olmayan çok nadir kişi varmış

kızlar bende ne ilginç biliyor musunuz yüzümde sağ çene kenarımda kırmızı kırmızı bişeler çıktı iki tane önceleri geçer sivilce çıkacaktır felan diye düşündüm ama yokk nerde sabit dokunduğunda hiç bir çıkıntı belirginlk yok yakından gün ışığında bakınca ince ince kılcal damar olduğunu fark ettim sanırsam yüzümde kılcal damar çatlaması olmuş ve sanırsam geçmeyecek bunlar bayağı belirgin duruyorlar
canım çatlak benim kızımda 24 haftama kadar olmamıştı.. ama nasıl sancılar çektim resmen yırtılıyor karnım yapım çok sert ondan diyordum.. sonra bi akşam feci sancılardan sonra karnıma bi baktımki .. derimin altı sanki kan çanagı.. yırtılmış karnım ve çatlak bile diyemezsin.. resmen yırtık.. hala duruyor.. ama onlara bile şükretmiştim..
lekelerde doğumdan sonra geçiyor.. şimdilik bende bişey yok ama ilk gebeliğimde yüzümde değil göğüs bölgemde nasıl bi kararma vardı.. resmen bembeyaz tenim gri siyah arası bi hal almıştı.. asla geçmeyecek diye ağlıyordum.. 1aya kalmadı geçti hepsi
O ondan bile sıkılıyor.

zaman........
erkekler biz gibi değiller.. anlatamaz konuşamazlar..
sordukça geriliyorlar..
ki eşinin bunaldığı şeyleri az çok biliyorsun sanırım üzerine gitme bir süre , zor biliyorum ama en iyisi bu..
dua çok güçlü bir silah.. bol bol.. YA HALİM oku sakinleşmesi için..
bide YA VEDUD.. aranızda ki aşkın artması için..
kendini koy onun yerine .. belki senide üzmemek için konuşmuyordur ama seni kırdığının farkında değildir.

genel bir durum canım çoğumuz öyleyiz malesef bende bazen çok abartıyorum korkuyorum...helede doktora gideceğim hafta zaman geçmiyo sanki bebeğime bişi olcak gibi hissediyorum Rabbim hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah...

arkadaşlar merhaba ,

bende bu takıntılardan kurtulamıyorum önceden de vardı bende şimdi daha da çok , birde hiçbişeyi takmıyorum herşey yolunda gidiyo derken myom da sorun oldu , myom beslenemediği için kendi içinde kanama oldu , yaklaşık 30 saat kadar çok şiddetli sancı yaşadım , mecburen kuvvetli ağrı kesici vermek zorunda kaldılar hamile olmasaydın hemen alabilirz ama hamile olduğun için mudahele edemeyiz dediler , ağrı kesiciden sonra ancak uyuyabildim , neyseki bebeğime zararı olmadı şimdilik ama bir çok risk var , özellikle erken doğum olabilir miş myom yüzünden .Inşallah hepimiz bebekleri kucağımıza sağlıklı bir şekilde alırız.

kızlar dün sıkıntıdan saatlerce ağladığımı biliyorum :KK31:

benim eşimde ailesine çok bağlı kayın validemle aramız 5 dakika çok yakınız 2 günde bir gitmesek özlettiniz diyor...eşim pohpohlanmaya alışmış benden de bunu göremeyince daralıyor gidip annesinin pohpohlarını dinleyip rahatlıyor.
Bende senin gibi şimdiye kadar hiç bir şey demedim. Gitme demem hiç bir zaman.
Bebek olacak baba olacak sorumluluk sahibi olacak yani kocaman adam olacak
ama henüz eşlerimiz de birer çocuk... Bağımlı bakıma muhtaç .övülmeye şevkate..çünkü anneleri öyle yetiştirmiş..
Ne yapacaklarını bilmiyorlar ben öyle düşünüyorum...
çok şikayetçi oldun artık sürekli söyleniyorsun diyor...bende bazen görmüyorum eşimi uyumuş oluyorum ama elimde değil uyuyakalıyorum bazı akşamalar o geldiğinde.
Cinsel ihtiyaçlarınıda karşılayamıyorum bu yönden de sinirli olabilir.
Ben işteyken eşim gececiyse gündüz annesi gilden çıkmıyor ...ne konuşuyorlar benim hakkımda dolduruyorlar mı hiç bilmiyorum.belki annesi ve benim aramda kalıyordur.
Sürekli kendimi toparlamaya çalışıyorum.ne kadar güzelsin hala dese de,şişko çirkin uykucu bir kadın oldum...
Ve benim en sevdiğim şey ablamla vakit geçirmektir. Dünya bir yana ablam bir yana...
2. Annem gibidir.bebeği hissetmediği için de oluyor bunlar. Elimden geldiği kadar doktor kontrollerine beraber gidiyoruz..akşamları eğer saatlerimiz uyuşur bir arada olursak...bebeğin tekmeleri hissetmesi için yanına uzanıyorum elini karnıma koyuyorum.biz bukadar dengesizleşmişken ..hala her şeyi dengede tutmaya çalışıyorsak...biz de özel bir güç var bence...annelik böyle bir şey sanırım...ne kadar ağlasakta okadar güçlüyüz aslın da...

arkadaşlar merhaba ,

bende bu takıntılardan kurtulamıyorum önceden de vardı bende şimdi daha da çok , birde hiçbişeyi takmıyorum herşey yolunda gidiyo derken myom da sorun oldu , myom beslenemediği için kendi içinde kanama oldu , yaklaşık 30 saat kadar çok şiddetli sancı yaşadım , mecburen kuvvetli ağrı kesici vermek zorunda kaldılar hamile olmasaydın hemen alabilirz ama hamile olduğun için mudahele edemeyiz dediler , ağrı kesiciden sonra ancak uyuyabildim , neyseki bebeğime zararı olmadı şimdilik ama bir çok risk var , özellikle erken doğum olabilir miş myom yüzünden .ınşallah hepimiz bebekleri kucağımıza sağlıklı bir şekilde alırız.
çok geçmiş olsun...inşallah hiç bir sorun yaşamadan bebeğini kucağına alırsın...

arkadaşlar merhaba ,

bende bu takıntılardan kurtulamıyorum önceden de vardı bende şimdi daha da çok , birde hiçbişeyi takmıyorum herşey yolunda gidiyo derken myom da sorun oldu , myom beslenemediği için kendi içinde kanama oldu , yaklaşık 30 saat kadar çok şiddetli sancı yaşadım , mecburen kuvvetli ağrı kesici vermek zorunda kaldılar hamile olmasaydın hemen alabilirz ama hamile olduğun için mudahele edemeyiz dediler , ağrı kesiciden sonra ancak uyuyabildim , neyseki bebeğime zararı olmadı şimdilik ama bir çok risk var , özellikle erken doğum olabilir miş myom yüzünden .Inşallah hepimiz bebekleri kucağımıza sağlıklı bir şekilde alırız.

geçmiş olsun canım

takma kafana canım bizlerde hamilelikten dolayı alınganız ama dediğin şekilde davranmışsa eşin çok ayıp etmiş. İnşallah doğumdan sonra düzelir.

O ondan bile sıkılıyor.

canım acaba sana söyleyemediği bir sıkıntısmı var ondanmı böyle yapıyorki belki sen üzülme diye söylemiyordur bu hareketleride farkında olmadan yapıyordur bence üstüne gitme ama sende kendine göre haklısın şuanda bizim ilgiye daha çok ihtiyacımız var eşinden böyle muamele gçrmen seni üzüyor zaten çok duygusalız alınganız ağlamaya müsayitiz, eşim bana kırıcı bişey söylese hemen ağlıyorum çok alınıyorum normalde alınmayacağımız şeylere bile alınıyoruz ama onlar bunun farkında değiller onlar bizim gibi hissedemiyolar erkekler evlenince biraz değişiyorlar daha rahat davranmaya başlıyolar mesela nişanlıyken daha kibar oluyorlar ama evlendikten bir süre sonra o kibarlıklar azalmaya başlıyor biz istiyoruzki hep öyle devam etsin ama olmuyor malesef... sen bebeğini düşün rahatlamaya calış canım bugunlerde geçecek bizde sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz şu bebeişleri bi doğuraalım rahatlayacaz inaşalh...

iyi akşamlar kızlar... bugün ayrıntılı usgmiz yapıldı. 3 kere gittim geldim usgçi bayanın yanına. kalbine iyi bakabilmem için şekerli bişeyler ye dedi. yedim gene bizimki yer değiştirmemiş. tekrar bekledim yürüdüm falan gene aynı pozisyondaydı ama gene de iyi baktı doktor. herşeyi normalmiş çok şükür. plasentam da olması gereken yerdeymiş artık. çok mutlu oldum. doktorum da rapora gerek yok işe başlayabilirsin dedi. 40 gün rapordan sonra yarın gene okula gidicez bakalım nasıl olacak:KK43:

canım çok sevindim plasentanın yukarı çıkmasına hadi bakalım gözün aydın :) ama sen yinede kendine dikkat et ağır bi iş yapma sakın

X