2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar bebişlerinizi günde kaç defa uyutuyorsunuz ve akşam kaçta yatırıyorsunuz? ben iki defa uyuttuğumda çok huysuz oluyor çok erken de yatırmak istemiyorum 7 8 gibi. üç defa uyuttuğumda da saat 10 a kadar uyumuyor nasıl yapacağımı şaşırdım

Kızlar mama sandalyesi hangisini tavsiye edersiniz. Ben bitane holmer marka beğendim. Kullanan var mı
Ben joie marka kullanıyorum memnunum. Önde tekerlekleri var kızımı biyere taşırken çok zor olmuyor.katlanabiliyor da yolculuğa da götürüyoruz.ama aracın ebadına bağlı tabi bizim arabamız biraz büyük.

Canım bizim bu ara düzenimiz bozuldu huysuzluğu üstünde diş dönemine bağlıyorum ama bilemedim de.gece de çok sık uyanıyor.normalde 9.30-10 gibi uyurdu akşam ama 7 gibi uykusu gelir 9 a kadar uyutmuyorum özellikle çünkü uyuyunca 1 saat sonra uyanıyor ve 12 ye kadar uyumuyor oyalıyoruz mecbur o saate kadar.sonra gece uykusuna geçiyor ama tabi gece uyanıyor bikaç kez emzirmek için.gunduz de 2 kez falan uyuyor

İyi geceler kızlar ..... Hiç iyi değilim psikolojim ise yerlerde ... Biliyorsubuz yatır kaldırı deniyordum 7, günde eşimin ailesi süpriz yaptı torubnşarını Özlemişler ... Sistem çöktü 1 haftadır sadece memede uyuyor gece daha sık kalkıyor gündüz desen memesiz taş çatlasa yarım saat gece saat başı kalkıyoruz üstüne regl oldum sancım var kızım desen hareketli kayınvalideme kalsa hiçbirşey yedirtmiyorum bir de alttan alta laf sokmalar yok dolma yapar yok et yapar toruna yaptıl diye sonra dasen yedirttirmen ki kayınbabam desen sofraya oturuyoruz eeee kız ne yicek? Yemiyecek diyorum yok eline tavuk kemiği et kemiği et beyaz ekmek alerji yapıyor dediğim halde ekmek veriyorlar eşim desen yarın gideceklermiş lafa bak ya zaten saat düzen uyku falan hiçbirşey kalmamış anlamadı ya beni üstüne eve gelince kıza 2 saat onun 1 saati yemek zaten 1 saat de harala gürele oyun oynuyor sonra uykusu geliyor xaten al bunu işin b

Bütün zevkli kısmı onlarda yani o kada doluyum ki anlatamam sanııö reglin de etkisi var hiç kendimi iyi hissetmiyorım kimse anlamıyor tek başıma çok zorlanıyorum üstüne de laf dıyuyorum kızım sessizmiş sakinmiş hıysuz çocuk olsa ne yaparmışım anlamıyorum ki dertleri ne benle ???? Hiç iyi değilim hiç kendimi sakinleştiremiyorın

gerçekten çok dolmuşsun canım. üstelik bütün uyku çabaların boşa gitmiş. daha geriye dönmüşsün.bir çok baba böyle zaten 1-2 saat sadece sevmek için alıyolar çocuğu. o yüzden de kolay geliyo onlara.ben bi gün mecburen 3 saatliğine ona bıraktım illallah dedi. ki biz bi de uykusuz bütün ev işleriyle uğraşarak 24 saat bakıyoruz. bütün bebekler sakin zaten başkalarına göre. bu huysuz bebekler kimin merak ediyorum:)

Aynen çok doldum üstüne sırtımın tutulfuğuna mı yanayım kıxımı o kadar emeğin boşa gittiğine mi yanayım iyice geriye ket vurduk ...huysuz bebe ne demek diye sordum dakika başı ağlayan mızmız uyumayan yemek yemeyenmiş peki öyle olsa bana nasıl yardımcı olacaksınız dedim şimdi bilr edeniyorsunuz susup kalıyorlar anlamıyorım ya beğendiremedim gitti arkadaş kendimi.... Üstüne evi pazar alanı gibi ..... Yürüteç alıp akşama kadar oturtup ev işlerini yapacakmışım bilmiyormuşum ben çocuk avutmayı .... Sinirliyim çok üzgünüm çok

onlar yokken kim bakıyokibu çocuğa.madem burdalar emzirmek dışında ellerine ver çocuğu, sen ev işlerine bak.onlar da sana çocuk avutmayı öğretsinler. hazır siz burdayken çocuğu bi alın da ben camları sileyim de mesela. uğraşsınlar, avutsunlar

gündüz iki defa nasıl uyuduğunu gel annaneye sor. yazık kadıncağız 2 saate yekın her defasında başında oturuyor da öyle. akşam da 8:30-9 gibi yatırmaya özen gösteriyorum ben. çünkü abimizde var ve ikisine de bir düzen kurdum. yoksa baş edemiyorum. şimdi diyebilirsin 9 da yatırınca kaç defa kalkıyor. 6- 7 defa kalkıyor çünkü bizim uykumuz cidden sıkıntılı.

canım benim kıyamam sana iyice dolmuşsun ve çok da üzmüşsün kendini.
kimsenin söylediğine kulak asma. o bebeğin annesi sensin ve ona senden daha iyi kimse bakamaz. çünkü onun için en doğru olanı sen biliyorsun. boşver varsın onlar öyle söylesinler öyle davransınlar bugün varlar yarın yoklar.
ben en çok da senin emeklerinin boşa gitmesine bu kadar üzülmene üzülmene üzüldüm. lütfen kendini bu kadar üzme çünkü kuzucuğun senin üzüldüğünü hissediyor ve sen fark etmesen de ona da yansıyor.
kimseye de kendini beğendirmeye çalışma çünkü sen ağzınla kuş da tutsan kv de de kp de beğenmeyecek.
hepimiz az çok yaşıyoruz bu durumları.
öncelikle bırak çocuğu onlara geç bir odaya kapat gözlerini derin derin nefes al ver kendini sakinleştir. sonra da kimseyi dinleme bebeğin için en doğru olanı yapacağına eminim ben.

ahahahahaaaa benim benim

onların zamanı ile şimdiki zaman arasında hele ki bebekler arasında dağlar kadar fark var. şimdiki bebekler teknolojik bebekler bizlerden bile daha akıllılar

hımmm bak bu güzel fikir

selamlar,
ben de Şubat annesiyim, seninle aynı şeyleri daha 1 ay önce yaşadım o yüzden çok iyi anlıyorum. hem de 10 gün boyunca, o kadar yoruluyordum ki akşam kafamı koyup yattığımda bugün de bitti diye şükrediyordum. ertesi gün yine aynı maraton.
hiç kusmayan çocuk o dönem kusmaya başladı, yememeye başladı. Örneğin kayınvalidem "biber dolması yap yedir çocuğa" diyordu, Diyeceğim o ki, çocuğun düzeni bozuluyor...Bir de eleştirel yaklaşımla iyice sinirleri yıpranıyor insanın. Ben hemen her gün anneme, teyzeme telefonda ağladım, ancak öyle rahatlıyordum. Sen de bir yakınına anlat, bize anlat içini dök rahatla. Bu zorluklar da geçer inşallah, Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim,

bu markayı internetten aldım.elimize ulaştı gayet kaliteli gözüküyor. Fakat henüz kullanmak nasip olmadı.
Hımm eşim de netten bulmuş mağazalar da satılmıyor zaten,yorumları falan iyi hep ama insan görerek almak istiyo. Kumaşı önemli terletiyo mu acaba.kullanınca yazar mısın dicem ama... Saol

Kızlar ıslak mendil kullananlar ne marka kullanıyor ben unibaby Yenidoğan kullaniyodum ebebek te baby me Yenidoğan indirime girmiş diye aldım bi baktım içinde phanoxyhetanol varmış yan etkileri ciltte tahriş böbrek ve karaciger hasarı bütün ıslak mendillerde parabenin farklı bi türevi varmış koruyucu madde olarak. Acaba ıslak mendili yıkayıp kullansak arınmış olur mu?

Canım bizim Dr ıslak mendil kullanmaya karşı olduğundan ben hiç kullanmadım. Normal pamuğu islatip kullanıyorum.

Ben de doğumdan beri uni baby yenidoğan kullanıyorum memnunum.prima yeni doğan almıştım kendimiz için hiç beğenmedim resmen köpürüyor kullanırken.ama uni baby güzel.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…