2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Gcy ...canım şşş pat 9. Aya kadar diye biliyorum yanlış biliyormuşum konuştuğum zaman daha çok uykusu açılıyor o yüzden saati gelince yatağına yatırıyorum ağlıyo kucağıma alıyorum ninni kuzucuğunu açıyorum ordan birlikte ninni söylüyorum hafifçe sırtına vuruyorum sonra yatır kaldır kucağımda gözleri kapanmaya başlayınca yatağına koyuyorum uyuyor dünden beri gündüz uykularına en fazla 10 dk içinde geçiyor ama gece uykusuna geçemiyoruz bugün 50 dk uğraştım uykusu var yatağına koyduğum anda bağırıyor sınrası ağlama krizi kucağıma alıyorum sızıyor resmen bıraktım başladı gel gel demeye ellemedim aonra gene kriz sence nerde yanlış yapıyorum? Sağol canım fark ettim alıntının içinde oldupunu .. Yulaf unu yulaf kepeğinin ezilmiş hali diye biliyorum ben !!! Biskuvi yaptım içine kattım muhallebi vermiyorum o yüzdn bilemeyeceğim :/
bizimki de ilk günden beri gece uykularına kolay geçiyo, gündüzde daha çok zorlanıyo.gece belirli bir rutin uygulaman lazım bence. yani bebeğin annem şimdi ne yapacak diye düşünmemeli.mesela biz gece uykusundan önce odasına gidiyoruz. altını değiştiriyorum, ışığı kapatıp gece lambasını açıyorum.bizim de uyku arkadaşı köpekçiğimiz var. odasında büyük yatak var.yatağa yatıp birlikte köpekçiğin şarkılarını dinliyoruz. arada iyi geceler uykum var falan diyo köpekçik. sonra da sözsüz ninni bölümü var.şarkılardan sonra öpüp iyi geceler diyorum. yatağına koyup sözsüz ninniyi açıyorum.sakinleşip uyumaya yaklaşınca onu da kapatıyorum. yanlış yapmış olabileceğini düşündüğüm şey kucağında fazla tutuyor olabilirsin. sustuğunda bırakmak lazım diyo trayc. hatta 3-4 dk. içinde susmuyosa yine de bırakmak lazımmış.sanırım ağlamasın diye biraz daha uzun tutuyosun. bir de her gün aynı saatlerde yatırmak ve çok yorgun olmaması da önemli. sallayarak uyuttuğunda da bazen ağladığı oluyo sonuçta.bu arada gece uyanmaları nasıl?

Valla bizde de aynı sorun var. Acaba dedim diş mi çıkartıyor. Baktım elime bişey gelmedi. Bizimki bide yerinde durmuyor. Sürekli hareket halinde olmak istiyor. Uyku saatlerini iple çekiyorum. Nasıl akşam olmuş anlamıyorum

Ek gıda çok zormuş valla. Bitek yoğurdu severek yiyor. Yumurta yediremedim. Mercimek çorbası yaptım 2 kaşık veriyorum kusma hareketi yapıyor. Yapıp dökmekten fenalık geldi. 9 ay olsun rahat rahat yediklerimiz den verecem. Bide benimkini kilosu 8800 boyu 71 cm. Burdaki çoğunun bebeğine kıyasla düşük geldi. Özellikle boyu. Moralim biraz bozuldu. Ama inşallah uzar

Cnm yesinde onun istediği olsun. Bizimki yemiyor işte. Çoğunluk meme aptamil devam sütü yoğurt. Umarım yeterlidir. Acaba ondan mı boyu kısa çıktı. 71 cm

valla seni ve bebeğini alkışliyorum. Ne güzel bi düzen oturtmuşsunuz. Darısı bizlere olsun inşallah.

Bizede bıngıldagi kazanmaya başlamış dedi. Bu aylarda beklenen Bişey mış.
teşekkürler.amin canım. doğum tarihini bilmiyorum ama 10 art diye baktım senin bebeğe persentil eğrilerine göre normal görünüyo bebeğinin boyu ve kilosu.bizimkiler biraz uzun galiba.önemli olan hep aynı eğride seyretmesi. mesela 50ise hep o civar olduğunda sorun yok ama 50ile başlayıp 30lara düşüyosa o zaman yemediği için gelişiminde bir sorun olabilir diye düşünebilirsin.bi de çok geçmiş olsun. artık ne yapacakları belli olmuyo bu kuzuların.

Merhaba arkadaşlar ben de kızıma tracy hogg uyku egitimi vermeye çalışıyorum bugün 4. Günümüz kitabı henüz almadım hafta sonu alicam inş. Internette okuduklarımla yetiniyorum şimdilik 4 gündür gece beslenmesini de kestim sadece uyku arasında uyandırmadan 22.30 civarı emziriyorum sabaha kadar iki kez uyaniyor ki bu bizim için çok büyük bi gelisme saat başı yarım saate bir uyaniyordu çünkü. Uyandığında emzigini veriyorum tekrar dalıyor fakat ikinci uyanısı hep saat 5te bu hiç değişmiyor ve bir saat sürüyor uyuması ağlamıyor yatakta donup duruyor gözleri kapalı zamanla bu da düzelecek umuyorum.fakat uyutmaya çalışırken ağlamadığı anlarda yine yanında mı olmalıyım onu bilemedim ağladığında ona dokunmam sırtını sıvazlamam pışpışlamam onu sakinleştiriyor ve öylece uyuyor en fazla 10 dk içinde. Hiç dokunmadan tamamen kendisi mi geçmeli uykuya sormak istediğim bu yada zamanla mi olacak birşey bu.sadece sallayarak veya memede uyuyan bebeğim için böyle uyuması bile bir mucize benim için sabırlı olmak bu işte birinci kural biliyorum 4.5 yaşındaki oğlumla çok uyku sorunları yaşadık bu yüzden kızımın uykularını erkenden düzene sokmak kaliteli uyku uyuması çok istiyorum

Geçmiş olsun ya :KK43: rabbim korusun seni öyle iyi ablıyorım ki bi yandan uykusuzluk bir yandan bebekler !! Düş me de fışkırarak kusma bilinç kaybı varsa sıkıntı oluyor bildiğim kadarıyla gene de bir çocuk doktoruna sor bir de geçenlerde facebookta bir grupta okumuştum kadın 112 yi arayın durumum bu vana bir çocuk doktoru bağlayın deyince bağlayıp bilgi alabiliyormuşsun mantıklı geldi ama denemedim rabbim yardımcın olsun tekrardan
Çok şükür bir soru olmadı. Dr da muhtemelen bunları soracak diye takip ettim. Allahım tüm bebekleri korusun. 112 de ilk defa duydum. Doğruysa güzel bir hizmetmiş.

teşekkürler.amin canım. doğum tarihini bilmiyorum ama 10 art diye baktım senin bebeğe persentil eğrilerine göre normal görünüyo bebeğinin boyu ve kilosu.bizimkiler biraz uzun galiba.önemli olan hep aynı eğride seyretmesi. mesela 50ise hep o civar olduğunda sorun yok ama 50ile başlayıp 30lara düşüyosa o zaman yemediği için gelişiminde bir sorun olabilir diye düşünebilirsin.bi de çok geçmiş olsun. artık ne yapacakları belli olmuyo bu kuzuların.
Cnm 6 Mart doğumlu. Dr muz bir sorun yok dedi. Sadece geçen aydan bu aya 1 cm uzanmış. Yemek konusunda da aptamil devam sütü , meme, yoğurt. ,meyve veriyorum. Çorbalar yapıyorum 2-3 kaşık yiyor. Siz ne veriyosunuz

bizimki de ilk günden beri gece uykularına kolay geçiyo, gündüzde daha çok zorlanıyo.gece belirli bir rutin uygulaman lazım bence. yani bebeğin annem şimdi ne yapacak diye düşünmemeli.mesela biz gece uykusundan önce odasına gidiyoruz. altını değiştiriyorum, ışığı kapatıp gece lambasını açıyorum.bizim de uyku arkadaşı köpekçiğimiz var. odasında büyük yatak var.yatağa yatıp birlikte köpekçiğin şarkılarını dinliyoruz. arada iyi geceler uykum var falan diyo köpekçik. sonra da sözsüz ninni bölümü var.şarkılardan sonra öpüp iyi geceler diyorum. yatağına koyup sözsüz ninniyi açıyorum.sakinleşip uyumaya yaklaşınca onu da kapatıyorum. yanlış yapmış olabileceğini düşündüğüm şey kucağında fazla tutuyor olabilirsin. sustuğunda bırakmak lazım diyo trayc. hatta 3-4 dk. içinde susmuyosa yine de bırakmak lazımmış.sanırım ağlamasın diye biraz daha uzun tutuyosun. bir de her gün aynı saatlerde yatırmak ve çok yorgun olmaması da önemli. sallayarak uyuttuğunda da bazen ağladığı oluyo sonuçta.bu arada gece uyanmaları nasıl?

Gece uyanmaları 12 de son rüya beslenmesini yapıyorum genelde 2 gibi kalkıyor dün emzirmedim çünkü alışkanlık olduğunu düşünüyorum 40 dk yatır kaldır yaptım uyudu 5 de uyandı emzirdim... kucağımda ise susunca koyuyorum hemen yatağına basıyor çığlığı böyle böyle 6-7 tekrardan sonra yatağına koyunca gözler kapanıyor uyuyor kafayı çeviriyor uyuyor 2 gündür de 5 dk da uyuyo sonra başlıyo konuşmaya park yatağı 4 dönüyo ağlama yok o yüzden kucağıma da almıyorum ama uyumuyor 1 saattir yatakta dönüp duruyo bu durumda kucağıma almamam lazım değil mi? Uyku arkadaşı yanında

Biz en son 7bucuk aylıkken gitmiştik doktora 10kg 75 cm baş çevresi 43.5 olmuş. Bingildakla ilgili bişey soylemedi ama henüz kapanmadı elimle hala farkediyorum ben. Ek gıda olayini günde 3 öğün verin artık dedi doktor. Kiymaya başlayın dedi. Kahvaltıda Ruşeymli ekmek Ihlamurla ıslatın yatmadan 7 tahlili undan kendiniz muhallebi yapın inek sütü kullanabilirsiniz dedi devam sütü ya da kaşık mamalar önermiyormus. Ben hergün belli saatlerde vermiyorum ama uyuya uyandığınızda saate göre kahvaltıda 3 cicibebe 1 tatlı kaşığı peynir çeyrek yumurta çeyrek meyve püresi (avakado muz armut vs) öğlen karışık meyve püresi ikindi sebze çorba akşam yatırmadan muhallebi meyve püresini vermeyip menüye yoğurt ekliyorum çoğunlukla.

Çok şükür bir soru olmadı. Dr da muhtemelen bunları soracak diye takip ettim. Allahım tüm bebekleri korusun. 112 de ilk defa duydum. Doğruysa güzel bir hizmetmiş.

Cnm 6 Mart doğumlu. Dr muz bir sorun yok dedi. Sadece geçen aydan bu aya 1 cm uzanmış. Yemek konusunda da aptamil devam sütü , meme, yoğurt. ,meyve veriyorum. Çorbalar yapıyorum 2-3 kaşık yiyor. Siz ne veriyosunuz
bizimki de genelde 1,5 cm uzuyo. bu ay 2 uzamış.küçük değişiklikler olur öyle arada. takma hiç kafana.biz süt alerjisi sebebiyle yoğurt veremiyoruz.irmikli, pirinç unlu pekmezli muhallebiler, kıymalı soğanlı sarımsaklı sebzeler, meyveler aynı yani. bu gün ilk defa nohut vercem. doktor tavuk eti de verdi ama ben daha vermedim.
sdd1303 bizimki de uyuyamayınca aynı şekil park yatak içinde yuvarlanıyo, konuşuyo, ayaklarıyla oynuyo.kitapta ağlarsa yapılcağı yazmış, bu durumla ilgili bilgi yok:)ben de dokunmuyorum. bi süre sonra mızmızlanıyo,uyuyo sonrada.

Merhaba arkadaşlar ben de kızıma tracy hogg uyku egitimi vermeye çalışıyorum bugün 4. Günümüz kitabı henüz almadım hafta sonu alicam inş. Internette okuduklarımla yetiniyorum şimdilik 4 gündür gece beslenmesini de kestim sadece uyku arasında uyandırmadan 22.30 civarı emziriyorum sabaha kadar iki kez uyaniyor ki bu bizim için çok büyük bi gelisme saat başı yarım saate bir uyaniyordu çünkü. Uyandığında emzigini veriyorum tekrar dalıyor fakat ikinci uyanısı hep saat 5te bu hiç değişmiyor ve bir saat sürüyor uyuması ağlamıyor yatakta donup duruyor gözleri kapalı zamanla bu da düzelecek umuyorum.fakat uyutmaya çalışırken ağlamadığı anlarda yine yanında mı olmalıyım onu bilemedim ağladığında ona dokunmam sırtını sıvazlamam pışpışlamam onu sakinleştiriyor ve öylece uyuyor en fazla 10 dk içinde. Hiç dokunmadan tamamen kendisi mi geçmeli uykuya sormak istediğim bu yada zamanla mi olacak birşey bu.sadece sallayarak veya memede uyuyan bebeğim için böyle uyuması bile bir mucize benim için sabırlı olmak bu işte birinci kural biliyorum 4.5 yaşındaki oğlumla çok uyku sorunları yaşadık bu yüzden kızımın uykularını erkenden düzene sokmak kaliteli uyku uyuması çok istiyorum
alışkanlık uyanmasıyla ilgili kitapta çözüm vardı. üç gün boyunca uyandığı saatten bir saat kadar önce sen uyandırıyordun, uykusunu çok açmadan.daha ayrıntlı okursun.öncelikle benim anladığım şimdilik yanında olmamız gerektiği ağlamadığı zamanlarda da. daha sonra yavaş yavaş onu tek başına bırakmaya başlıycaz.

Slm güzel annişler epey oldu girmeyeli şifremi unutmuştum zorla girebildim.bebişleriniz nasıl benim ki iyi çok şükür. Kızlar nasıl korunuyorsunuz?? Ben bu ay korkuyorum bugün regl olmam gerek ama henüz yok bişey bel ve karın ağrım var ama.. Inşallah olurum yaaa korkuyorum.eşim kendi korunuyor kendini tutuyor yani.kaçmadı felan dedi ama ben pek güvenemiyorum ha 2gün önce de test yaptım negatif çıktı adet günüm gelmemişti ama eğer gebe olsaydım pozitif çıkarmıydı sizce ilişkiyede 3.hafta olacak ne olur yardım kızlarrr

Slm güzel annişler epey oldu girmeyeli şifremi unutmuştum zorla girebildim.bebişleriniz nasıl benim ki iyi çok şükür. Kızlar nasıl korunuyorsunuz?? Ben bu ay korkuyorum bugün regl olmam gerek ama henüz yok bişey bel ve karın ağrım var ama.. Inşallah olurum yaaa korkuyorum.eşim kendi korunuyor kendini tutuyor yani.kaçmadı felan dedi ama ben pek güvenemiyorum ha 2gün önce de test yaptım negatif çıktı adet günüm gelmemişti ama eğer gebe olsaydım pozitif çıkarmıydı sizce ilişkiyede 3.hafta olacak ne olur yardım kızlarrr
Canım kan testi yaptır istersen, ben hala eşimle birlikte olamadım, gün içinde çok yoruluyorum, gece de hiç uyku yok,

kaçmadı dediyse kaçmamıştır ama sen işini şansa bırakma. bundan sonra prezervatif dene bence. hiç bu konuda erkeğin insiyatifine güven olur mu. o anda adamın aklı başında olmuyoki
Canım kan testi yaptır istersen, ben hala eşimle birlikte olamadım, gün içinde çok yoruluyorum, gece de hiç uyku yok,
kocanı alkışlıyorum.senin bu yorgunluğuna anlayış göstermesi bir erkek için büyük incelik ama yine de sen bi yarım saatini kocana ayırsan arada bir, kendini yeniden annelik dışında bir de kadın olarak hissetmek iyi gelir sana da bence. kusura bakma haddimi aştıysam

kızlar sizlere oyuncak ve yürüteç konusunda akıl danışmak istiyorum. oğlum çıngırakları sallayıp her buluduğunu ağzına sokmak dışında bir şeyle oynamıyo. daha doğrusu başka oyuncağı da yok. düğmesine basınca öten şeyleri falan direkt ağzına sokuyo. hiç basmaya falan çalışmıyo. sizinkiler de böylemi? nasıl oyuncaklar alabilirim? sizlerde neler var? bir de yürüteç tavsiyesine ihtiyacım var

kızlar sizlere oyuncak ve yürüteç konusunda akıl danışmak istiyorum. oğlum çıngırakları sallayıp her buluduğunu ağzına sokmak dışında bir şeyle oynamıyo. daha doğrusu başka oyuncağı da yok. düğmesine basınca öten şeyleri falan direkt ağzına sokuyo. hiç basmaya falan çalışmıyo. sizinkiler de böylemi? nasıl oyuncaklar alabilirim? sizlerde neler var? bir de yürüteç tavsiyesine ihtiyacım var
Canım ben iç içe giren kutulardan aldım,birleştirip top vs oluyor.eğleniyor renkli basit ama ilgisini çekiyor.yürütci uzun süre almadım ama kızım cok yorucı bir de çalışan anne olunca çok zorlandım.arada borakıyorum yurutece 5–10dk da olsa kolum dinleniyor.yoksa bilek ve boyunda sinirlerde yıpranma olmuştu.yürüteci yanlarda koruması olanlardan almanı oneririm.benim kızım sürekli yanlardan eğiliyor ben alırken onu düşünememişim.

umudumuza umut katanlara slm olsun.. arkadaşlar aranızda eşinde 13 14 kromozom yapışıklığı olup normal yoldan sağlıklı bir şekilde bebeğine kavuşanlar var mı her şeyde vardır bi hayır yaşam sürdüğü sürece umut var.....

kaçmadı dediyse kaçmamıştır ama sen işini şansa bırakma. bundan sonra prezervatif dene bence. hiç bu konuda erkeğin insiyatifine güven olur mu. o anda adamın aklı başında olmuyoki

kocanı alkışlıyorum.senin bu yorgunluğuna anlayış göstermesi bir erkek için büyük incelik ama yine de sen bi yarım saatini kocana ayırsan arada bir, kendini yeniden annelik dışında bir de kadın olarak hissetmek iyi gelir sana da bence. kusura bakma haddimi aştıysam
Canim cok haklisin ,zaman ayirmamiz lazim birbitimize.kuafore bike gidemiyorum,4 yasinda bi cocugum daha var,o da ilgi bekliyo,esim de benim gibi dagildi resmen,ikimiz de isten gelir gelmez bi cocuk onda biri brnde,neyse buyuycekler boyke boyle

Cnm dişi çıkacaktır benimkide öyle yapıyordu dişimiz çıktı hala yapıyor diş etleri kaşınıyordur.yürütece koyuyorum rahat oluyo valla öyle normalinden olanlara o da seviyo fır fır gezmeyi cnm

merhabalar

d vitamini olarak ne kullanıyorsunuz
d drops diye bir vitamin söyledi arkadaşlarım tr de yokmuş
yurddısından temin ediliyormuş

sizler ne kullanıyorsunuz
kan ilacı kullanıyormusunuz
ben henüz kullanmıyorum ama başlamalı mı bilmiyorum da

merhabalar

d vitamini olarak ne kullanıyorsunuz
d drops diye bir vitamin söyledi arkadaşlarım tr de yokmuş
yurddısından temin ediliyormuş

sizler ne kullanıyorsunuz
kan ilacı kullanıyormusunuz
ben henüz kullanmıyorum ama başlamalı mı bilmiyorum da
Kan ilaci kullaniyoruz ferrum 4.aydan beri,gecen ay ara verdik 1 ay, devit kullaniyorduk d vitamini onu da doktor bingildagi kapanmaya baslamis,ara verelin deyince biraktik 1,5 ay once

Cnm dişi çıkacaktır benimkide öyle yapıyordu dişimiz çıktı hala yapıyor diş etleri kaşınıyordur.yürütece koyuyorum rahat oluyo valla öyle normalinden olanlara o da seviyo fır fır gezmeyi cnm
ogffff valla bende sırf yerinde oturmuyor oturtuyorum hop bir bakıyorum hemen ayakta koltukların kenarlarından tutunarak bütün evi geziyor eee onun peşinde koşmaktan iş de yapılmıyor alacağım sanırım yürüteç bende

Kızlar mama sandalyesi hangisini tavsiye edersiniz. Ben bitane holmer marka beğendim. Kullanan var mı
mama sandalyesi şu her sandalyeye takılanlardan aldım. normal ayaklı almadım yanımda da taşıyabilmek için
diğer kızlar yardımcı olurlar sana sanırım onların bebeişlerde pek rahat değiller bu ara kimseden ses çıkmıyor

X