2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
kızlar bebeğimin yemesi düzeldi çok şükür, bu arada cuma başlıyorum işe stres bastı valla

oğlum yavaştan sürünmeye başladı biraz fazla dıdınıyor ama geç ve güç olarak başarıyor, komşununki 6,5 aylıktı evin her yerini hızlı hızlı dolanıyordu, bizimki o seviyeye anca 9 aylıkken ulaşır

günaydın kızlar iyi haftalar olsun hepimize
bizimde bir haftadır devam eden huzrsuzluğumuz ve uykusuzluğumuz var.
uykuya geçerken çok sıkıntı yaşıyoruz bir türlü hangi yöntemle olurla olsun uykuya dalamıyor
hadi daldı diyelim 5 dk sonra falan çığlık kıyamet hadi bir daha dön başa yapıyoruz
çok yoruldum dün akşam en son yerde onun için minderlerim var onun üstüne yüzükoyun yattı
bende sırtına hafif hafif pış pışlarken bende uyumuş kalmışım yanında
napıcam nasıl yapıcam bilmiyorum bir yığında işim vardı. yemek, ütü falan hepsi kaldı.
allah hepimize yardım etsin

Amin canım amin. Bizde bir aydır perişanız gecemiz gündüzümüz karıştı. Dediğin gibi yatırıyorz 10 dk sonra ağlayarak uyanıyor 4-5 e kdr uyumuyor off off

herkes çektiğini biliyo . biz de uykudan dertli olduğumuz için çok iyi anlıyorum. ama bazılarınızı okuyunca halimize şükrediyorum. bu arada daha önce de yazmıştım tracy hogg yatır kaldır yöntemini deniycem inşallah işe yarar diye. iyi haber ilerleme var.mükemmel değil ama 3-4 saat uyanmadan uyuyabilmek bizim için büyük gelişme.gerçi kadın 14 günde sonuç verir diyo,bizim daha 4 günümüz var. bi de gece beslenmelerini kaldırmadık ama dediğim gibi ben sonuçtan memnunum. bugün kontrole gittik. oğlumun kilosu 9150 , boyu da 73,5 olmuş. bi de bıngıldak kapanmış dedi doktor. sizin bıngıldaklar da kapandı mı? bana biraz erken geldi sanki

ah ah en muzdarip olduğum Konu .

canım bizim 4 aylıktı bıngıldak kapandığında.
doktorumuz da ebemizde kafa gelişimini takip edeceğiz dedi ve takipteler

ah ah en muzdarip olduğum Konu .
sorma canım ya malesef uyku derdimiz büyük

Hepimizin ortak sorunu uyku .... 5 gündür tracyi deniyorum sırtım tutuldu yatırıp kalkmaktan derseniz başarılı oldun mu şimdiye kadar bence olmadım .... İlk gün 35 dk uğraştım gündüz uykusundan başladım kendi kendine daldı ama 20 dk bilemedin 30 dk uyudu ama gece mümkün değil memede uyudu ama süresi azdı 20 dk emdi uyudu ama sabaha kadar saat başı resmen viyakladı kucağıma alıyorum susuyo bırakıyorum ağlıyor....dünde 1 saat emdi çektiğim anda ağladı ama gece 4 kez kalktı emdi uyudu hangisi daha iyi bilemedim şimdi kafam çorba gibi ... Yardımcı olsun rabbim hepimize

canım öncelikle tracy i internet araştırmasıyla yapıyosan pek doğru uygulayamayabilirsin. ben kitabını aldım. ya tam yapıyım ya hiç yapıyım diye ki ben de gece beslenmesini kesmediğim için tam olarak uygulamış olmuyorum. istikrar çok önemli. özellikle ilk iki hafta kesinlikle taviz vermemen memede uyutmaman lazım. zamanla kısalıyor süreler.ben 9. gündeyim. bizde büyük gelişme var.tabiki her bebek farklı. belki seninkide işe yaramıyordur ama günlük rutini ve uyutma şeklini 2 hafta boyunca tam olarak dene olmazsa vazgeçersin ama şimdiye kadar çocuğunu boşuna ağlatmış olma hemen başında vazgeçerek derim ben.kadın iki hafta diyo ki ilk iki gün sadece gözlem yapak için. yani 12 gün aslında. işe yararsa sadece 12 gün büyük sabır göstermen gerekir ama sonra rahat edersin.yani inşallah işe yarar. dediğim gibi bizde yolun başındayız ama büyük gelişme var.dün gece tam olarak uyanması sadece 2 kere oldu, emdi ve uyuya kalmadan yatağına koydum, hemen uyudu. ki 7-8 defa uyanıp yarım saat- 1 saat uyumuyodu benim oğlum.gece 12 den 5 buçuğa kesintisisz uyudum ve bu benim için mucize:) uykuya dalması 10-15 dakka sürüyo. arada tabi bozulmalar oluyo. mesela pazar günü 50 dakka sürdü uyuması bi uykusunda ama ağlamıyo yatağında oynuyo. düşününce eskiden de böyle şeyler oluyodu. sonuç olarak eskiye göre çok daha iyiyiz.şimdilik bizde işe yaradı. darısı başka uykusuz annelerin başına

kıyamam sana bak bir düzeniniz olmuş aslında sen farkında değilsin sadece
üstelik 10 gündür yapıyorsun bunu ve çocuk alışmış olabilir

.

Kitabını almadım intetnetten araştırdığım kadarı ile yapıyorum önce gözlem yaptım düxeni var ama uyuma şekli ya memede yada anakucağında sallayarak oldu hep yanlış uyuma şekli yanî !! Bugün dabah uykusunda baktım esniyo koydum yatağına ninni kuzucuğu var açtım sesini ağladı aldım kucağıma piş pişledim sırtına pat pat vırdum sustuğu anda kpydum gene ağladı böyle böyle 7 dk sonunda yatağına koyunca uyudu ve tam 2 saat :) sabah ıhlamur içmiştim onun mu etkisi bilemiyorum öğleden sonra uykusunda ne yapacak ? Bir de memede uyutmamayı nasıl başarıyorsun ? Memeyi ağzına aldıktan 5 dk sonra uyuyor çekiyorum ağlıyor akşamları o da bende çok yoruluyoruz

kıyamam sana bak bir düzeniniz olmuş aslında sen farkında değilsin sadece
üstelik 10 gündür yapıyorsun bunu ve çocuk alışmış olabilir

10 dündür yapmıyorum 5, gün bugün düzen vardı aslında ama uyutma şekli bizi yoruyordu sağol desteğin için inş, başarcam

kocaman kocaman darısı başımıza bizimde

kıyamam sana arkadaşım seni çok iyi anlıyorum
dün gece felaketti bizimde bugün masamda uyuyabilirim sabahtan beri kaçıncı kahve bilmiyorum gece uykusuzluğu hiçbir şeye benzemiyor malesef. rabbim sana da kolaylık versin kuzucuk hemencecik alışsın inşallah da sen de bu verdiğin emeğin karşılığını gör arkadaşım

Kizlar gunluk beslenme tablonuz nasil gunde kac ogun ek gida veriyosunuz
ben sabah 9 gibi kahvaltıda yumurta sarısı ve peynir veriyorum ama yemek istemiyor az da olsa zorla yediriyorum, öğlen 12.30 gibi çorba yapıyorum yoğurtla birlikte onu veriyorum akşamda aynı çorbayı yoğurtla veriyorum, eline elma falan veriyorum öyle ısırarak yemek hoşuna gidiyor birde kendimize yemek yaptığımda tattırıyorum ama bizim şöyle bir sorunumuz var yediği bir kaç çeşit çorba var onun haricinde birşey yaptığımda yemiyor, hep onun istediğini yapınca da hep aynı şeyi yedirmiş oluyorum ne yapmalıyım bilmiyorum

canım şşş pat 6 aya kadar olan çocuklar için. bizimkilerin daha çok uykusunu açabiliyormuş.o yüzden sadece şimdi uyuycaksın bebeğim sakin ol gibi bişeyler söyle en sakin sesinle.ben bizim düzenimizi paylaşayım belki yardımcı olur sana da. sabah 7:30 kalkış ve emme. 9 kahvaltı.10 uyku.(ben artık 10-15 dakka önce yatırınca 10 da uyuyo)11:30 da uyanıyo ve emzirme.13 öğle yemeği,14 uyku,15:30 uyanma ve emzirme.18 akşam yemeği30 emzirme uyku hazırlıkları ve 20de uyuyor. uykular bir buçuk saat sürmezse yatır kaldır yapıp süreyi tamamlamak gerekiyo. bizimki genelde yatakta oynayarak tamamlıyo uyumazsa.daha uzun da uyutmamak gerekiyo. şu an emmek için uyandığında gerçekten aç oluyo ve aralıksız emiyo. ne zamanki göğsüm ağzında olmasına rağmen emmiyo çekiyorum. tam çekerken yakalıyo ama uykusu geldiyse ememiyo.sanırım ağlıycak kadar uyanık da olmuyo o ara.o zaman hafif doğrultuyorum kucağımda dalamıyo uykuya.ayağa kalkıp onu da dik konumda yatağına götürüyorum. kendini yatar konuma getirmeye çalışıyo kucağımda sıpa böylelikle memede uyumayı engelliyorum.

sdd1303e cevap yazmıştım ama alıntının içinde kaybetmişim.bizim düzenimiz yukarıdaki gibi. süt alerjisi olduğu için peynir ve yoğurt veremiyorum. kahvaltıda bi gün yumurtayı zeytin veya pekmezle bi gün de muhallebi olarak ettiriyorum.bir öğün meyve, bir öğün de sebze ya da çorba. bu arada yulaf kepeği buldum markette. muhallebilerine katıyorum. yulaf unu daha iyi diye okudum. bu konuda bilgisi olan var mı?

Gcy ...canım şşş pat 9. Aya kadar diye biliyorum yanlış biliyormuşum konuştuğum zaman daha çok uykusu açılıyor o yüzden saati gelince yatağına yatırıyorum ağlıyo kucağıma alıyorum ninni kuzucuğunu açıyorum ordan birlikte ninni söylüyorum hafifçe sırtına vuruyorum sonra yatır kaldır kucağımda gözleri kapanmaya başlayınca yatağına koyuyorum uyuyor dünden beri gündüz uykularına en fazla 10 dk içinde geçiyor ama gece uykusuna geçemiyoruz bugün 50 dk uğraştım uykusu var yatağına koyduğum anda bağırıyor sınrası ağlama krizi kucağıma alıyorum sızıyor resmen bıraktım başladı gel gel demeye ellemedim aonra gene kriz sence nerde yanlış yapıyorum? Sağol canım fark ettim alıntının içinde oldupunu .. Yulaf unu yulaf kepeğinin ezilmiş hali diye biliyorum ben !!! Biskuvi yaptım içine kattım muhallebi vermiyorum o yüzdn bilemeyeceğim :/

Valla bizde de aynı sorun var. Acaba dedim diş mi çıkartıyor. Baktım elime bişey gelmedi. Bizimki bide yerinde durmuyor. Sürekli hareket halinde olmak istiyor. Uyku saatlerini iple çekiyorum. Nasıl akşam olmuş anlamıyorum
Kizlar gunluk beslenme tablonuz nasil gunde kac ogun ek gida veriyosunuz
Ek gıda çok zormuş valla. Bitek yoğurdu severek yiyor. Yumurta yediremedim. Mercimek çorbası yaptım 2 kaşık veriyorum kusma hareketi yapıyor. Yapıp dökmekten fenalık geldi. 9 ay olsun rahat rahat yediklerimiz den verecem. Bide benimkini kilosu 8800 boyu 71 cm. Burdaki çoğunun bebeğine kıyasla düşük geldi. Özellikle boyu. Moralim biraz bozuldu. Ama inşallah uzar
Cnm yesinde onun istediği olsun. Bizimki yemiyor işte. Çoğunluk meme aptamil devam sütü yoğurt. Umarım yeterlidir. Acaba ondan mı boyu kısa çıktı. 71 cm

valla seni ve bebeğini alkışliyorum. Ne güzel bi düzen oturtmuşsunuz. Darısı bizlere olsun inşallah.

Bizede bıngıldagi kazanmaya başlamış dedi. Bu aylarda beklenen Bişey mış.

Dün benimkisi ayakta dururken dengesini kaybedip laminat zemine saģ kulağının üstüne düştü kafayi da çarptı. Nasıl ağladı benim nasıl içim yandı anlatamam. O kadar yoruyor ki beni birden yakalayamadım işte. Takip ettim bişey olur mu diye olmadı. Ama yinede çok korkuyorum. Ne yapmalıyım. Mr çekmeden bişey var mı yok mu anlaşılmaz ki. Stres oldum valla

Geçmiş olsun ya rabbim korusun seni öyle iyi ablıyorım ki bi yandan uykusuzluk bir yandan bebekler !! Düş me de fışkırarak kusma bilinç kaybı varsa sıkıntı oluyor bildiğim kadarıyla gene de bir çocuk doktoruna sor bir de geçenlerde facebookta bir grupta okumuştum kadın 112 yi arayın durumum bu vana bir çocuk doktoru bağlayın deyince bağlayıp bilgi alabiliyormuşsun mantıklı geldi ama denemedim rabbim yardımcın olsun tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…