2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Dene bakalım canım nasıl olucak..bende bu uyku işini nasıl halledicem merak ediyorum çünkü emzirmeden uyumayanlardan benimki.yaşına gelince odasını ayırmayı düşündüm ama gece uyandığı için gidip gelmem zor olacak diye vazgectım.şöyyyylle yatağına koyup uyuduğu günleri görsem bende inşallah :)

Aynen öyle ya emmeye düşkün çocuğu zaptetmek gerçekten imkansız gibi bir şey ve çok yorucu oluyor kendimden biliyorum.Allah yardım etsin bizlere sağlık versin hepimize.

Kizlar bugun doktora gittik Allaha sukur bronsit olmamis oglum sag bronsunda hafif hirilti var dedi doktor. Herhangi bir ilac yazmadi bi tane hava veren makine var ondan alin serum fizyolojik koyuyosun icine rahatlatiyo falan biz de aldik ama bizim oglan makineyi calistirip buhar cikmaya baslayinca ciglik cigliga agliyo korkudan bi kere zar zor yaptik korktuk da cocuga bisey olur mu cok korkarsa diye yapamicaz galiba yarin yine doktor oof of

Canim ablam ogluna surekli hastalandikca yapiyo ondan genelde her hastaligi broslarla ilgili oluyor ikiz bunlar biri pek bi nane molla:)tam burnuna denk getiremesende yaklastirmaya calis o bile iyi geliyor oyun haline getir buhar cikiyo ya tut gul sonra kendine tutuyomus gibi yap akil veriyomus gibi olmiyim ama bizzat gordum yasadim fena tikaniyo acmaninda tek caresi o makine

Canım biz de o makineden alıp kullandık 1 hafta, doktor ağlarken daha iyi, daha çok teneffüs ediyor ilaçlı havayı dedi, gerçekten çok faydasını gördük makinenin, ağlıyor diye yapmamazlik etmeyin

O nasıl bi makinaymış isim verir misin? Bizimde kaç gündür geçmedi burun tıkanıklığımız..öksürük de başladı bi kaç gündür ara ara.eğer faydalı bişeyse bende alırım ya.

oyyy kolay gelsin canım gelişmelerden bizi de haberdar eder misin ???

ben yatağına koyup uyuttuğum günleri gördüm çok şükür dün ama bu seferde gece hiç uyanmadan, daha gerçekçi olayım en azından bir iki kere uyanarak uyuduğunu bir görsem:)
oyyy kolay gelsin canım gelişmelerden bizi de haberdar eder misin ???
hemen haberdar edeyim canım sizi de.gece uykusuna dalması 5-6 dk sürdü. ben yatağının başındaydım, o uyku arkadaşına döndü yattı. benim elimi tutmaya falan çalışmadı. gayet iyiydi yani. ağlama falan olmayınca yatır kaldır yapmama gerek olmadı. ama asıl mesele gece oldu tabi. çünkü gece emerek uyuyodu, o yüzden de sakinleştirmek zaman aldı ama öyle korkulacak kadar değil. ilkinde 5 dakka yatır kaldır yaptım. sonra ağlamadan uyumaya çalıştı kendi kendine. gece toplada 4 defa uyandı ki bu bizim için iyi sayılır. yalnız 4:20 de bir uyandı.uyuyamadı. uyuyamadıkça sinirlendi, sinirlkendikçe uykusu açıldı derken böyle bir kısır döngüye girdi.5:50de falan uyudu.ama bu daha ilk gündü.daha önceleri de böyle geceler yaşadığı için bu yönteme bağlamıyorum uyuyamamasını.durmak yok denemeye devam:)

bu yöntemde gece hiç emzirmiyor musun yani, ama acıkmaz mı ki bir de kaçta yatırıyorsun sabah kaçta kalkıyor???

çok geçmiş olsun cnm, kıyamam kuzuya ya, kavuşmuşsunuzdur heralde ama çalışmaya başlayınca çok zorlanacak galiba Allah yardımcın olsun

Aynen öyle ya emmeye düşkün çocuğu zaptetmek gerçekten imkansız gibi bir şey ve çok yorucu oluyor kendimden biliyorum.Allah yardım etsin bizlere sağlık versin hepimize.
sağolun canlar, esra biberonu çok denedim almıyor, 4 aylıktan beri uğraşıyorum hala alıştıramadım hala ısırıyor emmiyor. anneme güveniyorum inşallah o benim yapamadığımı yapar alıştırır : ) lavandula sen neden bekliyorsun korktuğun için mi yoksa bebişten dolayı mı? biz il gece uyumadık eşimle küçücük çocuk sabaha kadar bizi parmağında oynattı valla : ) neyseki ilk 24 saat emzirme demişti doktor, eşim izin aldı işyerinden düşünebiliyor musun o derece olduk, tek aşıma zaptedemedim aşırı düşkün memeye. en son gece yarısı baktık olmuyor sütümü sağdım boş memeyi emzirdim nasıl heyecanlandı görmen lazım nasıl iştahlı emdi, sonra uyudu zaten hemen . fatom bebiş bende daha kötüydü eşim alınca biraz sakinleşiyordu, o yüzden annemde aşırı zorlanmaz inşallah , çünkü anne kokusuna alınca direk emmek istiyor bebişler, başkasında o umutları olmuyor galiba. hatice sağol canım yorucu ama geldi geçti çok şükür hem o tükendi hem beni tüketti

ya kızlar ben araba koltuğu sormuştum ama hiç kullanan yokmu yada bi fikri olan kaynadı sanki
Römer aldık iyi terletmiyor tavsiye ederim

Çok geçmiş olsun
Emerek uyuyor diye ücretsiz izne ayrıldım çünkü sadece bende uyuyor biberona ya da emziğe alıştıramadım ..... Ne kadar zor oluyor anlatamam eşim annem kayınvalidem denedik yok olmyyor hepsinden aynı yanıt bizde durmuyor... Takatım desen hiç kalmadı iki gün çnce okula gittim çok özlemişim işimi .... Eşim desen anlamıyor ne kadar yorulduğumu gerçi sadece eşim anlamıyor değil kimse anlamıyor huysuz ağlak bir çıcuk olsa ne yapcakmışım ( kriterlerine göre kızım uslu ) gün içinde ağlamaktan helak oluyor onlar nasıl büyütmüş ben biye yapamıyormuşjm bi çocukmuş altı üstü kimseye içimdekileri anlatamıyorum son 1 aydır kızım gecede kaç defa kalkıyor saymıyorum artık hepsindede emerek uykuya dalıyor emzirmediğüm zaman krize giriyor gece uykusuna yatırmak 2 saatte anca dalıyor üfffffddd hani derler ya bi offf çeksem karşiki dağlar yıkılır kısacası ben iyi değilim ama kimse bunu görmüyor

canım çok geçmiş olsun minnaka. buhar makinası gerçekten çok etkili , bi süre uzakta odanın bi köşesinde çalıştırsanız olur belki alışır minik. evin bi parçası zanneder, sonra yavaş yavaş alıştırarak yaklaştırırsanız korkmaz belki, bizimki de herşeyden korkuyor ya , ilk 3 ay saç kurutma makinasında uyuttum şimdi onu duyduğunda çok korkuyor

valla canım aynı benim hayatımı yazmışsın. ama ben işime başlayınca bırakamam çünkü eşim sağolsun iyi bi araba aldı yüklü kredi çekti ,daha işe başlamama 10 gün var ama galiba güvenmiyordu bana yine bırakırım işi zannetti ben baloncuğu borcun altına sokayım da bıramasın dedi galiba geçmişte özelde 1 ay çalıştım sonra dayanamadım özel çekilecek çile değildi bıraktım geldim bunu da bırakırım diye korktu ayrıca annem çalışıyordu onu işinden edip getirecem yanıma, maaşını ben verecem bakıcıya vereceğimi, yani bu ortamda işe başladıktan sonra bırakmam imkansız. allah yardımcımız olsun bebeğim alışmak zorunda bi şekilde alışacak inşallah. günlük 8 saat ayrı kalacam emen bi çocuk için çok uzun süre. benim de takatim kalmadı bazen düşünüyorum işyerinde dinlenirim sanırım diyorum ya o kadar yoruluyorum ki o kadar ağlak bi çocuk ki anlatamam sen ne zaman başlayacaksın canım, bu durumda heralde 2 yıl alırsın izini?

kızlar bebeğime çorba yedirebilmenin bi yolunu buldum. önce kucağıma oturtuyorum ve bir havluyla kolları dahil sarıyorum tıpkı berberdekileler gibi oluyor maksat kollarıyla elimdeki mamayı dökmemesi. sonra önüme bir kase mama ve biraz su alıyorum. önce bir kaşık su veriyorum , ikinci kaşığında su olduğunu zannedereek ağzını açıyor safım ve mamayı tıkıyorum şöyle bi yüzünü ekşitiyor ama sonra suyu gösterip tekrar veriyorum ağzına. 2-3 yemek 1 su olarak bir kase çorbayı bitiriyor , keramet suda mı anlamş değilim ama 2 gündür tabağını silip süpürüyor. acaba diyorum yemek yerken ağzı kuruyordu ondan mı az yiyordu. neyse bu aralar iyiyiz bakalım . sabah kahvaltıya bir tatlı kaşığı pekmeze yarım yumurta sarısı ezdim sulandırdım ve alıştırma bardağına koydum içti çok şükür şimdi de havuç patates kabak bulgur ve kemik suyundan çorba yaptım uyanmasını bekliyorum yedirecem inşallah. dün yayla çorbasına dere otu doğradım nane yerine, çok sevdi dere otunun tadını size de tavsiye ederim

Öğretmen olduğum için haziran ayına kdar şdım eylül de başlayacağım o zaman 17 aylık olacak belli de değil o zaman ne yapacağımız kısacası kafam çok karışık olmak istediğimle olan arasında sıkıştım kaldım

O nasıl bi makinaymış isim verir misin? Bizimde kaç gündür geçmedi burun tıkanıklığımız..öksürük de başladı bi kaç gündür ara ara.eğer faydalı bişeyse bende alırım ya.

Canim piyasada bisuru marka var ama en onemlisi kisa surede icindeki ilaci bebege hava yoluyla vermek cunku cabuk sıkılıyor lar. Bize doktor omron c28p marka olani onerdi 10 dkda islem bitiyor icine serum fizyolojik ve ventolin koyuyoruz makineyi calistirinca maskeden buhar gelmeye basliyor. Esim 135 liraya almis findikzade karagul ishanindan. Daha 4 kere kullandik cocugun sesi acildi oksurugu azaldi yarin doktora tekrar gidicez bakalim ne dicek. En guzeli antibiyotik ya da gereksiz ilac kullanimi olmuyor.

oyy kıyamam sana canım arkadaşım. hepimizin sıkıntısı başka işte. yalnız emziği denemekten vazgeçmeyin o atacak siz vereceksiniz ben göğsümle kolumun arasına sıkıştırdım zorla da olsa alıştı şükür.
çünkü sizi çok iyi anlıyorum. benim büyük oğlanda ne emzik ne biberon hiçbirşey almamıştı çok zorlanmıştım gece bende kaç defa kalktığımı bilmezdim ona rağmen işe de gittim o halimle. şimdi büyüdü. küçükde çok isteyerek almadı ama alıştırdık bir hafta falan sürdü alışması.
size söyleyeceğim ne olur olumsuz düşünmeyin ve kendinizi yıpratmayın. her çocuk birbirinden farklı ve hepsi bizz annelere muhtaç kuzucuklar.
2 aylıktı küçük ve her akşam 9 da başlayıp gece 2 ye kadar süren ağlama nöbetleri vardı. 4. gün dr götürdüm doktor kolik dedi. iyi tamam gece böyle ama gündüzde uyumuyor doktor bey dedim. doktor: "her çocuk aynı değil bu da uykuyu sevmeyenlerdendir" dedi tabii ben çok sinirlenmiştim ama gerçekten öyle büyüdükçe daha iyi anlıyorum doktorun ne demek istediğini. sizlerde lütfen karamsar olmayın olur mu. iyi ki varlar iyi ki hayatımızdalar.rabbim yoklukluklarını acılarını göstermesin.
bu arada kimsenin seni anlamaması normal. çünkü şimdiki bebekler teknoloji bebekleri ve geçmiş zamanlardakilerle aralarında ciddi bir kuşak farlı ve yetiştirilme tarzları var. bunun içinde büyüklerin sizi anlamamasına üzülmeyin. boşverin gülümseyin evladınıza sıkıca sarılın.

Öyle yapıyorum zaten sıkı sıkı sarılıyorum.. Ama insan kendini girdapta hissediyor bu gece de uyumadı inliyor resmen emmedi de kucağımda sızıyordu en son gece 5 de mememi ısırdı çığlık aytım acıdan bu sefer korktu ona ağladı ..........uyku sorunu son 1 aydır böyle çnceden daha iyiydi ne oldu anlamadık çocuğa emxik çok denedim her yolu ama almadı ilk günden beri deniyorum teşekkürler desteğin için

canım bir yeri falan ağrıyor olabilir mi acaba. hani hasta değildir de karnı falan ağrıyordur üşütmüştür belki farketmemişsindir. akşam bizde de uyuyacak ama uyuyamıyor kucağımda iyi güzel yatağına koyunca çıldırıyor çocuk gözler kapalı inliyor. 7 den 11 e kadar böyle geçti. en son dayanamadım bende rezene yaptım içirdim ki gönüllü içmedi. bir de asla beslenmiyor böyle zamanlarda. acaba diş mi dedim acaba bir ağrısı mı var dedim yok olmadı. zorla rezeneyi içirdim. yine aynı kucağımda hep olmadı yatağına koyamadım. en son gece 3,5 da ağrı kesici verdim bir çay kaşığı. çünkü hiçbir şey yapamamıştım. ilaçtan sonra hemen bir çorba ve sebze yemeği yaptım gecenin köründe büyüğün çantasını hazırladım. evi toparladım ve yattım. en fazla 2 saat falan uyumuşumdur ve o halde işe geldim sabah. üzülme olur mu lütfen geçecek bu günlerde geçecek sadece biraz zaman ve sabıra ihtiyacımız var

bu yöntemde gece hiç emzirmiyor musun yani, ama acıkmaz mı ki bir de kaçta yatırıyorsun sabah kaçta kalkıyor???
akşam 8 gibi uyumuş olup sabah 7:30 da kalkıyo.kitaba göre akşam 7:30da uyuyup sabah 7 ye kadar beslenmeden uyuyabilmesi gerekir bu aylarda bebeklerin diyo ama ben bir türk annesi olarak aç kalır, doymaz benim bebeğim diyorum:) daha önceden gözlemledim. gece 4-5 saatte bir falan gerçekten acıkıyo ben de bu aralıkla emziriyorum. yani akşam 22:30 da uyandığında emzirdim ama emerek uyumasına izin vermedim. uyuya kalmadan yatağına koydum. sonra 00:40, 1:40'ta uyandı ve tekrar emmeden uyudu. 2:40 ta uyandı, uyuyamadı. emzirdim yatırdım 3:30da uyudu. sabahta 7:30da kalktı.yazar iki günü gözlemle geçen 14 gün içinde işe yarayacağını söylüyo. bu hesaba göre biz 4 günü geride bıraktık. 10 gün sonra bizde işe yararsa burdan duyururum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…